Біль в області попереку: діагностика та, лікуванняБіль в області попереку: діагностика та, лікуванняБольові відчуття в області попереку можуть виникати незалежно від часу доби, положення тіла людини, як при виконанні будь-якої фізичного навантаження, так і в стані абсолютного спокою. Практично у всіх вікових групах можна зустріти випадки, коли болить спина та поперек. Наші фахівці пропонують допомогу: експертне лікування попереку у Кривому Розі, щоб швидко позбутися болю та дискомфорту!

 

Біль проявляється абсолютно раптово, з так званого прострілу в поперек. Біль може іррадіювати в одну або обидві нижні кінцівки. Саме стріляючий біль в ногу характерний для радикуліту поперекового відділу хребта – запального процесу в спинномозковому корінці. Будучи вкрай неспецифічним синдромом, біль в попереку – поліетіологічний, тому при виникненні його слід обов'язково звернутися до лікаря.

 

Причини болю в попереку

 

Виділяють ряд основних причин болю в попереку:
Явища остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта з корінцевим синдромом;
• Вікові зміни хребетних структур, переважно дегенеративного генезу;
• Поперековий остеохондроз, спондильоз;
Протрузії міжхребцевих дисків, міжхребцеві дискові грижі;
• Патологія зв'язково-м'язового апарату;
• Міастенія, гіпотрофія і атрофія паравертебральних м'язів;
• Дерматологічна патологія в даній області;
• Патологія органів малого таза, простатити різного генезу;
• Незбалансоване фізичне навантаження і травми хребта;
• Довге стояння або надмірно тривала ходьба;
• Хвороби нирок, різке падіння на стопи, онкопатологія.

 

За рахунок розвитку зазначених патологій і запального процесу, а також зовнішнього впливу, виникає тягнуча біль в поясниці, простріли спини і попереку, локальні і іррадіюючі в ноги болі, печіння, заклинювання суглобів, значне обмеження рухливості. Зверніть увагу на наступні ознаки захворювань опорно-рухового апарату, з якими обов'язково слід звернутися по професійну допомогу!

 

Симптоми болю в попереку, причини


Основні симптоми або як проявляється біль у поперекуОсновні симптоми або як проявляється біль у попереку

Біль в попереку називають люмбалгією. Це стан, коли больові відчуття і гіпертонус паравертебральних м'язів локалізовані в області від нижніх ребер до сідниць, іноді і з їх захопленням. У випадках, коли біль іррадіює в ногу, говорять про люмбоішіалгію.

 

Діагностично значима, крім гостроти і вираженості больових відчуттів, давність появи болю в попереку, а також обставини, при яких він спочатку виник. Прийнято класифікувати, що за часом виникнення в терміні давності до трьох місяців біль в попереку вважається гострим. Якщо ж цей термін перевищує дванадцятитижневий період, больові відчуття класифікуються вже як хронічні.

 

Перебіг хронічного больового синдрому характеризується періодами загострення і ремісії, яка, як правило, часто буває уявною.

 

Діагностично важливе значення має те, як біль відчувається самим пацієнтом. Він може бути локалізованим в якійсь конкретній точці. І пацієнт дану точку вказує в будь-який час чітко і безпомилково – біль у попереку праворуч або ліворуч, болить спина з боків від хребта, тягне низ спини. Також біль може віддавати по ходу нервових стовбурів в сідничну область, нижню кінцівку (причому в різні її відділи). Біль низу спини виражений, коли часто можна відмітити стріляючий біль в попереку, а також змазаний, тупий.

 

Внаслідок різного ступеню вираженості больового синдрому, обсяг рухів в хребті може бути знижений, а в деяких випадках – практично до повної нерухомості.

 

Залежно від конкретної патології, біль може виникати як при фізичному навантаженні на вертебральні структури, так і під час нічного сну, коли будь-який фізичний вплив на хребетний стовп практично зведений до нуля. Посилення больових відчуттів при різких рухах, коли відчувається стріляючий біль в попереку та його наростання, часто свідчить про радикулярний генез больових відчуттів.


Чому болить спина, з якими патологіями це може бути пов'язаноЧому болить спина, з якими патологіями це може бути пов'язано

За даними світової медичної статистики, провідну етіологічну роль болю в попереку грає остеохондроз попереково-крижового відділу хребта. До певного часу було прийнято вважати причиною виникнення остеохондрозу прогресуючі вікові дегенеративні зміни в вертебральних структурах. Однак вікові параметри пацієнтів з даним захворюванням змусили переглянути вчених-вертебрологів свій науковий погляд на цю проблему. В даний час клінічно незаперечно доведено, що в власне етіології остеохондрозу величезну роль відіграють малорухливість на роботі і в побуті, куди входять як довга робота з комп'ютером, так і тривале перебування за кермом автомобіля.

 

З огляду на гіподинамічну складову, переконливо простежується наступний патофізіологічний механізм: статичне навантаження призводить до сплощення міжхребцевих дисків, як наслідок виникає компресія відходячих від них спинномозкових корінців з їх подальшою травматизацією остеошипами. Саме патологічний механічний вплив на корінець (лат. - radix) і призводить до радикуліту, що супроводжується вираженим больовим синдромом.

 

Чималу роль у виникненні поперекових болів грають запальні захворювання хребетного стовпа ревматоїдного генезу. Для них характерним є прихований, практично непомітний початок, повільне, але наполегливе прогресування. Початок захворювань даної групи характерний для молодого віку і переважно для осіб чоловічої статі. Пацієнти можуть протягом тривалого часу терпіти болі в попереку в нічні години, не надавати значення скутості в спині в ранковий час після пробудження, а наростання слабкості і зменшення свого виробничого потенціалу пояснювати іншими причинами. На жаль, але, як правило, верифікований діагноз виставляється лише через приблизно шість-вісім років від власне початку захворювання. У цьому терміні хвороби анатомо-фізіологічні зміни стають вже незворотними, виробнича діяльність не представляється можливою, і в підсумку настає глибока інвалідизація з вкрай несприятливим подальшим прогнозом.


Болі в області попереку і серйозні ускладненняБолі в області попереку і серйозні ускладненняНеможна залишити без уваги таке захворювання, як туберкульоз хребта. Мікобактерія туберкульозу (МБТ) може вражати абсолютно всі органи організму людини. Виняток становлять лише волосся і нігті. Вкрай рідко туберкульоз хребта зустрічається як самостійне ізольоване захворювання. Найчастіше він супроводжує туберкульозну патологію органів дихання. Діагностика туберкульозного ураження хребта вкрай складна, нею займаються лікарі-фтизіоостеологи. І якщо при підтвердженому діагнозі туберкульозу органів дихання пацієнт скаржиться на біль в спині, то це буде однозначним показанням для направлення такого пацієнта на консультацію в установу протитуберкульозної служби.

 

Біль у попереку: обстеження

 

Спектр обстеження передбачає всебічну клініко-інструментальну діагностику. Крім клінічних лабораторних аналізів, можуть бути показані інструментальні методи діагностики. Якщо болить поперек, широко застосовується метод комп'ютерної томографії, магнітно-резонансна томографія. Ці діагностичні методи дослідження дозволяють візуалізувати як на екрані монітора, так і на плівковому носії найдрібніші вертебральні і паравертебральні структури, і тоді визначення патології в них стає значно точнішим, а постановка клінічного діагнозу – найбільш достовірною.

 

Лікування болю в попереку в Кривому Розі


Лікування болю в попереку повинен проводити тільки лікар-фахівець, і тільки після всебічного комплексного обстеження пацієнта, з урахуванням симптомів, історії хвороби, результатів огляду та діагностичних заходів. Після постановки клінічного діагнозу розробляється індивідуальний план лікування кожного конкретного пацієнта. Це не просто таблетки від болю в попереку. Алгоритм лікування передбачає медикаментозну терапію, використання фізіотерапевтичних методів впливу, дозоване навантаження, а також спеціальну зарядку. Призначення при болях у попереку, куприку та хребті робить невролог або ортопед-травматолог!

 

Індивідуальне лікування болю в поперековому відділі: кваліфікований підхідІндивідуальне лікування болю в поперековому відділі: кваліфікований підхідЛікування попереку: Кривий Ріг, медичний центр Клініка Медітон! Болі та простріли попереку, тягнучі болі, защемлення, розтягнення, травми – медикаментозна терапія, ін'єкційні методики, спеціальні рекомендації. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Додаткові матеріали:

Консультація ортопеда-травматолога

Прийом невролога

Лікування спортивних травм

Поділитися