Грамотне і ефективне лікування педикульозу в Кривому РозіГрамотне і ефективне лікування педикульозу в Кривому РозіПедикульоз – паразитарне захворювання, обумовлене появою і розвитком на волосистій частині голови і тіла вошей. Сьогодні ми поговоримо про лікування педикульозу в Кривому Розі, а також кращих сучасних методиках, які допоможуть позбутися вошей швидко і назавжди!

 

Педикульоз – досить складна тема, так як воші викликають огиду, а також псують репутацію їх переносника, хворої педикульозом людини. Але варто відразу розставити всі акценти і вказати на факт можливості захворювання педикульозом не тільки дітей і дорослих з поганою гігієною. Ні, воші можуть з'явитися у кого завгодно, в будь-який момент контакту з переносником!

 

Світова статистика стверджує, що кожна друга людина стикалась з проблемою або дізнається про неї в майбутньому. Найбільш схильні до захворювання діти у віці від 3 до 12 років, які відвідують дитячий садок або навчаються в школі. Тому перед навчальним роком або після канікул, перед першим відвідуванням класу або дитсадівської групи, важливо провести профілактичний огляд. Дуже непогано, якщо сама установа дотримується стандартних правил, і на її території присутній медичний працівник, який періодично оглядає дітей і попереджає "епідемію", як це було раніше. Систематичний огляд дозволяє вчасно виявити педикульоз і не допустити заражену дитину до інших учнів, чим і виключити масове поширення паразитів!

 

Що являють собою воші


Воші у дитини: для вирішення проблеми необхідно її розумінняВоші у дитини: для вирішення проблеми необхідно її розуміння

Це досить маленькі комахи, розміри яких частіше в межах 0,4-4,0 мм. Живуть вони на волосистій частині голови і тіла, і міцно "обживають" зайняту територію, чіпляючись за волосся і залишаючи на них власне потомство. Протягом лише одного тижня самка воші може зробити близько сотні яєць – гнид, які незабаром стануть дорослими особинами з сильною репродуктивною здатністю.

 

Паразит живе в волоссі, може пересуватися по шкірі і волосяному покриву, тканині одягу. Але розвивається і продукує потомство тільки на людині, так як харчується кров'ю і не може тривалий час перебувати в просторі без свого звичного "господаря". Воші не з'являються від кішок і собак, не потрапляють в організм з їжею. Воші передаються від людини до людини, від зараженого до того, хто заражається!

 

Звідки беруться воші: способи зараження

 

Воші передаються побутовим шляхом. Не варто виключати передачу при статевому контакті. Але якщо говорити про статистику, то найбільше схильні до ризику саме діти, які відвідують дитсадок або школу, ПТУ та інші навчальні заклади з масовим потоком. Дорослі здатні заразитися на роботі, в транспорті, в тісній компанії друзів. Причиною зараження педикульозом стає відвідування громадського басейну або лазні, еко-туризм, проживання в недорогих готелях з недостатнім обслуговуванням. Одяг в гардеробі, шапка з чужої голови, поряд складені рушники в спортивному залі – прямий шлях до передачі вошей. Тому не варто виключати навіть настільки малозначні можливості!

 

Воші у дітей з'являються стандартним способом. Їх контакт з іншими дітьми в школі, за сусідньою партою або в спортзалі, а також їдальні або ігровій кімнаті дитсадка, обмежити неможливо. Те ж варто заявити про дитячі табори, пансіонати, де забезпечити власний контроль не вдасться. Тому проблема має місце, і якщо дитина заразилася педикульозом, її слід лікувати терміново!

 

Симптоми педикульозу: як виявити вошей


Як зрозуміти, що у дитини воші: симптоми педикульозуЯк зрозуміти, що у дитини воші: симптоми педикульозу

Сьогодні батьки все рідше оглядають своїх дітей, хоча це необхідно робити систематично, адже тільки так можна виявити вошей, кліщів, бліх, укуси комах та шкірні захворювання. Але навіть якщо ви не помітили змін, вони скоро проявляться. Симптоми відносяться і до дорослих!

 

• Постійний свербіж в області волосистої частини голови – дитина постійно чеше голову, тягнеться пальцями до волосся;
• Можливе ураження ділянок шкіри під одягом, в області пахв і паху;
• З'являється дратівливість на тлі незрозумілої симптоматики і серйозного дискомфорту;
• На місці укусів з'являються відкриті ранки, а в подальшому, і невеликого розміру гнійники. Можливе виявлення невеликих синіх плям, а також папул після укусів вошей;
З'являється безсоння, зниження апетиту, спостерігається збільшення лімфатичних вузлів;
• На волоссі можна виявити гниди – яйця вошей, які міцно прикріплюються по всій довжині волосся;
• Безпосереднє виявлення вошей при візуальному огляді голови!

 

Лікування педикульозу в Кривому Розі: способи позбутися вошей

 

Перше питання в разі виявлення проблеми: який лікар лікує педикульоз? У нашій клініці ви можете записатися на прийом педіатра, який проведе огляд дитини. Також, звернутися до терапевта, а в подальшому, скористатися консультаціями дерматолога і трихолога, якщо мова стосується безпосередньо лікування захворювань шкіри і волосся!

 

Лікування педикульозу при встановленій наявності вошей і гнид може відбуватися наступними способами, в залежності від діагнозу:
• Головний педикульоз у дітей і дорослих – лікування за допомогою вичісування вошей і гнид спеціальними гребенями, подальше миття голови протипаразитарними засобами і шампунями від вошей, нанесення спеціальних гелів, мазей, лосьйонів. Можливо зістригання волосся наголо;
• Лобковий педикульоз – зістригання і гоління волосся в місці ураження, подальша обробка шкіри спеціальними емульсіями і розчинами;
• Платтяний педикульоз – ретельна обробка тіла і волосся, обов'язкова дезінфекція постільних комплектів, білизни, м'яких меблів!

 

Лікування педикульозу в Кривому Розі: прийом педіатра, терапевта, трихолога і дерматологаЛікування педикульозу в Кривому Розі: прийом педіатра, терапевта, трихолога і дерматологаДіагностика та лікування педикульозу не є надскладними проблемами, що вимагають масу часу і витрат. Але дані заходи точно потребують вашої уваги. Тому, якщо ви виявили вошей або гнид у себе, дитини або близького родича, постарайтеся не відкладати і вчасно зверніться до фахівців – лікарів Клініки Медітон в Кривому Розі для діагностики та лікування!

 

Допоміжна інформація:

Прийом дерматолога

Прийом трихолога

Лікування лупи і свербіння шкіри голови

Поділитися