Діагностика і лікування кісти яєчника в Кривому РозіДіагностика і лікування кісти яєчника в Кривому РозіКіста яєчника – доброякісне утворення, яке виникає в структурних тканинах яєчника і може значно збільшувати його обсяг. З медичної точки зору, кіста є міхуром, що утворюється через затримку рідини і наповнюється секретом. Фізично кіста являє собою порожнину, капсулу з кров'ю, рідиною або жиром. Симптоми та наслідки розвитку можуть бути різноманітними, тому важлива своєчасна допомога. Лікування кісти яєчника у Кривому Розі на Філатова, гінекологія Клініки Медітон!

 

Кіста яєчника частіше формується з дозріваючого фолікула. Основні причини розвитку патології полягають в порушенні овуляції, коли фолікул продовжує зростання і внутрішнє накопичення рідини!

 

Більшість кіст є безпечними для здоров'я жінки, і самостійно проходять практично безсимптомно. Це функціональні або тимчасові кісти, які не потребують лікування або видалення. Але присутні ризики ускладнених ситуацій, коли новоутворення веде до внутрішніх кровотеч, наприклад, перекрут або розрив кісти!

 

Більш серйозна патологія, що викликає вже явну небезпеку – аномальна кіста. Причинами появи і розвитку вважаються гормональні збої. В результаті, кіста продовжує прогресувати і рости, не зникає самостійно протягом 60-90 днів. Після огляду гінеколог може призначити хірургічне або медикаментозне лікування в залежності від результатів дослідження утворення!

 

Що являє собою кіста яєчника

 

Доброякісне пухлиноподібне утворення, що представляє накопичення секрету в тканинах. Фактично, це порожнина з рідиною, яка збільшується в розмірах і додатково заповнюється. Якщо утворення не має впливу на інші органи, лікувати його можна медикаментозно. В іншому випадку, якщо існує тиск на сусідні органи, необхідна пункція і хірургічне втручання, видалення кісти яєчника лазером, лапароскопія кісти яєчника!

 

При огляді гінеколог може виявити невелику, практично непомітну кісту, яка ніяк не впливає на жіночий організм. Але відомі випадки патологічного зростання новоутворень до діаметра 10-12 см.

 

Сучасній медицині відомі кілька видів кіст яєчника: фолікулярна, дермоїдна, ендометріоїдна і параоваріальна кіста, а також кіста жовтого тіла. Кожній з форм утворень відповідають індивідуальні особливості і характеристики, і більш правильно, якщо консультацію по виду патології і методикам впливу на неї пацієнт отримує безпосередньо у фахівця в разі виявлення!

 

Види кісти яєчника

 

Кіста яєчника – доброякісне утворення, що піддається лікуваннюКіста яєчника – доброякісне утворення, що піддається лікуванню• Фолікулярна кіста – утворення яєчника, яке може розвиватися на тлі збою циклу овуляції, гормонального фону, якщо дозрілий фолікул не розірвався. У разі множинних утворень діагностується полікістоз яєчника;
• Кіста жовтого тіла, лютеїнова – новоутворення розвивається після овуляції, при накопиченні секрету у жовтому тілі;
• Ендометріома яєчника, ендометріоїдна кіста – з'являється у разі наявності ендометріозу. Патологія часто супроводжується вираженим больовим синдромом;
• Параоваріальна кіста – утворюється зовні яєчника з тканин придатка, виявляється між яєчником та фалопієвою трубою!

 

Класифікація кіст досить складна для дівчат та жінок, які не мають відношення до медицини. Тому важливо орієнтуватися на симптоми і при перших ознаках наявності кісти, розвитку або ускладненого процесу прийняти правильне рішення – записатися на прийом гінеколога для діагностики та лікування кісти яєчника. Самостійно визначити захворювання складно, як і розпочати продуктивну терапію!

 

• По-перше, існує не просто стандартне поняття утворення міхура з рідиною на яєчнику, а й етіологія, види новоутворень, деякі супутні запальні процеси, ускладнення;
• По-друге, розвинутися може не тільки фолікулярна або лютеїнова кіста, а й кістома – багатокамерна доброякісна пухлина, що має схильність до озлоякіснення, зокрема дермоїдна кіста та цистаденома;
• По-третє, не розуміючи діагнозу, лікувати кісту яєчника вдома неможливо. Хоча б тому, що це може бути зовсім інший діагноз зі схожими симптомами. Також, деякі утворення розсмоктуються самостійно, інші – лікуються лише медикаментозно, а, наприклад, параоваріальна кіста – не перероджується в рак, але також і не зникає, не розсмоктується, і тому потрібне видалення!

 

Жодних самостійних рішень. Це ваше здоров'я і дуже важливо його берегти!

 

Кіста яєчника: симптоми

 

Нерідко кіста яєчника може бути виявлена при сторонньому обстеженні, наприклад, коли пацієнт приходить на профілактичний огляд гінеколога. У більшості випадків, поява новоутворення безсимптомно. Але припустити кісту можна за такими ознаками, які вносять певні корективи в стандартну життєдіяльність і самопочуття:
• Поява маткових кровотеч, які не пов'язані з менструацією, затримка менструації, а також порушення циклу по інтенсивності або тривалості;
• Слабкість організму, стан постійної втоми, поява нудоти, збільшення обсягу живота в разі розвитку новоутворення і зростання його в розмірах;
• Хворобливі відчуття в області молочних залоз, їх твердіння, ниючі і тягнучі болі, локалізація яких внизу живота;
• Виникнення больових відчуттів при підвищенні навантажень, під час сексуального контакту!

 

Причини виникнення кісти яєчника


Причини виникнення кісти яєчника, основні симптоми і відчуттяПричини виникнення кісти яєчника, основні симптоми і відчуттяНовоутворення в області яєчників з'являються і розвиваються під впливом цілого ряду причин, в списку яких наступні:
• Порушення процесу овуляції, а також ранні менструації, обумовлені гормональними збоями;
• Захворювання ендокринної та видільної системи;
Запальні захворювання внутрішніх статевих органів;
• Ранній початок статевого життя, аборти;
• Вплив медичних препаратів та екологічної ситуації;
• Шкідливі звички і їжа, надмірна вага, перевтома і стреси;
• Надмірні фізичні навантаження;
• Стандартні вікові зміни організму!

 

Назвати точну причину появи новоутворення складно, так як патологія не є досконально дослідженою. Нерідко, це цілий ряд перехресних причин, поєднання гормонального збою і вікових змін або екологічна обстановка, що доповнює шкідливі звички – куріння і вживання алкоголю.

 

Діагностика кісти яєчника

 

Виявлення патології можливо вже при стандартному гінекологічному огляді. Але для підтвердження або уточнення діагнозу необхідно ультразвукове дослідження яєчника, а також інші сучасні методики, що дозволяють точно встановити розмір, локалізацію, тип утворення. Лікар-діагност може призначити наступні методи дослідження кісти:
• Лапароскопія або комп'ютерна томографія, пункції;
• Розширений список аналізів на рівень статевих гормонів, виявлення онкомаркерів!

 

Важливо пройти огляд у гінеколога та повний комплекс призначених досліджень, які допоможуть підтвердити чи спростувати діагноз. Ефективність лікування визначається правильно поставленим діагнозом!

 

Лікування кісти яєчника на Філатова в Кривому Розі

 

Спеціалісти медичного центру Клініка Медітон мають великий досвід в діагностиці та лікуванні подібних патологій, так як гінекологія є одним з основних напрямків діяльності установи. Ми рекомендуємо тільки перевірені методики, які відповідають вимогам і показують належний ефект. Лікування кісти призначається строго після бесіди з пацієнтом, огляду та діагностики, отримання результатів УЗД і аналізів!

 

В даний час, лікування кісти яєчника включає кілька основних напрямків, визначення яких залежить від індивідуальних особливостей самої патології і організму пацієнта. У більшості ситуацій, призначається протизапальна терапія і гормональні препарати. Лікування ведеться з обов'язковим контролем динаміки впливу. Якщо ефект відсутній або проявляються ускладнення патології, можливе призначення розсічення кісти, видалення кісти. Усі плдібні призначення суворо індивідуальні!

 

Не відкладайте огляд в разі виникнення симптомів описаного захворювання або різкої зміни свого стандартного самопочуття. Не займайтеся самолікуванням і практикою на дому за "підручниками" в Інтернеті, які розповідають про швидкі операції з видалення кісти.

 

Зателефонуйте в реєстратуру Клініки Медітон для запису на огляд, і при особистому відвідуванні лікаря ви отримаєте відповіді на всі питання: скільки коштує операція з видалення кісти яєчника та куди звернутися для її проведення, які інші методики лікування існують в сучасній практиці, які ознаки розсмоктування кісти яєчника, чи можливий розрив кісти... а найголовніше, дізнаєтеся, чи є у вас кіста і чи варто взагалі турбуватися!

 

Кіста яєчника: консультація гінеколога та призначенняКіста яєчника: консультація гінеколога та призначенняЛікування кісти яєчника у відділенні гінекології: кольпоскопія, гінекологічне УЗД, візуальний огляд, визначення розміру кісти, її виду та характеристик, рівня ускладненого процесу, підтвердження діагнозу та призначення терапії. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Додатково по темі:

Захворювання шийки матки

Лікування вагініту і вагінозу

Діагностика інфекцій ЗППП: аналізи

Поділитися