Експертне лікування холециститу в Кривому Розі на ФілатоваЕкспертне лікування холециститу в Кривому Розі на ФілатоваХолецистит – це загальновідоме захворювання системи травлення, яке основане на запаленні стінки жовчного міхура і супроводжується множинними неприємними симптомами. Лікування холециститу має стати пріоритетним завданням для людини, яка отримала подібний діагноз. Пропонуємо записатися на прийом гастроентеролога: лікування холециститу у Кривому Розі на Філатова, діагностика та експертна терапія запалення жовчного!

 

Медицина стандартно виділяє гострий холецистит і хронічний холецисти. Перша форма вважається досить небезпечною і підлягає обов'язковій госпіталізації з подальшим лікуванням в хірургічному стаціонарі. З появою симптомів важливо негайно звернутися по допомогу.

 

При хронічному холециститі передбачається повільний і поступовий розвиток патології, із супроводженням неприємними симптомами і погіршенням якості життя, що нерідко призводить до тяжких наслідків!

 

Прояви холециститу, ознаки

 

Симптоматика гострого холециститу є специфічною. Близько 75-80% встановлених випадків виникає через камені, конкрементів в жовчному. Первинно, пацієнт відчуває гострий біль в животі, з правого верхнього його боку, що може розтікатися і віддавати трохи нижче або вище, в інші ділянки тіла. Стандартно підвищується температура, можлива нудота і навіть блювота з домішками жовчі.

 

Основним занепокоєнням пацієнта є також загальний слабкий стан, гіркота в роті і здуття живота. Якщо перекривається відтік жовчі, в протоку потрапляє камінчик, процес ускладнюється жовтяницею. Також проявляються симптоми розвитку перитоніту – гострий біль не дає доторкнутися до живота і постійно наростає!

 

Прояв хронічного холециститу відрізняється, але симптоми строго характерні фазі захворювання, тобто, ремісії або загострення. Гостра фаза запального процесу характеризується тупим болем, який може значно загостритися в разі переїдання, прийому нездорової їжі. Додатковими симптомами є відрижка, здуття живота, бурчання в кишечнику, гіркота в роті і печія, загальне відчуття дискомфорту. Спостерігається рефлекторний біль в області серця!


Що являє собою холецистит: симптоми захворюванняЩо являє собою холецистит: симптоми захворювання

В результаті порушення відтоку жовчі або при пошкодженні стінки жовчного міхура розвивається і посилюється запальний процес. З плином часу, можливо, через кілька років, стінки товщають, що мінімізує рухливість внутрішньої слизової оболонки. Поверхня її покривається рубцями і виразками, що сприяє ще більш вираженому погіршенню відтоку жовчі. Таким чином, формуються конкременти, розвивається хронічна форма захворювання. Пацієнт періодично відчуває ускладнення стану, які виражені здуттям, збоями роботи кишечника і його бурчанням, тупими болями з правого боку, під ребрами. Додатково, виникає нудота, порушується процес перетравлення їжі. Загострення хронічної форми холециститу провокують різні фактори. Це фізичні навантаження, стрес, переохолодження, а також переїдання і зловживання гострою, копченою і жирною їжею. У зв'язку з цим, основні симптоми можна відчути в будь-який момент, особливо, через кілька годин після їжі!

 

Фактори виникнення холециститу та причини хвороби

 

• Вроджені деформації жовчного міхура або індивідуальні особливості його будови – застій, утворення каменів;
• Зміна складу жовчі під впливом численних факторів, її в'язкості, а також застій жовчі;
• Неякісне харчування, ненормовані прийоми їжі, переїдання або голодування – розвиток холециститу та панкреатиту;
• Інфекційні захворювання та паразити – некалькульозний холецистит; загострення хронічного запалення жовчного;
• Малорухливий спосіб життя, обумовлений різними факторами, в тому числі і роботою – загини жовчного, застій жовчі, конкременти;
• Різні розлади ендокринної системи, вагітність – холестаз із застоєм та утворенням каменів;
• Порушення моторики жовчних шляхів – калькульозний холецистит з каменями;
• А також численні супутні захворювання органів шлунково-кишкового тракту, в списку яких рефлюкси, панкреатити, гастрити!

 

Можуть бути й інші причини, які встановлюються під час обстеження. Професійне лікування холециститу передбачає не тільки маскування симптомів, але також ефективний вплив на саму проблему і патології, пов'язані з нею!

 

Діагностика холециститу, УЗД та аналізи


Діагностика запалення жовчного міхура: УЗД, аналізи, рентгенДіагностика запалення жовчного міхура: УЗД, аналізи, рентген

В разі виявлення у себе зазначеної раніше симптоматики захворювання, рекомендуємо звернутися в медичний центр Клініка Медітон на Філатова, записатися на прийом терапевта для первинної консультації, а також гастроентеролога для уточнення діагнозу. Фахівцями проводиться збір скарг, вивчення історії хвороби, а також призначення діагностики, завдяки якій можна буде отримати точний результат!

 

• Клінічний аналіз крові та біохімія крові;
УЗД жовчного міхура і органів черевної порожнини;
• Дуоденальне зондування;
• Рентген і радіоізотопне дослідження!

 

Дана методика діагностування є найінформативнішою для ідентифікації гострої або хронічної форми запалення, а також встановлення калькульозного холециститу, визначення наявності конкрементів!

 

Лікування холециститу в Кривому Розі

 

Якщо діагностовано хронічний холецистит – медикаментозне лікування, як і у випадку з гастритом, панкреатитом та іншими патологіями травної системи. Зверніть увагу, що крім схеми лікування, важливо буде дотримуватися інших призначень гастроентеролога і терапевта!

 

• Одна з перших рекомендацій при лікуванні холециститу – дієта. Первинно, скасовується серйозна база продуктів харчування, але далі дієта нормалізується і переходить на легкий рівень. Спочатку потрібно повністю обмежити вживання жирної і копченої продукції, гострої і кислої їжі, консервації, газованих напоїв. Важливо виключити каву, шоколад, алкоголь, тютюн;
• Застосовується жовчогінна терапія, одночасно призначається лікування супутніх патологічних процесів, наприклад, якщо виявлено холецистит і панкреатит;
• Проводиться відновлення мікрофлори кишечника, імуномодуляція і загальнозміцнююча терапія;
• Призначаються спазмолітики, а при необхідності, протизапальні препарати і антибіотики;
• В окремих випадках, рекомендується санаторно-курортне лікування!

 

Картина захворювання частіше індивідуальна, і тому для ефективного лікування холециститу необхідна безпосередня присутність пацієнта в клініці, правильна діагностика. Вивчення інформації в текстовому форматі і самостійне призначення лікування суворо забороняються, так як багато захворювань мають схожі симптоми, зокрема, гастрит і панкреатит!

 

Лікарі Клініки Медітон говорять про обов'язкову підвищену увагу до патології травної системи, так як медицині знайомі численні ускладнення при холециститі. Це абсцес і перитоніт, перфорація і некроз жовчного міхура, вторинні запалення підшлункової, онкологічні захворювання. Уникнути подібних проблем можна, і це набагато простіше зробити, якщо своєчасно звернутися за допомогою!

 

Клініка Медітон: ефективне лікування холециститу у Кривому РозіКлініка Медітон: ефективне лікування холециститу у Кривому РозіЛікування холециститу у Кривому Розі: гастроентерологія на Філатова. Огляд, лабораторні аналізи, УЗД при запаленні жовчного, призначення інших методів інструментальної діагностики при ускладненому процесі, а також розробка плану лікування з урахуванням результатів обстеження, наявності додаткових патологій ШКТ. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо статті:

Лікування панкреатиту: призначення

Лікування жирової дистрофії печінки

Синдром роздратованого кишечника

Поділитися