Інструкція загартовування дітей та дорослих для покращення здоров'яІнструкція загартовування дітей та дорослих для покращення здоров'яЩо таке загартовування організму для підвищення імунітету і зміцнення здоров'я, розкажуть фахівці Клініки Медітон. Сьогодні ми надаємо інструкцію, за допомогою якої можна зміцнити імунітет і поліпшити стійкість організму до зовнішніх подразників!

 

Загартовування – це набір спеціальних процедур, за допомогою яких людина свідомо впливає на власний імунітет, підвищує стійкість організму до зовнішнього середовища і множинних подразників!

 

Ослаблений імунітет, екологія і неправильний спосіб життя, що поєднує погане харчування і збої в режимі відпочинку, сприяють захворюванням та первинним ознакам синдрому хронічної втоми. Але з подібним негативом можна і потрібно боротися!

 

Загартовування організму тренує судини шкіри, які першими відзначають можливі зміни в навколишньому середовищі і реагують на них. Підготовка і систематичний тренінг судин і так званих холодових рецепторів зводиться до їх подразнення для подальшої адаптації, поступового грамотного зміцнення імунітету і стабілізації терморегуляції, яка безпосередньо визначає здатність організму підтримувати нормальну постійну температуру, незалежно від умов зовнішнього середовища.

 

Загартовування організму і користь для організму

 

Правильне загартовування організму стимулює обмінні процеси, позитивно впливає на нервову систему, усуває аритмію, стимулює і нормалізує роботу судин і серця. Систематичне дотримання схеми загартовування сприяє загальному зміцненню імунітету і можливості організму протистояти захворюванням, налагоджує терморегуляцію, готує організм людини до можливих критичних ситуацій, покращує настрій і загальний стан. Слід зазначити, що налагоджується сон, з'являється бадьорість, зміцнюється дух!

 

Загартування організму – ефективний спосіб поліпшення здоров'я і власного самопочуття. Процедури виконуються протягом всього декількох хвилин, і це сприяє зміцненню здоров'я!

 

Як почати загартовуватися: інструкція

 

Дотримуйтесь правил ефективного загартовування організмуДотримуйтесь правил ефективного загартовування організмуІснує ряд спеціальних правил, яким важливо слідувати для отримання позитивного результату. Способи загартовування прості, і стандартна система не забирає багато часу. Ви звикнете досить швидко, і вже незабаром відчуєте позитивний вплив на організм та самопочуття!

 

Загартовувати потрібно здоровий організм

 

Починати загартовування протипоказано людям, чий організм ослаблений різними захворюваннями і періодом загострення хронічних патологій. Не варто пробувати процедури під час грипу, ГРЗ або ГРВІ, з наявністю незагоєних гнійних ран. Загострення гіпертонії і захворювань нирок говорять про обов'язкову консультації з терапевтом перед реалізацією будь-якої зі схем закалки організму, а тахікардія, серцева недостатність і ішемічна хвороба серця – прямі протипоказання, які слід сприймати серйозно. Підвищення імунітету слід обов'язково обговорити під час профілактичного обстеження у лікаря, або вибрати для бесіди окремий час, і вже на прийомі отримати необхідні рекомендації!

 

Виключення стресу для організму: поступове загартовування

 

Процедури потрібно починати поступово, без різкого залучення знижених температур. Подібний підхід може зіграти злий жарт і бути виражений неприємною болючою симптоматикою – головний біль, нежить, поява прищів на поверхні шкіри, температура, біль в горлі та інші.

 

Зміцнення імунітету строго поступове, і починається з вмивання холодною водою, спочатку кімнатної температури, а далі температури нижче. Після повного звикання до холодної води, через один-два тижні, можна переходити до наступного етапу за схемою!

 

Регулярне загартовування без перерв

 

Якщо починаєте, варто продовжувати. Не можна робити перерви в процедурах, адже правильне загартовування практикується щодня, незалежно від настрою, погоди, наявності вільного часу. Навіть якщо ви відчуваєте легке нездужання, процедури варто продовжити. Не є винятком і нежить, але підвищення температури може стати обмеженням!

 

Основні процедури загартовування

 

Сьогодні на всіляких інтернет порталах і форумах описані сотні інструкцій по загартовуванню організму дітей і дорослих. Але до них варто ставитися акуратно і з підвищеною увагою, адже будь-яка методика повинна бути схвалена терапевтом, який індивідуально підходить до питання призначення!

 

• Повітряні ванни – загартовування холодним повітрям;
• Обтирання – розтирання тіла мокрим рушником;
• Холодний душ і подальше розтирання тіла;
• Контрастний душ – загартовування водою різної температури;
• Обливання холодною водою для значного посилення імунітету;
• Загартовування стоп на морозі з короткостроковими прогулянками босоніж і обтиранням снігом;
• Моржування – купання в холодній, крижаній воді!

 

Кожен самостійно визначає для себе процедури або їх комплекс, але можливість індивідуального їх застосування до власного організму повинен схвалити медичний фахівець, особливо, що стосується загартовування дітей!

 

Процедури для загартовування і зміцнення імунної системиПроцедури для загартовування і зміцнення імунної системиЯк почати загартовуватися, процедури і система, користь і шкода закалки, як швидко зміцнити імунітет і виключити низку захворювань організму. Детальні консультації спеціалістів. Рекомендуємо відвідати нашу клініку для обстеження, бесіди з лікарями, отримання необхідних призначень та спеціально розроблених схем загартування організму для покращення показників імунітету та здоров'я в цілому!

 

Важлива інформація:

Медичний огляд дітей перед школою

Сезонне загострення захворювань

Лікування та профілактика грипу

Поділитися