Чи можна швидко позбутися депресії?Чи можна швидко позбутися депресії?Депресивні стани серйозно ускладнюють життя людини. Подібна проблема не розрізняє статевих ознак і віку, і здатна не просто зіпсувати настрій, але і викликати серйозні наслідки. Як позбутися депресії і що робити, щоб вилікувати найпоширеніший психічний розлад, розкажуть спеціалісти Клініки Медітон!

 

Світова статистка показує невтішні дані, основані на постійних дослідженнях депресії та її наслідків. Більше 500 мільйонів людей у всьому світі відчувають значні зміни настроїв і негативні емоційні реакції. У подібному стані неможливо нормально підтримувати робочий графік, навчатися, та й просто спілкуватися з сім'єю. Важкі депресивні стани нерідко призводять до суїцидальних думок, які закінчуються трагічно. Тому постійне відчуття тривоги, пригніченість і довгострокові зміни настрою є головними причинами звернення за допомогою. Депресія – хвороба різного віку. Але варто пам'ятати, що частіше страждають нею жінки, і ця цифра наближена до двох третин!

 

Факти про депресію

 

Депресивний стан – це не звичайне тимчасове погіршення настрою, а тривала форма пригніченого положення, яке відрізняється нездатністю отримувати радість від того, що відбувається навколо. Додатковими супутниками є зниження самооцінки, нав'язливі песимістичні судження і навіть рухова загальмованість, що відбивається на реакції. Сьогодні в медицині використовується кілька основних термінів, що позначають депресію. Деякі з них є готовими діагнозами. Це дисфорія, дистимія, монополярна і клінічна депресія, а також ВДР, що розшифровується як великий депресивний розлад.

 

Складно позначити період тривалості негативного емоційного стану, але в середньому, це термін від 6 до 8 місяців. Саме ця ознака показує головну відмінність від повсякденної зміни настрою або занепаду сил, що проектує психічну обстановку. Почуття горя, пов'язане з психотравмуючими обставинами, наприклад, при втраті близької людини, не є ознакою депресивного стану. Але якщо людина все більше занурюється в нього і відчуває протягом тривалого періоду зниження задоволення власним життям, втрату задоволення та інтересів, а також втрату апетиту і порушення сну, варто потурбуватися. Особливо, якщо поряд з подібною симптоматикою все частіше присутні ідеї самознищення, суїцидальні думки, що супроводжуються загальмованістю, станом постійної втоми і пригніченості. У даній ситуації, медики можуть говорити про реактивну депресію!

 

Головні симптоми депресії


Як визначити депресію: основні симптоми депресивних розладівЯк визначити депресію: основні симптоми депресивних розладів

Лікувати депресію необхідно, так як стан піддається терапії. Доведений факт відомий не всім, і тому багато пацієнтів намагаються пережити депресію самостійно, без сторонньої допомоги, або взагалі, не визнаючи факт присутності такої. Більш точно позначити тривалий депресивний стан допомагають встановлені міжнародною класифікацією хвороб симптоми депресії у жінок і чоловіків.

 

Підтверджує діагноз наявність у пацієнта двох основних, а також трьох і більше додаткових ознак!

 

Основні, інакше кажучи, типові симптоми депресії:
• Погіршений настрій протягом 14 днів і більше, який не має прямої залежності із зовнішніми обставинами;
• Поєднання слабкості, постійної втоми, відчуття підвищеної стомлюваності протягом 14 днів і більше;
• Втрата мотивації до стандартної людської діяльності, а також втрата здатності отримання задоволення!

 

Додаткові симптоми депресивного стану:
• Виражений песимізм – негативний і навіть похмурий настрій на життя;
• Помітне зниження самооцінки, невдоволення собою;
• Погана концентрація і неможливість прийняття рішень, навіть найпростіших;
• Присутнє почуття тривоги і страху, а також провини і марності для суспільства;
• Періодичні або постійні суїцидальні думки;
Тривалі порушення сну;
• Зміна апетиту без встановлених причин, втрата маси тіла;
• Відчуття солодкого присмаку в роті!


Симптоми депресії у дітей і дорослих: ознаки патологічного стануСимптоми депресії у дітей і дорослих: ознаки патологічного стану

Тривожні симптоми депресії у дітей:
• Значна втрата апетиту, відмова від їжі протягом декількох послідовних її прийняттів;
• Зниження уваги і концентрації, погана успішність в навчанні без встановлених причин;
• Поганий сон, кошмари, підвищена сонливість;
• Різкі зміни настрою і поведінки: тривожні стани, страхи, замкнутість, пасивність або агресивність!

 

У сучасній медицині фахівці орієнтуються і на інші програми правильної діагностики депресії у чоловіків і жінок, основані не тільки на міжнародній класифікації хвороб, але також на критеріях діагностики стану, розроблених Американською Психіатричною асоціацією. Саме тут проводяться дослідження, пов'язані з психічним станом пацієнтів, які переживають панічні атаки, підліткові депресії, тривалі депресивні стани у жінок, а також різні неврози і психічні розлади!

 

Що може послужити причиною депресії

 

• Соматичні захворювання, в списку яких атеросклероз, епілепсія, хвороба Паркінсона або Альцгеймера і багато інших;
• Спадковість – депресивні розлади у близьких родичів, батьків;
• Недолік гормонів щитовидки – гіпотиреоз. Дане захворювання здатне підвищити ризик депресії в 7 і більше разів;
• Медичні та немедичні препарати, а саме снодійні та седативні засоби, наркотичні засоби, психостимулятори, нейролептики;
• Перебування в темних і погано освітлених місцях протягом тривалого періоду;
• Серйозне навантаження на психіку, сильні і тривалі стреси;
• Ситуації, пов'язані з психічними травмами;
• Важкі стани горя або переживання, пов'язані з втратою близьких, а також неспроможністю, втратою роботи або капіталів!

 

Діагностика та лікування депресії у Кривому Розі

 

Позбутися депресії можна, так як даний стан оборотний. Але важливо не тільки встановити симптоми і позначити проблему, але і вчасно звернутися за допомогою. Ми готові запропонувати професійну участь у вирішенні проблеми, і рекомендуємо записатися на прийом фахівця, що сприяє позитивному результату.

 

Визначення причини депресії, діагностика і лікуванняВизначення причини депресії, діагностика і лікуванняПрипустити стан простіше, ніж підтвердити його. А підтвердження необхідно для можливості призначення терапії, адже неправильно вибране лікування може тільки погіршити ситуацію. У нашому медичному закладі ви отримаєте експертну допомогу терапевта і невролога, а далі і направлення до фахівця-психотерапевта, якщо це буде необхідним. Важливо розбиратися в симптоматиці і відрізняти захворювання, а не гадати на наявності декількох ознак того чи іншого стану, патології організму!

 

Важливо знати:

Відділення Неврології Клініки Медітон

Сезонне загострення захворювань

Захворювання центральної нервової системи

Поділитися