Екзема: причини і симптоми захворювання, діагностика і лікуванняЕкзема: причини і симптоми захворювання, діагностика і лікуванняЕкзема є поліморфним, гострим або хронічним запальним захворюванням шкіри, що має алергічну природу. Може проявлятися рецидивуючими висипаннями з яскраво вираженим свербінням і навіть печінням. Фахівці Клініки Медітон пропонують професійне та ефективне лікування екземи в Кривому Розі на базі власного дерматологічного центру!

 

Екзема вважається неінфекційним, незаразним при контакті захворюванням поліетіологічного виду. Причини виникнення найрізноманітніші, тому точно діагностувати проблему самостійно, не вдаючись до допомоги лікаря, практично неможливо. Рекомендуємо вчасно звернутися за консультацією в разі виявлення симптомів, так як прояви захворювання можуть говорити не тільки про алергічну реакцію і виникнення висипу на поверхні шкіри, але і патології внутрішніх органів!

 

Симптоми екземи: прояви захворювання в залежності від виду

 

Фахівці виділяють кілька типів захворювання, які характеризуються наступними проявами за характером висипань:
• Суха екзема – сухість шкіри, поява мікроскопічних і зростаючих тріщин на поверхні, лущення шкіри і відчуття свербіння, почервоніння запалених ділянок. Проявляється екзема на руках і ногах;
• Мокнуча екзема – значне почервоніння і запалення шкірних покривів, поява дрібного висипу з бульбашок або мокрих плям більш значних розмірів. Присутнє відчуття посиленого свербіння, поверхневе печіння шкіри. Локалізація екземи на грудях і волосистій частині голови, внутрішній частині колін і ліктів!

 

Залежно від симптомів, екзема має і класифікацію за видами захворювання:
• Істинна, справжня екзема. Захворювання в гострій формі проявляється запаленням і почервонінням ділянок шкіри з подальшим утворенням численних бульбашок. Наступний етап розвитку – ерозії, які утворюються на місці бульбашок, що лопнули. Спочатку область запалення мокне, а далі підсихає з утворенням кірочок. Етапи розвитку патології супроводжуються серйозним свербінням. Основні стадії процесу перебігу – еритематозна (зі значним почервонінням ділянок шкіри), папуловезикулярна (утворення сотень дрібних заповнених бульбашок), мокнуча і коркова. Захворювання часто проявляється одночасно на різних ділянках тіла. Це кисті рук, лікті, обличчя, з швидким поширенням по шкірному покриву;
Мікробна і грибкова екзема: симптоми дерматологічної патологіїМікробна і грибкова екзема: симптоми дерматологічної патології• Мікробна екзема. Проблема виникає на ділянках ураження шкіри, де локалізуються порізи, рвані рани, інфіковані виразки. Уражені ділянки покриваються кіркою, під якою утворюється мокнуча поверхня. Перебіг захворювання гострий, з множинними вогнищами ураження, які обмежені стандартною формою, але схильні до збільшення. Локалізація екземи – шия і обличчя, тильна поверхня кистей рук;
• Грибкова екзема, мікотична. Практично ідентичний прояв з істинною екземою, що відрізняється тільки чіткими межами вогнищ запалення. Мікотична екзема – складний вид захворювання, який вимагає часу і професійного підходу. Лікування строго під контролем кваліфікованого персоналу;
• Себорейна екзема. Захворювання проявляється утворенням жовто-рожевих вузликів з жирними лусочками, які перероджуються в бляшки, зливаються і утворюють великі, яскраво виражені запалені вогнища. Хвороба розвивається на тлі себореї, частіше, в місцях розташування сальних залоз. Основна тенденція локалізації – волосиста частина голови, складки шкіри носогубного трикутника, зона між лопатками;
• Дисгідротична екзема. Характеризується легким почервонінням, і навіть малопомітним порозовінням шкіри в області ураження, з розвитком захворювання – утворенням бульбашок і ерозій, або злиттям дрібних бульбашок в більші. Локалізація – підошви і долоні, з подальшим негативним впливом на нігтьові пластини при відсутності своєчасного і ефективного лікування;
• Професійна екзема. Можна порівняти симптоми з проявами істинної екземи. Виникнення на тлі впливу на поверхні шкіри механічних, фізичних, хімічних, температурних подразників. Захворювання характеризується відсутністю періодів загострення, легко піддається лікуванню;
• Дитяча екзема. Виявляється схожими симптомами з почервонінням шкіри і висипаннями, печінням і свербінням на тлі алергічної реакції, яка виникає при вживанні в їжу шоколаду, цитрусових та інших продуктів. Захворювання може проявлятися і в дорослому віці, якщо не обмежити вживання продуктів-алергенів!

 

Причини екземи: ендогенні та екзогенні


Основні причини екземи: чому виникає захворюванняОсновні причини екземи: чому виникає захворювання

Всі причини прояву екземи поділяють на два види, зовнішні і внутрішні, відповідно, екзогенні і ендогенні. Ми наводимо загальний список з основних причин екземи на руках і ногах, обличчі та інших ділянках шкіри:
• Консерванти і різні харчові добавки, барвники;
• Ароматичні добавки і різні хімічні речовини в якості компонентів побутової хімії;
• Недорога косметика з включенням алергенів до складу;
• Вироби з гуми і прямий контакт з ними – чоботи, рукавички, інше;
• Недорогі лаки для волосся і нігтів на основі токсичних хімічних речовин;
• Прямий контакт з деякими металами, в тому числі, використовуваними в ювелірних виробах;
• Лікарські препарати, що викликають алергічну реакцію на компоненти;
• Пил, бруд, хімічний склад повітря, шерсть домашніх тварин;
• Рослини та їх пилок, укуси комах, численні продукти харчування;
• Екзема у вигляді реакції на холод або велику кількість сонячного світла;
• Мікроби в осередках інфекції, внутрішні захворювання, викликані глистами;
• Ряд захворювань і порушень роботи ендокринної системи, в числі яких діабет і тиреотоксикоз;
• Паразитарні інвазії та деякі неврологічні розлади;
• Захворювання шлунково-кишкового тракту і порушення роботи нирок;
• Авітаміноз, поганий імунітет і ціла серія алергічних реакцій на різноманітні подразники!

 

Вивчивши симптоми екземи і причини виникнення захворювання, стає зрозумілим, що самостійна діагностика і лікування практично неможливі. Існує безліч факторів ризику, які спричинять подальший розвиток, а також деякі ускладнення!

 

Діагностика екземи: дерматологія Клініки Медітон


Як проводиться діагностика екземи в Клініці МедітонЯк проводиться діагностика екземи в Клініці Медітон

• Стандартний огляд і збір анамнезу, диференціальна діагностика на прийомі дерматолога Клініки Медітон;
• Виключення інших можливих захворювань зі схожістю в симптоматиці, наприклад, стригучого лишаю або корости;
• При необхідності, проведення гістологічного аналізу для підтвердження діагнозу;
• Висновок лікаря по захворюванню і його типу, щоб призначити найбільш ефективне лікування екземи!

 

Нерідко, потрібний аналіз крові на алергопанель або проведення поверхневих алергопроб для виявлення алергену, що викликає захворювання.

 

Лікування екземи в Кривому Розі

 

Ми пропонуємо кваліфіковану допомогу, маючи серйозну технічну та освітню базу для лікування екземи. Використовуємо консервативні, а також прогресивні методики для лікування симптомів і впливу на причину екземи.

 

У разі підтвердження однієї з форм екземи, можуть бути призначені спеціальні вітамінні комплекси, імуномодулятори та антигістамінні, заспокійливі засоби, а також протигрибкові та антибактеріальні, гормональні мазі.

 

Курс лікування екземи призначається індивідуально. Рекомендації можуть містити сувору дієту з виключенням продуктів-алергенів, використання косметичних засобів і спеціальних кремів, мазей. Призначаються профілактичні ванни з лікарськими рослинами, рекомендується відповідний режим роботи і сну, особливо, в разі екземи у вагітних. Важливою частиною залишається профілактика екземи, про яку докладніше можна поговорити безпосередньо з лікарем!


Лікування екземи та інших дерматологічних захворювань в Кривому РозіЛікування екземи та інших дерматологічних захворювань в Кривому РозіМи не практикуємо системний підхід, так як в даному випадку важливим залишається індивідуальне лікування. Записуйтеся на прийом за телефоном (098) 530-60-40, і ми обов'язково надамо кваліфіковану допомогу!

 

Рекомендуємо матеріали:

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Проблемна шкіра: лікування прищів та вугрів

Лікування стрептодермії у дітей і дорослих

Поділитися