Як вилікувати кашель? Діагностика та профілактикаЯк вилікувати кашель? Діагностика та профілактикаКашель не є самостійним захворюванням. Це симптом, реакція організму на певні подразнення дихальних шляхів, а також їх запалення. Кашель виникає в момент перешкоди проходження повітря, і саме тому людина кашляє, щоб прочистити горло і відновити нормальне дихання, позбутися дискомфорту. Наші лікарі ідентифікують основне захворювання і розкажуть, як придушити симптоматику. Лікування кашлю у Кривому Розі, пульмонологія Клініки Медітон!

 

Симптоми кашлю, основні прояви

 

Навіть здорова людина кашляє, і останнім часом ми все рідше звертаємо увагу на даний симптом. Але стандартне прочищення горла серйозно відрізняється від кашлю курця або кашлю хворої людини, хоча сам звук кашлю може бути однаковим, як і його інтенсивність. Незважаючи на характеристики кашлю, варто розуміти, що він може бути симптомом самих різних захворювань і реакцій організму!

 

Симптоми сухого кашлю

 

Основна характеристика сухого кашлю – відсутність виділення мокротиння. З'являється першіння в горлі, утруднене дихання, тяжкість у грудях, больові відчуття і поколювання. Нерідко сухий кашель проявляється при плевриті, бронхіті, запаленні легенів, в момент нападу бронхіальної астми. Але також симптом може говорити про подразнення слизової алергенами, пилом. Можливий прояв при пересиханні горла, під час нічного сну.

 

Симптоми вологого кашлю

 

Різниця зрозуміла, але варто звернути увагу на основні прояви і можливі причини:
• Виділення мокротиння жовто-зеленого кольору характеризується наявністю інфекційного захворювання в організмі людини;
• Жовта мокрота при кашлі – алергічний процес;
• Руда, іржава мокрота вказує на запалення легенів;
• Якщо мокрота при кашлі прозора, але густа і в'язка, такий кашель говорить про бронхіальну астму. Симптом характерний кінцю нападу;
• Червоний відтінок, наявність пінистого складу червоного кольору – легенева кровотеча;
• Мокрота з прожилками крові – закупорка артерії тромбом, пухлина, серцева недостатність, серйозні запальні захворювання;
• Мокрота при кашлі, яка відрізняється неприємним гнильним запахом, говорить про перебіг важкого інфекційного процесу, можливий абсцес легені!

 

Опис симптомів і ознак патологій не говорить про радикальний підхід і можливості діагностики захворювання тільки по гучності кашлю, відсутності або наявності мокротиння, його консистенції або кольору. Вся симптоматика тільки передбачає певні патології, і для підтвердження діагнозу необхідні клінічні аналізи, огляд лікаря. Таким чином, не варто панікувати, адже сильний кашель з болем виникає і під час того, як людина довгий час спить з відкритим ротом, коли слизові оболонки пересихають. Кашель є одним з постійних симптомів ГРЗ і ГРВІ, а також десятків інших захворювань, назви яких ще не були згадані в даній статті.

 

Нерідко кашель виникає при наявності сторонніх включень в повітрі, наприклад, продуктів горіння або хімічних складових. У людей навіть без алергії, кашель, часом, навіть нападоподібний, трапляється в період "бабиного літа", коли в повітрі багато павутини, пилу, мікроскопічних подразників. Тому не потрібно робити швидкопоспішних висновків, якщо на тлі рівного і чистого дихання ви кілька разів кашлянули. Але і точно не варто протягувати з відвідуванням лікаря, якщо кашель триває більше декількох днів, відрізняється різями в горлі, болем та збільшеним виділенням мокротиння!

 

Діагностика кашлю в Кривому Розі

 

Діагностика кашлю в Кривому Розі: огляд, прослуховування дихання, аналізиДіагностика кашлю в Кривому Розі: огляд, прослуховування дихання, аналізи

При постійному або сильному кашлі необхідно звернутися до терапевта, а далі до алерголога, ЛОРа, пульмонолога, невролога та інших вузьких фахівців при необхідності і відповідному напрямку. Але ви точно повинні розуміти, що поєднання різних симптомів частіше означає гостру стадію захворювання або загострення хронічної патології.

 

Необхідно звернути увагу на наступні часті пари: кашель і температура, кашель і нежить. В даних випадках, домашні лікарі починають процес лікування самостійно. Сиропи від кашлю, компреси, різні муколітичні засоби, розрекламовані таблетки і гаряче питво здаються панацеєю практично від будь-якого захворювання, але тільки здаються... адже, необхідно точно знати, який препарат або засіб застосувати в тому чи іншому випадку. Кашель є не тільки симптомом десятків різних захворювань по етіології, але також поєднується з індивідуальністю організму людини. І тому поставити точний діагноз і призначити якісне, ефективне лікування може тільки фахівець, лікар з відповідною освітою!

 

Для визначення основного захворювання, яке служить прямою причиною сухому або вологому кашлю у дитини, підлітка або дорослого, проводяться наступні діагностичні заходи:
• Загальний огляд одночасно зі збором анамнезу, а також прослуховування легенів і бронхів з використанням стетоскопа;
• Аналіз крові та рентген грудної клітини;
• При необхідності, призначається томографія і спірографія;
• Аналіз мокротиння, біопсія легенів, ангіопульмонографія;
• Дослідження газового складу легень, фібробронхоскопія, бронхопровокаційний тест і проби з бронходиляторами!

 

Переважно проводиться огляд, збір скарг пацієнта, аналіз крові, прослуховування дихання. Решта аналізів та клінічних досліджень призначаються рідше, при необхідності підтвердити або спростувати діагноз складних захворювань!

 

Лікування кашлю: Кривий Ріг, Клініка Медітон

 

Наші фахівці використовують класичні та сучасні методики. Призначаються лікування основного захворювання, що викликало кашель і можливі посилення стану, а також муколітичні препарати, протикашльові засоби, що пригнічують симптоматику і полегшують дихання.

 

Поряд з цим, бронхолітичні та відхаркувальні препарати, в списку яких сиропи, таблетовані препарати, внутрішньом'язові ін'єкції. Можуть бути рекомендовані інгаляції з небулайзером!

 

Профілактика кашлю

 

Важливим моментом є і профілактика кашлю, до якої слід вдаватися в період загострення захворювань, а також осінній сезон, на піку активності вірусних і гострих респіраторних захворювань. У Кривому Розі, де повітря відрізняється "особливим" складом, важливо відмовитися від шкідливих звичок, зокрема, від куріння, а також реагувати навіть на найслабшу симптоматику, так як пил, загазованість в повітрі, різні хімічні включення досить гостро відбиваються навіть на стані дітей і здорових людей в дорослому віці. Необхідно уникати переохолоджень, контакту з хімічними засобами і алергенами, намагатися вести здоровий спосіб життя в цілому.

 

По можливості, двічі на рік проходьте профілактичний огляд!

 

Лікування кашлю в Клініці Медітон на Філатова, діагностика та профілактикаЛікування кашлю в Клініці Медітон на Філатова, діагностика та профілактикаЛікування кашлю: консультація пульмонолога, алерголога, ЛОРа та інших фахівців. Комплексна діагностика, визначення причини та призначення ефективного лікування. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Додатково по темі:

Прийом алерголога Клініки Медітон

Професійне лікування бронхіту

Небезпека кашлю: нестандартні захворювання

Поділитися