Як швидко вилікувати плоскостопістьЯк швидко вилікувати плоскостопістьНа жаль, не кожна людина знає, до якого лікаря звернутися при плоскостопості. Але в даній статті ми вкажемо не тільки на відповідного фахівця, але й розповімо про симптоми плоскостопості, причини патології і можливості сучасної медицини в лікуванні плоскостопості. Пропонуємо лікування плоскостопості в Кривому Розі, консультації ортопеда і індивідуальний підхід до проблеми!

 

Людина може жити з плоскостопістю все життя, навіть не підозрюючи про існування проблеми, але переживаючи певні неприємні її симптоми і ускладнення. Найчастіше, навіть розуміючи наявність плоскостопості у дитини, батьки не звертаються за допомогою. Що вже говорити про дорослих людей, які на увазі власної серйозної зайнятості і підвищеного скептицизму взагалі не хочуть лікувати плоскостопість, виявлену в них ще в момент шкільних профілактичних оглядів. Але варто звернути більш пильну увагу на дану патологію, адже з роками вона посилюється і може значно вплинути на якість життя!

 

Як виражається плоскостопість: симптоми патології стоп

 

• Швидка стомлюваність ніг, відчуття тяжкості навіть при невеликих навантаженнях, болі в стопах і колінах, що переходять в стегна і нижні відділи спини;
• Прояв клишоногості при ходьбі, зміна ходи, що відбивається і на поставі людини;
• Ускладнений рух присідання, складне утримання рівноваги в даному положенні, збільшена напруга литкових м'язів, набряклість ніг;
• Деформування стопи і, згодом, колінних суглобів, нерівномірний розвиток м'язів гомілки і ніг взагалі!

 

Крім вираженої симптоматики плоскостопості, спостерігається також незручність взуття, адже стопа ноги розширюється. У майбутньому, якщо не звернутися за допомогою лікаря, можливе виникнення натоптишів, мозолів, подагри, розвиток врослого нігтя!

 

Причини плоскостопості у дітей і дорослих


Плоскостопість у дітей і дорослих: чому розвивається патологія стопПлоскостопість у дітей і дорослих: чому розвивається патологія стоп

Зміна форми стопи, якою і є плоскостопість, пояснюється недостатністю сполучної тканини. При цьому відбувається і з часом посилюється опущення поздовжнього і поперечного склепінь стопи. Можливо спадкова і придбана плоскостопість. Захворювання має дві форми – початкова поперечна і поздовжня плоскостопість. Нерідко спостерігається їх поєднання!

 

Несприятливим фактором розвитку захворювання вважається неякісне, дешеве, невідповідне за розміром й іншими характеристиками взуття. Вузькі носки туфель, високий каблук, туга затяжка, неправильно підібрана модель черевик або спортивного взуття можуть вплинути на формування стопи. У поєднанні з підвищеними навантаженнями на ноги і надмірною вагою, можливістю спадковості і швидким розвитком захворювання, а також стандартним рівнем скепсису населення, близько 65-70% школярів переходять у доросле життя з уже міцно розвиненою проблемою!

 

Види плоскостопості

 

Плоскостопість лікує ортопед. Саме до даного фахівця варто звернутися при виявленні і посиленні у себе вище описаних симптомів. У нашій клініці працюють фахівці з високою кваліфікацією і багаторічним досвідом, які не тільки точно визначать форму захворювання і його стадію, але також призначать відповідне ефективне лікування!

 

На даний момент, в медицині розрізняють поперечну плоскостопість, поздовжню, травматичну, статичну і рахітичну плоскостопість. Будь-яка форма захворювання піддається діагностиці та лікуванню. Тому не варто відкладати на завтра, наступний понеділок або навіть місяць похід до лікаря. Запишіться на прийом ортопеда для лікування плоскостопості в Кривому Розі через реєстратуру Клініки Медітон, і вам або вашій дитині буде надана компетентна допомога!

 

Діагностика стопи ніг


Діагностика плоскостопості в Кривому Розі: Клініка МедітонДіагностика плоскостопості в Кривому Розі: Клініка Медітон

Лікування сплощення стопи і порушення її склепінь проводиться тільки після професійної діагностики. Стандартні домашні заходи з виявлення плоскостопості у дитини можуть включати звичайний тест з аркушем паперу, який відомий всім. Але не варто бути повністю впевненим в результаті, навіть якщо він здається позитивним. При обов'язковому профілактичному огляді у педіатра або ортопеда, який необхідно проводити двічі на рік, ви отримаєте більш точний опис проблеми, якщо така буде виявлена.

 

Діагностика плоскостопості в Кривому Розі проходить досить просто, шляхом використання різних методик, якими володіють державні та приватні медичні установи. Але в Клініці Медітон вам обов'язково запропонують сучасний підхід, який виключає хворобливі відчуття, незручності і дискомфорт. Це стандартний огляд, збір анамнезу шляхом бесіди з пацієнтом або його батьками, якщо мова про малюка. Після огляду призначається рентгенографія, плантографія або визначення захворювання шляхом подометричного методу Фрідлянда. Незалежно від хитромудрих назв, це прості і мільйони разів випробувані діагностичні методи, які дозволяють отримати найбільш точну картину для призначення лікування!

 

Лікування плоскостопості в Кривому Розі

 

В залежності від стадії і ступеню захворювання, які встановлюються діагностичним шляхом, лікуванням плоскостопості може займатися педіатр, ортопед, мануальний терапевт, хірург і подіатр – вузькоспеціалізований лікар. Але допомога останнього частіше потрібна дорослим і літнім людям, у яких плоскостопість може супроводжуватися діабетичними патологіями і артритом. Це дещо інша історія, а тому детально розбирати її не станемо. Більш правильно буде нагадати про неминучість різних ускладнень, якщо не було розпочато лікування плоскостопості в дитячому віці, коли проблема і виявляється.

 

Шановні батьки, пам'ятайте, що така проста спочатку проблема, для діагностики якої можна приділити всього 30-90 хвилин, здатна стати серйозним тягарем в більш дорослому віці. Тому щоб не доводити до хірургічного втручання, операцій по плоскостопості в майбутньому, своєчасно проводьте домашні тести, приходьте на огляд до фахівців і більше часу приділяйте здоров'ю своєї дитини. Це дійсно важливо. Тим більше що на первинних стадіях досить буде найпростіших фізіопроцедур, носіння профілактичних устілок або взуття, класичного масажу стоп, дотримання комплексу ЛФК і використання мазей. Лікування плоскостопості цілком можливе на первинних стадіях!

 

Ефективне лікування плоскостопості в Кривому Розі: прийом ортопедаЕфективне лікування плоскостопості в Кривому Розі: прийом ортопедаПлоскостопість, лікування у Кривому Розі: ортопедія на Філатова, огляд та діагностика, призначення терапії та фізіопроцедур зміни форми стопи, спеціальні вправи профілактики сплощення стопи. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо матеріали:

П'яткова шпора: лікування в Кривому Розі

Натоптиші і мозолі: як позбутися проблеми

Діагностика та лікування гіперкератозу

Поділитися