Лікування кору у дітей і дорослихЛікування кору у дітей і дорослихКір – гостре інфекційне захворювання, характерними особливостями якого є не тільки шкірний висип, ураження верхніх дихальних шляхів і кон'юнктиви, а й досить небезпечні наслідки. Ми рекомендуємо негайне звернення в інфекційне відділення Клініки Медітон, якщо вам необхідна діагностика і лікування кору в Кривому Розі!

 

Єдине джерело зараження – хвора на кір людина, від якої вірус роду Morbillivirus передається реципієнту і швидко розвивається вже в новому організмі, маючи завидну життєздатність. Передача вірусу здійснюється повітряно-крапельним і контактним шляхом протягом останніх двох днів інкубаційного періоду, який в цілому триває до двох тижнів, а також в момент прояву висипань на поверхні шкіри. Якщо у пацієнта спостерігаються ускладнення захворювання, період поширення ним патогена збільшується на 7-8 днів.

 

Ризик зараження при попаданні інфекції на слизові дорівнює практично 100%. Після лікування перенесеного захворювання у пацієнта проявляється стійкий довічний імунітет, при якому повторне зараження підтверджується у вкрай рідкісних випадках.

 

Механізм розвитку кору

 

Кір проникає в організм шляхом попадання на слизові оболонки очей і дихальних шляхів. Далі, вірус розвивається в епітеліальному шарі і лімфатичних судинах, проникає в кровотік і поширюється по людському організму. Збудник в крові виявляється в період висипань на поверхні шкіри.

 

Первинні ознаки кору

 

Початкові прояви нагадують гострі респіраторні захворювання, коли з'являється нежить, сльозоточивість і кон'юнктивіт, підвищується температура, болить живіт і спостерігаються розлади стільця. Кір у дитини відрізняється зміною настрою, погіршенням загального самопочуття, зниженням апетиту і постійною слабкістю. В окремих випадках проявляється світлобоязнь!

 

Прояви захворювання: симптоми кору


Як розпізнати кір: симптоми захворюванняЯк розпізнати кір: симптоми захворювання

Основна симптоматика в наступних ознаках розвитку інфекційного захворювання:
Збільшення температури аж до 38-40°С, лихоманка;
• Значне зниження апетиту, поява слабкості;
• Кон'юнктивіт, світлобоязнь і риніт;
• Сухий нав'язливий кашель, внаслідок якого виникає осиплість голосу;
Головні болі, порушення свідомості, можлива маячня;
• Порушення функцій кишечника, розлади травлення і пронос;
• Помітний висип на поверхні шкіри – руках і ногах, тулубі та обличчі;
• Корова енантема – поява великих червоних плям на твердому і м'якому піднебінні!

 

Первинні прояви – симптоми ГРЗ або ГРВІ: кашель і нежить, температура. Приблизно з п'ятого дня проявляються висипання на обличчі і волосистій частині голови, за вухами, а далі тулубі, руках і ногах. Червоний висип плямисто-папульозного характеру з тенденцією до злиття в більші області, прояв пігментації.

 

Далі захворювання переходить в стадію регресу – температура тіла стабілізується, шкіра лущиться, загальний стан нормалізується, але даний період досить тривалий, до 12-14 днів.

 

Ускладнення кору, наслідки захворювання

 

Кір у дорослих протікає більш важко. До основного захворювання можуть приєднатися бактеріальні ускладнення і пневмонія, а в разі ігнорування лікування або неправильного виконання припису фахівця, в якості ускладнення може виступити бронхіт, кератокон'юнктивіт, помилковий круп, бронхіоліт. Серед важких наслідків вірусний менінгоенцефаліт, міокардит, гепатит, абсцес легені, гломерулонефрит і ураження ЦНС!

 

Діагностика в інфекційному відділенні


Діагностика кору: інфекційне відділення Клініки МедітонДіагностика кору: інфекційне відділення Клініки Медітон

Для правильної постановки діагнозу слід провести огляд і зібрати необхідні дані для підтвердження. Одним з основних діагностичних критеріїв ідентифікації захворювання на ранніх стадіях є плями Коплика-Філатова на внутрішніх поверхнях щік. Також проводиться ряд додаткових аналізів:
• Загальний аналіз крові;
• Серологічні та бактеріологічні дослідження;
Аналіз крові на антитіла та імуноферментний аналіз!

 

Необхідна точна диференціальна діагностика для виключення краснухи, сонячної еритеми, пітниці, скарлатини та інших захворювань!

 

Лікування кору в Кривому Розі

 

На жаль, у світі немає специфічних протикоревих препаратів, тому хворому призначається симптоматичне лікування антибіотиками, жарознижувальними, протикашльовими і антигістамінними препаратами, відповідна дієта, вітамінні комплекси, рясне пиття і прийом регідратаційних розчинів, протизапальні краплі для очей, а також місцеві процедури для рота, очей і губ!

 

Профілактика кору

 

Найбільш надійним засобом попередження кору і складних наслідків захворювання вважається щеплення від кору дітям планово в 1 рік і 6 років, або екстрено, при підвищенні рівня небезпеки епідеміологічної ситуації в регіоні або країні.

 

Основна стратегія громадської охорони здоров'я – прививки від кору, протикорова вакцинація дітей і дорослих при необхідності отримання другої дози вакцини, яка є ефективною і безпечною на думку ВООЗ. Світова статистика говорить про запобігання в 2000-2016 роках більш ніж 20 мільйонів смертей завдяки своєчасній вакцинації від кору!


Лікування кору, профілактичні заходи, вакцинація від коруЛікування кору, профілактичні заходи, вакцинація від коруКлініка Медітон запрошує на прийом інфекціоніста для професійної консультації та отримання роз'яснень фахівця з питань вакцинації, для огляду та діагностики, призначення ефективного лікування інфекційних захворювань у дітей та дорослих. Запис по телефону (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Консультація інфекціоніста

Лікування захворювань шкіри

Діагностика та лікування висипу

Поділитися