Діагностика і лікування кісти яєчника в Кривому РозіДіагностика і лікування кісти яєчника в Кривому РозіКіста яєчника – доброякісне утворення, яке виникає в структурних тканинах яєчника і може значно збільшувати його обсяг. З медичної точки зору, кіста є міхуром, що утворюється через затримку рідини і наповнюється секретом. Фізично кіста являє собою порожнину, капсулу з кров'ю, рідиною або жиром.

 

Кіста яєчника частіше формується з дозріваючого фолікула. Основні причини розвитку патології полягають в порушенні овуляції, коли фолікул продовжує зростання і внутрішнє накопичення рідини!

 

Більшість кіст є безпечними для здоров'я жінки, і самостійно проходять практично безсимптомно. Це функціональні або тимчасові кісти, які не потребують лікування або видалення. Але присутні ризики ускладнених ситуацій, коли новоутворення веде до внутрішніх кровотеч, наприклад, перекрут або розрив кісти!

 

Більш серйозна патологія, що викликає вже явну небезпеку – аномальна кіста. Причинами появи і розвитку вважаються гормональні збої. В результаті, кіста продовжує прогресувати і рости, не зникає самостійно протягом 60-90 днів. Після огляду гінеколог може призначити хірургічне або медикаментозне лікування в залежності від результатів дослідження утворення!

 

Що являє собою кіста яєчника


Кіста яєчника – доброякісне утворення, що піддається лікуваннюКіста яєчника – доброякісне утворення, що піддається лікуванню

Доброякісне пухлиноподібне утворення, що представляє накопичення секрету в тканинах. Фактично, це порожнина з рідиною, яка збільшується в розмірах і додатково заповнюється. Якщо утворення не має впливу на інші органи, лікувати його можна медикаментозно. В іншому випадку, якщо існує тиск на сусідні органи, необхідна пункція і хірургічне втручання, видалення кісти яєчника лазером!

 

При огляді гінеколог може виявити невелику, практично непомітну кісту, яка ніяк не впливає на жіночий організм. Але відомі випадки патологічного зростання новоутворень до діаметра 10-12 см.

 

Сучасній медицині відомі кілька видів кіст яєчника: фолікулярна, дермоїдна, ендометріоїдна і параоваріальна кіста, а також кіста жовтого тіла. Кожній з форм утворень відповідають індивідуальні особливості і характеристики, і більш правильно, якщо консультацію по виду патології і методикам впливу на неї пацієнт отримує безпосередньо у фахівця в разі виявлення!

 

Кіста яєчника: симптоми

 

Нерідко кіста яєчника може бути виявлена при сторонньому обстеженні, наприклад, коли пацієнт приходить на профілактичний огляд гінеколога. У більшості випадків, поява новоутворення безсимптомно. Але припустити кісту можна за такими ознаками, які вносять певні корективи в стандартну життєдіяльність і самопочуття:
• Поява маткових кровотеч, які не пов'язані з менструацією, затримка менструації, а також порушення циклу по інтенсивності або тривалості;
• Слабкість організму, стан постійної втоми, поява нудоти, збільшення обсягу живота в разі розвитку новоутворення і зростання його в розмірах;
• Хворобливі відчуття в області молочних залоз, їх твердіння, ниючі і тягнучі болі, локалізація яких внизу живота;
• Виникнення больових відчуттів при підвищенні навантажень, під час сексуального контакту!

 

Причини виникнення кісти яєчника


Причини виникнення кісти яєчника, основні симптоми і відчуттяПричини виникнення кісти яєчника, основні симптоми і відчуттяНовоутворення в області яєчників з'являються і розвиваються під впливом цілого ряду причин, в списку яких наступні:
• Порушення процесу овуляції, а також ранні менструації, обумовлені гормональними збоями;
• Захворювання ендокринної та видільної системи;
Запальні захворювання внутрішніх статевих органів;
• Ранній початок статевого життя, аборти;
• Вплив медичних препаратів та екологічної ситуації;
• Шкідливі звички і їжа, надмірна вага, перевтома і стреси;
• Надмірні фізичні навантаження;
• Стандартні вікові зміни організму!

 

Назвати точну причину появи новоутворення складно, так як патологія не є досконально дослідженою. Нерідко, це цілий ряд перехресних причин, поєднання гормонального збою і вікових змін або екологічна обстановка, що доповнює шкідливі звички – куріння і вживання алкоголю.

 

Діагностика кісти яєчника

 

Виявлення патології можливо вже при стандартному гінекологічному огляді. Але для підтвердження або уточнення діагнозу необхідно ультразвукове дослідження яєчника, а також інші сучасні методики, що дозволяють точно встановити розмір, локалізацію, тип утворення. Лікар-діагност може призначити наступні методи дослідження кісти:
• Лапароскопія або комп'ютерна томографія, пункції;
• Розширений список аналізів на рівень статевих гормонів, виявлення онкомаркерів!

 

Лікування кісти яєчника в Кривому Розі


Експертне лікування кісти яєчника в Кривому Розі: гінекологічний огляд і призначенняЕкспертне лікування кісти яєчника в Кривому Розі: гінекологічний огляд і призначення

Спеціалісти медичного центру Клініка Медітон мають великий досвід в діагностиці та лікуванні подібних патологій, так як гінекологія є одним з основних напрямків діяльності установи. Ми рекомендуємо тільки перевірені методики, які відповідають вимогам і показують належний ефект. Лікування кісти призначається строго після бесіди з пацієнтом, огляду та діагностики, отримання результатів УЗД і аналізів!

 

В даний час, лікування кісти яєчника включає кілька основних напрямків, визначення яких залежить від індивідуальних особливостей самої патології і організму пацієнта. У більшості ситуацій, призначається протизапальна терапія і гормональні препарати. Лікування ведеться з обов'язковим контролем динаміки впливу. Якщо ефект відсутній або проявляються ускладнення патології, можливе призначення розсічення кісти, видалення кісти. Усі плдібні призначення суворо індивідуальні!

 

Не відкладайте огляд в разі виникнення симптомів описаного захворювання або різкої зміни свого стандартного самопочуття. Не займайтеся самолікуванням і практикою на дому за "підручниками" в Інтернеті, які розповідають про швидкі операції з видалення кісти.

 

Зателефонуйте в реєстратуру Клініки Медітон для запису на огляд, і при особистому відвідуванні лікаря ви отримаєте відповіді на всі питання: скільки коштує операція з видалення кісти яєчника та куди звернутися для її проведення, які інші методики лікування існують в сучасній практиці... а найголовніше, дізнаєтеся, чи є у вас кіста і чи варто взагалі турбуватися!

 

Кіста яєчника: консультація лікаряКіста яєчника: консультація лікаряПам'ятайте, що тільки кваліфікований фахівець може точно і правильно поставити діагноз. Будьте здорові!

 

Додатково по темі:

Захворювання шийки матки

Лікування вагініту і вагінозу

Діагностика інфекцій ЗППП: аналізи

Поділитися