Літнє подразнення шкіри: фото висипу та розчісів, фото літньої кропивниціЛітнє подразнення шкіри: фото висипу та розчісів, фото літньої кропивниціПодразнення шкіри – проблема, пов'язана з дискомфортом і зовнішніми проявами, яка серйозно активізується в літній період. Причиною посилення симптоматики стає вплив сонячних променів, поту і пилу, завдяки чому на поверхні шкіри з'являється почервоніння і висип, відчувається свербіж. Лікування подразнення шкіри в Кривому Розі призначать лікарі Клініки Медітон!

 

Висип на поверхні шкіри, лущення і подразнення, почервоніння і свербіж – стандартні проблеми літа. Існує безліч факторів, завдяки яким активізуються як патологічні стани, так і чутливість епідермісу до подразників.

 

Виникнення подразнення шкіри – стандартна реакція шкіри на пошкодження клітин токсинами, пилом, чужорідними речовинами і предметами. Найчастіше, людина не звертає уваги на проблему, прив'язуючи її до спеки і пітливості за рахунок стабілізації температури тіла організмом, його стандартної функції охолодження. Поясненням подразнення шкіри може служити і неправильне харчування, незручний одяг, різні рослини і комахи на дачі або під час прогулянки по парку. У більшості випадків, так і є, і запалення шкіри є наслідком банальних дій і поведінки безпосередньо людини, коли та часто протирає піт з чола або під час пробіжки може кілька разів почухати місце, що свербить. Легке механічне пошкодження шкіри разом з ультрафіолетовим опроміненням, а також попаданням пилу і поту в мікротріщини шкіри, призводять до подразнення, яке само собою зникає в найближчі дні, а то й години. Але варто більш серйозно ставитися до питання, якщо подразнення присутні на постійній основі!

 

Зверніть увагу на факт, що роздратована шкіра частково втрачає здатність виконання захисних функцій. Вона покривається мікротріщинами, невеликими ранками, а згодом, пухирями, запалюється і заражається інфекціями. Додаткова небезпека – отруйні рослини і комахи, ультрафіолетове опромінення, забруднення пилом і потом, самостійний механічний вплив, коли ми намагаємося погасити свербіж, а також засоби побутової хімії, токсини з продуктами і ліками, і навіть холодне повітря з кондиціонера. Крім того, роздратування не завжди є стандартним фактором реакції на настільки звичайні зовнішні подразники.

 

За схожою симптоматикою може ховатися алергічна реакція на сонце, так звана алергія на піт та спеку!

 

Алергія на сонце: види і симптоми


Подразнення шкіри через алергію на сонце, реакція на сонце, фотодерматитПодразнення шкіри через алергію на сонце, реакція на сонце, фотодерматит

Не будемо виключати проблем, які є причиною, а іноді, і наслідком. Захворювання шкіри і алергічні реакції – більш складні патології, які обов'язково потрібно лікувати за участю дерматолога!

 

Серед стандартних проявів фототоксичні реакції, фототравматичні реакції, а також фотоалергічні реакції. Їх симптомами можуть бути такі прояви:
• Висип на поверхні шкіри, збільшення зон покриття з розвитком висипу до дрібних гнійників;
• Запалення і поява набряклості, больовий синдром;
Лущення шкіри, яке супроводжується свербінням і печінням!

 

Підвищена чутливість до сонячного світла або реакція на ультрафіолет – це саме алергічна реакція шкіри. Фотодерматоз та подразнення шкіри пов'язані безпосередньо, і влітку алергія на сонце серйозно посилюється. Визначальними є зазначені вище чинники. Почервоніння шкіри, лущення та сильний свербіж, виражена кропив'янка та мікротріщини шкіри – стандартна реакція, що прогресує за рахунок додаткових факторів. Відстежуються звичайні ланцюжки умов, наприклад, реакція на ультрафіолет + піт + пил або алергія на сонце + кропив'янка + свербіж шкіри!

 

Причини виникнення подразнення шкіри

 

У спеку реакція більш виражена, адже існує одразу кілька провокуючих факторів, що викликають подразнення шкіри влітку – піт, пил, сонячні опіки, провокації різних алергенів, а також стандартна спроба придушити свербіж, під час якого людина завдає собі мікроскопічних механічних пошкоджень шкіри. Але ми вирішили розглянути всі причини подразнень, висипу і наступних запалень:
• Ультрафіолетове опромінення і негативний вплив на шкіру сонячного світла. Стосується це не тільки прямого контакту, що провокує сонячні опіки, а й підвищеної температури тіла, коли виділяється велика кількість поту, або перегрітий організм, з певних причин, не має можливості самоохолодження. Подразнення шкіри на сонці, свербіж і почервоніння на плечах, шиї та руках, інших відкритих ділянках тіла – практично стандарт для літа та спекотної погоди;
• Негативний вплив на шкіру косметики, особливо в разі неправильного її підбору, використання скрабових засобів в жарку погоду або нанесення жирних кремів, що закривають пори шкіри, перед виходом на вулицю, на прогулянку або на пляж. Можлива фототоксична реакція, причина якої саме у косметичних засобах чи лікарських препаратах, посилення впливу на епідерміс при взаємодії ультрафіолету та компонентів косметики;
• Контакт з агресивними засобами побутової хімії, в складі якої можуть міститися кислоти і лужні речовини, пестициди і аміак, різні токсини, а також індивідуальні алергени. Додатковий ефект подразнення шкіри провокується декількома факторами – агресивна дія побутової хімії + вплив косметики + піт і пил на вулиці;
• Самостійне позбавлення шкіри захисту і ефекту зволоження милом, яке сушить поверхню шкіри. Додаткова причина – негативний вплив хімічних речовин, що містяться в складі. Надмірна гігієна тіла може також призвести до негативних наслідків;
Подразнення шкіри на обличчі і тілі: основні причини появи висипу і свербінняПодразнення шкіри на обличчі і тілі: основні причини появи висипу і свербіння• Неякісний або невідповідний за розміром одяг. Літо – пора легких штанів або шортів, а також натуральних футболок і сорочок. Але в данину моді багато хто з нас надягає ненатуральні речі, які просто красиві. Не всі вони є якісними, і можуть викликати алергічні реакції на поверхні шкіри, а відповідно, подразнення, постійно натираючи пошкоджені місця. Виникає подразнення на шиї, плечах, спині та гомілках, подразнення в паху і подразнення під пахвами;
• Неправильне харчування. Деякі продукти відрізняються серйозним негативним впливом на органи травлення. І їх подразнення може дати відповідну реакцію, що провокує почервоніння і висип на різних ділянках шкіри. Нерідко, це стандартні алергени або так зване "харчовий сміття" – газована вода, шоколад і глютен, чіпси і снеки, жирна і гостра їжа, деякі цитрусові;
• Контакт з рослинами. Причиною роздратування шкіри та алергії, пітниці та інших проявів негативної реакції епідермісу може бути не тільки піт і пил, але й пилок рослин. Нерідко, фактором провокації стають безпосередньо рослини і контакт з ними. Викликає подразнення на шкірі кропива і живокість, часто відзначається реакція шкіри на отруйний плющ і рицину, а також багато інших садових, лугових, лісових і дачних рослин;

• Не варто забувати і про самостійний механічний вплив на шкіру. Це гоління обличчя і подразнення влітку, коли після видалення волосся піт роз'їдає шкіру, подразнення пахв і в паху. Знову діє стандартна модель, в якій задіяні мікроскопічні ушкодження шкіри + алергія на піт та спеку, або реакція на відділення поту та підвищені температури!

 

Лікування подразнення шкіри в Кривому Розі: як зняти запалення і свербіж

 

Перше і найбільш правильне рішення – виключити контакт з подразником. Зробити це можна в тому випадку, якщо ви розумієте, з якої причини на поверхні шкірного покриву з'явилося запалення. Нерідко, подібна проблема присутня під пахвами, в паховій зоні або на шиї при носінні неякісного і тісного одягу, на передпліччях і кистях рук при брудній роботі в саду. Сверблячка і подразнення шкіри волосистої частини голови присутні після тривалого перебування на сонці, а почервоніння і запалення на ногах нижче колін – після прогулянок в парках або в лісі.

 

Слід звернути увагу і на косметичні засоби, продукти харчування, нові парфуми і мило, побутову хімію в будинку. Виявити подразнення не так складно, і його слід позбутися.

 

Якщо літнє подразнення шкіри виникає зі стандартної причини, виною чому підвищене потовиділення і забруднення шкіри, стандартний спосіб швидкої профілактики і виключення розвитку – прийняти прохолодний душ і акуратно протерти пошкоджені ділянки шкіри. Не потрібно відразу наносити зволожуючі креми і гелі, купувати антигістамінні препарати або неперевірені препарати в магазинах і аптеках. Правильне рішення – уникати самолікування і вчасно звернутися до дерматолога, а далі, якщо необхідно, до косметолога або терапевта, інших фахівців і профільних лікарів, якщо це буде потрібно. У будь-якому з випадків, лікування подразнення шкіри на обличчі і тілі починається з діагностики!

 

Зверніть увагу на подразнення від поту на фото в статті, алергічні реакції, відповіді шкіри на пил та пошкодження, та вчасно прийміть правильне рішення. Бережіть себе і намагайтеся не використовувати неперевірені народні засоби, здатні погіршити проблему. Вчасно звертайтеся за консультацією фахівців та позитивно реагуйте на їхні рекомендації!

 

Літні подразнення шкіри, лікування в Кривому Розі на Поштовому та ФілатоваЛітні подразнення шкіри, лікування в Кривому Розі на Поштовому та ФілатоваЛікування подразнення шкіри у Кривому Розі, лікування запалень шкіри та висипу, алергічних реакцій та дерматитів. Консультація дерматолога та дерматокосметолога, прийом дерматоонколога та дерматовенеролога: експертна діагностика та лікування шкіри. Запис за телефоном (098) 530-60-40. Будемо раді допомогти!

 

Звертаємо увагу:

Консультація алерголога

Літні захворювання шкіри

Лікування гіперпігментації

Поділитися