Чи можна швидко позбутися гикавкиЧи можна швидко позбутися гикавкиГикавка – ритмічне і мимовільне порушення дихання, яке системно повторюється та характеризується поштовхоподібними скороченнями діафрагми. Даний стан досить неприємний, і крім того, супроводжується специфічним звуком. Тому для більшості з нас важливо розуміти, як позбутися гикавки швидко, і перестати гикати, зупинивши мимовільну фізіологічну реакцію!

 

Чому людина гикає? За рахунок постійних скорочень міжреберних м'язів і діафрагми, імітується короткий, різкий і фіксований вдих, який за рахунок спазму зупиняється, викликаючи стан короткочасної задухи на кінці циклу. Неприємного характеру здавлений звук, який виникає в цей момент, є результатом закриття голосової щілини!

 

Незалежно від етіології і більш глибокого вивчення проблеми, людині завжди цікаво знати одне: як швидко припинити напад гикавки, щоб почати нормально дихати і говорити, перестати дратувати оточуючих і нервувати з цього приводу. І завдяки серйозності проблеми, сьогодні існує безліч способів зупинити гикавку. На жаль, немає єдиного вірного рішення, яке підходить кожному і спрацьовує на 100%. Тому якщо ви гикаєте, цілком ймовірно, доведеться випробувати на собі послідовно кілька спеціальних методів!

 

Гикавка: причини

 

Обставин, при яких виникає гикавка, достатньо:
• Переохолодження організму;
• Переїдання – переповнення шлунку і його розтягнення;
• Швидкий прийом їжі, обіди на ходу;
• Вживання продуктів, що викликають подразнення шлунку – гаряче, гостре;
• Роздратування діафрагмального нерва – спазми на зразок нервового тику;
• Стан стресу, коли людина нервує або переживає страх!

 

Гикавка – ознака захворювання


Чому людина гикає, чи небезпечно це?Чому людина гикає, чи небезпечно це?

Саме так, гикавка може бути не тільки цілком прийнятним і безпечним, хоч і не дуже приємним станом, але також симптомом певного роду патології. Нерідко, і досить небезпечного захворювання зі згубними для організму наслідками. Гикавка може свідчити про розвиток:
• Пневмонії та інших захворювань, порушення роботи органів дихання;
• Запальних процесів в стравоході і шлунку;
Захворювань дванадцятипалої кишки або печінки;
• Хвороб серцево-судинної системи!

 

Вивчення проблеми говорить про можливість зв'язку гикавки з ураженнями центральної нервової системи, метаболічними розладами, черепно-мозковими травмами, інсультом, грижами міжхребцевих дисків, пухлиною стравоходу, панкреатитом та холециститот, іншими розладами органів і цілих систем життєзабезпечення людського організму. Тому постійна гикавка, яка не припиняється, а також часті і тривалі її напади – це причина для відвідування лікаря!

 

Як швидко позбутися гикавки

 

Зупинити напад гикавки люди намагаються різними способами – наповнюючи шлунок водою для можливості вигнати зайве повітря, викликаючи додаткові рефлекси для зупинки спазму, концентрацією на будь-якій точці для перемикання уваги, і навіть різким переляком, намагаючись впливати на стан психологічно. Проте, в списку методів наступні:
• Випити склянку води дрібними ковтками, або нахиливши голову вперед, приймаючи рідину на верхню губу і, відповідно, піднебіння;
• З'їсти скибочку лимона, інший кислий або гіркий продукт в невеликій кількості;
• Повільно і обережно проковтнути 1/2 чайної ложки цукрового піску;
• Натиснути на корінь язика пальцями або потягнути за край язика назовні і вниз;
• Зробити кілька глибоких вдихів з тривалою затримкою дихання;
• Дихати в паперовий пакет протягом 40-90 секунд!

 

Що таке гикавка, як зупинити скорочення діафрагми, як боротися з гикавкою вранці чи ввечері, які методи використовувати? На всі питання зможуть відповісти лише фахівці, адже не завжди гикавка – це тимчасовий стан, який можна купірувати самостійно. Є способи припинити гикати, але практично кожен з нас знає, що діють вони не кожного разу і суто індивідуально!

 

Коли звернутися до лікаря: лікування гикавки в Кривому Розі

 

Так як гикавка може бути не тільки нешкідливим станом, але й ознакою зазначених раніше захворювань, рекомендуємо звернути увагу на її тривалість і частоту, зв'язок з певними діями. Важливо звернутися за допомогою, якщо:
• Ви гикаєте більше години, і не один із способів не допомагає;
• Гикавка мучить вас досить часто, по кілька разів на добу;
• Стан супроводжується іншими неприємними симптомами – біль у грудях і шлунку, печія, порушення ковтання, задишка!

 

Лікування гикавки як симптому, терапія основного захворюванняЛікування гикавки як симптому, терапія основного захворюванняЗапрошуємо вас відвідати наш медичний центр на Філатова, якщо ви відчуваєте дискомфорт, неприємні симптоми, не можете позбутися гикавки, або вирішили пройти профілактичний огляд у фахівців. Лікарі більш докладно розкажуть про даний стан та його причини, та порекомендують, як зупинити гикавку швидко. Записатися на прийом, як і отримати консультації, можна за телефоном (098) 530-60-40!

 

Допоміжні посилання:

Відділення гастроентерології Клініки Медітон

Прийом та консультація алерголога

Як позбавитися гіркоти в роті

Поділитися