Хвороба Лайма: лікування бореліозу в Клініці МедітонХвороба Лайма: лікування бореліозу в Клініці МедітонХвороба Лайма – складне інфекційне захворювання, здатне негативно впливати на епідерміс, серце, опорно-руховий апарат і нервову систему людини. Його розвиток загрожує складними наслідками для організму, тому ми рекомендуємо своєчасне лікування хвороби Лайма в Кривому Розі, в інфекційному відділенні Клініки Медітон!

 

В основі захворювання життєдіяльність бактерій Borrelia, в зв'язку з чим хвороба має й іншу назву – бореліоз. Переносяться бактерії оленячими кровососками і іксодовими кліщами, але також певними видами вошей. Інфекція потрапляє в кровотік після укусу або після розчавлювання кліща, що застряг в шкірі людини. На місці пошкодження розвивається алергічна запальна реакція, що представляє собою еритему, яка системно мігрує на інші, сусідні ділянки тіла. У зв'язку з цим, а також несвоєчасним лікуванням бореліозу, може початися серйозна інтоксикація організму!

 

Інкубаційний період і ознаки бореліозу

 

Розвиток захворювання може становити до 25-30 днів, але частіше проявляється вже через 1-2 тижні. Спочатку, місце ураження комахою злегка червоніє, далі запалення росте і починає нагадувати по виду мішень. Через 8-12 днів ділянка блідне, а кільця навколо стають більш вираженими і помітними. Аномальне почервоніння називається кільцеподібною еритемою і провокується припливом крові до капілярних судин шкіри, може значно збільшуватися, аж до 7-30 см, а також переміщатися на сусідні ділянки шкіри за рахунок міграції бактерій по лімфатичній і кровоносній системі!

 

Ознаки інтоксикації: симптоми хвороби Лайма


Хвороба Лайма: інкубаційний період, ознаки і симптомиХвороба Лайма: інкубаційний період, ознаки і симптоми

Ближче до закінчення інкубаційного періоду, людина відчуває більш вагомі ознаки отруєння організму. Стандартними для бореліозу на першій стадії вважаються такі симптоми:
• Свербіж і болючість в місці укусу, припухлість і набряклість;
• Слабкість організму, загальне нездужання, виникнення головних болів;
• Підвищення температури тіла аж до 38°С, відчуття ознобу;
• Нудота, а також дискомфортні відчуття, біль в суглобах і м'язах!

 

Буквально через 5-7 днів подібна симптоматика затихає, а місце укусу потроху втрачає чутливість. Хоча, протягом даного періоду, додатково може спостерігатися кашель і хворобливі відчуття в горлі, висип на поверхні шкіри, кон'юнктивіт, артралгія!

 

Друга стадія кліщового бореліозу – в період 30-90 днів. Поширення збудника з первинного вогнища по всьому організму, дисемінація в суглоби і нервову систему, паренхіматозні органи і лімфовузли. Основні симптоми:
• Світлобоязнь, слабкість організму, порушення сну;
• Зниження концентрації, нервозність, зміни настрою;
• Головний біль з пульсацією, запаморочення;
• Біль у грудях, задишка, порушення чутливості кінцівок;
• Тахікардія, зростання температури тіла, лімфоцитома!


Стадії бореліозу і наслідки захворюванняСтадії бореліозу і наслідки захворювання

Третя стадія в період 1,5-2 роки. Ураження серцево-судинної системи і суглобів, центральної нервової системи організму:
• Серйозні порушення свідомості, розвиток деменції;
• Епілептичні припадки, розлади пам'яті;
• Біль в опорно-руховому апараті, постійні спазми;
• Атрофія шкіри, поява синюшно-червоних плям на поверхні!

 

Саме в характерному перебігу бореліозу і полягає основна проблема. Мінімальна вираженість симптомів в індивідуальних випадках призводить до ігнорування укусу і хвороби в цілому, коли людина не усвідомлює небезпеки і можливих наслідків. Але без лікування, навіть при зникненні симптомів, інфекція залишається в організмі і продовжує завдавати шкоди в хронічній формі!

 

Наслідками хвороби Лайма, особливо в разі ослабленої імунної системи або присутності певних хронічних захворювань, може стати ураження оболонки головного мозку, деяких відділів серцево-судинної системи, а також опорно-рухового апарату. Тому вкрай важливо звернутися за допомогою фахівця і записатися на прийом інфекціоніста після укусу кліща, не чекаючи прояву симптоматики бореліозу, алергічної реакції або інших відповідей організму. А їх може бути досить багато, особливо, якщо враховувати різні стадії розвитку хвороби Лайма!

 

Діагностика кліщового бореліозу


Кліщовий бореліоз: методи діагностикиКліщовий бореліоз: методи діагностики

Постановка діагнозу можлива тільки при відвідуванні лікаря і подачі коректних інформативних даних. Важливою діагностичною ознакою є вказівка на недавні прогулянки в парковій зоні або в лісі, укуси комах, інформування про загальний спектр симптоматики без сорому і приховування певних ознак.

 

Первинно, збудник може бути виділений з тканин шкіри, а саме з крайових ділянок кільцевої еритеми.

 

Аналіз крові на бореліоз малоінформативний, тому може бути призначено повторне дослідження через 20-30 днів, яке також необхідно для виявлення та оцінки динаміки перебігу захворювання!

 

Лікування хвороби Лайма в Кривому Розі

 

Потрібно пам'ятати, що призначити лікування лайм-бореліозу, як і інших інфекційних захворювань, може тільки кваліфікований фахівець, який спочатку проводить професійну діагностику!

 

Лікування комплексне, і включає призначення патогенетичних і етіотропних засобів, антибактеріальних препаратів, вітамінних комплексів і загальнозміцнюючих препаратів. Призначення індивідуальні, залежно від оцінки картини захворювання, його стадії та перебігу, а також повторних досліджень з аналізом динаміки!


Лікування хвороби Лайма: прийом інфекціоністаЛікування хвороби Лайма: прийом інфекціоністаЗапис на прийом лікаря інфекціоніста в Кривому Розі за телефоном (098) 530-60-40. Огляд, збір анамнезу, експертна діагностика інфекційних захворювань, професійна терапія та профілактика хвороби Лайма, нейробореліозу, наслідків укусів кліщів та інших комах, енцефаліту, гострих кишкових реакцій, ботулізму!

 

Важлива інформація:

Перша допомога при укусі кліща

Лікування дизентерії

Лікування харчового отруєння

Поділитися