Лікування пошкодження зв'язок, сухожиль і м'язів у Кривому Розі на ФілатоваЛікування пошкодження зв'язок, сухожиль і м'язів у Кривому Розі на ФілатоваПошкодження зв'язок – це досить неприємна проблема не тільки для спортсменів, для яких це професійна травма, але також і звичайних людей. Біль і обмеженість рухів – перші причини звернутися за допомогою. Пропонуємо ефективне лікування розтягнення зв'язок у Кривому Розі, лікування розриву зв'язок на Філатова!

 

Відділення Ортопедії та травматології Клініки Медітон працює з проблемами опорно-рухового апарату і ушкодженнями м'яких тканин, практикуючи сучасні методики для швидкого зняття больового синдрому і відновлення звичайної рухової функції. Спортивні та побутові травми, серед яких пошкодження м'язів, зв'язок і сухожиль – стандартний виклик для лікарів медичного центру!


Зв'язки в організмі людини являють собою щільні і міцні пучки волокон еластичної фіброзної тканини, що складаються з білків – еластину і колагену, які є з'єднанням для частин скелета або різних внутрішніх органів. Вони утримують в коректному положенні і регулюють повноту рухів всіх наявних в тілі людини суглобів для їх стабілізації. Тому пошкодження зв'язкового апарату – прямий шлях до порушення рухової функції!


Якщо зв'язки відчувають підвищені навантаження, відбувається пошкодження. Сьогодні прийнято розрізняти розтягнення і розрив, а відповідно, часткове або повне пошкодження, порушення цілісності еластинових і колагенових волокон!

 

У зв'язку з тим, що ушкодження зв'язок є частим випадком травмування у спорті та побуті, ми бачимо цілий список питань, з якими потрібно працювати:
• Наскільки проблематичним є пошкодження зв'язкового апарату для спорту;
• Чи можна ходити при розтягненні зв'язок, як пересуватися при розриві зв'язок;
• Чи можна при розриві зв'язок ходити без гіпсу, чи будуть ускладнення;
• Як зрозуміти, що у вас розтягнення зв'язок стопи – симптоми та ознаки;
• Як лікувати розтягнення зв'язок гомілкостопа в домашніх умовах;
• До кого звернутися, якщо у людини розрив хрестоподібної зв'язки, розрив зв'язок коліна!

 

Причини розтягнення або розриву зв'язок


Розрізняють спортивні та побутові пошкодження, але незалежно від обставин, причина отриманого дефекту – це різкий силовий поворот, викручування або удар з подальшими структурними руйнуваннями в суглобі.


Слід згадати, що може виникнути розтягнення зв'язок при переломах і вивихах, коли безпосередньо перелом при розтягуванні – явище вкрай рідкісне!

 

Відповідно, розрив зв'язок колінного суглоба або гомілкостопа відбувається під час силового впливу, навантаження від якого серйозно вище за міцність зв'язочних волокон. Таким чином, отримати травму можна вдома чи на вулиці, у спортзалі або на роботі!

 

Як зрозуміти що порвав зв'язки – симптоми та ознаки травми


Відчуття досить неприємні, і прояви пошкодження зв'язки людина помічає практично відразу:
• Різкий і сильний біль або відчуття оніміння кінцівки, які виникають через розрив дрібних нервових волокон;
• Набряклість в місці пошкодження, почервоніння і підвищення температури тканин, що може свідчити про запалення;
• Обмеженість рухів, яка з'являється за рахунок порушення архітектоніки, побудови суглоба і його структурних елементів. Скутість рухів також виникає за рахунок рефлекторного спазму скелетних м'язів в якості захисної реакції від подальших пошкоджень;
Розвиток гематоми через розрив кровоносних судин. Гематома частіше свідчить про серйозне пошкодження – розрив зв'язок, коли при розтягуванні утворюється не завжди. Подібні травми супроводжуються звичайними синцями;
• Характерний звуковий ефект – хлопок, який чути при розриві!

 

Якщо людина розтягла або порвала зв'язки на нозі, це відчутно. Біль, гематома та набряклість – одні з перших ознак, з якими необхідно звернутися до ортопеда-травматолога.

 

Надрив та розрив зв'язок – діагностика на Філатова


Визначення типу травми зв'язок та сухожиль ортопедом-травматологомВизначення типу травми зв'язок та сухожиль ортопедом-травматологомРозрив або розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба або плечового суглоба, пошкодження зв'язок і сухожиль колінного суглоба, як і інші ідентичні травми, визначити може тільки кваліфікований фахівець. Багато які симптоми схожі з переломами, тому диференціювати травму можна із застосуванням відповідного обладнання та методів інструментальної діагностики:
• Проводиться поверхневий огляд, лікар вислуховує скарги пацієнта та уточнює обставини отримання травми;
• Призначається рентгенографія суглоба для підтвердження травми з виключенням перелому;
• Видається направлення на МРТ пошкодженого суглоба, призначається УЗД суглоба і м'яких тканин навколо!

 

Спроба самостійно визначити порвані зв'язки та підтвердити інші подібні ушкодження сухожиль, м'язів та суглобів – неправильне рішення. Своєчасне звернення за допомогою та експертна діагностика у ортопеда-травматолога є значним фактором підвищення результативності терапії та усунення неприємних симптомів!

 

Розтягнення та розрив зв'язок, лікування у Кривому Розі


Серед завдань ортопеда-травматолога – швидке зняття больового синдрому, зниження набряклості в області травматизації, а також відновлення рухливості!


Необхідна грамотна перша допомога при пошкодженні зв'язок стопи, щиколотки або кисті, інших суглобів. Схема стандартна:
• Знерухомлення кінцівки, нульове навантаження на суглоб, іммобілізація і стан повного спокою для виключення додаткових пошкоджень та посилення больового синдрому;
• Прикладання холоду в терміновому порядку. Охолодження сприяє мінімізації набряклості і ослабленню болю;
• Компресія – використання спеціального компресійного бандажа для фіксації кінцівки і пошкодженого суглоба;
• Піднесене положення кінцівки – прискорення процесу зняття набряклості!


Слід відповідати стандартним протоколам, які забезпечують першу допомогу, правильне та швидке лікування розтягнення зв'язок, їх розриву. Перший з них передбачає обов'язкові інструкції – PRICE:
• P – protection – захист від можливих додаткових пошкоджень;
• R – rest – спокій протягом 2-3 діб з моменту отримання травми;
• I – ice – накладення холодної пов'язки кожні 2-3 години протягом 48-72 годин;
• C – compression – компрес з використанням еластичного бинта;
• E – elevation – підняття, розташування вище, для чого можна взяти подушку або валик!


Другий протокол, HARM, виключає і забороняє ряд дій:
• H – heat – вплив тепла;
• A – alcohol – вживання алкогольних напоїв;
• R – running – біг та інші фізичні вправи, навантаження;
• M – massage – масажі та розтирання!


Залежно від ступеню тяжкості, яка визначається під час огляду фахівцем, а також інструментальними методами, призначається лікування. Воно включає накладення фіксуючої пов'язки, тейпування при травмі зв'язок, призначення протизапальних препаратів, а також знеболюючих засобів. Лікування симптоматичне, і залежить від конкретного випадку, тому застосовуються антисептичні засоби в разі поверхневих пошкоджень шкіри, протизапальні мазі і креми, а також таблетки і розчини, протинабрякові засоби, препарати для розсмоктування гематоми. Можливо і оперативне втручання, яке необхідне при повному розриві волокон.


Обов'язковий курс відновлення і реабілітації після пошкодження зв'язок. Призначаються медикаментозні препарати, фізіопроцедури, лікувальна фізкультура. Реабілітація проводиться під контролем лікаря!


Тейпування при розтягненні або розриві зв'язок – Кривий Ріг, Клініка МедітонТейпування при розтягненні або розриві зв'язок – Кривий Ріг, Клініка МедітонЛікування розриву зв'язок у Криворм Розі: розтягнення зв'язок та сухожилля, пошкодження м'язів, травми поверхні шкіри, вивихи та переломи – лікування на Філатова! Швидке усунення болю при розтягуванні зв'язок рук і ніг, стабілізація мікроциркуляції та лімфотоку, відновлення рухливості, зняття набряклості та гіпертонусу м'язів. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Блокади від болю в колінах

Лікування міозиту шиї та спини

Лікування тендиніту плеча

Поділитися