
Загострення захворювань влітку. Обережно – спека!
- 14 травня 2018
Обережно-спека! З приходом підвищених температур зростають і ризики!Літньому періоду часу притаманні так звані "літні хвороби". Це і загострення хронічних захворювань, якими людина страждає протягом тривалого часу, і виникнення патологій різних органів і систем людського організму, характерних саме для спекотної пори року.
Захворювання органів серцево-судинної системи
Для спекотної пори року характерно природне потенціювання діяльності серцево-судинної системи. У зв'язку з фізіологічним прискоренням обмінних процесів частішає частота серцевих скорочень, збільшується хвилинний викид, підвищується тонус судинної стінки. Все це є відповіддю організму на спеку, що настала. Влітку набагато швидше організм втрачає вологу, в тому числі за рахунок підвищеного потовиділення. Це, в свою чергу, призводить до згущення крові і необхідності посиленої роботи серцевого м'яза. Страждає функція оксигенації внутрішніх органів, а через згущення крові істотно підвищується ризик патологічної агрегації тромбоцитів і подальшого утворення тромбів.
Всі зазначені процеси стають найбільш небезпечними при різкій зміні кліматичної зони, наприклад, в момент швидкого перельоту зі звичного клімату в місцевість з жаркими погодними умовами.
Для того щоб попередити названі несприятливі явища, представляється доцільним вживання достатньої кількості рідини з оптимальним калій-магнієвим балансом. Людям з хронічною патологією серцево-судинної системи перед настанням спекотного сезону рекомендується відвідати лікаря-фахівця з метою розробки індивідуальних заходів щодо попередження розвитку небажаної симптоматики.
Так як настання літа неминуче, людям з хронічною серцево-судинною патологією необхідно завжди мати під рукою гіпотензивні препарати, спазмолітики, вазодилататори.
Літні проблеми з носоглоткою
Літні проблеми з носоглоткою: болить і дере горло
Як правило, в жарку пору року проблеми з носоглоткою викликаються неправильним використанням кондиціонерів, причому, як в приміщенні, так і в автомобілі. Кондиціонер є справжнім порятунком від згубної дії високої температури навколишнього середовища. Але потрібно враховувати, що потоки охолодженого повітря ні за яких умов не повинні потрапляти безпосередньо на тіло людини. Перебувати потрібно в такому місці, щоб холодні потоки вже розсіялися і змішалися із загальною повітряною масою приміщення.
Їсти морозиво і пити холодні напої в жарку пору року – нормально для кожної людини. Звичайно, в спеку хочеться саме цього. Але, йдучи на поводу у своїх бажань, людина ризикує захворіти літньою ангіною, якій притаманний важкий перебіг, а внаслідок її інфекційної природи – можливість зараження оточуючих. А лікування подібної патології відрізняється високою складністю!
Проблеми з нирками влітку
Навантаження на нирки влітку істотно зростає. Підвищене вживання рідин та потовідведення, фізіологічно потенційована діяльність органів серцево-судинної системи призводять до різкого підвищення навантаження на ренальний чашечно-лоханковий апарат, обумовленому посиленням кругообігу рідинних середовищ в організмі людини. І якщо у ряду індивідуумів рідина в достатній кількості випаровується з поверхні шкіри (при рясному потовиділенні), то у інших людей практично все видільне навантаження лягає саме на нирки.
Влітку навантаження на нирки серйозно зростає, будьте обережні!
У ряді випадків саме влітку спостерігається така ситуація, коли, незважаючи на вжиті людиною попереджувальні заходи, все-таки настає загальне зневоднення організму. І тут також на нирки лягає велике навантаження. Істотне підвищення питомої ваги сечі негативно впливає безпосередньо на ренальную тканину, а також призводить до порушень фільтраційної здатності нирок. Спостерігається втрата великої кількості мікроелементів в зв'язку з надмірним потовиділенням. Все це призводить до серйозних розладів самопочуття, що виражається в нездужанні, слабкості, можливому запамороченні і навіть ризиках короткочасної втрати свідомості.
Оптимальним варіантом є своєчасне вживання питної мінеральної води, причому обов'язково негазованої і не холодної. Це дозволить вчасно відновити природну втрату організмом рідини і забезпечити дотримання нормального електролітного балансу.
Розглядаючи варіанти вживання так улюблених в народі солоних мінеральних вод, необхідно враховувати, що солі затримують рідину в організмі, але не в тих місцях, де це потрібно. Наслідком цього може бути виникнення набряків!
Нервова система в літній період
Депресивні стани в весняно-осінні перехідні періоди відомі і зрозумілі давно. Але існує і так звана "літня" депресія. У цей період пригнічений емоційний стан обумовлений в першу чергу втратою організмом солей магнію, які відповідають за нормальне функціонування нервової системи організму людини. Сприяє цьому як підвищене потовиділення, так і надмірне виведення магнію нирками. При лабільності емоційного фону, підвищеній стомлюваності, неможливості виспатися саме в літню спеку слід підтримувати необхідний рівень магнію, вживаючи продукти і напої з достатнім його змістом. Але, незважаючи на оптимізацію дієти, доцільно звернутися до лікаря-фахівця з метою попередження розвитку більш важкої патології. Можливість виникнення такої самостійно оцінити практично нереально!
Також для нормальної трофіки нервової системи людини необхідна достатня кількість вітамінів групи В. Особливістю в даному випадку є те, що вітаміни цієї групи в організмі людини не синтезуються самостійно, і, як наслідок, необхідно надходження їх ззовні. Проконсультувавшись з лікарем, можливо знайти оптимальне рішення цієї проблеми. Таким рішенням може виступити вживання з їжею деякої кількості пивних дріжджів, а також прийом полівітамінних препаратів.
Літні проблеми зі шкірою
Літні проблеми зі шкірою у дітей та дорослих
Розпочати обговорення даного питання необхідно з того, що за даними світової медичної статистики, частота виникнення онкологічних захворювань шкіри неухильно зростає. Спостерігається дане явище у осіб обох статей і абсолютно всіх вікових груп. Підвищена інсоляція виступає також однією з головних причин в патогенезі розвитку онкопатології молочної залози.
Любителям позасмагати необхідно пам'ятати, що надмірне захоплення даним видом відпочинку загрожує так званим фотостарінням шкіри, яке мають тенденцію як би накопичуватися в глибоких дермальних шарах. Додатково про літні проблеми зі шкірою можна прочитати у розділі Статті!
Несприятливий вплив теплових і світлових сонячних променів (при надмірному знаходженні на відкритому сонці) проявляється не тільки в гіпертермальній активності на шкіру, але і в потенціюванні природних окислювальних ліпідних процесів в підшкірному шарі, коли концентрація вітаміну Е, інакше званого гормоном молодості, критично знижується. Все це може привести до витончення з подальшим пошкодженням клітинних мембран і, як наслідок, порушення тургору шкіри.
Для попередження негативного впливу так необхідних організму сонячних променів необхідно використовувати захисні засоби, наносячи їх на шкіру грамотно і своєчасно. З огляду на реальну небезпеку прямого сонячного світла, доцільно перебувати в зоні розсіяних сонячних променів, використовувати сонцезахисні головні убори, навіси, пляжні парасольки.
Проблема теплового удару влітку
Причиною теплового удару є різка зміна тиску крові в церебральних судинах. У літню спеку істотно збільшується потовиділення. В процесі випаровування поту з поверхні шкіри відбувається природне охолодження організму. Але в тих випадках, коли мало місце недостатнє вживання рідини, особливо в поєднанні з довгим перебуванням на сонці, внаслідок згущення крові і порушення електролітного балансу, відбувається компенсаторне розширення судин і критичне падіння артеріального тиску. Цей симптомокомплекс обумовлює стан, званий тепловим ударом. При цьому поряд з різкою загальною слабкістю, нудотою і запамороченням може спостерігатися також і втрата свідомості.
Тепловий удар: перша допомога і як уберегтися від проблемиВ разі теплового удару, потерпілому необхідно негайно надати невідкладну допомогу. Основний захід – це припинення впливу на організм високої температури. Прикладання до голови перенесеної в тінь людини холодної пов'язки в деякій мірі призведе до гіпотермічного впливу на мозкові структури. Одночасно з проведенням невідкладних заходів необхідно терміново викликати лікаря, краще за все – бригаду швидкої медичної допомоги!
Харчові отруєння в жаркий період
У жарку пору року істотно скорочується термін можливого вживання готової їжі. Саме тому літні харчові отруєння, а також кишкові інфекції, на жаль, не є рідкістю. Диспепсичні розлади, слабкість, ознаки загальної інтоксикації є абсолютними показаннями для негайного звернення до лікаря. Виняткова небезпека даних станів ні в якому разі не допускає самолікування!
Пітниця, подразнення шкіри
Найчастіше цей стан розвивається у дітей, але можливо спостерігати симптоми пітниці і в інших вікових групах. Зовнішніми проявами є мацерація і гіперемія окремих ділянок шкіри. У дитячій практиці – це занепокоєння, плаксивість дитини.
Зважаючи на порушення цілісності шкірних покривів і реальної небезпеки приєднання вторинної інфекції, крім антисептичної обробки пошкоджених ділянок шкіри необхідно проконсультуватися з лікарем для визначення подальшої тактики лікування в кожному конкретному випадку.
Розвиток грибка влітку
Велика частота мікозних уражень шкіри, в тому числі шкіри стоп і нігтьових пластин, в даний час представляє серйозну проблему.
У літню пору, коли внаслідок спеки пітливість стоп істотно збільшується, ризик зараження грибковими захворюваннями незрівнянно зростає, особливо враховуючи масові відвідування басейнів і аквапарків.
Для попередження зараження грибковими захворюваннями необхідно строго дотримуватися правил особистої гігієни, що включають в себе користування індивідуальними гумовими капцями при відвідуванні громадських душових. При відвідуванні басейну необхідно пройти через санітарну ножну ванну, розташовану перед чашею басейну.
Пітниця і грибок влітку: свербіж, лущення, почервоніння шкіри, порушення нігтьових пластин
При виникненні свербіння шкіри стоп, зміні кольору і структури нігтьових пластин, до лікаря-дерматолога потрібно звернутися негайно!
Даний список проблем, на жаль, не є остаточним. І він може налічувати десятки захворювань і дискомфортних станів, які посилюються з підвищенням температур навесні і влітку, особливо у тих людей, які переживають високий рівень метеозалежності. Тому варто звертати увагу на всі різкі зміни власного стану, при наближенні літа і, тим більше, перед від'їздом у відпустку. Також, згадати вже наявні хронічні захворювання, інші патології власного організму, і звернутися до лікаря для отримання рекомендацій, як саме попередити неприємні і небезпечні ситуації. Записатися на прийом можна по телефону, або безпосередньо в реєстратурі Клініки Медітон!