
Грип 2019-2020: профілактика
- 11 грудня 2019
Грип: профілактика та лікування у Кривому Розі, щеплення від грипуКожен рік наші фахівці роблять зведення по грипу – одному з найбільш поширюваних і складних захворювань осінньо-зимового періоду. Сьогодні лікарі Клініки Медітон в Кривому Розі розкажуть, що таке грип 2019-2020 року, які штами очікуються, і які застосовувати заходи профілактики грипу – щеплення, вакцини, зміцнення імунітету!
Черговий сезон грипу відкритий, і його посиленню сприяє дощова і туманна погода за вікном, підвищена вологість і недолік свіжого повітря, сонячних променів. Лише в певних умовах вірус гине в найкоротші терміни, але на даний момент ми спостерігаємо повну їх відсутність!
Ще в середині листопада МОЗ зробило припущення, що захворіти на грип в нинішній сезон можуть понад 4,8-6,7 мільйонів українців. Це жахлива цифра, так як зі збільшенням осередків зростає і захворюваність оточуючих, епідемія розвивається досить швидко!
Які штами грипу цього року очікуються
Однією з причин розвитку фахівці називають низький рівень вакцинації від грипу, яка в Україні залишається на рівні до 1,0%, коли в країнах ЄС щеплення для профілактики грипу робить більше 30% населення, а в США – близько 40%. Додаткова причина розвитку епідемії грипу 2019-2020 – штами, в списку яких як торішні, можливо, дещо адаптовані до вакцин і середовища проживання, а також нові. Сам список наступний (за інформацією МОЗ України):
• Вірус, схожий на A / Brisbanel 02120 1 S(H1N1)pdm09;
• Вірус, подібний до A / Kansasll4l2017(H3N2);
• Вірус, подібний до B / Coloradol06l2017 (лінія B/Victoria/2l87);
• Вірус, схожий на B / Phuketl3073l2013 (лінія B/Yamagata/l6/88).
Але мало знати, який вірус грипа в Україні зараз, адже необхідно також розуміти небезпеку грипу, і не забувати про його ускладнення в разі зараження і несвоєчасного або неправильного лікування!
Проблема в тому, що наше байдуже і недбале ставлення до подібної епідемії значно збільшує кількість хворих, в числі яких і ми самі, і наші родичі, і наші друзі. Тільки з початку року на території України було госпіталізовано понад 35,7 тисяч осіб, серед яких 80% дітей. Позитивна новина у відсутності зареєстрованих летальних випадків!
Що стосується поточного сезону, а саме осені та зими, то за минулий місяць грипом перехворіло близько 3,5% населення країни, і фахівцями МОЗ України зроблені прогнози двох основних хвиль захворюваності та інтенсивності зараження. Вони намічені саме на грудень 2019 і кінець січня 2020 року!
Грип, профілактика та лікування у Кривому Розі
Спираючись на рекомендації МОЗ України, ми нагадуємо, що саме вакцинація від грипу є одним з найбільш ефективних методів профілактики грипу, а також попередження складних наслідків захворювання. Вакцина, яка надходить на територію країни, перевірена Державною службою України з лікарських засобів та Лабораторією контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру. Вона здатна захистити від всіх раніше зазначених штамів грипу, є ефективною і безпечною, але в обов'язковому порядку використовується за рекомендацією лікаря з роз'ясненнями до періоду і способу вакцинації.
Додатково рекомендуємо вивчити профілактичні заходи, щоб не захворіти на грип, зазначені в інших статтях нашого медичного центру. Прийом вітамінів, посилення імунітету, здоровий спосіб життя і правильне харчування залишаються актуальними, як і обов'язкове обмеження контакту з хворими людьми!
У разі присутності симптомів грипу та їх розвитку, негайно звертайтеся до фахівців клініки Медітон на Філатова. Огляд у профільних лікарів, вивчення історії хвороби та супутніх патологій, лабораторні аналізи, призначення інструментального обстеження, призначення для лікування грипу, ГРВІ, інших сезонних захворювань!
Вакцинація від грипу, профілактика та лікування: консультація лікарівЛікування грипу та профілактика, щеплення від грипу, вакцинація, призначення для зміцнення імунітету. Записатися на прийом терапевта, пульмонолога, алерголога, а також лікаря-інфекціоніста можна за телефоном (098) 530-60-40!
Важлива інформація:
Епідемія грипу: симптоми, лікування та профілактика