Грип 2018 в Кривому Розі: як підготуватися, чи потрібно зробити щепленняГрип 2018 в Кривому Розі: як підготуватися, чи потрібно зробити щепленняСьогодні можна вже сміливо заявляти не тільки про те, що зима близько, але і про початок нового сезону світового "бестселера" під назвою грип. Трохи з іронією, але ж, правда, це справжнісінький хіт сезону, холодного, морозного і сірого зимового сезону. Що ж потрібно знати про грип 2018-2019? Поспілкуємося трохи докладніше!

 

У першому блоці статті ми нарекли інфекційне захворювання "бестселером". Але також варто привласнити йому і жанр, а не тільки позначити впізнаваність. І, без сумнівів, це справжній трилер, і навіть хоррор для багатьох людей, які щодня з середини осені і до середини весни переживають про власне здоров'я. Заразитися грипом досить просто – в транспорті, на роботі, в спортзалі, під час спілкування з друзями в кафе. І в цьому полягає весь жах захворювання... можна дуже навіть випадково зловити вірус, і потім, протягом наступних днів і тижнів вкладати гроші у власне здоров'я, забезпечення профілактики членів сім'ї, переживаючи при цьому найнеприємнішу симптоматику і відчуваючи серйозний дискомфорт. Але про даний факт знають всі. Ми ж поговоримо про те, що сьогодні в новинах щодо епідемії грипу 2018 в Україні.

 

Новини про грип 2018 року

 

У друкованих ЗМІ, на сторінках інтернет-видань та на офіційному сайті МОЗ України можна зустріти наступні новинні заголовки, які привертають увагу читачів:
• Епідемія грипу 2018;
• Грип в Україні: симптоми, діагностика та лікування;
• Грип 2018-2019: штами та лікування...


Дізнайтеся про грип більше: новини та корисні статті на сайті Клініки МедітонДізнайтеся про грип більше: новини та корисні статті на сайті Клініки Медітон

Новин багато, так як тема актуальна, і тому важливо не просто перечитувати масу друкованого тексту, а вникати в тему. І ми пропонуємо структурувати інформацію щодо її корисності та необхідності.

 

В першу чергу, рекомендуємо прочитати спеціальні матеріали на сайті Клініки Медітон, які є актуальними, незалежно від часу. Ознайомитися з ними можна за наступними посиланнями:
Застуда, ГРЗ, ГРВІ, грип: відмінності захворювань;
• Епідемія грипу: симптоми, лікування та профілактика;
• Лікування ангіни: симптоми захворювання, можливі ускладнення;
Запалення легенів: види захворювання, симптоми і причини;
• Лікування бронхіту лікарями Клініки Медітон!

 

Також потрібно прочитати про інші захворювання та їх симптоматику, звертаючи уваги на факти в статтях про головний біль, підвищення температури, кашель, запаморочення, лікування органів дихання!

 

Вся подібна інформація дозволить систематизувати власні знання, щоб не просто гостро реагувати на кожен симптом, а й розуміти, з чим він може бути пов'язаний. Попереджений – значить озброєний!

 

Ми ж, щоб не повторюватися, поговоримо про не менш важливі речі, які також є актуальними!

 

Статистика грипу в Україні


Грип 2018-2019 в Україні: статистика захворюванняГрип 2018-2019 в Україні: статистика захворювання

Точні дані надає МОЗ України. І для цього на офіційному сайті є кілька спеціальних розділів. Один з них іменується "Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров'я". Саме тут, якщо є бажання і вільний час, можна звернутися до найбільш точних даних за останні роки. До речі, не тільки по грипу та ГРВІ, а й інших захворюваннях. Є каталоги зі статистикою за 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 та інші роки. Облік ведеться з 1998 року і по сьогоднішній день!

 

Якщо взяти до уваги поточний стан справ, то варто орієнтуватися на інформаційні дані, новини про грип в Україні, а також по містах і областях, щоб розуміти ступінь ризику і уточнювати наближення до епідеміологічного порогу. Але зведені дані, які наводяться практично щотижня, не є найбільш точними, на що ми обов'язково звертаємо Вашу увагу!

 

Таким чином, якщо вірити інформації, поданої в мережу Інтернет різними джерелами підрахунку статистики, можна побачити наступні цифри:
• З 15 по 21 жовтня понад 140 тисяч громадян країни захворіли на ГРВІ та грип;
• З 29 жовтня по 5 листопада динаміка посилилася, і становила понад 147 тисяч хворих;
• З 16 по 22 листопада цифри ще серйозніші, за тиждень на грип та ГРВІ захворіло близько 165 тисяч українців!

 

При цьому кожен подібний зріз підтверджує, що на грип частіше хворіють діти до 17 років. Середні цифри дають результат захворюваності в межах 63-70%!
Епідемія грипу 2018-2019 набирає обертів, і не варто покладатися на випадок, що вірус просто обійде стороною ваше місто, район і вулицю. Необхідна обов'язкова профілактика, адже простіше попередити хворобу, ніж кілька тижнів займатися дорогим лікуванням, при цьому відчуваючи негативну симптоматику!

 

Безкоштовна профілактика грипу


Безкоштовна профілактика грипу в Україні: поради лікарівБезкоштовна профілактика грипу в Україні: поради лікарів

Рекомендації фахівців говорять про необхідність профілактики грипу, щоб уникнути захворювання або знизити симптоматичну проблематику при зараженні.

 

Існує цілий комплекс безкоштовних заходів профілактики, без вакцинації. І з їх списком ви можете ознайомитися прямо зараз:
• При захворюванні на грип слід взяти лікарняний. Домашнє лікування є більш правильним, ніж отримання додаткових доз інфекції на роботі, посилення захворювання, а також поширення інфекції;
• Уникайте контактів з хворими людьми, обмежте контакти з хворими вдома;
• Частіше мийте руки, намагайтеся рідше торкатися обличчя;
• Прикривайте дихальні органи хусткою або серветкою, спеціальною маскою під час присутності в місцях скупчення людей;
• Провітрюйте домашні та робочі приміщення, проводьте вологе прибирання та дезінфекцію поверхонь;
• Намагайтеся правильно харчуватися, вживати більше натуральних і вітамінних продуктів, мінімізуйте шкідливі звички, будьте активними і займайтеся спортом, уникайте стресів!

 

Настільки прості заходи можуть значно знизити шанси захворіти на грип!

 

Профілактика грипу 2018 у Кривому Розі: штами грипу та вакцинація


Вакцинація від грипу в Кривому Розі: препарати і вартістьВакцинація від грипу в Кривому Розі: препарати і вартість

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на території України передбачаються наступні штами грипу. Це "Мічиган,"Сінгапур" і "Колорадо", інакше кажучи:
• Вірус, подібний до A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09;
• Вірус, схожий з A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
• Вірус, подібний до B / Colorado / 06 / 2017.

 

Вже сьогодні в наявності два види ефективної вакцини від грипу, які розроблені відповідно до прогнозованих штамів захворювання. Це "Ваксігрип Тетра" виробництва Франції і "Джіс Флю" виробництва Південної Кореї. За даними МОЗ України, середня вартість вакцини – 215-350 гривень, коли курс лікування від грипу обходиться від 420 до 3000 гривень.

 

Своєчасна вакцинація знижує ймовірність захворіти. Крім того, у разі зараження, на 60% зменшує ймовірність тяжкого перебігу грипу. Дуже важливо, що вакцина вдвічі знижує частоту госпіталізацій, а також на 80% ймовірність смертельних випадків!


Не варто забувати про індивідуальність кожного окремого людського організму, і в поєднанні з цим, про мінімальні можливості заразитися грипом навіть після вакцинації. Завжди залишається шанс "зловити" вірус, якщо організм ослаблений, в місті серйозна епідемія або інші фактори ризику. Тому, навіть пройшовши вакцинацію, намагайтеся дотримуватися порад щодо профілактичних заходів і будьте обережні при спілкуванні з уже хворими людьми!

 

Вакцина від грипу в Кривому Розі так само доступна, як і в інших регіонах країни. З приводу вибору щеплення від грипу, а також отримання корисної інформації про переваги або недоліки препаратів, ви завжди можете звернутися до наших фахівців, які ведуть прийом в Клініці Медітон. Вони розкажуть про вакцинацію від грипу дітей, проведуть огляд і збір анамнезу, пояснять правильний підхід до профілактики захворювання або його ефективного лікування.

 

Епідемія грипу в Кривому Розі: діагностика та лікуванняЕпідемія грипу в Кривому Розі: діагностика та лікуванняРобити щеплення від грипу чи ні, кожна людина вирішує самостійно. Ми ж завжди готові допомогти з наданням релевантної і правильної інформації для пацієнтів, які прийшли на прийом лікаря та консультацію, для діагностики та лікування грипу у Кривому Розі до терапевта, педіатра, інфекціоніста!

 

Важливо знати:

Як посилити імунітет

Як почати загартовуватися

COVID-19: профілактика коронавірусу

Поділитися