Як вилікувати грибок стопи і пальців нігЯк вилікувати грибок стопи і пальців нігЛікування грибка ніг повинно проходити під контролем дерматолога. Якщо самостійно діагностувати проблему і використовувати неперевірені засоби, можна отримати тимчасовий ефект або погіршити захворювання. Ми пропонуємо ефективне лікування грибка стоп в Кривому Розі. Звертайтеся до лікарів Клініки Медітон: прийом ведуть дерматолог та подолог медичного центру!

 

Мікози – грибкові інфекції, які вражають шкіру і нігті, проявляючись запаленням, почервонінням, роздратуванням, печінням і свербінням. Дискомфорт присутній постійно, і хвороба поширюється, залучаючи все більші ділянки шкіри. Крім того, мікози є заразними і переносяться з однієї ділянки тіла на іншу, легко передаються між людьми. Слід уважно поставитися до грибка стоп відразу після прояву перших симптомів!

 

Насправді, більшість пацієнтів ігнорують проблему. Вони вважають, що досить купити недорогий крем, а також двічі на день добре і з милом мити ноги, щоб позбутися грибка стоп. Також існує думка, що якщо практично кожна п'ята людина страждає від грибка, це безпечна хвороба, мовляв, вона є у всіх. Але це не правильний висновок, який веде до розвитку і посилення мікозів, а також деяких ускладнень захворювання!

 

Симптоми грибка стопи: як виявити проблему

 

Мікози викликані інфікуванням шкіри ніг дріжджовими, пліснявими або дерматофітними грибками. Насправді ж, небезпеку для шкіри становить близько 500 видів подібних мікроорганізмів, чия життєдіяльність викликає серйозний дискомфорт. Вони здатні паразитувати на поверхні шкіри, в її глибоких шарах, а також всередині людського організму, приводячи до розвитку місцевих і системних патологій. Не варто ігнорувати грибок стопи як простеньку хворобу шкіри, позбутися якої можна ванночками теплої води з лимоном. Поставтеся до даної теми з усією серйозністю, і зверніться до лікаря після виявлення симптомів!


Симптоми мікозів: як проявляється грибок стопСимптоми мікозів: як проявляється грибок стоп

Проявлення грибка стопи і шкіри між пальцями ніг безпосередньо залежать від виду збудника, а також ступеню залученості в складний патологічний процес шкірних покривів, а в майбутньому, і нігтів. Симптоми можуть бути схожими або відрізнятися, і їх набір коригує вид мікозу, який підтверджується оглядом і мікроскопією.

 

Ми рекомендуємо звернутися за допомогою в разі наступних проявів:
• Сухість і потовщення шкіри в складках між пальцями ніг;
• Утворення тріщин і борозен, їх поглиблення, ущільнення країв до грубих мозолів;
Лущення шкіри, а також печіння і свербіж, які складно вгамувати;
• Виражені больові відчуття на місці утворення тріщин;
• Виникнення ділянок шкіри з попрілостями і появою бульбашок;
• Утворення ерозій, набряклість ніг;
• Відшарування епідермісу, пластинчасте лущення;
• Посилення проблеми з переходом мікозів на нігтьові пластини!

 

Слід розрізняти форми грибка, але зробити це самостійно, ідентифікуючи зовнішні прояви відповідно до опису, практично неможливо. Точно визначити збудник, форму захворювання, стадію і залученість може тільки фахівець, який і буде далі лікувати грибок між пальцями ніг або на стопі!

 

Причини грибка стопи

 

В першу чергу, потрібно розуміти, що грибок стопи є інфекційним захворюванням, і частіше він просто передається від людини до людини!


Причини грибка стопи: як відбувається зараженняПричини грибка стопи: як відбувається зараження

• До 30-35% здорових людей заражаються під час перебування в громадських місцях: басейни і лазні, спортивні зали, спеціалізовані фітнес-центри, турбази, інше;
• Нерідким випадком є внутрішньосімейне зараження грибком, коли хтось один хворий і не робить спроб до лікування. Можливе зараження через загальний рушник або капці, через підлогу у ванній і коридорі, де всі ходять босоніж;
• До підвищеного ризику зараження призводить ослаблення імунної системи. Найчастіше, мікози вражають чоловіків, у яких грибок також впливає на нігті;
• Додатковими провокаційними факторами є нехтування стандартними правилами гігієни, погане харчування, погіршення екологічної обстановки;
• Причиною грибка стоп і шкіри між пальцями ніг є медикаменти, що приймаються без контролю в обхід інструкції. Вони можуть значно послабити організм і збільшити ризики ураження мікотичними інфекціями;
• Існують і професійні групи писку, серед яких співробітники спортзалів, саун і басейнів, а також туристи, спортсмени, співробітники будівельних об'єктів, водії;
• Підвищити сприйнятливість до ураження інфекціями може звичайний травматизм шкіри: мозолі і натоптиші, порізи, проколи, патології стоп;
• Провокуючими захворюваннями є цукровий діабет, соматичні патології, ожиріння!

 

У списку причин інфекційного ураження стоп грибком є незручне та тісне взуття, мокрі ноги під час заняття спортом або туризмом, обмороження кінцівок, стояча робота. Дані фактори значно підвищують ризики, як і стреси, ендокринні захворювання, варикоз!

 

Грибок стопи: як не заразити родичів і друзів


Профілактичні заходи: як попередити поширення грибка стопиПрофілактичні заходи: як попередити поширення грибка стопи

Проблема грибка стопи в швидкому поширенні. Можна досить просто заразити ним своїх близьких, родичів, дітей, які проживають з вами разом, а також друзів, з якими тренуєтеся в спортивному залі або відпочиваєте в сауні. Щоб цього не сталося, важливо дотримуватися таких правил:
• Не можна обмінюватися своїм взуттям або рушниками з іншими людьми;
• Потрібно мінімізувати походи босоніж по підлозі, незалежно від приміщення. Нерідко, босою людина пересувається по роздягальні на роботі, в душовій, в спортзалі. Важливо використовувати гумові шльопанці, які швидко миються і дезінфікуються;
• Необхідно частіше, ніж зазвичай, міняти шкарпетки, до трьох разів на день;
• Прати шкарпетки потрібно вручну, окремо від іншого одягу і білизни;
• Важливо підтримувати чистоту у ванній кімнаті, де ви користуєтеся сантехнікою – вчасно обполіскувати тазики, мити ванну, душовий піддон!

 

Даних правил слід дотримуватися протягом усього терміну лікування грибка стоп, поки не буде підтверджений його результат!

 

Діагностика та лікування грибка стоп в Кривому Розі

 

Проводиться візуальний огляд і збір скарг пацієнта, а далі зішкріб для мікроскопічного дослідження. Встановлюється вид захворювання і призначається лікування, відповідне мікотичної інфекції. Підбір засобів і процедур строго індивідуальний!

 

У Клініці Медітон вас готові прийняти дерматолог, дерматовенеролог і подолог, які вивчать проблему і нададуть професійну допомогу, а також розкажуть про профілактику грибка!


Сучасні методики лікування грибка стопи і пальців нігСучасні методики лікування грибка стопи і пальців нігВажливо розуміти, що грибкове ураження ніг – прогресуюча проблема, яка постійно розвивається. Тимчасове вирішення питання із застосуванням мазей і кремів на власний розсуд, це лише маскування симптомів. Існує ризик поширення грибка пальців і стоп на нігті, а також із залученням ділянок шкіри на інших частинах тіла, іноді, з ураженням внутрішніх органів. Не ігноруйте проблему, вчасно запишіться на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Варто знати:

Діагностика та лікування гіперкератозу

Псоріаз – стійка ремісія захворювання

Лікування грибка нігтів лазером

Поділитися