Як позбутися мозолів і натоптишів: лікування та профілактикаЯк позбутися мозолів і натоптишів: лікування та профілактикаПроблема мозолів і натоптишів відома кожній людині. Це неприємні утворення на поверхні шкіри, жорсткі ущільнення, сухі або наповнені рідиною, які приносять певний дискомфорт і больові відчуття. Сьогодні ми поговоримо про те, як позбутися мозолів і натоптишів на ногах: лікування у Кривому Розі!

 

Близько 95% людей знають, що являє собою мозоль, натоптиш на нозі, тріщина стопи або шпора. Даний набір проблем значно погіршує якість життя, так як більшість подібних патологій утворюються саме на ногах. Біль при ходьбі обмежує рух, псує настрій і для багатьох стає не тільки фізичною, але й психологічною проблемою. Тому слід розуміти, що представляє собою мозоль на стопі або натоптиш, і як позбутися подібного роду утворень на поверхні шкіри!

 

Мозоль – ділянка шкіри, твердої і огрубілої, утвореної в місці тиску або тертя. Подібні потовщення у людей специфічних професій і занять служать захисним бар'єром, оберігаючи більш глибокі шари шкіри від подальших пошкоджень. Шкіра грубіє з роками, і утворення запобігає появі водянок, бульбашок і пухирів, які лопаючись, залишають глибокі тріщини та рани, що погано загоюються. До даної категорії людей можна віднести спортсменів зі спеціальним взуттям, фермерів, будівельників.

 

У людей, які не зайняті в специфічних галузях, частіше виникають мозолі на стопі, деякі їх види поруч – мозолі на пальцях і між ними. Дискомфорт і біль – первинні симптоми. Можливі більш серйозні ускладнення, особливо в разі некомпенсованого цукрового діабету або недостатності кровообігу, коли виникає запальний процес і рана інфікується. Тут варто згадати про діабетичну стопу!

 

Причини утворення мозолів на ступнях та пальцях

 

Виникнення мозолів характерно для ділянок шкіри, які знаходяться в щільному контакті, піддаються постійному тиску і тертю. Основне місце їх появи навряд чи стане загадкою для кого-небудь... це ноги! Мозолі на стопах, пальцях ніг, мозолі між пальцями, на п'яті – вони відомі кожній людині, яка багато пересувається!

 

Але не тільки інтенсивні рухи і навантаження є причиною. Більш серйозною підставою для появи і розвитку проблеми аж до кривавих ран заслужено вважається незручне взуття. Якщо черевики малі, нові чоботи натирають, спортивні кеди або кросівки використовуються неправильно – чекайте проблем. Додатково до мозолів призводить витончення жирового прошарку і сухість шкіри. Тут ми вже говоримо про людей похилого віку, у яких досить мозолів і на руках!

 

Види мозолів


Подібні види утворень ділять на кілька груп:
• Суха або тверда мозоль. Утворення світло-жовтого або шкірного кольору, потовщення і огрубіння шкіри без чітких країв і форми. Такі мозолі можуть постійно розвиватися на пальцях і долонях рук, на шкірі подушечки стопи або п'яті;
• Водяна або мокра мозоль. Утворення, що виникає на ділянці підвищеного тертя, пухир будь-якої форми із зібраною всередині рідиною. З'являється у верхніх шарах шкіри, часто лопається і доставляє додаткові незручності. Розташування на верхніх ділянках пальців, мокрий мозоль в області п'яти, нерідко виникає мозоль водянка між пальцями ніг;
• Стрижнева мозоль. Утворення, розташоване не тільки на поверхні шкіри. Це різновид сухої мозолі, що має твердий стрижень, слідуючий в глибину шкіри. Лікування супроводжується консультаціями фахівця, так як необхідна точна діагностика – утворення може виявитися підошовної бородавкою, що вимагає дещо іншого підходу до лікування;
• Натоптиші. Округлі ділянки шкіри сірого кольору, які розташовані навколо огрубілого центру. Утворюються натоптиші на підошвах, між пальцями і на їх верхній частині. Головні причини натоптишів – незручне і неправильне, дешеве взуття, вальгусна деформація стопи, плоскостопість!

 

Симптоми мозолів і натоптишів


Симптоми сухих і мокрих мозолів, натоптишів і водянок: візуальне визначенняСимптоми сухих і мокрих мозолів, натоптишів і водянок: візуальне визначення

Про симптоматику можна говорити коротко, так як розпізнати утворення виходить всього за кількома ознаками. Це потовщення і огрубіння шкіри, її сухість на певній ділянці, часткове лущення, утворення на ділянках шкіри, що піддаються тертю або тиску. Нерідко мозолі болять і кровоточать!

 

Професійні мозолі для багатьох є стандартним провідником усього життя. У представників будівельних професій, які щодня працюють з відбійним молотком, кувалдою або лопатою – мозолі на долоньках і пальцях рук, у торгових представників і спортсменів – на підошвах і п'ятах.

 

На жаль, з подібними проблемами сьогодні всі звикли справлятися самостійно, лікуватися в домашніх умовах. Але це може привести до певних негативних наслідків. Тому важливо звернутися за професійною допомогою одразу, як тільки виявили мозоль або натоптиш на нозі!

 

Діагностика та лікування мозолів в Кривому Розі

 

Ми не в праві змушувати вас відвідувати лікаря, але можемо порекомендувати двічі на рік з'являтися на профілактичних оглядах, під час яких можна буде точно визначити рівень власного здоров'я. Стосується це не тільки серця, нирок та інших життєво важливих органів, а й рук, ніг, власної шкіри, яка є найбільшим органом людського організму.

 

Звичайно, лікувати мозолі і натоптиші в домашніх умовах можливо. Потрібен пластир, мазь, гель, розм'якшуючий крем... але що робити, якщо ви не можете самостійно діагностувати утворення? Наприклад, на руці або нозі не звична і стандартна водянка, а суха мозоль, стрижнева мозоль, підошовна бородавка або шпора, які відрізнити зможе не кожен. Важливо вчасно звернутися до подолога, дерматолога або, для початку, до терапевта, щоб отримати консультації та рекомендації, як позбутися мозолів на пальцях ніг або на руках!

 

Лікування мозолів і натоптишів, а також інших патологій, утворень і більш серйозних захворювань ніг залежить від чіткої діагностики. Після огляду і аналізів, якщо такі будуть потрібні, фахівець призначає консервативне лікування. У певних випадках потрібне використання сучасного обладнання для роботи з огрубілою шкірою без порушення більш глибоких її шарів. Можливе призначення рентгенографії, лазерних процедур, хірургічного висічення, апаратного медичного педикюру. Всі питання вирішуються на місці, так як мають строго індивідуальний характер. Тому необхідно записатися на прийом, під час якого лікар огляне натоптиш або мозоль на стопі. Лікування буде призначено одразу, вам будуть надані всі рекомендації!

 

Як позбутися мозолів і натоптишів, видалення лазером або розм'якшення кремами використовувати в тому чи іншому випадку, вирішуєте тільки ви і фахівець, який вас оглядає. Але певною порадою залишається не тільки своєчасний похід до лікаря, але також дотримання деяких інструкцій, заходів профілактики подібних утворень!

 

Видалення мозолів: Кривий Ріг, пр. Поштовий


Профілактика і лікування мозолів в Кривому Розі: видаленняПрофілактика і лікування мозолів в Кривому Розі: видаленняЛікування мозолі, натоптиша або підошовної бородавки може зайняти достатньо часу, та й ефективність залежить суто від виду утворення, стадії розвитку, а також деяких індивідуальних факторів. Тому лікарі рекомендують видалення мозолів і підошовних бородавок. Для цього сьогодні застосовується спеціальне обладнання!

 

У нашій клініці ми пропонуємо видалення шипиці, видалення натоптишів, твердих і сухих мозолів, видалення стрижневих мозолів. Електрокоагуляція, радіохвильове видалення мозолі або бородавки, а також кріодеструкція утворень застосовується після огляду, проведення діагностики. Лікар визначає метод, який буде найбільш ефективним, призначає видалення на зручну дату і час, або за погодженням може провести операцію на місці, відразу на прийомі, в спеціально обладнаній операційній!

 

Не варто терпіти біль від мозолів і натоптишів, дискомфорт від підошовних бородавок і шкірних наростів, кератозу на пальцях і п'яті. Необхідно вчасно звернутися за допомогою і вирішити питання за 1-2 прийоми, швидко і безпечно!

 

Якщо мозоль на нозі болить і не дає наступити на підошву, ви відчуваєте точковий тиск або гострий колючий біль, терпіти більше не можна. Після огляду та діагностики, коли лікар визначає мозоль на п'яті або стопі, мозоль зі стрижнем або натоптиш на подушечці, потрібно ухвалити рішення. У цьому допоможе фахівець, який порекомендує найкращий для цього випадку метод видалення натоптиша або мозолі!


Найчастіше застосовується класична процедура. Це кріодеструкція мозолі – видалення рідким азотом, точкова обробка з глибоким впливом низькими температурами, за допомогою яких уражаються патологічні тканини. У більш складних випадках, якщо необхідно видалення стрижневої мозолі або атипового, глибокого утворення, фахівець може використовувати радіохвильове висічення або об'єднати радіохвилю та азот для отримання необхідного результату!

 

Профілактика мозолів і натоптишів

 

Як позбутися мозолі або натоптиша швидко... багато хто приклеює пластир, інші просто перевзуваються на час в інше взуття, треті проколюють водянки і намагаються стерти мозолі пемзою, сталевою щіточкою для догляду за стопами. Але чи правильно це? Не завжди. Так, ви можете за декілька хвилин прочитати рекомендації, як вивести натоптиші на ногах в домашніх умовах. Але більш коректним рішенням стане профілактика мозолів, адже попередити проблему простіше, ніж боротися з нею згодом!
• Перше і найбільш правильне рішення – якісне і відповідне вашому розміру взуття. Намагайтеся не використовувати кеди і кросівки з гумовою підошвою, взуття на основі шкірозамінників, синтетику та високий каблук, і вам не буде потрібно турбуватися, як вилікувати мозоль;
• Застосування спеціальних устілок і вкладишів для взуття, які можна придбати в аптеках. Особливо важливою дана порада є для жінок, причиною мозолів у яких є високий каблук;
• При покупці нового взуття необхідні спеціальні розм'якшуючі засоби, які убезпечать найбільш вразливі ділянки ніг. У разі отримання перших легких ушкоджень, коли шкіра натерта і червоніє, або проявляється водянка, потрібно на час припинити носіння тісного взуття, загоїти пошкодження. Таке просте правило вирішить не тільки питання, як позбутися натоптишів на пальцях ніг, але й попередить їх виникнення, як і появу мозолів;
• Правильний догляд за ногами. Педикюр і догляд за стопами є важливими заходами, і вони регулюють не тільки власні відчуття, але також положення ноги у взутті, безпосередньо впливають на появу обговорюваних утворень, а також інших проблем з ногами;
• При розмові про мозолі на руках, на пальцях і долонях, першим засобом профілактики для них буде носіння спеціальних рукавичок. Працюючи в саду або на будівництві, не забувайте про правильне забезпечення власного комфорту і безпеки;
• У разі появи раніше описаних симптомів, або якщо ви помітили на підошві або п'яті хворобливу мозоль, водянку, натоптиш, намагайтеся не лікувати дані шкірні утворення самостійно. Зверніться до лікаря, який надасть кваліфіковану допомогу!

 

Позбутися мозолів і натоптишів можна!Позбутися мозолів і натоптишів можна!Мозолі і натоптиші на ногах: лікування та видалення! Клініка Медітон запрошує всіх бажаючих на профілактичний огляд. Діагностика, експертна терапія шкірних утворень, видалення мозолів і натоптишів в Кривому Розі на Поштовому та Філатова. Ми пояснимо, як лікувати мозолі на ногах і руках, або видалимо утворення для швидкого вирішення проблеми. Телефон: (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо матеріали:

Діагностика та лікування гіперкератозу

Ефективне лікування грибка стопи

Врослий ніготь: лікування та видалення

Поділитися