Як підготуватися до ультразвукового дослідженняЯк підготуватися до ультразвукового дослідженняУЗД – ультразвукове дослідження, яке може бути як допоміжним, так і основним методом діагностики, широко використовуваним в сучасній медицині. Ультразвукова діагностика дає можливість отримати достовірну інформацію про структуру і розміри, розміщення і положення органів, існування певних утворень або їх виключення і відсутність. Для отримання найбільш інформативного результату необхідна підготовка до УЗД, про яку ми розповімо докладніше!

 

УЗД використовується для діагностики різних патологій і захворювань, а також визначення правильності лікування і можливості його своєчасної корекції. Протипоказань до застосування УЗД не існує. Як стверджують багато авторів статей на різних ресурсах, немає і вимог до підготовки. Але для інформативності і коректності одержуваних даних, ми все ж рекомендуємо виконати найпростішу підготовку до УЗД!

 

Наступна інформація, як і майбутні дії перед УЗД, не віднімуть багато часу. Рекомендуємо ознайомитися з ними, але в обов'язковому порядку прислухатися саме до індивідуальних порад, які дає фахівець клініки в момент запису вас на ультразвукову діагностику органів!

 

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

 

При необхідності провести УЗД жовчного, селезінки і підшлункової, вам необхідно за 2-3 дні до безпосереднього обстеження дещо змінити раціон. Слід виключити з власної дієти продукти, які підсилюють газоутворення. Не варто вживати в їжу висококалорійні кондитерські продукти, чорний хліб і здобу, бобові і молоко, а також свіжі, сирі овочі, вміст клітковини в яких підвищений.

 

Пацієнтам, у яких спостерігаються проблеми з ШКТ, наприклад, запори, потрібно до 2-3 днів перед процедурою приймати мезим, активоване вугілля або фестал – ентеросорбенти і ферментні препарати, які знизять небажані прояви метеоризму.


Коректна Підготовка до УЗД – підвищення точності та інформативностіКоректна Підготовка до УЗД – підвищення точності та інформативності

Щоб виключити втрату картинки – спотворення візуалізації внутрішніх органів під час УЗД і подальший некоректний висновок, рекомендується не курити, не вживати льодяники і не жувати гумку перед дослідженням. Якщо потрібно провести УЗД печінки, підготовка аналогічна!

 

УЗД черевної порожнини проводять вранці, в перші години роботи медичного закладу. Останній прийом їжі – напередодні ввечері, не пізно. Вечеря повинна бути легкою. Дослідження також можна виконати після 15: 00 години. В такому випадку, дозволений легкий сніданок в 6-9 годин ранку, після якого не рекомендується протягом дня вживати воду і їжу!

 

Фахівці радять заздалегідь попередити їх, якщо намічається перехресне дослідження, і вам призначені колоноскопія, ФГДС, гастрографія або іригоскопія. УЗД черевної порожнини не проводиться відразу після подібних досліджень, тому буде потрібно призначення іншої дати і часу.

 

Підготовка до УЗД нирок

 

Процедура проводиться натщесерце. Особливих обмежень немає, крім рекомендацій по харчуванню, а саме, вживання легкої їжі, яка не провокує метеоризм, що вносить негативні правки в результати дослідження!

 

Підготовка до УЗД сечового міхура

 

У момент безпосереднього проведення ультразвукової діагностики сечового міхура, він повинен бути наповнений. Для цього, за 1-1,5 години до дослідження необхідно випити до 1,0-1,5 л негазованої води, або не ходити в туалет протягом 4-6 годин. Пацієнт повинен мати лише помірні позиви до сечовипускання, і для цього не потрібно переповнювати сечовий міхур. Досить мати наповнений орган, завдяки чому точно визначається його контур, форма, товщина стінок!

 

Підготовка до УЗД жовчного міхура


Підготовка до УЗД жовчного, печінки і нирокПідготовка до УЗД жовчного, печінки і нирок

Перед дослідженням важливо дотримуватися вже стандартної дієти, яка виключає газоутворення. Підготовка до УЗД жовчного починається за 2-3 дні до планованої дати.
Дослідження проводиться натщесерце, після чого, за рекомендацією лікаря, пацієнт приймає жовчогінні препарати, і повторно проходить УЗД!

 

Підготовка до ТРУЗД

 

Трансректальне ультразвукове дослідження – метод, який застосовується для діагностики простати в разі підозри або під час лікування простатиту, розладів потенції.
Підготовка по дієті стандартна. Крім цього, необхідно виключити пізню вечерю, прийняти активоване вугілля і зробити очисну клізму!

 

Підготовка до УЗД органів малого таза

 

Якщо необхідно пройти ультразвукове дослідження матки, шийки матки, яєчників, сечового міхура і лімфатичних вузлів з використанням трансвагінального датчика, підготовка не потрібна. Якщо діагностика проводиться із застосуванням абдомінального датчика, УЗД виконується при повному сечовому міхурі, для чого за годину-півтори до процедури потрібно випити 1,0 літра води!

 

Підготовка до УЗД молочної залози

 

Спеціальна підготовка до УЗД грудей не потрібна. Дослідження проводиться в першій фазі менструального циклу, до настання 11-го дня!


УЗД серця, судин, щитовидної залози не вимагають підготовки. Але дослідження проводяться за направленням лікаря, у якого ви отримуєте рекомендації з урахуванням індивідуальних вимог і власного стану!

 

Вимоги до УЗД в різних клініках і кабінетах можуть відрізнятися, тому рекомендуємо заздалегідь проконсультуватися з лікарем або звернутися з даним питанням в реєстратуру Клініки Медітон, де вам дадуть більш детальну інформацію про підготовку до УЗД нирок, жовчного міхура, печінки та інших органів. Важливо взяти з собою на УЗД медичну карту, результати попереднього обстеження, якщо таке є на руках. Це допоможе спеціалісту вивчити і оцінити динаміку, зміни під час лікування!

 

Перед УЗД вислухайте вимоги і рекомендації лікаряПеред УЗД вислухайте вимоги і рекомендації лікаряЗапис на УЗД в Кривому Розі проводиться по робочих днях.

 

Телефон для зв'язку: (098) 530-60-40 - контакт-центр клініки, вайбер!

 

Допоміжна інформація:

Ультразвукова діагностика в Клініці Медітон

УЗД в терапії

УЗД для дітей

Поділитися