Лікування виразкової хвороби шлунку в Кривому РозіЛікування виразкової хвороби шлунку в Кривому Розі

Виразка шлунку – патологія шлунку з хронічним рецидивуючим перебігом, при якій формується дефект вистилаючої шлунок зсередини слизової оболонки і підлягаючих тканин. У зв'язку з порушеною цілісністю стінки шлунку роз'їдаються зсередини шлунковим соком, що посилює власне виразкове ураження. Як правило, дані патологічні явища відбуваються на тлі підвищення кислотності вмісту шлунка та мають серйозні наслідки. Тому важлива термінова допомога: лікування виразки у Кривому Розі, прийом гастроентеролога!

 

Розрізняють солітарні (одиничні) і множинні (в кількості більше трьох) шлункові виразки. Відмінною гістологічною особливістю виразок від ерозій є ураження більш глибоких шарів шлункової стінки – підслизового і м'язового. Необхідно відзначити, що внаслідок ерітелізаціі виразки шлунку на її місці у всіх випадках утворюється рубцева тканина.

 

Прояви виразки шлунку

 

Основний симптом виразки шлунку – больовий синдром. Зазвичай вже на самому початку розвитку хвороби пацієнт відзначає дискомфортні відчуття, що виникають частіше після їжі. Виразність болю вкрай варіабельна, але присутній він практично завжди.

 

На початковій стадії захворювання дискомфорт і біль в епігастрії будуть виникати після вживання в їжу агресивних продуктів – пряних, жирних, копчених та гострих страв. У міру прогресування патологічного процесу больовий синдром настає після прийому практично будь-яких продуктів харчування. Відзначивши зв'язок болю з їдою, багато пацієнтів починають голодувати, оберігаючи себе, але це веде тільки до посилення основної хвороби.

 

Голодування та виразка несумісні без адекватного лікування. Подібні особисті рішення ведуть до ускладнень патології шлунку. Дієта і виразка – зовсім інший, правильний підхід, але дієтичне харчування в момент проходження терапії призначає безпосередньо лікар!

 

Причини виразки шлунка

 

Дефект слизової оболонки шлунку оточений областю запалення. Спочатку утворення даного дефекту відноситься до порушення фізіологічного балансу захисних факторів слизової оболонки (шлункового слизу, гастрину і секретину, гідрокарбонатних сполук) і агресивними факторами (соляною кислотою, пепсином і HelicobacterPylori). Етіологічно значущими визнані фактори нейрогенної кортико-вісцеральної природи. Часті стреси або ж знаходження в стані "хронічного стресу", шкідливі звички, неправильне харчування, порушення фізіологічного режиму сну і неспання також вносять вагомий негативний вплив в появу і прогресування виразкової хвороби шлунка.

 

До виразки слизової оболонки шлунку також призводить прийом деяких ліків, в більшості випадків, при недотриманні пацієнтами правил їх вживання!
• Окремо виділяється виразкова хвороба шлунка ендокринної природи, що утворюються при дисбалансі функціонування залоз внутрішньої секреції;
• Циркуляторно-гіпоксичні виразки виникають при порушеннях трофіки органів шлунково-кишкового тракту внаслідок інших захворювань;
• Окремою групою представлені виразки, що виникають під час генералізованих захворювань макроорганізму: ВІЛ-інфекція, сифіліс, туберкульоз органів дихання та інших локалізацій!

 

Для виразкової хвороби шлунку властива сезонність перебігу із загостреннями у весняні та осінні місяці.

 

Виразка шлунку: симптоми та основні скарги пацієнта


Симптоми виразки шлунку: на що скаржиться пацієнтСимптоми виразки шлунку: на що скаржиться пацієнтВиразкова хвороба шлунка має дуже різноманітну симптоматику. У різних випадках захворювання в окремих пацієнтів можуть бути присутніми ті чи інші симптоми хвороби, можливо, в поєднанні, з різною частотою виникнення:
1. Больові відчуття в епігастрії з централізацією до середньої лінії живота. Больовий синдром вважається раннім за часом виникнення, якщо розвивається приблизно протягом однієї години після їжі; пізнім – при виникненні через три-чотири години після їжі; окремо виділяють "голодні" болі, які виникають в нічні години. Ряд пацієнтів відзначає біль вранці до прийому першої їжі в епігастральній ділянці або при значних перервах в прийомі їжі. Прийом алкогольних напоїв в переважній більшості випадків викликає больовий напад;
2. Для дев'яноста відсотків пацієнтів із виразковою хворобою шлунка печія – звичайний симптом;
3. Зниження апетиту носить як би "захисний" характер: пацієнт уникає прийому їжі, щоб не спровокувати наступ хворобливих відчуттів;
4. Часто відзначається відрижка з присмаком кислоти і гіркоти при розвитку виразки;
5. Непостійною, але досить частою ознакою є іррадіація больових відчуттів в область пупка і в поперек. При виникненні подібних болів в животі необхідно врахувати можливість розвитку супутнього реактивного холециститу і панкреатиту;
6. Почуття переповнення в епігастральній ділянці, в ряді випадків без чіткого зв'язку з прийомом їжі;
7. Практично постійним симптомом виразкової хвороби є підвищене слиноутворення і нудота. Спостерігається в ряді випадків і блювота, що іноді призводить до зникнення нудоти і болю в животі!

 

Характерні для виразкової хвороби різні диспепсичні розлади, посилене газоутворення (в тому числі при супутньому панкреатиті), втрата маси тіла, білястий наліт на язиці.

 

За даними медичної статистики, виникненню виразкової хвороби в переважній більшості випадків передує гастрит. Ігнорування цієї патології самим пацієнтом спостерігаючим його лікарем, а також вчасно не призначене лікування, призводять до прогресування даного патологічного процесу. І, в ряді випадків, розвитку власне виразкової хвороби шлунка!

 

Ускладнення виразки шлунку


Можливі ускладнення виразкової хвороби шлункуМожливі ускладнення виразкової хвороби шлунку

Виразкова хвороба шлунку небезпечна розвитком характерних для її перебігу ускладнень:
• При пенетрації виразки відбувається анатомічне руйнування шлункової стінки з розвитком виразкового ураження прилеглого органу. Найбільш часто пенетративно уражається підшлункова залоза з розвитком гострого деструктивного панкреатиту;
• У разі перфорації (прориву) гастральної стінки виникає запальне ураження черевної порожнини – перитоніт. Для перфорації характерні раптовість виникнення і реактивність течії;
• Невеликі крововтрати укладаються в стандартну картину перебігу виразкової хвороби шлунка. Якщо ж має місце руйнування стінки великої проходячої в області виразки кровоносної судини, то швидкість і масивність наступаючої в даному випадку крововтрати може привести до летального результату;
• Якщо протягом хвороби сформувався стеноз воротаря (топіка виразки відноситься до пілоричного відділу), то з плином часу їжа механічно не зможе потрапити в порожнину шлунку;
• Процеси малігнізації (тканинна злоякісна трансформація) спостерігається нечасто, але всі пацієнти з виразковою хворобою шлунку відносяться до групи ризику і повинні спостерігатися з позицій онконастороженості!

 

При розвитку невідкладних станів протягом виразкової хвороби, особливо в разі розвитку ускладнень захворювання, таких, як пенетрація і перфорація, шлункова кровотеча, – необхідно негайне звернення пацієнта в стаціонар для надання заходів швидкої медичної допомоги!

 

Діагностика виразкової хвороби

 

Діагностуванням виразкової хвороби повинен займатися лікар-фахівець в умовах профільного медичного закладу. У процес діагностики включається ретельний збір анамнезу, фізикальний огляд пацієнта, лабораторні дослідження, ультразвукова діагностика, а за потреби і гастроскопія шлунка – ендоскопічне дослідження, яке дозволяє провести візуальний огляд шлунка.

 

Тільки проаналізувавши результати комплексного обстеження, можливе призначення адекватного лікування пацієнта. Рекомендуємо записатися на прийом терапевта та гастроентеролога Клініки Медітон для встановлення та підтвердження діагнозу. Це дуже важливо, адже крім пептичної, антральної, стресової та прободної виразки описаними раніше симптомами відрізняється ще ціла низка патологій шлунково-кишкового тракту!

 

Лікування виразки шлунку у Кривому Розі: гастроентерологія

 

Виразка піддається лікуванню і наші лікарі готові допомогти пацієнту з будь-якою стадією перебігу захворювання. Важливо вчасно звернутися до фахівця, оскільки раннє виявлення, підтвердження та початок терапії значно підвищують шанси на одужання та відновлення.

 

Для лікування виразки призначають антибіотики та протибактеріальні засоби, залежно від етіології захворювання, ферменти для покращення травлення, препарати зниження кислотності та стабілізації моторики ШКТ. Можливе призначення додаткової симптоматичної терапії – протизапальні, анальгетики, пробіотики, вітамінні комплекси!

 

Дієта під час виразки

 

Головною метою призначення дієтичного харчування хворим на виразкову хворобу є виключення больових та диспепсичних явищ і сприяння епітелізації виразкового ураження слизової оболонки шлунка. Для цього перевага віддається продуктам харчування, що швидко залишають шлунковий мішок. Їжа повинна бути механічно, фізично і термічно щадящою. Дотримання харчового раціону відповідно до першого дієтичного столу з дотриманням послідовності призначення по підрозділах "А" і "Б" дає можливість досягнення поставленого завдання. У разі розвитку прободної виразки та ускладнень, лікар призначає індивідуальну дієту!

 

Профілактика виразкової хвороби

 

Науково обґрунтовані наступні заходи профілактики виразки шлунку:
• Попередження розвитку стресу;
• Своєчасна терапія захворювань, що передують розвитку виразки, в першу чергу гострого і хронічного гастриту;
• Повноцінне збалансоване харчування;
• Дотримання фізіологічного режиму трудової діяльності і сну.


Діагностика та лікування виразки шлунку в Кривому РозіДіагностика та лікування виразки шлунку в Кривому Розі

Лікування виразки шлунку на Філатова, Кривий Ріг: консультація гастроентеролога та терапевта, комплексне обстеження, читання результатів та призначення терапії, рекомендація дієти та профілактичних заходів. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо матеріали:

Консультація гастроентеролога

Ефективне лікування гастриту

Лікування запалення дванадцятипалої кишки

Поділитися