Що являє собою діатез у дитиниЩо являє собою діатез у дитиниДіатез не є самостійним захворюванням і навіть симптомом, як вважає багато людей. Це певний прикордонний стан, вроджена аномалія, яка характеризується спадковою схильністю організму до низки захворювань. Але це не означає, що потрібно ігнорувати проблему. Ми пропонуємо лікування діатезу у дітей в Кривому Розі, правильну реакцію, професійну діагностику та відповідні призначення!

 

Якщо міркувати правильно і професійно, діатез не є захворюванням або симптомом, а значить, вилікувати діатез не можна, так як схильність організму не піддається лікуванню. Але можна надати кваліфіковану допомогу, встановивши конкретний діагноз і вилікувавши захворювання!

 

Діатез у немовлят – та ж спадкова реакція і схильність, яка проявляється різкою і гіперактивною реакцією організму на ряд подразників. Механізм прояву основної симптоматики безпосередньо пов'язаний з порушеннями обміну речовин, збоями в роботі імунної системи, а також підвищеною проникністю капілярів. Знижена пристосованість і адаптивна реакція викликають схильність до деяких патологій, що проявляється саме в дитячому віці!

 

Діатез у дитини: симптоми


Діатез: симптоми схильності організму до хворобДіатез: симптоми схильності організму до хвороб

Проявлення стану залежить від віку дитини, а також специфічності і характеру подразників, які можуть викликати певну симптоматику:
• Почервоніння і висип на поверхні шкіри, поганий сон і рідкий стілець, попрілості в складочках шкіри, діатез на щоках частіше проявляються у грудних дітей. Реакція виникає при поганому і неправильному харчуванні матері, якщо присутнє тільки грудне вигодовування, але також через вживання ряду продуктів безпосередньо малюком: соки і пюре червоних фруктів, вживання коров'ячого молока. Профілактикою діатезу в подібних випадках може бути коректна регуляція раціону, а також дотримання гіпоалергенної дієти для матері. Варто пам'ятати, що реакція може бути і на морепродукти, яйця, цитрусові і фрукти, шоколад, які вживає в їжу мама;
• Висип і посилений свербіж – симптоми діатезу у дітей старше року. Реакція частіше присутня в зв'язку з вживанням в їжу наступних продуктів: різні види риби і морепродуктів, мед і арахіс, свіжа полуниця і малина, практично всі цитрусові. Профілактика ідентична – виключення з раціону продуктів-алергенів, які викликають негативні реакції!

 

Ексудативно-катаральний, геморагічний і сольовий діатез у немовлят і дітей можуть проявлятися наступними симптомами:
• Дрібна червона висипка по поверхні тіла, сильний свербіж, попрілості в шкірних складках;
• Еритематозні плями, себорейні скоринки, вузликовий висип;
Біль в животі, рідкий і прискорений стілець, посилений кашель і першіння в горлі;
• Поява синців навіть без нанесення травм і пошкоджень!


Головні причини виникнення і прояви діатезуГоловні причини виникнення і прояви діатезу

Розвиток різних видів стану без надання допомоги, а також при неправильному лікуванні або без усунення основних алергенів і подразників, можуть привести до певних ускладнень. Серед них занесення інфекцій через розчіси і їх поширення, поява висипань по всьому тілу, розвиток отитів, ринітів і кон'юнктивітів, поява крові в сечі, менорагії, вульвовагініт!

 

Причини діатезу у дітей

 

Шкірні захворювання, проблеми з імунною системою, лімфою і залозами;
• Спадкова схильність, стресові ситуації і нервові розлади;
• Неправильне харчування матері при грудному вигодовуванні, погане харчування безпосередньо малюка;
• Несприятлива екологічна обстановка, прийом матір'ю або дитиною певних лікарських засобів!

 

Захист від алергенів і подразників: профілактика діатезу

 

Збудник реакції організму дитини впливає декількома способами, потрапляючи в організм через харчування, контактним способом, а також в процесі дихання!

 

Реакція на продукти харчування


Профілактика діатезу у дитини: правильне харчуванняПрофілактика діатезу у дитини: правильне харчування

• Важливо налагодити власну дієту і не вживати в їжу заборонених продуктів, навіть якщо дуже хочеться. Стосується це годуючих матерів, для яких фахівці Клініки Медітон розпишуть правильну дієту;
• Не потрібно поспішати з прикормом і самостійно вибирати продукцію, навіть якщо це дорогі і відомі через рекламу добавки. Прикорм – не експеримент, і вводиться тільки за рекомендацією фахівця. Пропонуємо консультації з питань вигодовування та введення прикорму;
• Якщо виявлені джерела алергії в якості основного подразника, слід виключити дані продукти з харчування, а не просто знизити їх кількість і концентрацію в загальній кількості;
• Проста і недорога дієта не означає неправильного харчування. Всі добавки, прикорм і розширення раціону вводяться строго вчасно;
• Важливо взяти за звичку контроль якості продуктів для харчування мами і дитини;
• Якщо є можливість, потрібно вести облік продуктів і страв, щоб у разі виникнення реакцій у вигляді висипу, почервоніння шкіри, свербіння та інших відповідних, пов'язати їх з раціоном!

 

Контактне подразнення


Як уникнути контактної алергії і подразненьЯк уникнути контактної алергії і подразнень

• Дитині потрібен якісний одяг з мінімумом принтів і яскравих вставок, з природних матеріалів, без зайвої хімії, яка може мати прямий контакт з ніжною дитячою шкірою;
• Потрібно обмежити контакт дитини з побутовою хімією і різними синтетичними засобами. Відноситься рекомендація до купання і миття малюка, а також прання його особистих речей;
• Для зниження ризиків контактних реакцій не варто економити на температурі води для прання речей. Додатково рекомендується прасування білизни та одягу;
• Купати малюка варто тільки в чистій і спеціально підготовленій воді – фільтрація і кип'ятіння з доведенням до необхідної, безпечної температури;
• Особливу увагу варто приділити іграшкам, покриттям підлоги, домашнім тваринам. Іграшки нові і чисті, з натуральних матеріалів. Покриття підлоги для ігор спеціальні – покривала або простирадла, а не стандартна синтетика під ногами. Контакт з тваринами слід максимально обмежити зі зрозумілих причин!

 

Дихальні реакції

 

• Негативна реакція на домашній пил і хімію – порошки, аерозолі, духи, інше;
• Стандартні алергени в повітрі з причин розташованих поблизу автомобільних доріг та вмісту в повітрі пилу, пилку;
• Реакція на домашніх тварин – запахи, корми, шерсть!

 

Дані рекомендації більш відносяться до алергічних діатезів. Але всі батьки, незалежно від назви захворювання або стану, повинні розуміти симптоми і ризики, причини прояву, а також можливості усунення проблеми!

 

Діагностика діатезу у дитини


Діатез: професійна діагностика в Кривому РозіДіатез: професійна діагностика в Кривому Розі

Клініка Медітон – медичний центр, що об'єднує кілька відділень. Одним з них є Педіатрія, завдяки чому ми можемо надавати допомогу дітям і матерям!

 

Для діагностики захворювань, які проявляються на тлі діатезу, а також їх лікування і позбавлення малюка від нав'язливих і неприємних симптомів, можуть призначатися аналіз крові і сечі, імунологічні дослідження, аналіз калу на дисбактеріоз, визначення рівня холестерину, глюкози, сечової кислоти в крові.

 

Більш детальну інформацію ви отримаєте безпосередньо на прийомі педіатра!

 

Дітез у немовлят: лікування в Кривому Розі

 

Серед основних програм лікування діатезу головну роль займає профілактика. У синтезі з нею дієтотерапія, фізіотерапевтичні процедури, організація правильного догляду за дитиною, що комлексно допоможе вилікувати діатез у новонароджених та дітей більш старшого віку, або не допустити його розвитку.

 

При необхідності, додатково призначаються антигістамінні засоби, вітаміни, седативні препарати, пробіотики.

 

Вкрай не рекомендуємо самостійно вибирати, купувати і вводити в раціон мами або дитини добавки і хімічні речовини, вживати лікарські препарати без призначення. Це може бути небезпечно для здоров'я!

 

Лікування діатезу: Клініка МедітонЛікування діатезу: Клініка МедітонПрийміть обдумане рішення, приділіть всього 30 хвилин свого часу для вирішення проблеми. Діатез у немовлят, лікування діатезу у дітей шкільного віку: Кривий Ріг, медичний центр Клініка Медітон. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Консультація алерголога

Дитяче УЗД: Кривий Ріг

Медогляд перед школою і дитсадком

Поділитися