Діагностика та лікування бронхіту в Кривому РозіДіагностика та лікування бронхіту в Кривому РозіГострий бронхіт є одним з багатьох супутників ГРВІ та застуди, і найбільш впізнаваний його симптом – кашель. Особливо важливо звернути увагу на подібні негативні реакції організму в осінню і сиру погоду, коли кашель може бути симптомом багатьох захворювань, в числі яких не тільки бронхіт, а й грип, запалення легенів. У разі поганого самопочуття, вам необхідно звернутися до лікаря, щоб вчасно розпочати лікування бронхіту або іншого ГРВІ!

 

Розвиток кашлю при бронхіті вважається стандартним процесом, на який важливо реагувати без зволікань. Запальний процес в структурі бронхів розвивається за рахунок переміщення інфекції з верхніх дихальних шляхів в нижні відділи, відповідно, з горла і носа в область трахеї, бронхів і легенів. Сьогодні бронхіт, за загальнодоступними медичними даними, займає стабільне місце в десятці найбільш поширених причин звернення до лікаря. Фахівці в свою чергу поділяють дане захворювання на дві форми. Це гострий і хронічний бронхіт!

 

• Гострий бронхіт проявляється посиленим кашлем і відділенням мокротиння, так як в запальний процес залучений слизовий покрив трахеобронхіального дерева. Основною причиною симптоматики є підвищення обсягів бронхіальної секреції;
• Хронічний бронхіт і лікування – теж досить складний іспит, так як це чергова стадія гострого процесу, коли пацієнт постійно переживає захворювання "на ногах". Прогресуюче ураження слизової поєднується з переформуванням секреторного апарату, в зв'язку з чим посилюється виділення мокротиння, порушується захисна і очисна функція бронхів!


Самолікування бронхіту неприпустимо, важлива точна діагностика захворюванняСамолікування бронхіту неприпустимо, важлива точна діагностика захворювання

Першим застереженням спеціалістів медицини можна вважати стандартну заяву про неприпустимість самолікування. У випадку з бронхітом це також актуально, адже кашель викликає і бронхіт, і інші захворювання, а також процеси ускладнення. Варто враховувати і інші диференціальні діагнози, серед яких астма, пневмонія, плеврит, туберкульоз. Кашель є складним рефлекторним актом захисної реакції, очищення горла і дихальних шляхів від мокротиння, слизу, сторонніх тіл. Тому слід враховувати фізіологічну роль симптому, а також допускати можливість, що самостійно ви поставили собі невірний діагноз. Точне визначення проводиться тільки в клінічних умовах, після збору анамнезу, бесіди з лікарем і лабораторних досліджень!

 

При самостійному придбанні ліків для лікування бронхіту у дітей та дорослих, цілком допустимим є точне потрапляння в препарат, який допоможе позбутися кашлю. Але шанси невеликі, враховуючи весь список медикаментів в аптеках, їх вартість і якість, а також відповідність правильному діагнозу!

 

Симптоми бронхіту, основні форми захворювання


Основними симптомами бронхіту прийнято вважати сухий, давучий кашель в перші дні, і кашель з відділенням мокротиння через кілька днів. Весь гострий період триває близько 10-14 днів. Під час гострої фази можливе підвищення температури і озноб, відчуття слабкості, загального нездужання, поява задишки, сильних хрипів. Саме зараз, коли дихання ускладнене, і слід звернутися за допомогою. Якщо упустити момент, можливий період затишшя, перехід бронхіту в хронічну форму, і відновлення симптоматики через певний час!


Симптоми бронхіту: форми захворювання і їх лікуванняСимптоми бронхіту: форми захворювання і їх лікування

Слід враховувати не тільки основні форми хвороби. У клініці може бути поставлений й інший діагноз:
• Інфекційний бронхіт, який супроводжується сухим кашлем з переходом на кашель з мокротою і навіть кровохарканням в певних випадках. За рахунок посилення кашлю з'являється біль в грудній клітці, а також області живота, дихання ускладнюється. Пацієнт може відчувати втому, швидку стомлюваність, спостерігати збої дихання, чути хрипи. Нерідко підвищується температура тіла;
• Алергічний бронхіт проявляється при прямому контакті з алергічним агентом, в ролі якого може виступати побутовий пил, шерсть тварин, квітковий пилок, хімічні препарати і парфумерія. Серед симптомів стандартно присутній кашель, сухі хрипи і відділення мокротиння згодом. Спостерігаються збої в диханні, задишка, але відсутнє підвищення температури тіла. Загострення алергічного бронхіту проходить при усуненні алергену;
• Хімічний бронхіт, інакше кажучи, токсичний бронхіт. Гостра фаза проявляється при подразненні слизової хімічними сполуками. Симптоматика охарактеризована кашлем і хрипами, болем у грудях і животі, вираженою задишкою, головними болями і втратою апетиту, синюшністю слизових оболонок!

 

При відчутті будь-яких декількох симптомів із зазначених списків, і якщо вони не проходять протягом 2-4 днів, слід звернутися за допомогою. Особливу увагу на дану рекомендацію слід звернути пацієнтам з супутніми захворюваннями, серед яких серцева недостатність і бронхіальна астма!

 

Лікування бронхіту у дітей і дорослих в Кривому Розі


Ефективне лікування бронхіту та кашлю у дітей та дорослихЕфективне лікування бронхіту та кашлю у дітей та дорослих

Для багатьох жителів нашого міста легкий кашель, який зрідка переходить у більш жорсткий з болем у горлі або хрипами, є стандартом. І це пояснюється екологією в межах міста, загазованістю, загальною кількістю пилу і хімічних елементів в повітрі.

 

Але важливо пам'ятати, що тільки ви самі можете подбати про власне здоров'я, і не варто відкладати похід до лікаря, якщо сьогодні ваш стан ускладнений і відрізняється від звичайного неприємними симптомами!

 

Сьогодні діагностика бронхіту – це простий, стандартний процес, і загальні дані збираються зі скарг пацієнта і шляхом проведення необхідних аналізів. Спеціаліст оглядає хворого, прослуховує дихання, призначає аналіз крові, а при необхідності, спірометрію. Після підтвердження діагнозу, призначається лікування бронхіту, яке частіше полягає в постільному режимі, медикаментозній терапії та призначенні вітамінів, які можна приймати в рідкому вигляді, разом з теплими напоями.

 

Згадувати конкретні ліки не слід, адже якщо ви читаєте цю статтю, це означає, у вас неприємний кашель і біль в горлі або температура. Самостійна діагностика нераціональна і непродуктивна, тому запрошуємо вас на прийом терапевта, який призначить ефективне лікування або дасть направлення до вузьких фахівців. Це може бути гастроентеролог, ЛОР, пульмонолог, алерголог та інші, в залежності від діагнозу!

 

Телефонуйте і приходьте на прийом. Лікування бронхіту у дітей і дорослих в Клініці Медітон на Філатова проходить швидко і ефективно, якщо вчасно відвідати лікаря.

 

Терапія бронхіту: консультація лікаряТерапія бронхіту: консультація лікаряЗвертайтеся за телефоном (098) 530-60-40, і ми надамо професійну допомогу!

 

Важливо знати:

Консультація терапевта медцентру

Отоларингологія в Клініці Медітон

Епідемія грипу: симптоми, лікування та профілактика

Поділитися