Діагностика та лікування бронхіту в Кривому РозіДіагностика та лікування бронхіту в Кривому РозіГострий бронхіт є одним з багатьох супутників ГРВІ та застуди, і головний його симптом – кашель. Супутні ознаки бронхіту – біль у горлі та грудях, хрипи, осиплість, температура, задишка. Особливо важливо звернути увагу на подібні негативні реакції організму за умови їхнього поєднання. Рекомендуємо терміново записатися на прийом пульмонолога для лікування бронхіту у Кривому Розі на Філатова!

 

Розвиток кашлю при бронхіті вважається стандартним процесом, на який важливо реагувати без зволікань. Запальний процес в структурі бронхів розвивається за рахунок переміщення інфекції з верхніх дихальних шляхів в нижні відділи, відповідно, з горла і носа в область трахеї, бронхів і легенів. Сьогодні бронхіт, за загальнодоступними медичними даними, займає стабільне місце в десятці найбільш поширених причин звернення до лікаря. Фахівці в свою чергу поділяють дане захворювання на дві форми. Це гострий і хронічний бронхіт!

 

• Гострий бронхіт проявляється посиленим кашлем і відділенням мокротиння, так як в запальний процес залучений слизовий покрив трахеобронхіального дерева. Основною причиною симптоматики є підвищення обсягів бронхіальної секреції. Негайно зверніться за допомогою, якщо є підозри на гострий бронхіт у дитини;
• Хронічний бронхіт і лікування – теж досить складний іспит, так як це чергова стадія гострого процесу, коли пацієнт постійно переживає захворювання "на ногах". Прогресуюче ураження слизової поєднується з переформуванням секреторного апарату, в зв'язку з чим посилюється виділення мокротиння, порушується захисна і очисна функція бронхів!

 

Першим застереженням спеціалістів медицини можна вважати стандартну заяву про неприпустимість самолікування. У випадку з бронхітом це також актуально, адже кашель викликає і бронхіт, і інші захворювання, а також процеси ускладнення. Варто враховувати і інші диференціальні діагнози, серед яких астма, пневмонія, плеврит, туберкульоз. Кашель є складним рефлекторним актом захисної реакції, очищення горла і дихальних шляхів від мокротиння, слизу, сторонніх тіл. Тому слід враховувати фізіологічну роль симптому, а також допускати можливість, що самостійно ви поставили собі невірний діагноз. Точне визначення проводиться тільки в клінічних умовах, після збору анамнезу, бесіди з лікарем і лабораторних досліджень!

 

При самостійному придбанні ліків для лікування бронхіту у дітей та дорослих, цілком допустимим є точне потрапляння в препарат, який допоможе позбутися кашлю. Але шанси невеликі, враховуючи весь список медикаментів в аптеках, їх вартість і якість, а також відповідність правильному діагнозу!

 

Симптоми бронхіту, основні форми захворювання


Основна ознака бронхіту – сухий кашель, давучий кашель в перші дні, і кашель з відділенням мокротиння через кілька днів. Весь гострий період триває близько 10-14 днів. Під час гострої фази можливе підвищення температури і озноб, відчуття слабкості, загального нездужання, поява задишки, сильних хрипів. Саме зараз, коли дихання ускладнене, і слід звернутися за допомогою. Якщо упустити момент, можливий період затишшя, перехід бронхіту в хронічну форму, і відновлення симптоматики через певний час!


Симптоми бронхіту: форми захворювання і їх лікуванняСимптоми бронхіту: форми захворювання і їх лікування

Слід враховувати не тільки основні форми хвороби. У клініці може бути поставлений й інший діагноз:
• Інфекційний бронхіт, який супроводжується сухим кашлем з переходом на кашель з мокротою і навіть кровохарканням в певних випадках. За рахунок посилення кашлю з'являється біль в грудній клітці, а також області живота, дихання ускладнюється. Пацієнт може відчувати втому, швидку стомлюваність, спостерігати збої дихання, чути хрипи. Нерідко підвищується температура тіла;
• Алергічний бронхіт проявляється при прямому контакті з алергічним агентом, в ролі якого може виступати побутовий пил, шерсть тварин, квітковий пилок, хімічні препарати і парфумерія. Серед симптомів стандартно присутній кашель, сухі хрипи і відділення мокротиння згодом. Спостерігаються збої в диханні, задишка, але відсутнє підвищення температури тіла. Загострення алергічного бронхіту проходить при усуненні алергену;
• Хімічний бронхіт, інакше кажучи, токсичний бронхіт. Гостра фаза проявляється при подразненні слизової хімічними сполуками. Симптоматика охарактеризована кашлем і хрипами, болем у грудях і животі, вираженою задишкою, головними болями і втратою апетиту, синюшністю слизових оболонок;

• Астматичний бронхіт – це респіраторний алергоз, при якому можуть уражатися бронхи та легені, є реакцією організму на алерген, певний подразник. Виявляється атсматичний бронхіт кашлем, що стандартно, але також приступоподібним кашлем, задишкою, першінням у горлі, підвищенням температури та потовиділення!

 

При відчутті будь-яких декількох симптомів із зазначених списків, і якщо вони не проходять протягом 2-4 днів, слід звернутися за допомогою. Особливу увагу на дану рекомендацію слід звернути пацієнтам з супутніми захворюваннями, серед яких серцева недостатність і бронхіальна астма!

 

Діагностика бронхіту: прийом пульмонолога

 

Для багатьох жителів нашого міста легкий кашель, який зрідка переходить у більш жорсткий з болем у горлі або хрипами, є стандартом. І це пояснюється екологією в межах міста, загазованістю, загальною кількістю пилу і хімічних елементів в повітрі.

 

Але важливо пам'ятати, що тільки ви самі можете подбати про власне здоров'я, і не варто відкладати похід до лікаря, якщо сьогодні ваш стан ускладнений і відрізняється від звичайного неприємними симптомами!

 

Сьогодні діагностика бронхіту – це простий, стандартний процес, і загальні дані збираються зі скарг пацієнта і шляхом проведення необхідних аналізів. Пульмонолог оглядає хворого, прослуховує дихання, призначає аналіз крові, а при необхідності, спірометрію. Після підтвердження діагнозу призначається лікування бронхіту з урахуванням особливостей перебігу хвороби, загального стану хворого, його віку, наявності інших захворювань, у тому числі інфекційних уражень дихальної системи.

 

Лікування бронхіту у дітей і дорослих в Кривому Розі

 

Згадувати конкретні ліки не слід, адже якщо ви читаєте цю статтю, це означає, у вас неприємний кашель і біль в горлі або температура. Самостійна діагностика нераціональна і непродуктивна, тому запрошуємо вас на прийом пульмонолога та терапевта. Лікарі проведуть діагностику та призначать ефективне лікування, а за потреби видадуть направлення на дообстеження. У нас приймають інфекціоніст, ЛОР, пульмонолог, алерголог та інші спеціалісти!

 

Після діагностики призначається терапія бронхіту, яке частіше полягає в постільному режимі, медикаментозній терапії та призначенні вітамінів, які можна приймати в рідкому вигляді, разом з теплими напоями.

 

Терапія бронхіту: консультація лікаряТерапія бронхіту: консультація лікаряЛікування бронхіту на Філатова: пульмонолог, терапевт, алерголог, інфекціоніст. Комплексне обстеження та лікування обструктивного бронхіту, ураження легень, гострих та хронічних станів, терапія запалених бронхів у дитини, призначення інгаляцій при бронхіті, індивідуальної медикаментозної терапії. Звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Консультація терапевта медцентру

Отоларингологія в Клініці Медітон

Епідемія грипу: симптоми, лікування та профілактика

Поділитися