Лікування пошкодження зв'язок, сухожиль і м'язівЛікування пошкодження зв'язок, сухожиль і м'язівПошкодження зв'язок – досить неприємна проблема не тільки для спортсменів, для яких це професійна травма, але також і звичайних людей. Біль і обмеженість рухів – перші причини звернутися за допомогою. Пропонуємо ефективне лікування розтягнення і розриву зв'язок в Кривому Розі!

 

Відділення Ортопедії та травматології Клініки Медітон працює з проблемами опорно-рухового апарату і ушкодженнями м'яких тканин, практикуючи сучасні методики для швидкого зняття больового синдрому і відновлення звичайної рухової функції. Спортивні та побутові травми, серед яких пошкодження м'язів, зв'язок і сухожиль – стандартний виклик для фахівців медичного центру!


Зв'язки в організмі людини являють собою щільні і міцні пучки волокон еластичної фіброзної тканини, що складаються з білків – еластину і колагену, які є з'єднанням для частин скелета або різних внутрішніх органів. Вони утримують в коректному положенні і регулюють повноту рухів всіх наявних в тілі людини суглобів для їх стабілізації. Тому пошкодження зв'язкового апарату – прямий шлях до порушення рухової функції!


Якщо зв'язки відчувають підвищені навантаження, відбувається пошкодження. Сьогодні прийнято розрізняти розтягнення і розрив, а відповідно, часткове або повне пошкодження, порушення цілісності еластинових і колагенових волокон!


Причини розтягнення або розриву зв'язок


Спортивні та побутові травми як причини розриву зв'язокСпортивні та побутові травми як причини розриву зв'язокРозрізняють спортивні та побутові пошкодження, але незалежно від обставин, причина отриманого дефекту – це різкий силовий поворот, викручування або удар з подальшими структурними руйнуваннями в суглобі.


Слід згадати, що розтягнення зв'язок може виникнути при переломах і вивихах, коли безпосередньо перелом при розтягуванні – явище вкрай рідкісне!


Симптоми розтягнення і розриву зв'язок


Відчуття досить неприємні, і прояви пошкодження людина помічає практично відразу:
• Різкий і сильний біль або відчуття оніміння, які виникають через розрив дрібних нервових волокон;
• Набряклість в місці пошкодження, почервоніння і підвищення температури тканин, що може свідчити про запалення;
• Обмеженість рухів, яка з'являється за рахунок порушення архітектоніки, побудови суглоба і його структурних елементів. Скутість рухів також виникає за рахунок рефлекторного спазму скелетних м'язів в якості захисної реакції від подальших пошкоджень;
• Розвиток гематоми, яка з'являється через розрив кровоносних судин. Гематома частіше свідчить про серйозне пошкодження – розрив зв'язок, коли при розтягуванні утворюється не завжди. Подібні травми супроводжуються звичайними синцями;
• Характерний звуковий ефект – хлопок, який чути при розриві!


Діагностика пошкодження зв'язок


Визначення типу травми ортопедом-травматологомВизначення типу травми ортопедом-травматологомРозрив або розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба або плечового суглоба, пошкодження зв'язок і сухожиль колінного суглоба, як і інші ідентичні травми, визначити може тільки кваліфікований фахівець. Багато які симптоми схожі з переломами, тому диференціювати травму можна тільки із застосуванням відповідного обладнання.
• Проводиться поверхневий огляд;
• Призначається рентгенографія суглоба для підтвердження травми з виключенням перелому;
• Виконується МРТ пошкодженого суглоба;
• Призначається УЗД суглоба і м'яких тканин навколо!


Лікування розтягнення зв'язок в Кривому Розі


Серед завдань ортопеда-травматолога – швидке зняття больового синдрому, зниження набряклості в області травматизації, а також відновлення рухливості!


Необхідна грамотна перша допомога при пошкодженні зв'язок стопи, щиколотки або кисті, інших суглобів. Схема стандартна:
• Знерухомлення кінцівки, нульове навантаження на суглоб, іммобілізація і стан повного спокою для виключення додаткових пошкоджень та посилення больового синдрому;
• Прикладання холоду в терміновому порядку. Охолодження сприяє мінімізації набряклості і ослабленню болю;
• Компресія – використання спеціального компресійного бандажа для фіксації кінцівки і пошкодженого суглоба;
• Піднесене положення кінцівки – прискорення процесу зняття набряклості!


Протокол лікування зв'язок: захист, холод, спокій і компресіяПротокол лікування зв'язок: захист, холод, спокій і компресіяСлід відповідати стандартним протоколам, які застосовуються для лікування. Перший з них передбачає обов'язкові інструкції – PRICE:
• P – protection – захист від можливих додаткових пошкоджень;
• R – rest – спокій протягом 2-3 діб з моменту отримання травми;
• I – ice – накладення холодної пов'язки кожні 2-3 години протягом 48-72 годин;
• C – compression – компрес з використанням еластичного бинта;
• E – elevation – підняття, розташування вище, для чого можна взяти подушку або валик!


Другий протокол, HARM, виключає і забороняє ряд дій:
• H – heat – вплив тепла;
• A – alcohol – вживання алкогольних напоїв;
• R – running – біг та інші фізичні вправи, навантаження;
• M – massage – масажі та розтирання!


Залежно від ступеню тяжкості, яка визначається під час огляду фахівцем, а також інструментальними методами, призначається лікування. Воно включає накладення фіксуючої пов'язки, тейпування пошкоджених кінцівок, призначення протизапальних препаратів, а також знеболюючих засобів. Лікування симптоматичне, і залежить від конкретного випадку, тому застосовуються антисептичні засоби в разі поверхневих пошкоджень шкіри, протизапальні мазі і креми, а також таблетки і розчини, протинабрякові засоби, препарати для розсмоктування гематоми. Можливо і оперативне втручання, яке необхідне при повному розриві волокон.


Обов'язковий курс відновлення і реабілітації після пошкодження зв'язок. Призначаються медикаментозні препарати, фізіопроцедури, лікувальна фізкультура. Реабілітація проводиться під контролем лікаря!


Тейпування при розтягненні або розриві зв'язок в Кривому РозіТейпування при розтягненні або розриві зв'язок в Кривому РозіУ разі розтягнення зв'язок, сухожиль або м'язів, звертайтеся до фахівців нашого медичного центру. Для лікування пошкоджень зв'язок ми активно застосовуємо кінезіологічне тейпування. Методика дозволяє поліпшити мікроциркуляцію і лімфоток, скорегувати спрямованість рухів суглоба, а також знизити гіпертонус м'язів, зняти навантаження, стабілізувавши суглоб зі збереженням рухів. Для консультації звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!

Поділитися