Як швидко вилікувати дизентерію у дитиниЯк швидко вилікувати дизентерію у дитиниДизентерія – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту і слизової товстого кишечника бактеріями Shigella, що потрапляють в організм людини з водою і продуктами харчування, а також від людини до людини. Хвороба має швидкий розвиток, проявляючись трьома формами – легкою, середньою та важкою. Рекомендуємо звернутися до лікарів з першими симптомами захворювання, щоб забезпечити ефективне лікування дизентерії: Кривий Ріг, інфекціоніст на Філатова!

 

Основне джерело інфекції – бактеріоносії і хворі люди. Механізм передачі стандартний для кишкових інфекцій – харчовий, водний і контактно-побутовий. Серйозну роль в поширенні захворювання може грати і сезонний фактор – підвищення температур навколишнього середовища і активізація комах-переносників, серед яких таргани і мухи.

 

Провідний фактор розвитку дизентерії – надходження отрути бактерії в кров. Уражаються не тільки органи травлення, але також нервова і серцево-судинна системи.

 

Бактерії шигели надходять в організм, протягом 2-3 годин долають кислотний бар'єр всередині шлунку, і потрапляють в кишечник, де й починають виділяти токсини, закріпившись на слизовій оболонці. Запальний процес розвивається активно, виділення токсину зростає і призводить до інтоксикації організму з переміщенням бактерій в товстий кишечник!

 

Дизентерія: зона ризику і причини захворювання

 

Захворювання вражає до 50-60% всіх дітей у віці від одного року. У молодшому віці зустрічається набагато рідше. У групі ризику люди з ослабленим імунітетом, а також проживаючі в неблагополучних районах з неналежними санітарно-гігієнічними умовами, власники А (II), Нр (2), Rh (-) групи крові. Епідеміологічні сплески частіше спостерігаються в теплий період з першими врожаями фруктів, а також в околицях водойм!

 

До основних причин дизентерії варто віднести низьку санітарну культуру, а саме брудні руки і їжу, посуд та інші предмети побуту. Причиною стають немиті овочі і фрукти, а також безпосередньо брудна вода, недостатньо очищена при надходженні у водопровід. Підставою для розвитку локалізованих сплесків інфекційного захворювання можуть бути заражені співробітники шкіл і дитячих садків, працівники закладів громадського харчування та водопостачання. Але варто звернути увагу також на особисту гігієну, індивідуальне використання рушників і побутових предметів, свіжість і якість вживаної продукції, наявність в будинку комах, рівень власного імунітету!

 

Прояви дизентерії: симптоми захворювання


Симптоми дизентерії: як проявляється шигельозСимптоми дизентерії: як проявляється шигельоз

Інкубаційний період гострої кишкової інфекції, в середньому, 2-3 дні, але нерідко скорочується всього до 2-10 годин. Захворювання починається дійсно швидко, і симптоматика проявляється помітно, без прихованих течій:
Підвищується температура тіла, хворий відчуває озноб;
• З'являється відчуття втоми, організм різко послаблюється;
• Знижується апетит і з'являється нудота;
Присутній біль в животі і головний біль!

 

Так проявляється синдром первинної інтоксикації. Коли активність шигелл посилюється, з'являється тупий біль в шлунку, який з часом стає гострим та колючим, приступообразним. Основна локалізація в нижньому лівому відділі. Посилення больових відчуттів перед випорожненням!

 

Розрізняють три форми дизентерії у дітей і дорослих, які характеризуються наступними ознаками:
• Легка форма дизентерії – короткочасний гарячковий стан з підвищенням температури до 38°С, помірні шлункові болі, що віддають в кишечник, діарея протягом 2-3 днів, до 10 і більше позивів на добу;
• Середня або середньотяжка форма дизентерії – різке підвищення температури тіла до 38-39°С, загальна слабкість організму і запаморочення, відсутність нормального апетиту. З'являється головний біль і переймоподібний біль в животі, підключаються кишкові розлади з позивами до випорожнення до 20 і більше разів на добу з відчуттям незакінченого акту дефекації. У випорожненнях може спостерігатися кров і слиз;
• Важка форма дизентерії – швидкий розвиток і різка інтоксикація організму, серйозний вплив інфекції на серцево-судинну систему організму. Температура до 40°С, загальна слабкість і сильний головний біль, мерзлякуватість в кінцівках і запаморочення. Присутні больові відчуття в животі, часті, до 20-30 разів на добу позиви в туалет, з'являється нудота і блювота!

 

У легкій формі хвороба активна протягом 1-3 днів, і повне одужання настає через 12-20 днів. У середній формі інтоксикація присутня протягом 3-5 днів, а повне загоєння слизових оболонок і нормалізація систем життєзабезпечення організму спостерігаються через 30-45 днів. У випадку з важкою формою, період активності кишкової інфекції – 5-10 днів, одужання – від 5-7 днів до 60 днів і більше. Діагноз хронічної дизентерії підтверджується в разі тривалості захворювання більше 90 днів!

 

Діагностика дизентерії в Клініці Медітон


Діагностика і лікування дизентерії в Кривому РозіДіагностика і лікування дизентерії в Кривому Розі

Для точного діагнозу первинно слід відвідати терапевта, а також гастроентеролога та інфекціоніста, які проведуть огляд і призначать ряд досліджень. Це стандартні аналізи крові і сечі, дослідження калу і безпосередньо кишечника, спеціалізовані діагностичні методики підвищеної ефективності і точності: РІФ, ПЛР, імуноферментний і імунофлуоресцентний аналізи.

 

Підтвердження дизентерії в лабораторних умовах шляхом серологічного і бактеріологічного методу дає можливість в найкоротші терміни призначити коректне лікування з підтримкою організму і впливом на збудник!

 

Лікування дизентерії: Кривий Ріг, інфекціоніст

 

У нашому медичному центрі ви можете отримати індивідуальні призначення для ефективного лікування дизентерії. Залежно від варіанту, форми і тяжкості хвороби, а також рівня імунітету і кількості потрапивших в організм патогенів, призначення можуть бути комплексними або строго персоналізованими:
• Можливий припис постільного режиму при виявленні важких форм захворювання;
• Обов'язкове призначення лікувального харчування для якнайшвидшого відновлення організму;
• Призначення антибактеріальної терапії з урахуванням стійкості і чутливості шигелл!

 

Прописуються ферменти, ентеросорбенти, спеціальні вітамінні комплекси. Загальний курс лікування і терміни терапії тільки на розсуд кваліфікованого фахівця, який реагує на стан хворого і отримані результати аналізів!

 

Профілактика дизентерії

 

• Мийте руки до початку приготування їжі і в момент її прийому, використовуйте мило і дезінфікуючі засоби;
• Намагайтеся не купувати продукти харчування на ринках стихійної торгівлі, в нелегальних торгових точках;
• Проводьте термічну обробку продуктів: фруктів і овочів, а також кип'ятіть по можливості молоко;
• Не допускайте вживання продукції, термін придатності якої закінчився, а також консервів, м'яса, ковбас та інших продуктів сумнівного зовнішнього вигляду, в зіпсованій упаковці;
• Пийте тільки чисту воду, бутильовану. При наборі води з колодязя, свердловини або крана централізованого водопостачання, кип'ятіть її;
• Намагайтеся не контактувати з хворими людьми і не користуйтеся з ними одними речами і предметами побуту;
• Своєчасно проводьте очищення раковин і мийок в будинку, чистку каналізаційних зливів і труб;
• Намагайтеся контролювати загальну санітарно-гігієнічну обстановку навколо себе і своєї сім'ї;
• Не купайтеся в сумнівних і брудних водоймах, не відпочивайте на забруднених пляжах!

 

Профілактика дизентерії: чисті руки і свіжі продуктиПрофілактика дизентерії: чисті руки і свіжі продуктиУ разі виявлення у себе симптоматики, що вказує на зараження дизентерією, постарайтеся не займатися самолікуванням і вчасно зверніться до лікарів. Консультація інфекціоніста на Філатова: телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо ознайомитися:

Харчове отруєння: симптоми та причини

Діагностика та лікування діареї

Лікування запору в Кривому Розі

Поділитися