Оніміння кінцівок: лікування в Кривому РозіОніміння кінцівок: лікування в Кривому РозіОніміння кінцівок – неврологічний симптом, який може бути пов'язаний з пошкодженням, здавленням або запаленням чутливих нервів. Оніміння рук і ніг може супроводжуватися больовими відчуттями, поколюванням, втратою чутливості, зниженням м'язового тонусу. Лікування оніміння рук і ніг вважається обов'язковим, якщо даний фізіологічний стан спостерігається систематично!

 

Причин для оніміння кінцівок достатньо, і вони можуть бути пов'язані як з незручною позою, так і з серйозними патологічними станами, які вимагають обов'язкового професійного втручання – діагностики та лікування. Потрібно точно встановити підстави виникнення симптому та почати послідовне лікування із залученням сучасних методик у неврології. Тільки лікар може призначити ефективні ліки від оніміння ніг та рук, тремору та інших неврологічних розладів!

 

Причини оніміння кінцівок

 

Захворювання судин з їх подальшим звуженням, деформацією і закупоркою – варикози, тромбофлебіт;
• Гострі інфекційні захворювання, здатні привести до пошкоджень периферичних нервів;
• Здавлення судин, яке спостерігається при патологіях опорно-рухового аппарату – спондилолістез, міжхребцеві грижі, остеохондроз та інші;
Захворювання серцево-судинної системи – в певних випадках, ішемічна хвороба серця;
• Наслідки перенесених травм і операційного втручання;
• Патології нервової системи – полінейропатія, неврити!


Якщо розглядати проблему більш глибоко, варто розуміти, що даний симптом може бути ознакою і інших захворювань або порушень:
Основні причини оніміння рук і нігОсновні причини оніміння рук і ніг

Травми хребта;
• Онкологічні захворювання;
• Нестача вітамінів;
• Неправильне харчування;
• Амілоїдна дистрофія;
• Хвороба Лайма;
Цукровий діабет;
• Невральна аміотрофія;
• Тунельний синдром;
• Аневризма грудної аорти;
• Оперізуючий лишай!

 

Даний список, в який не увійшли ще десятки захворювань, говорить про необхідність підвищеної уваги до власного організму. Не варто ігнорувати навіть найпростішу симптоматику, якщо вона стає системною. Необхідно звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте негативні зміни у власному організмі і звичайному стані!

 

Типи оніміння кінцівок

 

Даний стан підлягає класифікації, так як причиною оніміння пальців рук та ніг, кінцівок в цілому, оніміння та поколювання шкіри, можуть бути різні захворювання!

 

Оніміння рук


Чому німіють пальці рук і ніг: типи стануЧому німіють пальці рук і ніг: типи стану

Локалізація може бути різною – від поколювання і оніміння пальців рук і до охоплення всієї кисті і передпліччя:
• Спонтанне оніміння однієї руки і повністю кисті з усіма пальцями може говорити про прояв остеохондрозу або наявності гриж міжхребцевих дисків;
• Симетричний прояв говорить про інтоксикацію організму, можливо, алкоголем, або присутність гострої інфекції;
• У разі порушення рухової функції і більш серйозної втрати чутливості, причина може бути в полінейропатії;
• Оніміння тільки мізинця говорить про неврит ліктьового нерва або ішемії, а всіх пальців, крім мізинця – про синдром зап'ястного суглоба!

 

Оніміння ніг

 

Патологія може стосуватися не тільки пальців і стопи, але також гомілки і стегна, сідничної і тазостегнової області:
• Оніміння пальців ніг говорить про артрит великого пальця або можливий радикулоневрит;
• Дискомфорт в стопі і гомілці стає наслідком тромбофлебіту, варикозного розширення вен або можливих ускладненнь цукрового діабету;
• Оніміння ніг і поперекового відділу – защемлення сідничного нерва, остеохондроз або атеросклероз, а також грижі поперекового відділу;
• Якщо крім стандартного дискомфорту відчувається і втрата чутливості, симптом може говорити про полінейропатії, артрит, розсіяний склероз!

 

Коли варто звернутися до лікаря


Зверніться до лікаря, якщо відчуваєте оніміння, поколювання, втрату рухливостіЗверніться до лікаря, якщо відчуваєте оніміння, поколювання, втрату рухливості

Подібна симптоматика, особливо, в зв'язку з неправильним способом життя, часто ігнорується. Оніміння кінцівок може бути позначено вами як наслідок сну в незручній позі, тривалого перебування в сидячому положенні в офісі, або втоми в кінці робочого дня. Ми звикли оберігати наші хвороби і не звертати на них уваги. Але в даний момент патології розвиваються і доходять до небезпечної стадії, коли навіть один або кілька симптомів можуть свідчити про серйозні збої і порушення в організмі. Тому варто терміново звернутися за допомогою, як тільки ви відчули такі симптоми:
• Різкі больові відчуття в онімілій руці або нозі при спиранні на кінцівку, певному навантаженні;
• Тривале збереження нерухомості і втрати чутливості, оніміння пальців ніг та рук на протязі годин;
• Відсутність реакції на зовнішні подразники, зокрема, температуру, коли ви не відчуваєте її змін навіть при обмороженні або опіку;
Прояв почуття постійної втоми в поєднанні з агресією і систематичною дратівливістю;
• Значне погіршення зору!

 

Який лікар лікує оніміння рук і ніг

 

Якщо ви періодично або на постійній основі відчуваєте поколювання і оніміння, пропонуємо записатися на прийом терапевта для прояснення картини захворювання, бесіди з фахівцем і збору анамнезу, призначення необхідних аналізів і направлення до профільних фахівців. Використовувані в Клініці Медітон методи діагностики допоможуть встановити причину патології, щоб вплинути на осередок, а не тривало боротися безпосередньо з симптоматикою. Завдяки первинному обстеженню, ми швидко встановимо проблему, щоб направити вас строго до вузького фахівця, який займається лікуванням виявлених захворювань – ортопед, невролог або флеболог. Точна діагностика допоможе підібрати найбільш ефективні ліки від оніміння рук та ніг!

 

Діагностика та лікування оніміння кінцівок в Кривому Розі

 

В першу чергу, лікарі медичного центру зберуть скарги та анамнез, проведуть огляд і призначать необхідні аналізи. Додатково, може бути виписано направлення на рентгенографію, доплерографію та інші апаратні дослідження, а крім загального аналізу крові призначено біохімію і тести на рівень гормонів, цукру!

 

Оніміння кінцівок: ефективне лікування в Клініці МедітонОніміння кінцівок: ефективне лікування в Клініці МедітонЛікування проводиться строго індивідуально, в залежності від самопочуття пацієнтів, виражених симптомів, діагнозу і стадії встановленого захворювання. Терапія є комплексною і спрямована на усунення дискомфорту і неприємних проявів патології, а також боротьбу з основним захворюванням. При необхідності, може призначатися медикаментозне лікування оніміння ніг та рук – анальгетики і протизапальні, препарати для поліпшення кровообігу, а також лікувальні масажі і спеціальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури!

 

Додаткова інформація:

Консультація невролога

Прийом та консультація флеболога

Захворювання опорно-рухового апарату

Поділитися