
Діагностика та лікування подагри в Кривому Розі: ознаки та причини, точний діагноз
- 12 грудня 2018
Лікування подагри починається з точної діагностики захворюванняПодагра є прогресуючим хронічним захворюванням, викликаним порушенням обміну білка, в результаті чого в крові спостерігається надлишок сечової кислоти. Відбувається відкладення солей в тканинах, запалення суглобів, утворення подагричних гранульом і шишок, які локалізуються навколо рухливих з'єднань кісток людини. Патологія викликає дискомфорт та біль, тому варто вчасно звернутися за допомогою. Пропонуємо лікування подагри: Кривий Ріг, медцентр Клініка Медітон!
Подагра може зустрічатися в будь-якому віці, але переважно це захворювання людей старшого віку, і, особливо, чоловіків!
Основні причини подагри
Подагра виникає завдяки спадковому зв'язку, але нерідко це самостійне захворювання, в групі ризику якого пацієнти із захворюваннями шлунково-кишкового тракту і нирок, цукровим діабетом або гіпертонією. Головною причиною називають малорухливий спосіб життя і неправильне харчування.
Порушення обміну речовин поряд зі звичкою споживати не найкорисніші продукти призводять до надлишку сечової кислоти в організмі. З певних причин, які варто досліджувати в індивідуальному порядку, сечова кислота не виводиться нирками і осідає в суглобах, що в майбутньому загрожує серйозними запальними процесами.
Подагра відрізняється утворенням щільних вузлів в судинах, хрящах, в оболонках суглобів. Зловживання шкідливими продуктами веде до постійного накопичення пуринових підстав, голчастих кристалів сечової кислоти, і стан посилюється малорухливим способом життя.
Захворювання проявляється в якості артриту з постійними відновленнями. Відбувається ураження суглобів стопи, пальців. Переважно, в 75-80% випадків, це ураження суглоба великого пальця ноги, дещо рідше – колінних або гомілковостопних суглобів!
Симптоми подагри: прояви запалення суглобів
Симптоми подагри: головні ознаки захворювання
Сплутати симптоми подагри складно з іншими захворюваннями, хоча, вони дають повноцінну картину лише в сукупності, коли окремо можуть бути ознаками подібних патологій. Лікарі минулих століть, які самі страждали подагрою, описували найсильніші больові відчуття, які запам'ятовувалися на все життя і не були порівнянні з іншим болем. Часом, проводилися паралелі з ревматичним болем, але при цьому було чітко зазначено, що він на рівень слабший подагричного. Сьогодні подагра також може викликати сильні болі, хоча, медицина серйозно просунулася в лікуванні даного стану.
Крім больових відчуттів, в основний список симптомів подагри входить локалізоване почервоніння шкіри близько запаленого суглоба, виражена набряклість. В окремих випадках, присутній гарячковий стан, загальне нездужання і слабкість. Спостерігається скутість в русі хворого суглоба, острах поворухнути пальцями або наступити на ногу.
Другим, практично в будь-якому випадку обов'язковим симптомом подагри, є тофус – вузол в тканинах близько запаленого суглоба. Саме тут локалізуються, осідають і накопичуються солі сечової кислоти. Шишки подагри можуть самостійно розкриватися з виділенням густої білої маси назовні!
Хвороба постійно прогресує, що призводить до розвитку деформації суглоба, збільшення шишки, знерухомлення.
Діагностика подагри
Діагностика подагри в Кривому Розі: вивчення захворювання, аналізи
Подагра вивчається фахівцями давно, і сьогодні більшість лікарів користуються класичними критеріями досліджень для підтвердження захворювання. З огляду на класифікацію подагри, симптоматику і необхідність постановки точного діагнозу для ефективного лікування подагричного артриту, обов'язковим є врахування декількох десятків вимог. Серед них критерії, прийняті на міжнародному симпозіумі, присвяченому дослідженням і лікуванню ревматологічних захворювань, Нью-Йорк, США, 1966 рік. Потрібно мікроскопічне або хімічне визначення кристалів сечової кислоти за допомогою аналізу синовіальної суглобової рідини, а також встановлення двох або більше симптомів патології з наступних:
• Дві і більше подагричні атаки із запаленням і набряком суглоба кінцівки посиленим больовим синдромом і повною клінічною ремісією стану протягом 10-14 днів;
• Спостереження подагричних атак з ураженням переважної області патології, а саме великого пальця ноги;
• Визначення клінічно доведених тофусів;
• Реакція на колхіцин протягом найближчих 48 годин, з обов'язковими ознаками зниження запального процесу!
Можливе призначення рентгенографії, яка на практиці не є основним критерієм діагностики, але сприяє дослідженню тофусних відкладень і можливих пошкоджень кісткової тканини. Рентген при подагрі використовується і для моніторингу впливу патології на суглоби!
У діагностиці подагри беруть участь і критерії, прийняті ВООЗ в 2000 році:
• Визначення кристалічних уратів у синовіальній рідині;
• Наявність підтверджених і доведених тофусів, всередині яких визначаються урати, встановлені шляхом мікроскопії або хімічного аналізу!
Як проводиться діагностика подагричного артриту
Важливо відзначити, що поверхня діагностика – поганий приклад, так як подагра підтверджується тільки при наявності у пацієнта 6 і більше з наступних 12 критеріїв оцінки патології:
• Максимальне запалення протягом першої доби після подагричної атаки;
• Наявність більше однієї подагричної атаки в анамнезі пацієнта;
• Почервоніння шкіри, гіперемія в місці локалізації;
• Набряк і больові відчуття;
• Моноартикулярний характер артриту;
• Наявність вузликових утворень, можливих тофусів;
• Асиметрична набряклість суглоба;
• Гіперурикемія, встановлена відповідними лабораторними дослідженнями;
• Одностороннє ураження суглобів зводу стопи;
• Спостереження одностороннього ураження I плюснефалангового суглоба;
• Відсутність флори в аналізі синовіальної рідини;
• Наявність субкоркітальних кіст без ерозій при дослідженні на рентгені!
Для точної діагностики досить поєднання 6 або більше зазначених ознак. Але нерідко діагноз може бути поставлений при визначенні гострого або підгострого артриту, при наявності доведених тофусів і виявленні кристалічних уратів!
Лікування подагри: Кривий Ріг
Правильне лікування подагри для досягнення кращого результу
Інші ж стверджують, що дана практика не здатна допомогти, так як зазначені для лікування подагри ліки є народними засобами, і можливо тільки зняття певних симптомів з подальшим прихованим протіканням захворювання і його серйозним ускладненням.
Ми не будемо вдаватися в суперечки, так як дотримуємося консервативного напрямку. Але також відразу висловимо правильну і підтверджену думку про лікування подагри... на жаль, дане захворювання вилікувати неможливо, принаймні, повністю. Мирно з ним жити, не відчуваючи симптомів і дискомфорту, можна. Але для цього буде потрібна зміна способу життя, щадна дієта, фізіотерапія і обов'язковий прийом медикаментозних препаратів.
Сьогодні в лікуванні подагри застосовують мінеральні ванни, озонотерапію, гірудотерапію, але найважливішим є режим харчування, а також прийом препаратів, спрямованих на зниження концентрації сечової кислоти в крові.
Додатково, лікарі можуть порекомендувати фізичні аеробні навантаження, загальне зниження ваги для зменшення тиску на суглоби, фізіотерапію. Але всі призначення строго індивідуальні, в залежності від форми захворювання, гострої або хронічної, віку, ваги, режиму життя пацієнта, наявності у нього інших захворювань. Не варто самостійно визначати хворобу і призначати лікування, слідуючи інструкціям в інтернеті або рекламі на ТБ.
Подагра: лікування у Кривому РозіЗверніться до професіоналів, щоб отримати кваліфіковану допомогу! Телефон медичного центру: (098) 530-60-40!
Важлива інформація:
Натоптиші і мозолі: як позбутися проблеми