Як вилікувати грибок стопи і пальців нігЯк вилікувати грибок стопи і пальців нігЛікування грибка ніг повинно проходити під контролем дерматолога. Якщо самостійно діагностувати проблему і використовувати неперевірені засоби, можна отримати тимчасовий ефект або погіршити захворювання. Ми пропонуємо ефективне лікування грибка стоп в Кривому Розі. Звертайтеся до лікарів Клініки Медітон: прийом ведуть дерматолог та подолог медичного центру!

 

Мікози – грибкові інфекції, які вражають шкіру і нігті, проявляючись запаленням, почервонінням, роздратуванням, печінням і свербінням. Дискомфорт присутній постійно, і хвороба поширюється, залучаючи все більші ділянки шкіри. Крім того, мікози є заразними і переносяться з однієї ділянки тіла на іншу, легко передаються між людьми. Слід уважно поставитися до грибка стоп відразу після прояву перших симптомів!

 

На жаль, більшість пацієнтів ігнорують проблему. Вони вважають, що досить купити недорогий крем від грибка ніг і застосовувати його за інструкцією, двічі на день добре і з милом мити ноги, а також частіше міняти шкарпетки, щоб позбавитися грибка стоп. Також існує думка, що якщо практично кожна п'ята людина страждає від грибка, це безпечна хвороба, мовляв, вона є у всіх. Але це не правильний висновок, який веде до розвитку і посилення мікозів, а також деяких ускладнень захворювання!

 

Симптоми грибка стопи, ознаки мікозу ніг

 

Мікози викликані інфікуванням шкіри ніг дріжджовими, пліснявими або дерматофітними грибками. Насправді ж, небезпеку для шкіри становить близько 500 видів подібних мікроорганізмів, чия життєдіяльність викликає серйозний дискомфорт. Вони здатні паразитувати на поверхні шкіри, в її глибоких шарах, а також всередині людського організму, приводячи до розвитку місцевих і системних патологій. Не варто ігнорувати грибок стопи як простеньку хворобу шкіри, позбутися якої можна ванночками теплої води з лимоном. Поставтеся до даної теми з усією серйозністю, і зверніться до лікаря після виявлення симптомів!

 

Проявлення грибка стопи і шкіри між пальцями ніг безпосередньо залежать від виду збудника, а також ступеню залученості в складний патологічний процес шкірних покривів, а в майбутньому, і нігтів. Симптоми можуть бути схожими або відрізнятися, і їх набір коригує вид мікозу, який підтверджується оглядом і мікроскопією.

 

Ми рекомендуємо звернутися за допомогою в разі наступних проявів:
• Сухість і потовщення шкіри в складках між пальцями ніг;
• Утворення тріщин і борозен, їх поглиблення, ущільнення країв до грубих мозолів;
Лущення шкіри, а також печіння і свербіж, які складно вгамувати;
• Виражені больові відчуття на місці утворення тріщин;
• Виникнення ділянок шкіри з попрілостями і появою бульбашок;
• Утворення ерозій, набряклість ніг;
• Відшарування епідермісу, пластинчасте лущення;
• Посилення проблеми з переходом мікозів на нігтьові пластини!

 

Слід диференціювати грибок ніг та форми мікозу. Але зробити це самостійно, ідентифікуючи зовнішні прояви відповідно до опису та фото грибка стоп, практично неможливо. Точно визначити збудник, форму захворювання, стадію і залученість може тільки фахівець, який і буде далі лікувати грибок між пальцями ніг або на стопі. Ми пропонуємо відвідати дерматолога Клініки Медітон для діагностики захворювання шкіри ніг. Грибок, екзема чи псоріаз, визначить лише лікар за допомогою огляду, тестів, лабораторних аналізів та інших діагностичних заходів. Буде призначено відповідну терапію, ефективність якої значно підвищиться завдяки коректно поставленому діагнозу!

 

Причини грибка стопи, чому з'являється грибок на ногах

 

В першу чергу, потрібно розуміти, що грибок стопи є інфекційним захворюванням, і частіше він просто передається від людини до людини!


Причини грибка стопи: як відбувається зараженняПричини грибка стопи: як відбувається зараження

• До 30-35% здорових людей заражаються мікозом ніг під час перебування в громадських місцях: басейни і лазні, спортивні зали, спеціалізовані фітнес-центри, турбази, інше;
• Нерідким випадком є внутрішньосімейне зараження грибком, коли хтось один хворий і не робить спроб до лікування. Можливе зараження через загальний рушник або капці, через підлогу у ванній і коридорі, де всі ходять босоніж;
• До підвищеного ризику зараження призводить ослаблення імунної системи. Частіше, виявляється мікоз ніг і нігтів у чоловіків;
• Додатковими провокаційними факторами є нехтування стандартними правилами гігієни, погане харчування, погіршення екологічної обстановки;
• Причиною грибка стоп і шкіри між пальцями ніг є медикаменти, що приймаються без контролю в обхід інструкції. Вони можуть значно послабити організм і збільшити ризики ураження мікотичними інфекціями;
• Існують і професійні групи писку, серед яких співробітники спортзалів, саун і басейнів, а також туристи, спортсмени, співробітники будівельних об'єктів, водії;
• Підвищити сприйнятливість до ураження інфекціями може звичайний травматизм шкіри: мозолі і натоптиші, порізи, проколи, патології стоп;
• Провокуючими захворюваннями є цукровий діабет, соматичні патології, ожиріння!

 

У списку причин інфекційного ураження стоп грибком є незручне та тісне взуття, мокрі ноги під час заняття спортом або туризмом, обмороження кінцівок, стояча робота. Дані фактори значно підвищують ризики, як і стреси, ендокринні захворювання, варикоз!

 

Грибок стопи: як не заразити родичів і друзів

 

Проблема грибка стопи в швидкому поширенні. Можна досить просто заразити ним своїх близьких, родичів, дітей, які проживають з вами разом, а також друзів, з якими тренуєтеся в спортивному залі або відпочиваєте в сауні. Щоб цього не сталося, важливо дотримуватися таких правил:
• Не можна обмінюватися своїм взуттям або рушниками з іншими людьми;
• Потрібно мінімізувати походи босоніж по підлозі, незалежно від приміщення. Нерідко, босою людина пересувається по роздягальні на роботі, в душовій, в спортзалі. Важливо використовувати гумові шльопанці, які швидко миються і дезінфікуються;
• Необхідно частіше, ніж зазвичай, міняти шкарпетки, до трьох разів на день;
• Прати шкарпетки потрібно вручну, окремо від іншого одягу і білизни;
• Важливо підтримувати чистоту у ванній кімнаті, де ви користуєтеся сантехнікою – вчасно обполіскувати тазики, мити ванну, душовий піддон!

 

Даних правил слід дотримуватися протягом усього терміну лікування грибка стоп, поки не буде підтверджений його результат!

 

Діагностика грибка стопи та мікозу пальців ніг

 

Проводиться візуальний огляд і збір скарг пацієнта, а далі зішкріб для мікроскопічного дослідження. Встановлюється вид захворювання і призначається лікування, відповідне мікотичної інфекції. Підбір засобів і процедур строго індивідуальний. Під час повторного відвідування лікаря оцінюється динаміка лікування мікозу ніг, можливе внесення змін до курсу терапії!

 

Список діагностичних заходів індивідуальний, але обов'язковий. Причини, симптоми, провокуючі чинники можуть відрізнятися, як і природа мікозу пальців ніг та шкіри стоп, розповсюдження грибка на нігті. Враховуючи результати обстеження, дерматолог визначає препарат та схему терапії. Відповідність рекомендаціям сприяє скороченню термінів лікування!

 

Лікування грибка стопи в Кривому Розі, відділення дерматології

 

Лікування мікозу ніг, профілактика грибка стопиЛікування мікозу ніг, профілактика грибка стопиУ Клініці Медітон вас прийме дерматолог, дерматовенеролог і подолог, які вивчать проблему і нададуть професійну допомогу, а також розкажуть про профілактику грибка!

 

• На ранніх етапах ураження грибком підошви, а також при виявленні незначних осередків, призначаються місцеві препарати, часто використовується антигрибкові мазі;
• При більш значному вогнищі ураження, коли в процес залучені великі ділянки шкіри, грибок вражає пальці і нігті, фахівець може призначити антигрибкові розчини, які є зовнішніми препаратами для поверхневого нанесення;
• Залежно від типу збудника, етапів зміни шкіри і нігтів, виявлення певних побічних ефектів або при встановленні особливих протипоказань, розробляється індивідуальна програма, яка включає вже більш розширений список препаратів для місцевого лікування мікозу ніг, а також для внутрішнього прийому!


Один із методів лікування – системна терапія, яка призначається в комплексі з зовнішніми засобами. Лікар виписує лікарські препарати для придушення активності грибка і значного уповільнення його зростання та розвитку, припинення розмноження.


Варто відзначити, що поряд зі стандартними препаратами, що включають клотримазол, міконазол, нафтифін, інтраконазол та інші речовини, медикаменти для внутрішнього прийому призначаються фахівцями з підвищеною обережністю.

 

Обмеженням тут є цілий список складних побічних і протипоказань. Подібна терапія має сенс в разі нанесення здоров'ю пацієнта серйозної шкоди, якщо грибок розмножується без реакції на антимікотичні засоби і складені програми лікування!

 

Важливо розуміти, що грибкове ураження ніг – прогресуюча проблема, яка постійно розвивається. Тимчасове вирішення питання із застосуванням мазей і кремів на власний розсуд, це лише маскування симптомів. Існує ризик поширення грибка пальців і стоп на нігті, а також із залученням ділянок шкіри на інших частинах тіла, іноді, з ураженням внутрішніх органів.

 

Найкраще рішення – це комплекс заходів:
• Раннє звернення за допомогою, як тільки вперше проявився грибок на ногах, мікоз між пальцями та на підошві, грибок нігтів;
• Професійна діагностика, коли лікар не просто призначає мазь від грибка ніг або курс антимікотичних препаратів, а проводить огляд, призначає аналізи і точно визначає причини мікозу стопи;
• Експертне лікування грибка між пальцями ніг, мікозу підошви та інших ділянок з урахуванням поширення та попередньої перевірки інших можливих областей ураження;
• Рекомендації щодо профілактики, коли лікар з відповідною спеціалізацією пояснює, як попередити захворювання, не допустити його генералізації, а також рецидиву після завершення курсу терапії!


Лікування грибка стопи і пальців ніг в Кривому РозіЛікування грибка стопи і пальців ніг в Кривому Розі Лікування грибка на ногах у Кривому Розі! Грибок стопи, мікоз шкіри ніг, ураження між пальцями та навколонігтьових валиків: лікування на Філатова та Поштовому. Сверблять ноги, потіє підошва і між пальцями, шкіра роздратована та пече, з'являються тріщини та виразки, відчуваєте запах від ніг? Час до лікаря! Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Варто знати:

Діагностика та лікування гіперкератозу

Псоріаз – стійка ремісія захворювання

Лікування грибка нігтів лазером

Поділитися