Лікування міозиту в Кривому Розі, Клініка МедітонЛікування міозиту в Кривому Розі, Клініка МедітонМіозит – це запалення одного або відразу кількох м'язів, запальне захворювання скелетної мускулатури, яке супроводжується локальними больовими відчуттями різної інтенсивності. Біль посилюється при пальпації і русі, нерідко виникає обмеження рухів, з'являється м'язова слабкість, яка призводить до атрофії. Патологія досить серйозна, вже при перших симптомах рекомендується початок терапії. Лікування міозиту у Кривому Розі, лікування запалення м'язів опорно-рухового апарату!

 

Своєчасна діагностика і правильне призначення лікування – реальна можливість позбутися міозиту, а також попередити подальші виникнення захворювання. Рекомендуємо вчасно звернутися за допомогою і виключити домашнє самолікування, адже неправильний вибір препаратів або процедур – прямий шлях до подальшого розвитку патології та її ускладнень, хронічної форми захворювання, яка буде періодично загострюватися протягом усього життя!

 

Причини міозиту шиї, грудної клітини та спини

 

Захворювання розвивається самостійно на тлі сидячого способу життя або підвищених навантажень, але також може бути прямим наслідком певних станів і захворювань:
• Переохолодження м'язів, короткочасне перебування під кондиціонером після прогулянки на вулиці в літній період, після чого запалюються м'язи;
• Тривала або постійна робота в незручній позі, в одному положенні, за рахунок чого швидко розвивається міозит шиї та плечей;
Деякі паразитарні інфекції або перенесені інфекційні захворювання, серед яких ангіна і грип;
• Перенавантаження постійного характеру або різкі точкові, травми мускулатури, що провокують запалення м'язів різних відділів;
• Ревматоїдний артрит і ревматизм, інші захворювання опорно-рухового апарату.

 

Міозит може носити токсичний, травматичний або запальний характер, зачіпаючи один або відразу кілька м'язів. Етіологія різноманітна, тому точно визначити причину в домашніх умовах, щоб попередити захворювання в наступний раз, досить складно. Міозит шиї або попереку проходить швидко, протягом 7-12 днів, однак, більш складні форми можуть вимагати госпіталізації. Розрізняти варто кілька видів міозиту, які мають відмінні характеристики!

 

Міозити, різновиди захворювання


Причини міозиту шиї та спини, міозиту поперекового відділуПричини міозиту шиї та спини, міозиту поперекового відділу

Захворювання протікає в декількох формах: підгострий, гострий і хронічний міозит. Ступінь поширення є локальним і дифузним, з ураженням відразу декількох груп м'язів. Залежно від причини виникнення, існує наступна класифікація міозитів:
• Гострий гнійний – захворювання проявляється на тлі гнійно-некротичних процесів і супроводжується місцевими больовими відчуттями і набряком, з підвищенням температури і ризиком розвитку лейкоцитозу, атрофії;
• Інфекційний негнійний – через вірусні інфекції, туберкульоз, ентеровіруси, венеричні хвороби. Інфекційний міозит проявляється вираженою м'язовою слабкістю і точковими болями;
• Осифікуючий – захворювання вродженого або травматичного характеру, яке виражається відкладенням кальцинатів в м'язових тканинах, що призводить до тягнучих тупих болів плечової та стегнової мускулатури. Можлива підвищена слабкість, атрофія м'язів;
• Токсичний міозит – патологія, яка виникає і розвивається через укуси комах, отруєння алкоголем або медичними препаратами. Можливі не тільки больові відчуття, але також підвищена набряклість, розвиток ниркової недостатності, поліневриту і атрофії;
• Паразитарний міозит – патологія на тлі паразитів в організмі і токсинів, які вони можуть виділяти. Захворювання точкове, і розвивається безпосередньо у відділі мускулатури, куди потрапили паразити. Виникає слабкість, хвилеподібні болі і напруги м'язів, підвищення температури тіла;
• Дерматоміозит – системна патологія, яка проявляється запаленням гладкої мускулатури і скелетних м'язів, з можливим залученням деяких внутрішніх органів. Характеризується слабкістю, больовим синдромом, можливими утвореннями на поверхні шкіри і запальним артритом;
• Поліміозит – складна патологія з ураженням множинних груп м'язів з причини системних аутоімунних захворювань. Важка форма, яка проявляється больовими відчуттями, атрофією і втратою рефлексів сухожиль, з можливим утворенням пухлин внутрішніх органів. Поліміозит в дитячому віці вражає судини і серце, дихальну систему і шкірний покрив!

 

Симптоми міозиту, ступені розвитку захворювання

 

Головная ознака міозиту – гострий біль в м'язах, яка самостійно проходить протягом 5-7 днів. Ігнорування подібного прояву, тим більше, протягом практично тижня, може привести до переходу патології в хронічну форму, яка чревата рецидивами і розвитком з охопленням збільшеної області ураження або вже декількох груп м'язів. Особливо небезпечними вважаються міозит спини і шиї, грудної клітини, міозит попереку.

 

Симптоми міозиту: болі в шиї і спині, області поперекуСимптоми міозиту: болі в шиї і спині, області поперекуМіозити розвиваються в трьох стадіях:
• Перша – гострий біль в області ураження, утруднений рух, захисне напруження м'язів, обмеження можливостей стандартної фізичної діяльності. При відсутності лікування, гострий процес припиняється самостійно, але існує підвищений ризик переходу в хронічну стадію;
• Друга – періодичне відновлення стандартної симптоматики з постійним болем в області ураження. Можливе формування вузликів, які чутливі при пальпації. Кількість і тривалість нападів поступово підвищуються;
• Третя – постійні больові відчуття, слабкість організму, значне збільшення області ураження в разі ігнорування лікування або неграмотного підходу до складання його програми. Основні ризики – атрофія м'язів!

 

Діагностика міозиту на Філатова, Клініка Медітон

 

Лікарі нашого медичного центру на Філатова наполягають на ефективності ранньої та професійної діагностики міозиту спини та грудної клітини, яка дає шанс швидко вилікувати захворювання або перевести його в стан стійкої ремісії. Найбільш важливим аспектом діагностики є з'ясування причини, завдяки чому можна призначити правильний курс лікування!

 

В клініці ви можете отримати консультацію терапевта, ортопеда-травматолога і невролога для постановки точного діагнозу, а також направлення до вертебролога та інших вузьких спеціалістів при необхідності. Діагностика проводиться з використанням класичних і сучасних методик для правильної постановки діагнозу і виявлення причини патології!

 

Для підтвердження діагнозу та визначення підстав запалення м'язів спини, попереку, шиї або кінцівок, лікар призначає комплексне обстеження. Це лабораторна діагностика - загальний аналіз крові та сечі, біохімія крові, а також лабораторні тести для підтвердження форми захворювання. Також, апаратна діагностика міозиту, інструментальне обстеження - рекомендується УЗД, КТ і МРТ, рентген, в деяких випадках, флюорографія, електроміографія.

 

Огляд, збір скарг, вивчення загальної картини запалення скелетної мускулатури та історії захворювання, а також додаткове апаратне обстеження організму та лабораторний комплекс, необхідні для коректної постановки діагнозу. Міозити мають кілька форм розвитку та різні причини виникнення, тому потрібно максимум даних!

 

Міозит, лікування у Кривому Розі

 

Після визначення причини міозиту і чому запалюються м'язи, лікування призначається індивідуально з урахуванням картини захворювання, його стадії та форми, супутніх патологій або попередніх травм.

 

Шийний міозит, міжреберне запалення м'язів, больовий синдром у поперековому відділі значно обмежують рухливість, тому важливо правильно підібрати анальгетики та протизапальні. Додатково призначають курс вітамінів. З урахуванням встановленої причини запального процесу прописують протигрибкові та противірусні засоби, протипаразитарні препарати, мазі від міозиту для місцевого застосування з антибіотиком, глюкокортикостероїди, цитостатики.

 

Для швидшого відновлення, а також поліпшення кровообігу рекомендуються фізіопроцедури для м'язів. Це масажі, УВЧ-терапія, магнітотерапія, ударно-хвильова терапія. Міозит поперекового відділу, спини та грудей, як і шийний міозит – швидковиліковні патологічні стани при ранньому зверненні. Рекомендуємо записатися до невролога або ортопеда-травматолога за перших ознак: скутість рухів, біль і запалення м'язів, підвищення температури тіла, загальна слабкість!


Діагностика та лікування міозиту у Кривому Розі на Філатова, ортопед та неврологДіагностика та лікування міозиту у Кривому Розі на Філатова, ортопед та неврологЛікування міозиту у Кривому Розі: діагностика та призначення! Аналізи та апаратне дослідження, призначення лікування міозиту спини та шиї: уколи, знеболювальні мазі, протизапальні засоби, вітамінні комплекси. 60-40!

 

Звертаємо увагу:

Остеохондроз: лікування в Кривому Розі

Лікування міжреберної невралгії

Лікування спортивних травм

Поділитися