Як лікувати себорейний дерматит головиЯк лікувати себорейний дерматит головиСеборейний дерматит – патологічний стан шкіри, запальне неінфекційне захворювання, яке розвивається через порушення функції сальних залоз і зміни складу шкірного сала. Захворювання має кілька форм і типів, відрізняється можливістю виникнення ускладнень. Тому трихологи Клініки Медітон наполягають на якнайшвидшому зверненні за допомогою. Ми пропонуємо ефективне лікування себорейного дерматиту волосистої частини голови в Кривому Розі, як і інших патологій шкіри і волосся!

 

Себорейний дерматит є хронічним запальним захворюванням, яке розвивається на тлі життєдіяльності дріжджоподібного грибка Malassezia, що присутній на епідермісі більшості людей. Його життєвий цикл пов'язаний з жирними кислотами, які продукуються в складі шкірного сала. У разі зміни його складу або інтенсивності виділення, число мікроорганізмів зростає, що призводить до запалення, супроводжуваного лущенням шкіри і вираженим свербінням.

 

Основна локалізація патологічного процессу – ділянки тіла з великим числом сальних залоз. А це волосиста частина голови, області шкіри за вухами, носогубної трикутник, ділянки на поверхні грудної клітини і між лопатками!

 

Залежно від клінічної картини, фахівець може діагностувати один з видів патології:
• Суха себорея – склад шкірного сала змінюється на користь переважання стеаринової кислоти, завдяки якій сальні протоки закупорюються. На поверхні епідермісу в області локалізації з'являються чорні точки, в порах під якими збирається шкірне сало. На волосистій частині голови посилюється лупа, шкіра більше лущиться великими лусочками, саме волосся стає бляклим, стоншеним, досить ламким, за рахунок чого може початися процес облисіння. Пацієнт відчуває постійний дискомфорт, сильне свербіння шкіри;
• Жирна себорея голови – шкірне сало змінює склад на користь олеїнової кислоти, його кількість значно збільшується. Поверхня епідермісу сальна, волосся жирне і збите в брудні пасма, має досить непривабливий вигляд, а згодом, і запах. У структурі шкіри формуються комедони і вугри, гнійники, шкіра стає більш пористою і горбистою!

 

Причини себорейного дерматиту


Причини сухої і жирної себореїПричини сухої і жирної себореї

Тільки вивчивши наявні факти, можна зроуміти, як вилікувати себорею! Одною з причин фахівці називають спадковість, але активність захворювання проявляється на тлі певних змін життєвого ритму, в разі присутності набору захворювань або патологій життєво важливих систем і органів:
• Зміни емоційного фону – стреси, збої настрою, нервові розлади;
Зміни гормонального фону – пубертатний період, період вагітності, клімакс;
• Поганий імунітет, порушення обміну речовин;
• Неправильне харчування, схильність до вживання солодкого і жирного;
• Патології ендокринної системи – діабет, дисфункція щитовидної залози;
• Несприятлива екологія та інші зовнішні чинники;
• Нерегулярний або неправильний догляд за шкірою та волоссям;
Дефіцит вітамінів та інших корисних речовин в організмі!

 

Симптоми себореї волосистої частини голови

 

Як виглядає себорейний дерматит та як ідентифікувати себорею голови для звернення до лікаря? Перші ознаки патології можна і не помітити, так як симптоматика прихована та помірна. Але вже незабаром виявляються цятки і бульбашки червоного або жовтого кольору, далі вони об'єднуються в групи, плями ростуть в розмірах і покриваються жирними лусочками. Подібні симптоми можуть проявлятися за вухами і на крилах носа симетрично.

 

Найчастіше себорейний дерматит локалізується на волосистій частині голови, в шкірних складках, під волоссям, поширюючись і на шию, спину, тулуб в цілому. Можливий розвиток генералізованого себорейного дерматиту, коли уражаються практично всі ділянки тіла.

 

Головні симптоми захворювання – поява лущення і кірочок, плям на поверхні шкіри, свербіж в області ураження, поява роздряпів і їх подальше зараження. Відзначається сильний свербіж і дискомфорт при розвитку себореї голови, поява лупи і запалення сальних залоз, випадання волосся!

 

Діагностика себореї голови


Діагностика себорейного дерматиту голови в Кривому РозіДіагностика себорейного дерматиту голови в Кривому Розі

Для постановки правильного діагнозу, який необхідний для призначення ефективного лікування, важливо звернення до фахівця. У Клініці Медітон себорейний дерматит голови лікує дерматолог, але правильна диференціальна діагностика часто вимагає участі інших вузькопрофільних фахівців. Тому ми підключаємо трихолога, ендокринолога, невролога і гастроентеролога в певних випадках, де спостерігається складна ситуація і запущена форма. Лише коректна діагностиика допоможе визначити, як лікувати себорейний дерматит правильно!

 

Проводиться огляд волосистої частини голови, стандартний і апаратний, призначається біохімія крові і аналіз на гормони. Для діагностики можуть знадобитися аналіз крові на цукор, мікроскопічне дослідження зішкрібів епідермісу, функціональні проби печінки в індивідуальному порядку. Більш точно про діагностику можна дізнатися на місці, в момент консультації!

 

Себорейний дерматит: лікування в Кривому Розі

 

Лікарі клініки пропонують сучасну практику лікування патології, яка полягає в боротьбі з причинами захворювання на базі отриманих результатів досліджень, а також подавленні виражених симптомів захворювання, які створюють фізичний і психологічний дискомфорт, доставляючи чимало проблем.

 

Лікування себореї у чоловіків і жінок строго індивідуально, і призначається після огляду та отримання результатів аналізів, визначення та підтвердження діагнозу:
• Дієтотерапія – призначення відповідного харчування, рекомендації по зміні раціону;
• Фізіотерапевтичні процедури – кріомасаж, сірчані ванни;
• Застосування протизапальних препаратів, які призводять до норми функцію сальних залоз;
• Прийом спеціальних гормональних препаратів і засобів зовнішнього впливу – мазей і кремів;
• Застосування лікувальних шампунів і додаткової косметики!

 

В цілому, дерматолог і трихолог клініки, в залежності від складності проблеми, можуть призначити протигрибкові, протизапальні, відшелушуючі препарати, вітамінні та мінеральні комплекси, антигістамінні, гормональні засоби. Терапія спрямована на ослаблення симптомів і вплив на основну причину захворювання. Якщо у вас діагностовано дерматит шкіри голови, грибкове ураження, себорея голови, лікування повинно буди кваліфікованим, експертного рівня!

 

Лікування себорейного дерматиту в Клініці МедітонЛікування себорейного дерматиту в Клініці МедітонСеборейний дерматит: лікування у Кривому Розі! Для консультації, огляду, обстеження у дерматолога та лабораторної діагностики, отримання діагнозу і призначення ефективного лікування себорейного дерматиту звертайтеся за телефоном (098) 530-60-40 або в реєстратуру клініки. Не займайтеся самолікуванням і не відкладайте похід до лікаря при виявленні симптомів подібних серйозних проблем зі шкірою голови і волосся!

 

Звертаємо увагу:

Консультація трихолога

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Чому болить шкіра голови під волоссям

Поділитися