Ревматизм: точна діагностика і лікування в Кривому РозіРевматизм: точна діагностика і лікування в Кривому РозіРевматизм – захворювання, обумовлене системним запаленням сполучних тканин в організмі людини. Найбільш сприйнятлива до патології суглобова тканина, а також тканини серця і під шкірним покривом. Спровокувати захворювання можуть різні фактори, в числі яких алергічні реакції, перенесені захворювання і їх ускладнення, а також генетична схильність!

 

Сьогодні ревматизм відомий більшості дорослого населення, які спостерігають зниження рухливості суглобів в холодну пору року, запалення і больовий синдром!

 

Причини ревматизму, основні фактори

 

Головною причиною ревматизму вважається інфікування організму бета-гемолітичним стрептококом. Якщо терапія не проводиться вчасно, проблема розвивається і ускладнюється. Поряд з впливом на стрептокок лікарських препаратів, з ним також бореться імунна система людського організму. Неправильний курс препаратів, невірне дозування або ігнорування лікування часто призводять до збоїв. Вони характеризуються впливом антитіл, вироблених організмом для боротьби з білками в складі стрептокока, на власні сполучні тканини. Причина в загальних характеристиках білків мікроорганізму з білками численних клітин людського організму. Боротьба імунітету стає загальнознищуючою, і значною мірою впливає на органи і системи життєзабезпечення. При розвитку ревматизму може постраждати серце. Додатково на нього впливають токсичні речовини, що виділяються декількома штамами стрептокока. Але сполучна тканина присутня не тільки в серці. Тому симптоми захворювання можуть торкнутися всього організму!

 

Серед інших причин ревматизму наступні:
• Генетична схильність. Ревматизм – захворювання, яке не є спадковим. Але ось схильність організму до впливу стрептокока може бути такою;
• Алергія. Реакція може виникнути під впливом появи в організмі безпосередньо стрептокока або токсинів, які виділяє мікроорганізм. Вони розносяться по людському організму з кров'ю, отримуючи системну імунну відповідь. Але найбільше при реакції імунної системи страждають серце і суглоби;
• Перенесені захворювання. В результаті ігнорування правильного і системного лікування інфекційних захворювань, причинами виникнення яких можуть бути стрептококи групи А, ангіна, ГРВІ та інші хвороби!

 

Види ревматизму, класифікація захворювання


Як лікувати гострий ревматизм або хронічну його формуЯк лікувати гострий ревматизм або хронічну його форму

• Гострий ревматизм, який виникає у пацієнтів до 20 років. Збудником є стрептокок. Особливість захворювання – стрімкий його розвиток, особливо на тлі перенесених інфекцій верхніх дихальних шляхів. Первинно, спостерігається загальна інтоксикація, проявляється симптоматика застуди та грипу, яка не дає шансів коректної діагностики. Але вже через час можливе визначення специфічних, відповідних симптомів, серед яких поліартрит, кардит, висипання на поверхні шкіри та інші;
• Хронічний ревматизм – більш складна форма захворювання з постійними рецидивами, які практично неможливо попередити. Загострення патології спостерігаються восени, взимку і навесні, в період дощів і холоду, який є одним з основних провокуючих чинників!

 

У прямій залежності від уражених органів, визначаються наступні види ревматизму: суглобова форма ревматизму, серцева і неврологічна, шкірна і легенева, офтальмологічна форма!

 

Симптоми ревматизму: прояви захворювання

 

Первинні прояви захворювання можливі через 14-20 днів після перенесеного інфекційного захворювання. Цілком ймовірно, що це буде ангіна, фарингіт, ГРВІ. Пацієнт спостерігає слідуючі симптоми ревматизму:
• Загальну слабкість і підвищення температури тіла, набряклість суглобів і присутній больовий синдром;
• Періодичні болі в колінах і стопах, а також ліктях;
• З'являються мимовільні скорочення м'язів кінцівок, шиї та обличчя;
• Спостерігається задишка, змінюється частота пульсу, поколювання або тупий біль в серці!

 

Симптоми ревматизму часто схожі з проявом інших захворювань, тому самостійно визначити діагноз досить складно. Для впевненості в діагностиці та виборі коректного курсу лікування ревматизму, необхідно відвідування і консультація фахівця!

 

Діагностика ревматизму в Кривому Розі


Сучасні методики діагностики ревматизму в Кривому РозіСучасні методики діагностики ревматизму в Кривому Розі

На базі медичного центру Клініка Медітон ви можете пройти обстеження з використанням сучасних методик, що забезпечить точність діагнозу і призначення правильного лікування захворювання. Прояв декількох симптомів зі списку вище ніяк не розкривають картину, і тому первинно слід звернутися до терапевта, який призначить обстеження, і при необхідності дасть направлення до ортопеда-травматолога, невролога, хірурга, ревматолога або артролога. Слід з'ясувати, з яких причин у вас температура, дратівливість, слабкість організму і присутність болів в суглобах рук і ніг... ревматизм це, або інша патологія, що впливає на якість життя!

 

Для діагностики ревматизму необхідне проведення комплексного обстеження:
• Збір скарг пацієнта, зовнішній огляд, використання методик дослідження рухливості суглобів;
• Оцінка запального процесу, його рівня і вираженості, для чого необхідно дослідження крові пацієнта: рівень С-реактивного білка, ШОЕ, визначення рівня лейкоцитів, інші аналізи;
• Мікроскопічне дослідження синовіальної рідини, забір якої проводиться із запалених суглобів;
• Діагностика імунної системи, а саме визначення рівня імуноглобулінів, дослідження ревматоїдного фактора, шкірні тести і виявлення специфічних для захворювання антитіл;
Ультразвукова діагностика, рентген і МРТ;
• При необхідності, додатково призначається термографія уражених ділянок, артроскопія для дослідження суглобів, радіоізотопна сцинтиграфія, біопсія і пункція!

 

Це досить серйозна кількість функціональних методів діагностики, інструментальних досліджень і лабораторних аналізів. Але ретельне вивчення захворювання пов'язано не з примхою фахівця, а дійсною необхідністю задіяння подібних методик для точної постановки діагнозу – симптоматика ревматизму має велику схожість з численними ревматичними захворюваннями!

 

Ревматизм: лікування в Кривому Розі

 

Курс лікування завжди індивідуальний, і залежить від стадії захворювання, його етіології, віку пацієнта, виявлених захворювань організму, а також залучення в патологічний процес життєвого важливих органів і систем!

 

Ми знаємо, як вилікувати ревматизм. Звертайтеся до фахівців Клініки МедітонМи знаємо, як вилікувати ревматизм. Звертайтеся до фахівців Клініки МедітонСьогодні для лікування ревматизму використовуються: антибіотики, імунодепресанти, нестероїдні протизапальні засоби, глюкокортикоїди, а також гамма-глобуліни. Самостійно визначити список ліків з кожної підгрупи, дозування і схему лікування, на практиці неможливо. Тому при появі симптомів захворювання або загостренні стану в весняний та осінній період, в обов'язковому порядку необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою спеціаліста!

 

Звертаємо увагу:

Лабораторні дослідження: аналізи

Мікроскопічні дослідження

Інфекційне відділення Клініки Медітон

Поділитися