Хвороба Лайма – лікування бореліозу в Клініці Медітон на ФілатоваХвороба Лайма – лікування бореліозу в Клініці Медітон на ФілатоваХвороба Лайма – це складне інфекційне захворювання, здатне негативно впливати на епідерміс, серце, опорно-руховий апарат і нервову систему людини. Його розвиток загрожує складними наслідками для організму, тому ми рекомендуємо своєчасне лікування хвороби Лайма в Кривому Розі, лікування бореліозу в інфекційному відділенні Клініки Медітон!

 

В основі захворювання життєдіяльність бактерій Borrelia, в зв'язку з чим хвороба має й іншу назву – бореліоз. Переносяться бактерії борелії оленячими кровососками і іксодовими кліщами, але також певними видами вошей. Інфекція кліщового бореліозу потрапляє в кровотік після укусу або після розчавлювання кліща, що застряг в шкірі людини. На місці пошкодження розвивається алергічна запальна реакція, що представляє собою еритему, яка системно мігрує на інші, сусідні ділянки тіла. Якщо ігнорувати зараження бореліозом, інтоксикація організму може бути вкрай тяжкою!

 

Інкубаційний період і ознаки бореліозу

 

Розвиток хвороби Лайма може становити до 25-30 днів, але частіше перші ознаки бореліозу помітні вже через 1-2 тижні. Спочатку, місце ураження комахою злегка червоніє, далі запалення росте і починає нагадувати по виду мішень. Через 8-12 днів ділянка блідне, а кільця навколо стають більш вираженими і помітними. Аномальне почервоніння називається кільцеподібною еритемою і провокується припливом крові до капілярних судин шкіри, може значно збільшуватися, аж до 7-30 см, а також переміщатися на сусідні ділянки шкіри за рахунок міграції бактерій по лімфатичній і кровоносній системі. Первинний симптом хвороби Лайма – мігруюча еритема, на яку важливо вчасно звернути увагу!

 

Ознаки інтоксикації, симптоми хвороби Лайма

 

Ближче до закінчення інкубаційного періоду, людина відчуває більш вагомі ознаки отруєння організму. Стандартними для початкової стадії захворювання вважаються такі симптоми бореліозу:
• Свербіж і біль в місці укусу кліща, припухлість і набряклість;
• Слабкість організму, загальне нездужання, виникнення головних болів;
• Підвищення температури тіла аж до 38°С, відчуття ознобу;
• Нудота, а також дискомфортні відчуття, біль в суглобах і м'язах!

 

Буквально через 5-7 днів подібні симптоми Лайм-бореліозу затихають, а місце кліщового укусу потроху втрачає чутливість. Хоча, протягом даного періоду, додатково може спостерігатися кашель і хворобливі відчуття в горлі, висип на поверхні шкіри, кон'юнктивіт, артралгія!

 

Друга стадія кліщового бореліозу – протягом 30-90 днів. Поширення збудника з первинного вогнища по всьому організму, дисемінація в суглоби і нервову систему, паренхіматозні органи і лімфовузли. Основні симптоми кліщового бореліозу в даний період:
• Світлобоязнь, слабкість організму, порушення сну;
• Зниження концентрації, нервозність, зміни настрою;
• Головний біль з пульсацією, запаморочення;
• Біль у грудях, задишка, порушення чутливості кінцівок;
• Тахікардія, зростання температури тіла, лімфоцитома!


Стадії бореліозу та наслідки інфекційного захворюванняСтадії бореліозу та наслідки інфекційного захворювання

Третя стадія Лайм-бореліозу в період 1,5-2 роки. Ураження серцево-судинної системи і суглобів, центральної нервової системи організму:
• Серйозні порушення свідомості, розвиток деменції;
• Епілептичні припадки, розлади пам'яті;
• Біль в опорно-руховому апараті, постійні спазми та судоми;
• Атрофія шкіри, поява синюшно-червоних плям на поверхні!

 

Саме в характерному перебігу бореліозу і полягає основна проблема. Мінімальна вираженість симптомів в індивідуальних випадках призводить до ігнорування укусу і хвороби в цілому, коли людина не усвідомлює небезпеки і можливих наслідків. Але без лікування, навіть при зникненні симптомів, інфекція залишається в організмі і продовжує завдавати шкоди в хронічній формі. Тому обов'язково приділіть час і запишіться на консультацію інфекціоніста, якщо раніше була помічена мігруюча еритема або хронічна мігруюча еритема Афцеліуса-Ліпшютца – перший симптом хвороби Лайма, ознака інфекції бореліозу. Також, якщо турбує почервоніння та запалення шкіри, набряклість та біль у місці укусу кліща. Необхідно відвідати лікаря-інфекціоніста і у разі, коли відзначаються симптоми недолікованого бореліозу!

 

Ускладнення синдрому Лайма

 

Наслідками хвороби Лайма, особливо в разі ослабленої імунної системи або присутності певних хронічних захворювань, може стати ураження оболонки головного мозку, деяких відділів серцево-судинної системи, а також опорно-рухового апарату. Тому вкрай важливо звернутися за допомогою фахівця і записатися на прийом інфекціоніста після укусу кліща, не чекаючи прояву симптомів бореліозу, алергічної реакції або інших відповідей організму. Їх може бути досить багато з урахуванням стадії розвитку хвороби Лайма!

 

Діагностика кліщового бореліозу – інфекціоніст на Філатова

 

Постановка діагнозу можлива тільки при відвідуванні лікаря і подачі коректних інформативних даних. Важливою діагностичною ознакою є вказівка на недавні прогулянки в парковій зоні або в лісі, укуси комах, інформування про загальний спектр симптоматики без сорому і приховування певних ознак.

 

Первинно, збудник може бути виділений з тканин шкіри, а саме з крайових ділянок кільцевої еритеми.

 

Аналіз крові на бореліоз малоінформативний, тому може бути призначено повторне дослідження через 20-30 днів, яке також необхідно для виявлення та оцінки динаміки перебігу захворювання!

 

Лікування хвороби Лайма в Кривому Розі

 

Потрібно пам'ятати, що призначити лікування Лайм-бореліозу, як і інших інфекційних захворювань, може тільки кваліфікований лікар, який спочатку проводить професійну діагностику!

 

Лікування бореліозу комплексне, і включає призначення патогенетичних і етіотропних засобів, антибактеріальних препаратів, вітамінних комплексів і загальнозміцнюючих препаратів. Призначення індивідуальні, залежно від оцінки картини захворювання, його стадії та перебігу, а також повторних досліджень з аналізом динаміки!

 

Якщо ви хворієте бореліозом, лікування в домашніх умовах неможливе. Природно, після призначень лікаря ви прийматимете антибіотики від хвороби Лайма, таблетки та засоби для придушення інфекції та відновлення організму, а також інші препарати вдома. Але всі рекомендації дає лише фахівець після проходження всіх етапів діагностики, після підтвердження захворювання. Самостійно визначати схему лікування синдрому Лайма, як і інших захворювань, ми не рекомендуємо. Ураження інфекцією тривале, багато ознак можуть бути розмиті, первинні симптоми не завжди є важкими, і тому багато людей недооцінюють небезпеку власному організму. Але з урахуванням статистики, інфекціоністи нерідко спостерігають вже симптоми хронічного бореліозу, наслідки інфекційного процесу, ускладнення з прямим впливом на органи життєдіяльності. Це говорить про необхідність отримання консультації та рекомендацій одразу після укусу кліща, за перших ознак інфікування!


Лікування хвороби Лайма в Клініці Медітон: прийом інфекціоністаЛікування хвороби Лайма в Клініці Медітон: прийом інфекціоністаЛікування бореліозу в Кривому Розі – прийом інфекціоніста, збір скарг, лабораторна діагностика та призначення лікування хвороби Лайма, нейробореліозу, наслідків укусів кліщів та інших комах, енцефаліту та гострих кишкових реакцій, ботулізму. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Перша допомога при укусі кліща

Лікування дизентерії

Лікування харчового отруєння

Поділитися