Лікування гіперкератозу в Кривому Розі, дерматолог та подологЛікування гіперкератозу в Кривому Розі, дерматолог та подологГіперкератоз – це тверде рогове потовщення на поверхні епідермісу. Розвиток патології пов'язаний з підвищенням кількості кератину в структурі шкіри, і подібні негативні прояви можуть викликати масу неприємних відчуттів та подальших ускладнень. Наш медичний центр на Філатова пропонує ефективне лікування гіперкератозу в Кривому Розі!

 

Кератин – це білок, який міститься в структурі шкіри, волосся, нігтів. Підвищення його рівня може бути пов'язано із запальними процесами, які розвиваються з причини механічного впливу або за рахунок зміни генетичного стану.

 

Гіперкератоз вважається симптомом певного шкірного захворювання, і сам не є хворобою. Існує досить багато причин його появи і розвитку, які залежні від виду патології:
Стандартні мозолі і виникнення підошовного гіперкератозу;
• Мозолистість від тиску або з причини діабетичного стану;
• Розвиток різних видів кератодермії;
Долонно-підошовний псоріаз;
• Клімактерична форма гіперкератозу!

 

За походженням патологія носить спадковий або набутий характер і розподіляється на кілька форм захворювання. Це дифузний, бородавчастий або себорейний гіперкератоз, фолікулярний та дисемінований кератоз, лентикулярний або багатоморфний гіперкератоз.

 

Причини гіперкератозів

 

Потовщення шкіри на стопах, колінах і ліктях виникає з наступних причин:
Дисбаланс вітамінів в організмі людини – авітаміноз або гіповітаміноз;
• Складні системні порушення – цукровий діабет та інші;
• Проблеми з кровообігом – варикози, облітеруючий атеросклероз;
• Неправильно підібране, неякісне взуття та одяг;
• Тривала ходьба, систематична важка робота;
Збільшена маса тіла, деформація стопи!

 

Гіперкератоз – це рефлекторна захисна реакція, коли шкіра ущільнюється і стає більш грубою в зонах постійного контакту з предметами, областях тиску і тертя, наприклад, при постійній ручній праці або частих прогулянках босоніж. З одного боку, це захист поверхні шкіри від можливих пошкоджень, з іншого – дискомфорт, який посилюється не тільки малоестетичним зовнішнім виглядом, але й різними ускладненнями, серед яких лущення шкіри, глибокі тріщини, запальні процеси!

 

Симптоми гіперкератозу

 

Чому виникає гіперкератоз, симптоми кератозу на п'ятах та долоняхЧому виникає гіперкератоз, симптоми кератозу на п'ятах та долонях• Потовщення шкіри стоп, долонь та ліктів, ущільнення поверхневого шару;
Сухість та лущення шкіри, рихлість шкіри та кірки;
• Специфічний світлий колір жовтуватого відтінку;
• Прояв горбистості на поверхні ураженої ділянки;
• Виникнення грубих лусочок, твердих відшарувань шкіри;
• Поява мозолів, натоптишів, тріщин на ногах та руках!

 

Діагностика гіперкератозу на Поштовому та Філатова

 

В нашому медичному центрі ви можете пройти кваліфіковану діагностику. Якщо ви підозрюєте кератоз шкіри, пропонуємо звернутися до дерматолога, отримати консультацію подолога!

 

Первинно, фахівець збирає скарги пацієнта і проводить поверхневий огляд, чого часто достатньо. Але для підтвердження кератозу можуть бути призначені такі аналізи та дослідження:
Дерматоскопія, біопсія для визначення хронічних дерматозів;
• Бактеріологічне дослідження для вивчення мікрофлори;
• Спеціальні мікроскопічні дослідження шкіри за допомогою проведення зіскрібу;
• Мікологічний посів для виявлення і вивчення можливих патогенних грибків;
• Рентгенографія для вивчення можливих уражень кістки!

 

Необов'язково, що всі вказані етапи діагностики будуть застосовані. Але часто комплексне обстеження необхідне для проведення диференціальної діагностики та відсікання невірних висновків. Результати досліджень можуть показати підошовний гіперкератоз, грибок стоп, іхтіоз, псоріаз, спадкову кератодермію. Під час обстеження лікарі виявляють тріщини ніг з високою ймовірністю підключення інфекційних процесів, ускладнюючі ходьбу бородавки та мозолі, інші утворення та патології шкіри!

 

Лікування гіперкератозу в Кривому Розі

 

Ми пропонуємо професійну допомогу. Для призначення лікування кератозів вам необхідно записатися на прийом дерматолога, який встановить картину захворювання, і за результатами діагностики порекомендує варіанти терапії.

 

Найчастіше, це комплексний підхід, який може поєднувати прийом вітамінів і відповідних медикаментозних препаратів, використання мазей і кремів для розм'якшення грубої шкіри та її загоєння, а також пілінги, поверхневу підошовну шліфовку, апаратний медичний педикюр. Якщо підтверджено кератоз ніг, а не тільки потовщення шкіри на ліктях і колінах, видається направлення до подолога, який лікує хвороби стоп!

 

В залежності від індивідуальної ситуації, а саме перебігу хвороби, віку пацієнта, способу його життєдіяльності та робочої зайнятості, рекомендуються різні програми. Вони складаються з прийому вітамінів, ретиноїдів, кератолітиків і емолентів, курсу спеціалізованих процедур для пом'якшення шкіри і видалення ороговілих шарів шкіри стоп та інших ділянок, а також впливу на захворювання або патологічний стан, яке стало першопричиною гіперкератозу стоп, ліктів і колін!

 

Підошовний гіперкератоз, мозолі, огрубіння шкіри на долонях, ксероз та лущення, як і інші дерматологічні захворювання, важливо лікувати своєчасно. Звернутися до лікаря варто відразу після появи симптомів та виявлення дискомфорту, а почати курс лікування – відразу після призначення!

 

Лікування гіперкератозу, Кривий Ріг: лікування потовщення шкіриЛікування гіперкератозу, Кривий Ріг: лікування потовщення шкіриЛікування кератозу у Кривому Розі, лікування гіперкератозу у відділенні дерматології на Поштовому та Філатова. Пом'якшення огрубілої шкіри стоп і долонь, усунення ороговілого шару на колінах і ліктях, профілактика, рекомендації лікарів. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Лікування врослого нігтя: видалення

Лікування та профілактика п'яткової шпори

Діагностика та лікування грибка стопи

Поділитися