Пошкодження меніска: діагностика та лікування в Кривому РозіПошкодження меніска: діагностика та лікування в Кривому РозіПошкодження меніска – це одна зі стандартних травм колінного суглоба, яка може бути обумовлена розривом, надривом або відривом меніска, його защемленням. Набутий дефект хрящового прошарку характеризується значним погіршенням якості життя на тлі серйозних болів в коліні, заклинювання – блокади колінного суглоба, певної скутості рухів. Якщо пошкодили коліно, пропонуємо лікування меніска у Кривому Розі, відділення ортопедії та травматології.

 

Меніск – це хрящова прокладка, яка розташована між великою гомілкової і стегнової кісткою в колінному суглобі. Вона збільшує площу контакту кісток, а значить, покращує параметри стабільності, коригує розподіл навантаження для нормального руху людини в просторі. Пошкодження меніска коліна, травма, а саме затискання, надрив меніска або розрив, може серйозно вплинути на рухливість колінного суглоба і працездатність людини в цілому!

 

Защемлення і розриви менісків: пошкодження хрящових тканин

 

Травми хрящової тканини є досить частою проблемою для людей певних професій. Але постраждати можуть не тільки фігуристи, футболісти, тенісисти і танцюристи, навантаження на ноги яких відрізняються від стандартних, але також звичайна людина, життєвий ритм якої пов'язаний з активними рухами і періодичними навантаженнями. Варто відзначити, що в якості травми може виступати і дегенеративна патологія, що зустрічається у людей похилого віку, які страждають хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату!

 

Якщо ви відчули біль, або отримали удар коліна, оступилися, невдало приземлилися на ноги після стрибка, терміново зверніться до фахівця. Огляд у ортопеда-травматолога, діагностика травми коліна, лікування розриву меніска у Кривому Розі – Клініка Медітон на Філатова!

 

Лікування менісків, ортопед-травматолог в Кривому Розі

 

 

Типи пошкоджень меніска


• Поздовжній розрив колінного меніска – порушення структури по крайній лінії, окружності меніска;
• Поперечний розрив – виямка, вдавлення внутрішньої частини;
• Клаптевий розрив меніска коліна – розрив тканини всередину;
• Роздроблений розрив – травматичне руйнування меніска з численними ушкодженнями;
• Неповний розрив меніска – часткові порушення;
• Повний розрив – з порушенням цілісності кожної частини!

 

Нерідко зустрічаються і інші типи пошкоджень. Защемлення меніска між хрящами коліна, повний відрив меніска – відділення від кріплення в коліні і вільне переміщення в порожнині суглоба, а також надрив меніска – це частковий розрив тканини і зв'язок!

 

Якщо ви відчуваєте обмеженість рухів, біль і печіння, колінний суглоб заклинює і ви не можете нормально наступати на ногу, зверніться по допомогу. Ігнорування проблеми призводить до посилення травми та пошкоджень, можливі серйозні ускладнення!

 

Причини травм менісків


Розрив меніска, защемлення або відрив: визначення типу і причини травмиРозрив меніска, защемлення або відрив: визначення типу і причини травми

Отримати пошкодження можливо в наступних випадках:
• Удар коліна об твердий предмет – стіна, ліжко, сходи;
• Різке випрямлення ноги, перенапруження м'язів і зв'язок;
• Неакуратна ходьба, коли можна спіткнутися через бордюр або предмет на дорозі, впасти на льоду;
Травматизм у спорті – падіння на коліна, скручування суглобів, удари;
• Вроджені патології зв'язок, а також захворювання – коксартроз, подагра, артрит та інші!

 

Ознаки пошкодження менісків, симптоми

 

Варто виділити відразу два періоди, а саме в момент травми – гострий, а також через 10-14 днів і більше, коли наростає симптоматика:
• Протягом першого періоду складно провести точну діагностику, адже больові відчуття, набряк і запалення провокуються й іншими травмами коліна. Тому слід звернути увагу на локалізацію болю, можливість прояву спазмів;
• Під час другого періоду проявляються інші симптоми пошкодження. Це систематичний біль, наростаюча слабкість в м'язах і складність рухів, характерна для згинання коліна!

 

Стандартно, травми меніска супроводжуються рядом ознак:
Біль в коліні практично при будь-якому русі;
• Обмеженість згинання при ходьбі, присіданнях;
• Ослаблення м'язових тканин, порушення ходи і кульгавість;
• Заклинювання колінного суглоба, так звана блокада!

 

Якщо спостерігаєте подібні симптоми розриву меніска – запис на прийом травматолога та ортопеда терміново. Необхідність обстеження зумовлена ускладненнями. Запущені травми призводять до низки негативних наслідків: деформація суглобового хряща, розвиток посттравматичного артрозу, запалення синовіальної рідини. Саме з цих причин не варто ігнорувати симптоми або намагатися лікувати меніск у домашніх умовах. На жаль, існує багато прикладів, коли розрив меніска та інвалідність міцно пов'язані між собою!

 

Пошкодження меніска: діагностика в Клініці Медітон


Діагностика пошкодження колінного меніска, лікування та реабілітаціяДіагностика пошкодження колінного меніска, лікування та реабілітація

Вивчення проблеми стандартне для фахівців, які практикують лікування опорно-рухового апарату, повернення рухливості суглобів, відновлення меніска коліна. Призначається комплексне обстеження:
• Збір анамнезу з описом проблеми пацієнтом, ретельний огляд травмованого суглоба фахівцем, перевірка рухової функції;
• МРТ меніска для визначення типу пошкодження – надриву або відриву, защемлення меніска;
УЗД м'язих тканин, УЗД суглобів і КТ для більш якісної візуалізації пошкоджень;
• Рентген для виключення пошкодження кісткових тканин і структур;
• Можливе призначення артроскопії!

 

Не варто відмовлятися від рекомендацій лікаря. Апаратне обстеження та лабораторні аналізи важливі для ідентифікації та підтвердження травми, вивчення рівня та стадії патологічного процесу. Точна діагностика дозволяє зробити коректні призначення. Не завжди потрібна операція на меніск та інші подібні радикальні втручання. Раннє звернення та пройдена комплексна діагностика підвищують ймовірність успішного відновлення коліна протягом 3-6 тижнів. Якщо у вас розрив меніска – лікування без операції можливе, і навіть має чудові шанси!

 

Лікування пошкоджень меніска в Кривому Розі

 

Лікарі відділення Ортопедії та травматології Клініки Медітон практикують консервативну терапію. В індивідуальному порядку та залежно від складності травми, може бути рекомендована хірургічна операція на меніску.

 

Якщо ж звернення своєчасне, одразу після пошкодження, у гострий період, і травмування меніска мінімальне, призначаються наступні лікувальні заходи:
• Знеболювання та усунення набряклості в області травми меніска;
• Видалення крові із суглоба і проведення пункції при необхідності;
• Мануальна терапія для усунення блокування суглоба;
• Накладення гіпсу для знерухомлення і виключення додаткової травматизації;
• Тейпування коліна при розриві меніска, призначення фізіотерапії!

 

Правильні призначення при травмах колінного суглоба, з урахуванням ступеня та характеру ушкодження, із застосуванням комплексного лікування та фізіотерапії, а також коректним обмеженням навантажень, говорять про можливість повернути пацієнта до звичного способу життя протягом наступних 4-8 тижнів. Необхідно звикнути до обмежень, дотримуватись призначеного курсу медикаментозного лікування та розкладу, режиму відпочинку та навантажень на ноги, щоб швидко вийти на позитивний результат!

 

У процесі, необхідно буде відвідати лікаря для вивчення динаміки лікування та правок схеми терапії. Можливе призначення додаткового апаратного обстеження, щоб уточнити, чи зростається меніск, та в якому стані тканини. Важлива частина одужання – програма реабілітації меніска колінного суглоба та відновлення після травми, порядок повернення рухової функції, наступні профілактичні заходи!

 

Прийом ортопеда-травматолога Клініки Медітон, лікування менісків колінПрийом ортопеда-травматолога Клініки Медітон, лікування менісків колінРозрив меніска, лікування у Кривому Розі! Комплексна діагностика та призначення: травми колінного суглоба, надриви та защемлення, пошкодження хрящової тканини та суглобів, патології опорно-рухового апарату. Телефон для консультацій: (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Лікування болю у спині і попереку

Кальцифікуючий тендиніт плеча

Тейпування хребта, плечей і колін

 

Поділитися