
Підготовка до УЗД: рекомендації фахівців
- 07 листопада 2019
Як підготуватися до ультразвукового дослідженняУЗД – ультразвукове дослідження, яке може бути як допоміжним, так і основним методом діагностики, широко використовуваним в сучасній медицині. Ультразвукова діагностика дає можливість отримати достовірну інформацію про структуру і розміри, розміщення і положення органів, існування певних утворень або їх виключення і відсутність. Для отримання найбільш інформативного результату необхідна підготовка до УЗД, про яку ми розповімо докладніше!
УЗД використовується для діагностики різних патологій і захворювань, а також визначення правильності лікування і можливості його своєчасної корекції. Протипоказань до застосування УЗД не існує. Як стверджують багато авторів статей на різних ресурсах, немає і вимог до підготовки. Але для інформативності та коректності одержуваних даних, лікарями рекомендується найпростіша підготовка до ультразвукової діагностики органів черевної порожнини, нирок, сечового міхура та інших органів!
Наступна інформація, як і майбутні дії перед УЗД, не віднімуть багато часу. Радимо ознайомитися з ними, але в обов'язковому порядку прислухатися саме до індивідуальних рекомендацій, які дає фахівець клініки в момент запису вас на ультразвукову діагностику органів!
УЗД органів черевної порожнини, підготовка до дослідження
При необхідності провести УЗД жовчного, селезінки та печінки, вам необхідно за 2-3 дні до безпосереднього обстеження дещо змінити раціон. Слід виключити з власної дієти продукти, які підсилюють газоутворення. Не варто вживати в їжу висококалорійні кондитерські продукти, чорний хліб і здобу, бобові і молоко, а також свіжі, сирі овочі, вміст клітковини в яких підвищений.
Пацієнтам, у яких спостерігаються проблеми з ШКТ, наприклад, запори, потрібно до 2-3 днів перед процедурою приймати мезим, активоване вугілля або фестал – ентеросорбенти і ферментні препарати, які знизять небажані прояви метеоризму.
Щоб виключити втрату картинки візуалізації внутрішніх органів під час УЗД і подальший некоректний висновок, підготовка до УЗД черевної порожнини вимагає виключити куріння перед процедурою, вживання цукерок та льодяників. Не варто також жувати жуйку. Якщо потрібно провести УЗД печінки, підготовка аналогічна!
Коректна підготовка до УЗД – підвищення точності та інформативностіУЗД черевної порожнини проводять вранці, в перші години роботи медичного закладу. Останній прийом їжі – напередодні ввечері, не пізно. Вечеря повинна бути легкою. Дослідження також можна виконати після 15: 00 години. В такому випадку, дозволений легкий сніданок в 6-9 годин ранку, після якого не рекомендується протягом дня вживати воду і їжу!
Фахівці радять заздалегідь попередити їх, якщо намічається перехресне дослідження, і вам призначені колоноскопія, ФГДС, гастрографія або іригоскопія. УЗД черевної порожнини не проводиться відразу після подібних досліджень, тому буде потрібно призначення іншої дати і часу.
УЗД підшлункової залози, підготовка організму
Інструментальне дослідження проводиться натщесерце. Це важлива вимога, тому що при наповненні травного тракту результати значно змазані. Повний шлунок не дозволяє оцінити розміри, форму, структуру та інші необхідні характеристики органу для підтвердження або відміни діагнозу. Тому підготовка перед УЗД підшлункової залози є обов'язковою.
Це стандартні правила, а саме: останній прийом їжі за 8-10 годин до обстеження, виключення куріння та пиття за 5-6 годин, відмова від продуктів, що провокують газоутворення, за 48 годин.
УЗД нирок, підготовка пацієнта
Процедура проводиться натщесерце. Особливих обмежень немає, крім рекомендацій по харчуванню, а саме, вживання легкої їжі, яка не провокує метеоризм, що вносить негативні правки в результати дослідження. Список рекомендацій ви можете уточнити у лікаря, який призначає дослідження!
УЗД сечового міхура, пити чи не пити воду
У момент безпосереднього проведення ультразвукової діагностики сечового міхура, він повинен бути наповнений. Для цього, за 1-1,5 години до дослідження необхідно випити до 1,0-1,5 л негазованої води, або не ходити в туалет протягом 4-6 годин. Пацієнт повинен мати лише помірні позиви до сечовипускання, і для цього не потрібно переповнювати сечовий міхур. Досить мати наповнений орган, завдяки чому точно визначається його контур, форма, товщина стінок. Інші вимоги підготовки до УЗД сечового міхура та інших досліджень ви можете уточнити у лікаря, який коригує рекомендації на тлі індивідуального стану, припущень щодо розвитку захворювання.
УЗД жовчного міхура та підготовка до процедури
Підготовка до УЗД жовчного, печінки і нирок
Перед дослідженням важливо дотримуватися вже стандартної дієти, яка виключає газоутворення. Підготовка до УЗД жовчного починається за 2-3 дні до планованої дати.
Дослідження проводиться натщесерце, після чого, за рекомендацією лікаря, пацієнт приймає жовчогінні препарати, і повторно проходить обстеження, яке частіше включає і УЗД жовчовивідних шляхів!
УЗД простати та підготовка до ТРУЗД
Трансректальне ультразвукове дослідження – метод діагностики простати у разі підозри на низку захворювань або під час лікування простатиту, розладів потенції. Процедура може проводитись в кабінеті уролога.
Підготовка по дієті стандартна. Крім цього, необхідно виключити пізню вечерю, прийняти активоване вугілля і зробити очисну клізму, щоб максимально покращити картинку та отримати достовірну інформацію.
Чи потрібна підготовка УЗД органів малого таза
Якщо необхідно пройти ультразвукове дослідження матки, шийки матки, яєчників, сечового міхура і лімфатичних вузлів з використанням трансвагінального датчика, підготовка до УЗД малого тазу не потрібна. Якщо діагностика проводиться із застосуванням абдомінального датчика, УЗД виконується при повному сечовому міхурі, для чого за годину-півтори до процедури потрібно випити 1,0 літра води!
Інші вимоги озвучує лікар після стандартного огляду та збору скарг. У кабінеті гінеколога можна поставити й інші питання: як підготуватися до гінекологічного УЗД, чи можна їсти, пити воду, чи є інші рекомендації перед лабораторними дослідженнями та тестами.
УЗД молочних залоз, підготовка до обстеження грудей
Спеціальна підготовка до УЗД грудей не потрібна. Обстеження проводиться для візуалізації тканин грудей, визначення загального стану молочних залоз та проток, наявності, розмірів та форми додаткових утворень, а також вивчення структури молочних залоз, функціональності. Дослідження у першій фазі менструального циклу, до настання 11-го дня!
Підготовка до УЗД серця, судин, щитовидної залози не потрібна. Але дослідження проводяться за направленням лікаря, у якого ви отримуєте рекомендації з урахуванням індивідуальної картини захворювання або за підозр на патологічний процес, з урахуванням стану пацієнта!
Вимоги до ультразвукової діагностики в різних клініках і кабінетах можуть відрізнятися, тому рекомендуємо заздалегідь проконсультуватися з лікарем або звернутися з даним питанням в реєстратуру Клініки Медітон, де вам дадуть більш детальну інформацію про підготовку до УЗД нирок, жовчного міхура, печінки та інших органів. Важливо взяти з собою на УЗД медичну карту, результати попереднього обстеження, якщо таке є на руках. Це допоможе спеціалісту вивчити і оцінити динаміку, зміни під час лікування!
Підготовка до УЗД: вислухайте вимоги і рекомендації лікаряЗапис на УЗД у Кривому Розі за телефоном: (098) 530-60-40 – call-центр клініки, вайбер. Обстеження у лікарів, профілактичні огляди, лабораторна діагностика, інструментальні дослідження, призначення спеціалістів!
Допоміжна інформація: