Що являють собою пігментні пятнаЩо являють собою пігментні пятнаГіперпігментація шкіри, а інакше кажучи, пігментні плями на тілі, це практично стандартна шкірна реакція на надлишок меланіну. У зв'язку з індивідуальною схильністю, патологіями організму та іншими причинами, деякі кластери клітин виробляють більше меланіну, і проблема стає візуально помітною. Як боротися з пігментними плямами, лікувати їх чи ні, і які дії виконувати, ми розповімо вже зараз. Приходьте, і ми запропонуємо ефективне лікування гіперпігментації в Кривому Розі!

 

Пігмент шкіри може наситити поверхню не тільки темними, але і більш світлими плямами. Відповідальність несуть клітини меланоцити, робота яких залежить від численних факторів, в числі яких вплив зовнішнього середовища, стан здоров'я людини, але головним чином расова приналежність, спадковість і кліматичні умови. Таким чином, шкіра у жителів півдня є смаглявою, а у жителів більш північних регіонів – світлою. Але це в разі правильного розподілу пігменту. Якщо ж присутній збій, виникає гіперпігментація, здатна виражатися веснянками, лентиго, хлоазмою і родимками.

 

Присутність подібного забарвлення часто викликає питання у пацієнта... адже ефект помітний. Але цікавим фактом залишається ставлення людей до пігментних плям. Одні страшно їх бояться і намагаються позбутися від пігментації всіма відомими способами, інші – більш лояльні, і ставляться до проблеми посередньо, практично її не помічаючи. Найщасливіша категорія людей – саме третя, в якій ставлення до пігментації позитивне. Нерідко, і тому є маса підтверджень, пігментація вносить певну родзинку в зовнішність людини!

 

Але, в більшості випадків, питання розподілу меланіну, а також інших пігментів, в списку яких каротин, оксигемоглобін, відновлений гемоглобін і меланоїд, залишається проблемою. Тому є сенс на більш серйозному рівні обговорити пігментні плями, методи боротьби з ними, правильну і своєчасну діагностику для розуміння ситуації!

 

Причини виникнення пігментних плям


Причини гіперпігментації шкіри: звідки беруться пігментні плямиПричини гіперпігментації шкіри: звідки беруться пігментні плями

Подібних причин дійсно багато і це є додатковим обґрунтуванням факту неможливості самостійної діагностики та призначення лікування. В Інтернеті можна знайти сотні засобів від пігментних плям, а також методик лікування гіпермеланозу, рекомендованих на сторінках спеціалізованих кабінетів, а частіше, звичайних статейних сайтів, де зберігається величезний архів непідтвердженої інформації. Але чи допомагають вони позбутися від пігментації? Можливо! Але вже точно не є панацеєю для кожного. Індивідуальних складових більш ніж достатньо, щоб позначити необхідність професійного підходу. Будьте уважні і обачні, не витрачайте власний час і гроші на лікування неперевіреними засобами, які радять незнайомі люди, що навряд чи є фахівцями дерматології!

 

Ми пропонуємо вивчити список причин пігментації шкіри, щоб додатково поставити акцент на індивідуальності патології:
• Збій функціонування щитовидної залози, неправильна робота ендокринної системи;
• Генетична схильність, спадковість, патології центральної нервової системи, стреси, психічні розлади;
• Порушення в роботі системи шлунково-кишкового тракту, а також окремих органів, наприклад, печінки і жовчного міхура;
Гормональні збої – виникнення пігментних плям у вагітних або на тлі прийому гормональних засобів;
• Недолік в організмі людини мікроелементів, вітамінів (мідь, залізо, магній, а також фолієва кислота і вітамін С);
• Порушення метаболізму, а також механічні травми шкіри, опіки, ультрафіолетове випромінювання і від штучних джерел;
• Косметичні препарати і косметологічні процедури, які впливають на поверхню шкіри і її більш глибокі шари;
• Прийом лікарських препаратів, неправильне їх використання, а також алергічні реакції на компоненти;
• Клімат і зовнішні екологічні фактори впливу, стандартні вікові зміни, коли ;
• Контакт зі шкірою синтетичних матеріалів, хімічних препаратів!

 

Погодьтеся, дуже важко зрозуміти, з якої із зазначених причин у вас з'явилися пігментні пятна на обличчі, грудях, руках. І тому точно визначити засіб, який допоможе позбутися від гіперпігментації, складно. Проблему можна вирішити тільки за участю фахівця. Крім того, потрібно розуміти, що в більшості випадків, пігментація шкіри не є небезпечною для організму, і застосування неперевірених, занадто розрекламованих засобів, може додатково погіршити ситуацію, вплинути негативно на шкіру і органи життєдіяльності. З іншого боку, професійна діагностика та лікування необхідні для виключення небезпечних наслідків, серед яких меланома!

 

Порушення пігментації шкіри: діагностика в Клініці Медітон


Гіперпігментація шкіри: діагностика в Кривому РозіГіперпігментація шкіри: діагностика в Кривому Розі

Щоб позбутися гіперпігментації, необхідно впливати не тільки на шкіру зовні, використовуючи креми і різні косметологічні процедури. Більш важливо встановити причину патології, і працювати проти неї. Необхідна кваліфікована діагностика, участь в якій можуть брати відразу кілька фахівців: дерматолог, косметолог, ендокринолог, терапевт. Для більш широкого вивчення проблеми, в лікуванні пігментації шкіри беруть участь гінеколог, невролог, гастроентеролог, онколог, венеролог!

 

• Первинно, проводиться огляд пацієнта, пальпація, збір анамнезу і ретельне вивчення картини захворювання;
• Можливе призначення аналізів: біохімія, мікроскопія, дослідження гормонального статусу та інші;
• Проводиться дерматоскопія з використанням сучасного обладнання;
• У складних випадках, можливе призначення гістологічного аналізу!

 

Гіперпігментація: лікування пігментних плям в Кривому Розі

 

Залежно від діагнозу, спеціаліст призначає лікування пігментних плям. У загальний список процедур, в поєднанні з медикаментозними і косметичними засобами, можуть увійти професійні пілінги, лазерне шліфування, ультразвуковий вплив, дермабразія, мезотерапія. Лікування меланозу є комплексним в обов'язковому порядку. Не можна впливати на симптоми проблеми, якщо не зачіпати головні її причини.

 

Ми пропонуємо професійний підхід у вирішенні дерматологічних проблем, так як даний напрямок є основною спеціалізацією Клініки Медітон. Звертайтеся до провідних фахівців медичного центру, щоб швидко позбутися гіперпігментації та інших проблем без ризиків!

 

Профілактика пігментних плям

 

• Правильне здорове харчування, стабілізуючі дієти з раціоном, який включає вітамінні продукти. Обов'язкове дотримання рекомендацій лікаря, так як обмежується продукція з вмістом вітаміну А, але в режим харчування вводяться продукти або добавки з вітамінами C і PP;
• У весняний час, а також влітку, коли посилюється вплив сонця на шкіру, використання спеціальних захисних засобів;
• Обмеження присутності на сонці, коли воно в піку активності, приблизно з 10:00 до 16:00;
• Зовнішнє застосування народних засобів захисту за рекомендацією фахівця: сік лимона і огірка, сироватка і молоко.

 

Лікування гіперпігментації, а також ефективні профілактичні заходиЛікування гіперпігментації, а також ефективні профілактичні заходиБільш детально поспілкуватися можна з дерматологом і косметологом Клініки Медітон, які в подробицях розкажуть про профілактичні заходи проти пігментації шкіри тіла та обличчя. Лікування меланодермії в Кривому Розі, терапія пігментації шкіри!

 

Додатково по темі:

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Псоріаз – стійка ремісія захворювання

Лікування екземи в Кривому Розі

Поділитися