Лікування запалення підшлункової залози в Кривому РозіЛікування запалення підшлункової залози в Кривому РозіПанкреатит – досить частий діагноз сьогодні, який ставиться терапевтами і гастроентерологами після збору анамнезу пацієнта і отримання результатів по ряду аналізів. Запалення підшлункової залози є небезпечним, тому рекомендується своєчасна допомога. Лікування панкреатиту у Кривому Розі на Філатова: аналізи, УЗД внутрішніх органів, призначення терапії!

 

Запалення підшлункової залози значно відбивається на якості життя пацієнта. Спочатку, це стандартний набір симптомів, але з розвитком патології, їх кількість зростає, як і вплив панкреатиту на організм. Саморуйнування підшлункової за рахунок викиду ферментів всередину власної структури призводить до значного зниження функції. А в майбутньому, якщо ігнорувати проблему, ферменти і токсини можуть попадати в кровотік, що підвищує шанси серйозно пошкодити життєво важливі органи людини – печінку і нирки, серце, легені і навіть мозок. Тому лікування панкреатиту має стати пріоритетним завданням для пацієнта, якому поставлений подібний діагноз. Важливо лікувати захворювання комплексно, з іншими супроводжуючими хворобами шлунково-кишкового тракту, так як дуже часто вони протікають в єдиній зв'язці!

 

У медицині розрізняють гострий і хронічний панкреатит. У першому випадку, загальні функції підшлункової підлягають відновленню і нормальної працездатності. Але хронічний перебіг забезпечує постійні загострення і періоди ремісії. При цьому функція підшлункової залози знижується, в залежності від обраного лікування і життєвого розпорядку, різними темпами!

 

Гострий панкреатит: симптоми

 

Головна ознака гострого панкреатиту – біль у верхній третині живота. Больовий синдром супроводжується печінням, поширенням розпираючого болю в сторони, і навіть область попереку. Спостерігається нудота, напади блювоти, а також діарея. На тлі подібних проявів захворювання, загальна слабкість і дратівливість, запаморочення і підвищення температури, тремор. Напад панкреатиту не повинен залишитися непоміченим. У багатьох випадках необхідно одразу викликати швидку допомогу!

 

Лікування гострого панкреатиту зводиться до суворих призначень лікаря, до якого звернутися варто негайно. Буде потрібно дотримання дієти з нормуванням калорій, жирів і вуглеводів, дробовий прийом їжі до 7-8 разів на добу мінімальними порціями, а також дотримання інструкцій фахівця з лікарських препаратів, які зможуть нормалізувати функцію підшлункової залози. Тільки після повторних аналізів можуть бути знижені вимоги до дієти і способу життя. Призначається періодична профілактика, контроль аналізів, відвідування лікаря двічі на рік!

 

Хронічний панкреатит: загальні відомості та класифікація


Лікування хронічного панкреатиту в Клініці МедітонЛікування хронічного панкреатиту в Клініці Медітон

Раніше частота діагнозу відзначалася цифрами в 5-9% із загального числа захворювань органів шлунково-кишкового тракту. Але статистика стверджує, що сьогодні хронічний панкреатит турбує практично в 2 рази більше пацієнтів. А з урахуванням факту ігнорування проблеми більшістю людей, дана цифра також не може бути точною. Ймовірно, сьогодні захворюваність доходить до рівня 30% і більше. Враховується також вік пацієнтів... захворювання значно помолодшало, і тепер запаленням підшлункової страждають не тільки дорослі і літні люди!

 

Перший етап стандартно триває близько 10 років. Основне занепокоєння – нечасті болі, слабкість, відчуття дискомфорту. На наступному етапі можна спостерігати зниження ваги і порушення функції кишечника, а ось больовий синдром дещо відступає. Але послаблення симптоматики зовсім не говорить про те, що проблема вирішена. Слід тримати ситуацію під контролем, адже під впливом режиму життя або певних індивідуальних обставин, загострення може супроводжуватися викидом ферментів в кров, що вже вкрай небезпечно для життя, тому як настає стан важкої інтоксикації!

 

Хронічний панкреатит – підтверджена група захворювань, яка піддається наступній класифікації:
• Токсико-метаболічний панкреатит, розвиток якого обгрунтовано негативним впливом медикаментозних препаратів і алкоголю;
• Спадковий – захворювання основане на генетичній схильності;
• Ідіотичний – патологія, симптоматика якої проявляється без видимих на те причин;
• Аутоімунний – стан, обумовлений спробами імунної системи людини самостійно боротися з хворобою;
• Обструктивний панкреатит – проблема, зав'язана на закупорці проток підшлункової залози;
• Рецидивуючий – стандартний тип захворювання, коли загострення чергуються з тривалими періодами ремісії;
• Первинний панкреатит – самостійне захворювання, а також вторинний панкреатит, викликаний іншими патологіями!

 

Як проявляється панкреатит: симптоми і ознаки захворювання

 

Хронічний панкреатит в період загострення може проявлятися ідентично, і основними ознаками захворювання є:
• Больовий синдром, який може бути досить слабким і поширеним, а також посиленим і точковим;
Хронічна діарея, здуття живота, зниження ваги;
• Іноді спостерігається псевдопухлинна форма, яка супроводжується жовтяницею!

 

Будь-який із зазначених симптомів перетинається з проявом інших захворювань, в числі яких холецистит, гастрит, виразка шлунку. Тому самостійний діагноз, як і призначення лікування, ми вважаємо неможливими. Зверніться за допомогою до лікарів Клініки Медітон, щоб отримати кваліфіковану консультацію!

 

Діагностика панкреатиту: УЗД та аналізи

 

Симптоми панкреатиту, діагностика запалення підшлунковоїСимптоми панкреатиту, діагностика запалення підшлунковоїЯк було сказано раніше, симптоматика багатьох захворювань є схожою. Тому малоймовірно поставити точний діагноз, не вдаючись до додаткових аналізів і досліджень після збору основного анамнезу, скарг пацієнта.
• Призначається стандартний клінічний аналіз крові;
• Біохімія крові для обчислення рівня ферментів;
• Потрібен аналіз сечі;
• Проводиться ультразвукове дослідження не тільки підшлункової, але також інших органів черевної порожнини;
• Важливим елементом діагностики панкреатиту є гастроскопія, яка встановлює залученість в запальний процес 12-палої кишки і шлунка;
• Виконується рентгенографія, а при необхідності, і інші аналізи і дослідження: ЕРХПГ, копрограма, КТ, різні функціональні тести!

 

Тільки за отриманими даними можлива точна постановка діагнозу!

 

Лікування панкреатиту в Кривому Розі, терапія запалення підшлункової

 

Важливим повідомленням лікарів Клініки Медітон є рекомендація своєчасного звернення за допомогою. Захворювання досить серйозне, щоб його ігнорувати. Лікування гострого панкреатиту проводиться тільки в умовах стаціонару. Тому, якщо ви помітили нездужання і симптоми захворювання, зверніться в швидку допомогу або до лікаря.

 

Хронічний панкреатит, лікування та призначення:
• Обов'язкова сувора дієта;
• Прийом анальгетичних препаратів і вітамінів;
• Замісна терапія ферментами;
• В індивідуальних ситуаціях, може бути призначена хірургічна операція!

 

Якщо запалена підшлункова залоза, лікування слід розпочати негайно. Раннє виявлення патології дає можливість точкової терапії, доки наслідки запального процесу не торкнулися інших органів системи травлення. Ігнорування симптомів говорить про ризики у майбутньому перебігу одразу кількох хронічних процесів. Лікарі часто діагностують пари захворювань, наприклад, панкреатит та гастрит, або панкреатит та холецистит. Іноді, у занедбаних випадках, є більш небезпечні проблеми. Фахівці бачать на УЗД органів черевної порожнини ураження підшлункової, жовчного міхура та проток, печінки. А це вже вказує на складне, дороге та тривале, практично постійне лікування. Якщо болить підшлункова, тяжкість у лівому боці та підребер'ї, у вас здуття та діарея, ви відчуваєте слабкість та загальне нездужання, запишіться на консультацію лікаря, аналізи та інструментальне обстеження ШКТ!

 

pankreatit3pankreatit3Лікування панкреатиту у Кривому Розі, гастроентеролог на Філатова: аналізи, тести, УЗД, призначення комплексного обстеження, протокольне лікування хвороби підшлункової, а також інших органів травного тракту. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Консультація терапевта

Прийом гастроентеролога

Ультразвукова діагностика в Кривому Розі

Поділитися