Професійна діагностика та лікування енурезу у дітей та дорослихПрофесійна діагностика та лікування енурезу у дітей та дорослихЕнурез – нетримання сечі в період нічного або денного сну. Неконтрольоване сечовипускання частіше діагностується у дітей, але також спостерігається в підлітковому і навіть дорослому віці. Фахівці Клініки Медітон практикують ефективне лікування енурезу у дітей і дорослих, використовуючи консервативну медицину і прогресивні сучасні методики!

 

Найчастіше мимовільне спорожнення сечового міхура трапляється в нічний час. Причини можуть бути приховані в фізіології або окремих патологіях, безпосередньо мають вплив на регуляцію і роботу сечостатевої системи. Більш точно встановити їх можна за допомогою спеціальних урологічних, неврологічних і психоневрологічних обстежень!

 

На жаль, точні межі між фізіологічним і патологічним енерузом у дітей не визначені. Сечостатева система розвивається індивідуально, і свідома регуляція відправлення природних потреб відбувається поступово, іноді, до 5-6 років. В даному віці може спостерігатися нічний енурез у дитини. Якщо ж мимовільне сечовипускання відбувається під час денного сну, проблема трактується на користь певної патології. Якщо говорити про енурез у дорослих, нетримання сечі у жінок або чоловіків завжди є ознакою захворювання, причини якого слід з'ясувати для призначення найбільш ефективного лікування!

 

Причини енурезу у дітей


Підстави і причини нічного енурезу у дівчаток і хлопчиківПідстави і причини нічного енурезу у дівчаток і хлопчиків

До початку лікування важливо з'ясувати підстави, які активують стан нетримання і сечовипускання. Характерними причинами енурезу у дівчаток (у хлопчиків на порядок рідше) є наступні:
• Серйозні стреси і психологічні розлади, навантаження на нервову систему. Енурез може розвинутися внаслідок домашньої сварки, проблем в школі або з друзями, після зміни місця проживання або навчального закладу;
• Вживання великої кількості рідини, особливо, на ніч. Пізня вечеря з чаюванням або вживання великої кількості рідини на ніч – одна з причин нічного мимовільного сечовипускання у дитини. Але випадки поодинокі або можуть бути тимчасовими;
• Спадковий енурез. Якщо батьки самостійно стикалися з подібною проблемою в дитинстві, то у їхніх дітей, з шансом до 75-80%, може спостерігатися неконтрольоване нічне сечовипускання;
• Занадто міцний сон. Якщо дитина міцно спить вночі, можливо нічне нетримання сечі, але частіше проблема присутня після насиченого, психологічно складного дня;
Збій гормональної системи і нічна поліурія, коли сеча активно виробляється саме в нічний час доби;
• Пошкодження хребта і спинного мозку – порушення надходження нервового імпульсу про наповнення сечового міхура в мозок;
• Інфекційні захворювання – запалення сечівника і сечового міхура. Деякі подібні патології супроводжуються частим відправленням, тому в нічний час спостерігається мимовільне сечовипускання!

 

Причини енурезу у хлопчиків


Мимовільне сечовипускання у дітей через гіперактивністьМимовільне сечовипускання у дітей через гіперактивність

• Гіперактивність – даний стан набагато частіше відзначається у хлопчиків і може стати причиною нічного енурезу;
• Психологічні стани, пов'язані з нестачею або надлишком уваги;
• Гормональні збої, в тому числі і порушення роботи залоз секреції!

 

Крім того, енурез може бути пов'язаний із затримкою розвитку, неправильним привчанням до туалету, проблемами з сечовим міхуром і сечостатевою системою в цілому, а також рядом неврозів!

 

На розвиток патології впливають ниркова недостатність і цукровий діабет, запори, неправильне харчування, структурні аномалії. Самостійно встановити причини неможливо, тому потрібне термінове звернення до фахівця, який збере скарги, проведе обстеження, призначить спеціальні аналізи і дослідження для постановки діагнозу. Процес часто тривалий, але вкрай важливий, адже якщо енурез в дитячому віці є проблемою тільки місцевого масштабу, і виражається мокрими простирадлами і частим пранням, то при дорослішанні, це глибока психологічна проблема, яка несе складні наслідки!

 

Лікування енурезу в Кривому Розі


Конкретний метод визначається строго в індивідуальному порядку, так як для неконтрольованого сечовипускання є маса причин. Спочатку, шляхом діагностики енурезу, встановлюється суть проблеми, на яку і виконується точковий вплив. Наприклад, якщо у дитини встановлена гіперактивність, призначаються спеціальні заспокійливі засоби, коли в разі визначення в якості причини інфекцій сечовидільної системи – курс антибіотиків.

 

Призначення ефективного лікування енурезуПризначення ефективного лікування енурезуСамостійне лікування енурезу народними засобами не дає позитивних результатів. Тому рекомендуємо не витрачати час і гроші, покладаючи на подібні методики певні надії. Приділіть здоров'ю дитини всього 30 хвилин, яких буде достатньо для первинного прийому фахівця, відвідайте Клініку Медітон і дізнайтеся, як ефективно вирішити таке складне питання!

 

Варто знати:

Жіночий цистит: способи лікування

Урологічні захворювання: обстеження

Консультація гінеколога

Поділитися