Що являють собою пігментні пятнаЩо являють собою пігментні пятнаГіперпігментація шкіри, а інакше кажучи, пігментні плями на тілі, це практично стандартна шкірна реакція на надлишок меланіну. У зв'язку з індивідуальною схильністю, патологіями організму та іншими причинами, деякі кластери клітин виробляють більше меланіну, і проблема стає візуально помітною. Як боротися з пігментними плямами, лікувати їх чи ні, і які дії виконувати, ми розповімо вже зараз. Приходьте, і ми запропонуємо ефективне лікування гіперпігментації в Кривому Розі!

 

Пігмент шкіри може наситити поверхню не тільки темними, але і більш світлими плямами. Відповідальність несуть клітини меланоцити, робота яких залежить від численних факторів, в числі яких вплив зовнішнього середовища, стан здоров'я людини, але головним чином расова приналежність, спадковість і кліматичні умови.

 

Таким чином, шкіра у жителів півдня є смаглявою, а у жителів більш північних регіонів – світлою. Але це в разі правильного розподілу пігменту. Якщо ж присутній збій, виникає гіперпігментація, здатна виражатися веснянками, лентиго, хлоазмою і родимками.

 

Присутність подібного забарвлення часто викликає питання у пацієнта... адже ефект помітний. Але цікавим фактом залишається ставлення людей до пігментних плям. Одні страшно їх бояться і намагаються позбутися від пігментації всіма відомими способами, інші – більш лояльні, і ставляться до проблеми посередньо, практично її не помічаючи. Найщасливіша категорія людей – саме третя, в якій ставлення до пігментації позитивне. Нерідко, і тому є маса підтверджень, пігментація вносить певну родзинку в зовнішність людини!

 

Але, в більшості випадків, питання розподілу меланіну, а також інших пігментів, в списку яких каротин, оксигемоглобін, відновлений гемоглобін і меланоїд, залишається проблемою. Тому є сенс на більш серйозному рівні обговорити пігментні плями, методи боротьби з ними, правильну і своєчасну діагностику для розуміння ситуації!

 

Причини виникнення пігментних плям


Причини гіперпігментації шкіри: звідки беруться пігментні плямиПричини гіперпігментації шкіри: звідки беруться пігментні плями

Подібних причин дійсно багато і це є додатковим обґрунтуванням факту неможливості самостійної діагностики та призначення лікування. В Інтернеті можна знайти сотні засобів від пігментних плям, а також методик лікування гіпермеланозу, рекомендованих на сторінках спеціалізованих кабінетів, а частіше, звичайних статейних сайтів, де зберігається величезний архів непідтвердженої інформації.

 

Але чи допомагають вони позбутися від пігментації? Можливо! Але вже точно не є панацеєю для кожного. Індивідуальних складових більш ніж достатньо, щоб позначити необхідність професійного підходу. Будьте уважні і обачні, не витрачайте власний час і гроші на лікування неперевіреними засобами, які радять незнайомі люди, що навряд чи є фахівцями дерматології!

 

Ми пропонуємо вивчити список причин пігментації шкіри, щоб додатково поставити акцент на індивідуальності патології:
• Збій функціонування щитовидної залози, неправильна робота ендокринної системи;
• Генетична схильність, спадковість, патології центральної нервової системи, стреси, психічні розлади;
• Порушення в роботі системи шлунково-кишкового тракту, а також окремих органів, наприклад, печінки і жовчного міхура;
Гормональні збої – виникнення пігментних плям у вагітних або на тлі прийому гормональних засобів;
• Недолік в організмі людини мікроелементів, вітамінів (мідь, залізо, магній, а також фолієва кислота і вітамін С);
• Порушення метаболізму, а також механічні травми шкіри, опіки, ультрафіолетове випромінювання і від штучних джерел;
• Косметичні препарати і косметологічні процедури, які впливають на поверхню шкіри і її більш глибокі шари;
• Прийом лікарських препаратів, неправильне їх використання, а також алергічні реакції на компоненти;
• Клімат і зовнішні екологічні фактори впливу, стандартні вікові зміни, коли ;
• Контакт зі шкірою синтетичних матеріалів, хімічних препаратів!

 

Погодьтеся, дуже важко зрозуміти, з якої із зазначених причин у вас з'явилися пігментні пятна на обличчі, грудях, руках. І тому точно визначити засіб, який допоможе позбутися від гіперпігментації, складно. Проблему можна вирішити тільки за участю фахівця. Крім того, потрібно розуміти, що в більшості випадків, пігментація шкіри не є небезпечною для організму, і застосування неперевірених, занадто розрекламованих засобів, може додатково погіршити ситуацію, вплинути негативно на шкіру і органи життєдіяльності. З іншого боку, професійна діагностика та лікування необхідні для виключення небезпечних наслідків, серед яких меланома!

 

Порушення пігментації шкіри: діагностика в Клініці Медітон


Гіперпігментація шкіри: діагностика в Кривому РозіГіперпігментація шкіри: діагностика в Кривому Розі

Щоб позбутися гіперпігментації, необхідно впливати не тільки на шкіру зовні, використовуючи креми і різні косметологічні процедури. Більш важливо встановити причину патології, і працювати проти неї. Необхідна кваліфікована діагностика, участь в якій можуть брати відразу кілька фахівців: дерматолог, косметолог, ендокринолог, терапевт. Для більш широкого вивчення проблеми, в лікуванні пігментації шкіри беруть участь гінеколог, невролог, гастроентеролог, онколог, венеролог!

 

• Первинно, проводиться огляд пацієнта, пальпація, збір анамнезу і ретельне вивчення картини захворювання;
• Можливе призначення аналізів: біохімія, мікроскопія, дослідження гормонального статусу та інші;
• Проводиться дерматоскопія з використанням сучасного обладнання;
• У складних випадках, можливе призначення гістологічного аналізу!

 

Гіперпігментація: лікування пігментних плям в Кривому Розі

 

Залежно від діагнозу, спеціаліст призначає лікування пігментних плям. У загальний список процедур, в поєднанні з медикаментозними і косметичними засобами, можуть увійти професійні пілінги, лазерне шліфування, ультразвуковий вплив, дермабразія, мезотерапія. Лікування меланозу є комплексним в обов'язковому порядку. Не можна впливати на симптоми проблеми, якщо не зачіпати головні її причини.

 

Ми пропонуємо професійний підхід у вирішенні дерматологічних проблем, так як даний напрямок є основною спеціалізацією Клініки Медітон. Звертайтеся до провідних фахівців медичного центру, щоб швидко позбутися гіперпігментації та інших проблем без ризиків!

 

Профілактика пігментних плям та меланодермії

 

• Правильне здорове харчування, стабілізуючі дієти з раціоном, який включає вітамінні продукти. Обов'язкове дотримання рекомендацій лікаря, так як обмежується продукція з вмістом вітаміну А, але в режим харчування вводяться продукти або добавки з вітамінами C і PP;
• У весняний час, а також влітку, коли посилюється вплив сонця на шкіру, використання спеціальних захисних засобів;
• Обмеження присутності на сонці, коли воно в піку активності, приблизно з 10:00 до 16:00;
• Зовнішнє застосування народних засобів захисту за рекомендацією фахівця: сік лимона і огірка, сироватка і молоко.

 

Гіперпігментація шкіри може бути проблемною, коли з'являються пігментні плями на обличчі, біля очей, на шиї, тобто у разі порушення зовнішності, розвитку явного естетичного дефекту. Також, якщо реакція на надлишок меланіну спричинена внутрішніми патологіями та порушеннями природних процесів. Незалежно від особистої думки, лікарі рекомендують пройти діагностику, огляд та вивчення шкіри для виключення складних та небезпечних діагнозів. Лікування мелазми, пігментних плям навколо очей або на руках та ногах буде рекомендовано з урахуванням отриманих результатів. У вас завжди є вибір: видалення пігментних плям, лікування та процедури, або профілактика в майбутньому, яка допоможе унеможливити виникнення нових реакцій шкіри. У будь-якому випадку, первинно важлива думка дерматолога або дерматоонколога. І ми завжди готові допомогти!

 

Лікування гіперпігментації, а також ефективні профілактичні заходиЛікування гіперпігментації, а також ефективні профілактичні заходиГіперпігментація шкіри, пігментні плями: лікування меланодермії у Кривому Розі! Більш детальну інформацію ви отримаєте у нашому спеціалізованому дерматологічному центрі на Поштовому та Філатова. Звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!

 

Додатково по темі:

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Псоріаз – стійка ремісія захворювання

Лікування екземи в Кривому Розі

Поділитися