Синдром подразненого кишечника: діагностика та лікування у Кривому РозіСиндром подразненого кишечника: діагностика та лікування у Кривому РозіСиндром роздратованого кишечника – це гастроентерологічне захворювання, для якого характерні дискомфорт в області ШКТ, біль у нижній частині живота, зміна частоти та характеристик випорожнень. Патологія відрізняється досить неприємними відчуттями, впливає на режим життя, а також психоемоційний стан. Ми пропонуємо ефективне лікування синдрому роздратованого кишечника в Кривому Розі: консультація гастроентеролога, діагностика, призначення лікування СРК з усуненням симптомів!

 

СРК може проявитися вже в 20 років, але частіше страждають патологією люди у віці 30-40 років, особливо, особи жіночої статі. Синдром характеризується дискомфортними відчуттями, які є стійкими та з постійним прогресуванням за рахунок розвитку.

 

Синдром роздратованого кишечника, симптоми та ознаки

 

Як зрозуміти, що у вас СРК, а не інше захворювання ШКТ? Насамперед, потрібно звернути увагу на ознаки подразнення кишечника. Але також важливо звернутися до лікаря для диференціальної діагностики. Деякі симптоми можуть бути ідентичними іншим патологіям травного тракту.

 

• Рецидивуючий біль у животі, посилення болю в кишечнику, гострий біль, різі в кишечнику;
• Почастішання актів дефекації, часті позиви в туалет, тривала діарея;
• Зміни консистенції калу, чергування діареї та запорів;
• Характерний "вівчачий кал", присутність слизу, здуття;
• Тривала присутність симптомів СРК – понад 2-3 місяці!

 

Нерідко, відзначається складність дефекації та різі у прямій кишці, почуття неповного випорожнення, присутня диспепсія. Можливі і позакишкові клінічні прояви порушення роботи кишечника, які виражаються хронічним головним болем, загальною слабкістю організму, порушеннями сну.

 

Причини синдрому роздратованого кишечника

 

Статистика захворювання розмита – до 15-30% населення, з урахуванням того, що більша частина так і не звертається за допомогою, маючи подібні симптоми. Розмиті и причини патології, які на тлі стрімкого розвитку медицини, до сих пір не виявлені. Стандартною відповіддю на питання про причини СПК сьогодні залишаються наступні припущення і можливі фактори:
• Зловживання продуктами, до яких виражена непереносимість. Це стандартний набір: алкоголь, кава, жирна та солодка їжа, копченості та консерви, газовані напої, випічка;
• Порушення кишкової моторики, зв'язок з кишковими інфекціями, бактеріальні ураження органів шлунково-кишкового тракту;
Гормональні розлади, неврологічні порушення!

 

Точні причини СПК не встановлені, але можуть включати сукупність біологічних, соціальних і психологічних факторів. Тому важливо не відкладати похід до лікаря, який зможе підтвердити діагноз і призначити лікування синдрому подразненого кишечника, або спростувати захворювання і вказати на необхідність додаткових досліджень для виявлення і лікування патології, симптоми якої вас турбують!

 

Синдром роздратованого кишечника у дитини

 

СРК у дітей та дорослих, симптоми та причини роздратованого кишечникаСРК у дітей та дорослих, симптоми та причини роздратованого кишечникаСРК у дітей самостійно визначити вкрай складно. Здуття у дитини та метеоризм, коліки в животі, розлад травлення та зміна випорожнень, як і харчове отруєння чи алергія, можуть бути практично ідентичними за первинними ознаками. Тому ми рекомендуємо виключити особисті домисли та лікування СПК у домашніх умовах без підтвердженого діагнозу!

 

Причиною подразнення кишкового відділу у дітей може бути раннє введення прикорму, неправильне грудне вигодовування, наслідки інфекції кишечника, паразитарні інвазії, дисбактеріоз, і навіть генетична схильність і дисбактеріоз. Як лікувати СПК у дитини, підкаже педіатр медичного центру, а також терапевт або гастроентеролог, після огляду та діагностичних заходів

 

Діагностика синдрому роздратованого кишечника

 

Постійний біль у кишечнику, різі та спазми кишечника, біль у прямій кишці, здуття та дискомфорт в області живота, проноси та запори, зневоднення – симптоми синдрому роздратованого кишківника, які вимотують, викликають головні болі, призводять до хронічної втоми і численних нервових реакцій. Ми рекомендуємо уникнути стійкого розвитку захворювання, і пропонуємо швидке позбавлення від патології, яка турбує. Діагностика СПК в Кривому Розі проводиться фахівцями відділення гастроентерології Клініки Медітон на Філатова!

 

• Бесіда з лікарем, збір скарг вивчення історії хвороби;
• Загальний аналіз крові, аналіз калу і сечі;
• Біохімія крові: холестерин, печінкові проби;
• Рентгенографія, іригоскопія кишечника;
УЗД внутрішніх органів!

 

Додатково призначається колоноскопія, аналіз на целіакію і кальпротектин, комп'ютерна томографія. Важливо виключити інші захворювання зі схожими смптомами. Якщо лікарі підтвердили синдром подразненого кишечника лікування варто розпочати одразу після призначень. Стійкий дискомфорт значно впливає на якість життя, крім того, можливі ускладнення СПК.

 

Лікування синдрому подразненого кишечника, Кривий Ріг

 

Диференціальна діагностика – перший і найбільш правильний крок призначення лікування подразнення кишківника. Після огляду, отримання результатів аналізів та інструментальної діагностики, а також вивчення отриманих даних та історії хвороби, лікар призначає лікування СПК – препарати та дієтичне харчування. Варто дотримуватись рекомендацій для швидкого зняття симптомів!

 

• Призначення дієти для зниження больового синдрому і газоутворення, нормалізації роботи органів шлунково-кишкового тракту;
• Медикаментозна терапія СРК з діареєю, запорами та метеоризмом: таблетки для лікування синдрому подразненого кишечника, суспензії та інше;
• Призначення антидепресантів і заспокійливих засобів!

 

Несвоєчасне або неправильне лікування, а також ігнорування патології, говорить про можливість переходу захворювання в хронічну форму, на тлі чого ймовірний розвиток гастриту і езофагіту, панкреатиту і холециститу, виразок слизової органів шлунково-кишкового тракту, гастроезофагальної рефлюксної хвороби!

 

Важливою є і профілактика синдрому подразненого кишечника, яка також сприяє виключенню розвитку інших гастроентерологічних захворювань!

 

Лікування синдрому роздратованого кишечника, Клініка МедітонЛікування синдрому роздратованого кишечника, Клініка МедітонЛікування подразнення кишечника у Кривому Розі – консультація гастроентеролога, прийом педіатра та терапевта. Лабораторна діагностика, УЗД внутрішніх органів, призначення терапії. Запис по телефону: (098) 530-60-40!

 

 

Важливо знати:

Консультація терапевта Клініки Медітон

Лікування гастриту в Кривому Розі

Дисбактеріоз кишечника: причини та симптоми

Поділитися