Лікування лицьового герпесу в Кривому Розі, лікування герпесу на губахЛікування лицьового герпесу в Кривому Розі, лікування герпесу на губахЗастуда або герпес на губі – це неприємно і неестетично, але крім того, заразно. Позбутися вірусу простого герпесу не вийде, але дезактивувати його можна. Наші лікарі пропонують ефективні та перевірені методики – лікування застуди на губах у Кривому Розі, лікування герпесу на губі та обличчі у Клініці Медітон. Звертайтеся відразу після виявлення!

 

Сучасній медицині відомо більше 200 видів герпевірусів, якими заражено практично все живе на планеті, але загрозу для здоров'я і життя людини представляють тільки 8 з них. Якщо додатково скоротити список відповідно до нашої тематики, то залишається звернути увагу тільки на герпевіруси HSV-1 і HSV-2. Найчастіше зустрічається лабіальна, або, інакше кажучи, губна форма інфекції. Її видимі прояви ми і називаємо застуда на губах або герпес на губах. Трохи рідше зустрічається переважно вражаючий статеві органи генітальний герпес.

 

• HSV-1 викликає інфекції ротової порожнини та губ, шиї, обличчя та очей, а також може негативно вплинути на центральну нервову систему;
• HSV-2 переважно вражає аногенітальні області;
• Обидва типи вірусу здатні викликати схожі ураження однієї і іншої локалізації!

 

Як передається простий герпес

 

Стандартний спосіб зараження герпесом – прямий контакт з хворим, його пошкодженими тканинами або біологічними рідинами, а також через шкіру в безсимптомний період.

 

Поза організмом людини вірус простого герпесу виживає і зберігає активність:
• При низьких температурах від -70°С – до 4-5 діб;
• При високих температурах від 50-52°С – до 30 хвилин;
• На металевих поверхнях – до 2-х годин;
• На медичних матеріалах, вологій ваті і марлі – до 6 годин!

 

Можливе зараження герпесом через поцілунок і тривалий контакт, під час статевого акту, самозараження при розчісуванні виразок герпесу або попаданні слини на інші слизові поверхні, наприклад, в очі. Легко заразитися і при контакті із зараженою необробленою поверхнею – в туалеті, на лавці в роздягальні, в басейні або сауні, під час пиття з однієї склянки або пляшки!

 

Скільки днів заразний герпес на губі? Стандартно, заразитися можна під час активної форми, коли на шкірі з'являються бульбашки з рідиною, скоринки та ранки. Найчастіше, якщо людина проводить правильне лікування герпесу, тривалість захворювання не перевищує 10-12 днів!

 

Герпес на губах – стадії розвитку та симптоми

 

Герпес на губі та обличчі – це не миттєве захворювання. Воно розвивається поступово зі здатністю втягування в інфекційний запальний процес і прилеглих ділянок. Зверніть увагу на симптоми герпесу на губах з внутрішньої та зовнішньої сторони, щоках та носі, щоб розуміти, в який момент необхідно звернутися до лікаря!

 

• Перший день – короткочасне пощипування, свербіж і печіння в області інфікування і ураження ВПГ-1. Відчувається легка болючість і стягнутість шкіри. Вже з цього моменту застуда на губах заразна;
• День 2-4 – утворюються бульбашки на губах і в куточках рота, заповнені зараженою рідиною. Герпетичні бульбашки з'являються групами, об'єднуються і збільшуються. На шкірі верхньої або нижньої губи, де виявлено ураження вірусом простого герпесу, помітні почервоніння і легка набряклість;
• День 4 – стадія руйнування бульбашок, коли вони лопаються. На місці розвитку герпесу утворюються ранки. Спостерігається запалення ураженої ділянки шкіри, почервоніння, болісне відчуття;
• День 5-8 – застуда на губах починає підсихати, виразки гояться з утворенням жовто-коричневої скоринки. Можливо пересихання губ в місці виникнення застуди, утворення хворобливих тріщин і навіть кровотеча;
• День 8-10 – стадія загоєння. Легка набряклість і лущення шкіри, скоринки від герпесу підсихають і відпадають, і на їх місці ніжна тонка шкіра з почервонінням!

 

Чим небезпечний герпес на губі, чого не можна робити: здирати герпес, лопати пухиріЧим небезпечний герпес на губі, чого не можна робити: здирати герпес, лопати пухиріНе варто чіпати герпес руками, здирати скоринки, давити і припікати герпетичні бульбашки з рідиною. Подібні процеси чреваті додатковим самозараженням. Можливо обсіменіння поверхні шкіри рідиною з концентратом вірусу, після чого виникає герпес на підборідді і крилах носа. Порушення процесу загоєння, а також механічні пошкодження шкіри, яка може лопатися до глибоких тріщин – шлях до додаткового запалення і інфікування, подовження терміну лікування.

 

При недостатній або неправильній гігієні, подібні дії часто призводять до зараження герпесом родичів, близьких людей, друзів. Необхідно максимально обмежити контакт та використання спільних речей, предметів побуту. Це один із перших заходів профілактики герпесу!

 

Причини герпесу на губах, чому виникає застуда на обличчі

 

Вірус вже в організмі людини, але проявляється захворювання тільки у відповідних умовах, серед яких:
• Тривале переохолодження, систематична робота на вулиці, на протягах;
• Зловживання деякими шкідливими звичками, здатними впливати на перебіг захворювань;
• Постійні стреси або тривалі нервові розлади;
• Механічні травми поверхні губ і слизових оболонок ротової порожнини;
• Гормональні збої, порушення менструального циклу;
• Інфекційні захворювання, звичайна застуда, період активізації ГРВІ;
• Інші фактори, серед яких численні причини ослаблення імунітету!

 

Причини появи лихоманки на губі, носі чи щоках, як і герпесу всередині губи та на язику, можуть перетинатися. Найбільш схильні до зараження особи з поганим імунітетом, які часто перемерзають, з гормональними перебудовами або переживаючі інфекційні захворювання, а також люди, що не дотримуються обмежень контакту з хворими. Герпес передається через поцілунок, звичайний й безневинний. Будьте обережні!

 

Герпес на губі – аналізи, діагностика HSV-1 та HSV-2

 

Зазвичай, більшістю практикується самостійна діагностика хвороби та лікування застуди на губі в домашніх умовах, у тому числі, лікування герпесу зубною пастою. Людина запросто ідентифікує захворювання та починає застосовувати мазі від герпесу, таблетки, а іноді й антибіотики, гормональні препарати від вірусів HSV-1 та HSV-2, які якимось чином встановив у домашніх умовах. Це вкрай неправильний підхід, адже навіть з урахуванням явних симптомів, герпес на обличчі можна переплутати з алергічною реакцією, ангулярним хейлітом, проявом кропив'янки, грибковими ураженнями шкіри, атопічним дерматитом та іншими дерматологічними захворюваннями. Тому потрібна професійна діагностика – огляд лікаря-дерматолога чи інфекціоніста, аналізи на вірус герпесу!

 

• Проводиться клінічна оцінка у кабінеті лікаря. Вже при візуальному огляді інфекціоніст або дерматовенеролог здатні ідентифікувати пухирці на губах як герпес;
• Після огляду лікар вислуховує скарги пацієнта, вивчає медичну карту та історію хвороби;
• Для підтвердження первинних висновків призначається аналізи на герпес, відповідна діагностика, після чого й лікування простуди на губах;
• У складних випадках, при нетипових ураженнях або при тяжкій інфекції, призначається ПЛР, зіскрібки, МРТ!

 

Стандартною практикою є призначення культурального аналізу, імуноферментного аналізу, а також полімеразної ланцюгової реакції, що необхідно для підтвердження діагнозу та підбору схеми лікування.

 

Рання діагностика вже за перших симптомів герпесу, коли ви тільки виявили пухирі на губах, дрібні бульбашки у куточках рота та інші ознаки розвитку застуди на обличчі, сприяє підтвердженню захворювання незалежно від термінів зараження. Застосовується ПЛР метод.

 

Для дослідження антитіл та підвищення достовірності лабораторних аналізів лікар призначає ІФА на герпес для визначення антитіл після зараження. Комплексна діагностика дає можливість встановити наявність вірусу герпесу в організмі та визначити його тип!

 

Лікування застуди на губах в Кривому Розі

 

Лікувати герпес потрібно, але робити це варто професійно, після консультації з фахівцем. Інакше, зараження може посилюватися, що загрожує не тільки дійсно небезпечними ускладненнями, але й банальним продовженням періоду одужання, коли спостерігається вже не тільки застуда на верхній або нижній губі, але і герпес в носоглотці. Також варто пам'ятати, що протягом усього періоду хвороби ви можете заразити герпесом кохану людини, або навіть дитину, просто поцілувавши їх!

 

Ціна лікування герпесу на губах, вартість препаратів, мазі від герпесу, кремів та ліків для прийому внутрішньо, визначається типом вірусу, стадією захворювання, а також вибором пацієнта серед призначених медикаментів та аналогів. Нерідко, застосовуються звичні засоби від герпесу для боротьби з інфекцією та швидкого загоєння. Це Тилорон, Ацикловір, Герпевір, Зовіракс. Але не варто самостійно робити вибір. Усі призначення лише за участю лікаря!

 

Терапія комплексна, але індивідуальна. Крім противірусних засобів від герпесу на обличчі можуть бути прописані анальгетики, місцеві анестетики, імуномодулятори на розсуд лікаря, строго відповідно до діагнозу. Рекомендуємо дотримуватися призначень, оскільки слідування їм допоможе скоротити терміни лікування та загоєння зовнішніх ознак застуди на губах та обличчі.


Діагностика та лікування герпесу на губах у Кривому Розі, профілактика герпесуДіагностика та лікування герпесу на губах у Кривому Розі, профілактика герпесуЛікування герпесу на губах – Кривий Ріг, інфекціоніст та дерматовенеролог Клініки Медітон! Профілактика застуди на губах та обличчі, діагностика простого герпесу та інших інфекцій, консультація лікарів, призначення. Телефон call-центру: (098) 530-60-40!

 

Важливе по темі:

Консультація інфекціоніста

Прийом дерматовенеролога

Відділення естетичної медицини

Поділитися