Лущення шкіри: лікування патології в Кривому РозіЛущення шкіри: лікування патології в Кривому РозіЕпідермальні клітини замінюються у кожної людини безперервно протягом усього життя. Нерідко відшарування лускатого епітелію не викликає будь-якого занепокоєння. Однак надмірне лущення і сухість шкіри можуть бути свідченням різних прихованих патологічних процесів в організмі, в тому числі і дерматологічних захворювань. Якщо ви помітили пляму, що лущиться, або дерматоз, краще звернутися до лікаря: консультація дерматолога в Кривому Розі, лікування лущення та свербіння, корости і лишая!

 

Причини лущення шкіри на тілі

 

Причини надмірного лущення шкіри різноманітні. У їх числі можуть бути різні дерматологічні захворювання, патологія макроорганізму, гіперінсоляція, агресивне середовище, створюване різними хімічними агентами, в тому числі і косметичними та парфумерними виробами. Вплив даних агентів і призводить до гіпердесквамації внаслідок прискорення загибелі клітин епідермісу.

 

Також можна виділити типові причини, що можуть привести до почервоніння, свербіння, подразнення шкіри, а також виступити причиною появи шкірного висипу:
• Надмірно часте відвідування сауни, лазні, прийом гарячих ванн. В процесі даних процедур відбувається поступова адаптація шкірних покривів до зазначених впливів, проте можливий передчасний знос епідермальних клітин з їх підвищеною десквамацією, лускатим лущенням. Спостерігається лущення шкіри на обличчі, голові та вухах, лущиться шкіра на руках, стегнах і спині. У разі повернення до звичайного, фізіологічного режиму прийому даних процедур, названі явища купіруються повністю і самостійно, без будь-якої медикаментозної терапії;
• Під час гігієнічних ванних процедур ряд людей використовують мочала з грубого матеріалу. При цьому відбувається надмірний механічний вплив на клітини епідермісу, і, як наслідок, його підвищене лущення на боках і спині, на грудях та кінцівках;
• Засоби побутової хімії, а також парфумерно-косметичні вироби, які використовуються в тій чи іншій мірі практично кожною людиною, можуть стати причиною контактного дерматиту, прояви якого вкрай різноманітні: від легкої гіперемії шкіри до десквамації з утворенням ерозій і виразок шкірних покривів. У цих випадках необхідно не тільки негайно припинити контакт з агресивним хімічним агентом, але і в подальшому забезпечити повну відсутність зіткнення з ним і його аналогами. Ігнорування симптомів може призвести до алергії та лущення, сильного свербежу та появи висипів і язв;
• Шкіра лущиться і з причини підвищеної сухості навколишнього повітряного середовища. Коли на вулиці спекотно і шкіра піддається ультрафіолетовому опроміненню, сонячні опіки та лущення на обличчі та плечах, спині та ногах стають стандартним наслідком. Але це не означає, що процес адекватний та нормальний!

 

Слід відзначити й чому свербить та лущиться шкіра на голові. Причин декілька, і це може бути лупа, себорейний дерматит, псоріаз голови, звичайна алергічна реакція, воші!


Основні причини лущення шкіри на тілі та обличчі, руках та ногахОсновні причини лущення шкіри на тілі та обличчі, руках та ногах

Недолік вітамінів та лущення шкіри часто пов'язані. Гіповітамінози здатні викликати досить серйозні патологічно процеси не тільки шкірних покривів, але і організму людини в цілому. Якщо ви помітили алергічні реакції, лущення і свербіж, важливо звернути увагу на ці симптоми, і відразу звернутися до лікаря!

 

Для літнього і старечого віку характерні дегенеративні зміни шкірних покривів, що характеризуються, як правило, сухістю і надмірним лущенням шкіри. Нерідко спостерігаються сухі лікті і коліна, а також плями, що лущаться, на шкірі спини. Можна відзначити інші зміни, наприклад, коли пігментні плями лущаться або на поверхні шкіри з'являються новоутворення – кератоми, базаліоми!

 

Причиною надмірного лущення можуть також виступати розлади неврологічного характеру, дисфункціональні стани гормональної системи, гастроентерологічні захворювання, оваріальна патологія, хвороби простати та інші патологічні стани макроорганізму.

 

Симптоми лущення шкіри


Симптоми даної патології зазвичай добре візуалізуються. Відшарування шкіри дрібними лусочками, великими бляшками і невеликими пластами, як правило, не проходить непоміченим. Нерідко проблема супроводжується шкірним свербінням, буває, що і досить вираженим. На місці роздряпів можуть з'явитися зони гіперемії, а при вираженості цього явища – з точковими підшкірними гематомами. Надлишкова сухість шкіри може викликати відчуття стягнутості і інші дискомфортні для людини прояви. Але часто буває, що плями з лущенням на шкірі не сверблять, мають білий або коричневий відтінок, відсутня гіперемія або інші дратівливі симптоми. Це знову говорить про неможливість самостійно поставити собі діагноз. Тому звернення до лікаря є обов'язковим. Якщо шкіра лущиться, свербить і відшаровується, на місцях розчісування виникають ранки і потовщення з кірками, важливо не відкладати похід до фахівця.

 

Діагностика лущення шкіри у відділенні дерматології

 

У тих випадках, коли на лущення шкіри вже не можна не звернути уваги (а краще, звичайно, відразу ж при появі даного симптому) необхідно звернутися за консультацією до фахівця. Лікуванням патології шкіри займається лікар-дерматолог. Тільки професіонал у своїй галузі медицини після ретельного збору анамнезу (виявлялася патологія шкіри у когось з родичів, чи був контакт з агресивними хімічними сполуками, вживалися в їжу продукти і напої з можливим алергологічним впливом, використовує людина біодобавки, турбує пацієнта що-небудь ще крім лущення шкіри та інше), зможе призначити необхідний спектр клініко-лабораторних досліджень, результати яких дозволять організувати правильне комплексне лікування з динамічним спостереженням в ході проведеної терапії. Якщо у вас лущення шкіри на обличчі, спині або плечах, лущення на ліктях та колінах, зверніться до спеціаліста!

 

Лущення шкіри: лікування у Кривому Розі

 

В даний час лікування дерматологічних захворювань передбачає саме комплексний підхід. З огляду на реалії сьогодення, шкірна патологія рідко виступає як самостійне ізольоване захворювання. Тому, призначаючи лікування безпосередньо шкірних покривів, лікарі Клініки Медітон враховують необхідність лікувального впливу на організм людини в цілому. І призначена медикаментозна терапія може поєднуватися як з методами фізіотерапевтичного впливу, так і з застосуванням загальнозміцнюючих процедур!

 

Залежно від результатів обстеження, фахівець може рекомендувати додаткові консультації алерголога, інфекціоніста, гастроентеролога, дерматоонколога. Важливо точно визначити причину патології та впливати на основне захворювання, одночасно подавляючи симптоми. Призначаються препарати для зволоження шкіри, спеціальні процедури, вітамінотерапія, імуномодулятори, антигістамінні засоби, загоювальні та регулюючі препарати, відлущуючі та інші засоби!

 

Лікування лущення шкіри в Клініці Медітон на ФілатоваЛікування лущення шкіри в Клініці Медітон на ФілатоваЛікування лущення та свербежу у Кривому Розі: дерматолог на Філатова та Поштовому, лабораторна діагностика та цифрова оцінка характеристик шкіри. Якщо лущиться шкіра на обличчі, пересихає і свербить шкіра на руках і ногах, необхідно експертне протокольне лікування в дерматологічному центрі. Запис на прийом лікаря за телефоном (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Діагностика та лікування шкірних захворювань

Лікування стрептодермії у дітей і дорослих

Діагностика та лікування корости

Поділитися