Загоряйте правильно та безмечно: поради дерматологівЗагоряйте правильно та безмечно: поради дерматологівПочаток відпусток загрожує масштабним виїздом громадян на курорти, узбережжя, за кордон, де вони хочуть провести час. І літній відпочинок, який частіше проходить біля моря або річки, супроводжується численними годинами на пляжі. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно засмагати без шкоди для здоров'я, щоб не зіпсувати себе відпустку і настрій!

 

Відпочинок на пляжі поєднується з процесом прийняття сонячних ванн. Але даний процес може бути як позитивним, так і негативним, в залежності від вашого підходу до засмаги і коректності даної процедури. Для початку можна коротко позначити переваги і недоліки відпочинку під сонцем:
• Серед позитивних результатів вироблення гормону щастя, безсумнівне задоволення, підвищення рівня вітаміну D, підняття тонусу, а також маскування дрібних дефектів шкіри під засмагою;
• Серед негативних – сонячні опіки, сухість і лущення шкіри, неприємні відчуття, серед яких свербіж і біль, а також пігментація шкіри і ризик розвитку меланоми!

 

Щоб не відчувати негативних емоцій і не вийти в перший робочий день після відпустки з серйозними "відмінними знаками" на обличчі і плечах, ми пропонуємо вивчити рекомендації фахівців дерматокосметології Клініки Медітон про те, як засмагати правильно!

 

Використовуйте сонцезахисний крем

 

Раніше з даним засобом був дефіцит, і застосовували його для захисту шкіри тільки багаті люди. Дійсно, тільки 1 на 8-10 чоловік приходив на пляж з кремом для засмаги, захисними засобами від сонця. Тепер же вони в прямому доступі, і є недорогим, повністю доступним бар'єром від численних проблем. Сонцезахисний крем можна вважати ключовим правилом хорошої, красивої і безпечної засмаги. Про це говорять і фахівці медицини, які наполягають на переважному негативному впливі ультрафіолету на шкіру. Тому вони і рекомендують уникати тривалого проведення часу на сонці, особливо в разі різних патологій шкіри і новоутворень.

 

Вибирайте сонцезахисний крем для засмаги, в залежності від інтенсивності сонячного опромінення і типу шкіри, намагайтеся використовувати креми з позначенням UVA і UVB, які захищають від найбільш небезпечних типів УФ випромінювання. Купуйте якісний крем для засмаги, а також сонцезахисний крем, щоб мінімізувати ризики для здоров'я!

 

• Обов'язково наносьте крем за інструкцією, заздалегідь, приблизно за 15-20 хвилин до виходу на сонце, а не вже на пляжі;
• Оновлюйте захисний шар відповідно рекомендацій до застосування, прописаних на упаковці або в інструкції до засобу захисту від сонця!

 

Здорова засмага – це поступово


Не потрібно засмагати годинами, ультрафіолет небезпечний для шкіриНе потрібно засмагати годинами, ультрафіолет небезпечний для шкіри

Не потрібно намагатися засмагнути швидко, за один-два дні, протягом перших вихідних. Це вкрай небезпечно для шкіри, так як ви можете банально отримати сонячний опік.

 

Засмага – це планомірна зміна кольору шкіри під впливом ультрафіолету, коли в процесі виробляється меланін, що є прямим інструментом захисту. Темний пігмент, який змінює колір шкіри, розсіює небезпечні UVB-промені, протистоїть негативному впливу сонця на клітини і їх структуру. Щоб отримати гарний шоколадний загар, слід засмагати поступово, починаючи всього з 10-15 хвилин на сонці двічі на день, до обіду і після обіду, уникаючи піку спеки. Кожен день можна додавати до тривалості перебування на сонці 10 хвилин, щоб виключити ризики сонячного опіку, старіння шкіри і меланоми.

 

Хороший, рівний і красивий загар протягом відпустки – це реально. Але тільки без спроб отримати його протягом 2-3 днів!

 

Підготовка шкіри до засмаги

 

Щоб засмагати правильно і рівномірно, потрібно підготувати шкіру до даного процесу. Стандартний і найбільш простий спосіб – щадне її очищення скрабами або м'якою мочалкою під час прийняття душу або ванни. Намагайтеся не травмувати шкіру, адже вплив сонця на пошкоджений епідерміс є вкрай негативним!

 

Для підготовки до засмаги можна купувати і використовувати відповідні засоби за типом шкіри, але більш правильним рішенням буде звернення до фахівців. Запишіться на прийом дерматолога в Клініці Медітон, щоб отримати індивідуальну консультацію. Лікарі розкажуть про шкоду сонця та пояснять правила засмаги, обстежать шкіру, щоб унеможливити ризики, порадять масло для засмаги та захисний крем!

 

Хороший загар – безпечний загар

 

Підвищені дози ультрафіолету, що викликають старіння шкіри, зморшки, а також видимі пошкодження у вигляді лущення і тріщин вже в перші дні відпустки, вам ні до чого. Тому скорочуйте перебування на сонці, і загоряйте в щадному режимі, до 10:00 і після 16:00. Це найбезпечніший час не тільки для шкіри, але й всього організму. Таким чином, можна серйозно скоротити і практично звести до нуля ризики сонячного удару, а також супутньої неприємної симптоматики, яка здатна зіпсувати відпочинок. Те ж стосується і дітей, які їдуть з вами у відпустку. Правильний дитячий загар – вранці і після обіду, коли сонце безпечне для організму. Присутність на пляжі в інший час, коли сонце в зеніті і дуже жарке – тільки під навісом, на шезлонгу!

 

Засмага і продукти харчування


Спеціальна дієта для красивого і здорового загаруСпеціальна дієта для красивого і здорового загару

На шкіру і загар впливають не тільки зовнішні засоби, але також і стандартні продукти харчування, які ви вживаєте. Деякі з них можуть протистояти ультрафіолетовому опроміненню, підвищуючи рівень захисту. Сприяють цьому корисні речовини продуктів, а також антиоксиданти, які в них містяться:
• Перед виходом на сонце і безпосередньо пляж, рекомендується випити зеленого чаю або склянку-півтори чистої води;
• Їжте зелень, яка корисна, безпосередньо від ваших заходів і часу доби: базилік, петрушка, шпинат і розмарин;
• Вживайте багаті вітамінами цитрусові, а також абрикоси і персики;
• Не забувайте про користь овочів, які також можуть сприяти захисту: томати, морква, салатний перець, практично всі види капусти;
• Бажаним компонентом харчування в даних умовах є риба, насичена Омега-3. Це сьомга і тунець, лосось і скумбрія, недорогий оселедець!

 

Але існує і список продуктів, які не рекомендуються до вживання перед походом на пляж. Це молочна та кисломолочна продукція, а саме незбиране молоко, йогурти та сири!

 

Коли потрібно зупинитися

 

Навіть якщо ви поступово збільшили час засмаги і перебування на сонці, не має сенсу засмагати більше двох-трьох годин, так як на даній позначці час вироблення меланіну закінчується. Якщо продовжувати лежати на пляжі, ви будете тільки перевтомлювати організм підвищеними температурами, надаючи на нього негативний вплив. Збільшиться і ризик пошкодження поверхневого шару!

 

Зволоження шкіри після засмаги

 

Інтенсивне вироблення меланіну, який забарвлює шкіру, є для організму прямим сигналом до її оновлення. Поверхневий шар починає пересихати і лущитись, і щоб пригальмувати даний процес і продовжити час присутності отриманого відтінку, потрібно використовувати спеціальні зволожуючі засоби після засмаги.

 

Не варто застосовувати скраби і активно впливати на епідерміс, досить використовувати якісний крем для зволоження!

 

Правильний загар: додаткові рекомендації фахівців


Засмагу можна отримати і в тіні: загоряйте без опіківЗасмагу можна отримати і в тіні: загоряйте без опіків

Постійний вплив сонця і підвищених температур несприятливо позначається на організмі людини. Страждає шкіра і волосся, погіршується самопочуття, з'являється втома. Тому сьогодні дерматологи, алергологи, косметологи та інші фахівці приділяють більше часу вивченню питання і підготовці спеціальних рекомендацій для тих людей, які хочуть засмагати правильно і безпечно.

 

У наступному списку зібрані додаткові поради для тих, хто збирається у відпустку з обов'язковими відвідуваннями пляжу!

 

• Загоряйте поступово, можна почати з тіні і півтіні. Доведено, що навіть під парасолькою людина отримує достатню кількість сонячного світла для поступового потемніння шкіри;
• Обов'язково беріть з собою на пляж щільний рушник і парасольку, захисний крем. Парасолька врятує від нав'язливої спеки і теплового удару, рушник або килимок обмежать прямий контакт з піском і пошкодження епідермісу, крем також виконає свою функцію, знизивши негативний вплив ультрафіолету;
• Після купання в морі прийміть душ, щоб змити морську воду, яка, висихаючи, кристалізується і проявляється на поверхні шкіри у вигляді солі. Ці мікроскопічні скельця сприяють пошкодженням шкіри і отриманню сонячних опіків;
• Намагайтеся захистити і волосся. Морська вода і сонце – не найкращий синтез, якщо враховувати зволоження і пересихання до 7-10 циклів в день, коли ви постійно купаєтеся, а після цього загоряєте. Використовуйте легкі головні убори світлого кольору. Крім того, для захисту губ від сонця застосуйте спеціальну гігієнічну помаду;
• Засмагайте без косметики, попередньо прийнявши душ, прикривайте від прямого сонячного випромінювання груди, а також великі родимки на тілі!

 

Ще до відпустки відвідайте спеціаліста, щоб уточнити можливість тривалого або періодичного перебування на сонці, визначте тип шкіри і отримайте індивідуальні рекомендації. Деяким людям протипоказано засмагати. Стосується це певних типів шкіри, а також наявних проблем зі здоров'ям, наприклад, якщо встановлені дерматологічні захворювання, виявлено небезпечні новоутворення!

 

Дотримуйтесь рекомендацій по правильному загару і тривалості перебування на спеці, харчуйтеся правильно, вживаючи вітамінні і здорові продукти, а також намагайтеся не поєднувати відпочинок на жаркому пляжі з алкоголем. Не менш важливо застосовувати сучасні засоби захисту від сонця. Це сонцезахисні лосьйони та креми, спеціальні засоби для догляду за шкірою влітку, сонцезахисний крем від ультрафіолету, що виключає ризик сонячного опіку. Тоді ваша відпустка буде бадьорою і безпечною, і ви отримаєте від неї задоволення!

 

Хочете засмагати без шкоди для здоров'я? Скористайтеся порадами лікарівХочете засмагати без шкоди для здоров'я? Скористайтеся порадами лікарівЯк засмагати правильно та безпечно, як отримати здоровий загар та попередити сонячний опік. На всі питання дадуть відповідь дерматологи Клініки Медітон. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Літні захворювання шкіри

Загострення захворювань влітку

Як врятуватися від літньої спеки

Поділитися