Лікування лицьового герпесу в Кривому РозіЛікування лицьового герпесу в Кривому РозіЗастуда на губах – це неприємно і неестетично, але крім того, заразно. Позбутися вірусу простого герпесу не вийде, але дезактивувати його можна. Наші лікарі пропонують ефективну терапію герпесу, лікування застуди на губах в Кривому Розі. Звертайтеся відразу після виявлення!

 

Сучасній медицині відомо більше 200 видів герпевірусів, якими заражено практично все живе на планеті, але загрозу для здоров'я і життя людини представляють тільки 8 з них. Якщо додатково скоротити список відповідно до нашої тематики, то залишається звернути увагу тільки на герпевіруси HSV-1 і HSV-2. Найчастіше зустрічається лабіальна, або, інакше кажучи, губна форма інфекції. Її видимі прояви ми і називаємо застуда на губах або герпес на губах. Трохи рідше зустрічається генітальний герпес, який вражає переважно області статевих органів.

 

• HSV-1 викликає інфекції ротової порожнини та губ, шиї, обличчя та очей, а також може негативно вплинути на центральну нервову систему;
• HSV-2 переважно вражає аногенітальні області;
• Обидва типи вірусу здатні викликати схожі ураження однієї і іншої локалізації!

 

Як передається простий герпес

 

Стандартний спосіб зараження – прямий контакт з хворим, його пошкодженими тканинами або біологічними рідинами, а також через шкіру в безсимптомний період.


Застуда на губах передається при контакті, через предмети і посудЗастуда на губах передається при контакті, через предмети і посуд

Поза організмом людини вірус простого герпесу виживає і зберігає активність:
• При низьких температурах від -70°С – до 4-5 діб;
• При високих температурах від 50-52°С – до 30 хвилин;
• На металевих поверхнях – до 2-х годин;
• На медичних матеріалах, вологій ваті і марлі – до 6 годин!

 

Можливе зараження через поцілунок і тривалий контакт, під час статевого акту, самозараження при розчісуванні виразок герпесу або попаданні слини на інші слизові поверхні, наприклад, в очі. Легко заразитися і при контакті із зараженою необробленою поверхнею – в туалеті, на лавці в роздягальні, в басейні або сауні, під час пиття з однієї склянки або пляшки!

 

Симптоми простуди на губах, стадії розвитку герпесу

 

• Перший день – короткочасне пощипування, свербіж і печіння в області інфікування і ураження ВПГ-1. Відчувається легка болючість і стягнутість шкіри. Вже з цього моменту застуда на губах заразна;
• День 2-4 – стадія утворення бульбашок, заповнених зараженою рідиною. Бульбашки з'являються групами, об'єднуються і збільшуються, на шкірі верхньої або нижньої губи, де виявлено ураження вірусом простого герпесу, почервоніння і легка набряклість;
• День 4 – стадія руйнування бульбашок, коли вони лопаються з утворенням невеликих ранок. Спостерігається запалення ураженої ділянки шкіри, почервоніння, болісне відчуття;
• День 5-8 – застуда на губах починає підсихати, виразки гояться з утворенням жовто-коричневої скоринки. Можливо пересихання губ в місці виникнення застуди, утворення хворобливих тріщин і навіть кровотеча;
• День 8-10 – стадія загоєння. Легка набряклість і лущення, скоринки підсихають і відпадають, і на їх місці ніжна тонка шкіра з почервонінням!


Герпес на губі: чого не можна робитиГерпес на губі: чого не можна робити

Не варто чіпати герпес руками, здирати скоринки, давити і припікати бульбашки з рідиною. Подібні процеси чреваті додатковим самозараженням. Можливо обсіменіння поверхні шкіри рідиною з концентратом вірусу, після чого виникає герпес на підборідді і крилах носа. Порушення процесу загоєння, а також механічні пошкодження шкіри, яка може лопатися до глибоких тріщин – шлях до додаткового запалення і інфікування, подовження терміну лікування. При недостатній або неправильній гігієні, подібні дії часто призводять до зараження герпесом родичів, близьких людей, друзів!

 

Причини появи застуди на губах

 

Вірус вже в організмі людини, але проявляється захворювання тільки у відповідних умовах, серед яких:
• Тривале переохолодження, систематична робота на вулиці, на протягах;
• Зловживання деякими шкідливими звичками, здатними впливати на перебіг захворювань;
• Постійні стреси або тривалі нервові розлади;
• Механічні травми поверхні губ і слизових оболонок ротової порожнини;
• Гормональні збої, порушення менструального циклу;
• Інфекційні захворювання, звичайна застуда, період активізації ГРВІ;
• Інші фактори, серед яких численні причини ослаблення імунітету!

 

Лікування застуди на губах в Кривому Розі


Експертна Діагностика HSV-1 і HSV-2 для призначення правильного лікуванняЕкспертна Діагностика HSV-1 і HSV-2 для призначення правильного лікування

Лікувати герпес потрібно, але робити це варто професійно, після консультації з фахівцем. Інакше, зараження може посилюватися, що загрожує не тільки дійсно небезпечними ускладненнями, але й банальним продовженням періоду одужання, коли спостерігається вже не тільки застуда на верхній або нижній губі, але і герпес в носоглотці!

 

Щоб вилікувати герпес швидко і недорого, що здається найкращим для більшості, купують Тилорон, Ацикловір, Герпевір, Зовіракс. Але спочатку необхідна кваліфікована діагностика, щоб пацієнт розумів, що йому необхідно лікувати!

 

• Проводиться клінічна оцінка, огляд в кабінеті лікаря;
• Збирається анамнез, фахівець вислуховує історію хвороби або вивчає карту;
• У стандартних випадках, призначається лікування застуди та герпесу, але іноді необхідно лабораторне підтвердження;
• У складних випадках, при нетипових ураженнях або при важкій інфекції, призначається ПЛР, зішкріби, МРТ!

 

Стандартною практикою є призначення культурального аналізу, імуноферментного аналізу, а також полімеразної ланцюгової реакції, що необхідно для підтвердження діагнозу і підбору схеми лікування!

 

Терапія комплексна, але індивідуальна. Крім противірусних засобів можуть бути прописані анальгетики, місцеві анестетики, імуномодулятори на розсуд лікаря, строго відповідно до діагнозу!


Діагностика та лікування, профілактика простого герпесуДіагностика та лікування, профілактика простого герпесуДля лікування лицьового герпесу першого та другого типу, профілактики простуди на губах та обличчі, а також у разі виникнення симптомів, описаних раніше, рекомендуємо негайно записатися на прийом. Телефон call-центру: (098) 530-60-40!

 

Важливе по темі:

Консультація інфекціоніста

Прийом дерматовенеролога

Відділення естетичної медицини

Поділитися