Чим небезпечний кашельЧим небезпечний кашельКашель є реакцією організму на подразнення дихальних шляхів, і виступає інструментом прочищення горла і відновлення нормального дихання з вільним проходженням повітря. Але не завжди даний симптом викликаний стандартними захворюваннями, серед яких застуда, грип і ларингіт. Нерідко, кашель носить приховану небезпеку!

 

Ми звикли ігнорувати рекомендації фахівців медицини, переживати хвороби на ногах, відкладати похід до лікаря навіть при загостренні хронічних захворювань і лікуватися препаратами, про які практично нічого не знаємо. У цьому головна проблема сучасної людини... практично кожен впевнений у власній правоті, основою для чого є інформація, отримана з мережі Інтернет або ТБ. Це вкрай неправильний підхід, якщо мова стосується власного здоров'я, адже навіть нешкідливий кашель, який зустрічається у кожної людини в різній формі і вигляді прояву, може бути небезпечним для життя!

 

Щоб розставити всі крапки, сьогодні ми поговоримо про приховані небезпеки кашлю, а саме захворювання підвищеної складності, симптомами яких є кашель!

 

Звичні, стандартні причини кашлю

 

Бронхіт – запальне ураження, яке супроводжується мокрим інтенсивним кашлем, задишкою і больовим синдромом;
• Трахеїт – ураження слизової трахеї. Кашель сильний і тривалий, присутня захриплість голосу;
• Ларингіт – запалення гортані вірусного або бактеріального походження. Сильний сухий кашель, болі в горлі, осиплість і утруднене дихання;
• Бронхіальна астма – обструктивне захворювання нападоподібного характеру. Тривалий сухий або з невеликим відділенням мокротиння кашель!

 

Сухий або вологий кашель, частий і гучний зі свистом, легке покашлювання або надривний кашель можуть виникати і в разі таких захворювань, які зустрічаються досить часто: застуда, грип, коклюш, альвеоліт. Фахівці також визначають кашель курця, алергічний кашель внаслідок реакції на зовнішні подразники, хімічні засоби та медикаменти!

 

Але, як говорить практика, існують і інші причини, серйозні захворювання з ускладненнями, під час яких проявляється серцевий кашель, надривний і гавкаючий кашель, кашель з кров'ю!

 

Кашель: прихована небезпека


Причини кашлю: ГЕРХ, інфекції, хвороби серцяПричини кашлю: ГЕРХ, інфекції, хвороби серця

Чому ми говоримо про небезпеку? Сьогодні це вкрай актуально, адже, як ми вже згадували раніше, більшість людей переносять хвороби на ходу, приймаючи таблетки і сиропи, про які почули з реклами, або просто чекаючи, поки організм самостійно впорається з проблемою. Але з причин екологічної ситуації, ослабленого імунітету, присутності ряду хронічних патологій і індивідуальних особливостей не тільки організму людини, але і безпосередньо хвороби, далеко не завжди це правильне рішення!

 

Прояв кашлю можливий у здорових людей, які відчувають себе добре і не бачать причин для щорічних медичних профілактичних оглядів. Рідкісний кашель не викликає ніяких негативних емоцій, але багаторазово підтверджені серйозні проблеми зі здоров'ям, про які організм сигналізує саме кашлем.

 

Від чого буває кашель, якщо це не застуда:
• Дріп-синдром – періодичне або постійне стікання слизу з порожнини носа по задній стінці горла з попаданням його в дихальні шляхи. Так виникає хронічний кашель, причиною якого є риніт, синусит, алергічні реакції;
• ГЕРХ – захворювання шлунково-кишкового тракту, а саме гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, при перебігу якої вміст шлунка регулярно закидається в стравохід, обпалюючи і дратуючи його. Легеневі прояви ГЕРХ давно підтверджені медициною;
Глисти, кишкові нематоди, мікроскопічні черви. Аскаридоз, трихінельоз і токсокароз можуть стати причинами сухого і тривалого кашлю, печіння за грудиною, а далі, і серйозних ускладнень, так як паразити здатні роками розвиватися в організмі людини з мінімальними проявами;
• Сірчана пробка, що закупорює і подразнює слуховий прохід – ще одна нестандартна причина кашлю не від застуди. Визначити її досить складно, адже частіше людина з кашлем звертається відразу до терапевта, коли в даному випадку потрібен вузькоспеціалізований лікар – отоларинголог!

 

Кашель і хвороби серця


Причини і прояви серцевого кашлюПричини і прояви серцевого кашлю

Серцевий кашель виникає через порушення кровотоку і зміну тиску в легеневих судинах і артеріях, через просочування крові в тканини легенів, прояви набряклості, виною чому можуть бути різні патології:
• У пацієнта з'являється серцевий кашель, який загострюється у вечірній або нічний час, частіше, коли людина в горизонтальному положенні;
• Кашель при серцевій недостатності проявляється після емоційних або фізичних навантажень;
• Кашель при стенокардії, ішемічній хворобі серця, проявляється при фізичних зусиллях, одночасно супроводжуючись болем за грудиною;
• Реакція на кардіологічні препарати – сухий непродуктивний, з додатковим першінням у горлі, різями. Нерідко, викликають подібну реакцію статини, бета-блокатори, інгібітори АПФ!

 

Нейрогенний кашель

 

Нейрогенний або психологічний кашель частіше не викликаний захворюваннями внутрішніх органів:
• Індуктивна, заразлива реакція;
• Кашель тривожного очікування, нервові реакції;
• Алексимітичний кашель – виникає у осіб зі зниженою здатністю емоційного або уявного вираження;
• Демонстративний гучний кашель – супровід дратівливої і істеричної реакції!

 

Причиною кашлю може бути не тільки застуда, але і нервові розлади, серцево-судинні захворювання, паразитарні інвазії, хвороби шлунково-кишкового тракту, куріння та інші шкідливі звички, ЛОР-захворювання і алергічні реакції. Кашель може бути небезпечним, і це варто пам'ятати, адже багато хвороб розвиваються з мінімальною кількістю малозначних симптомів, але мають серйозний негативний вплив на життєдіяльність людини і якість її життя!


Діагностика та лікування кашлю, терапія основного захворюванняДіагностика та лікування кашлю, терапія основного захворюванняЗапишіться на прийом лікаря, огляд і діагностику для вивчення проблеми кашлю, виявлення основного захворювання і призначення ефективного лікування. Номер контакт центру: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Консультація терапевта

Прийом інфекціоніста

Відділення алергології

Поділитися