Метеозалежність – реакція людини на зміни погодиМетеозалежність – реакція людини на зміни погодиМетеопатія – стан, що говорить про надчутливість макроорганізму до раптових змін погоди. Причини і прояви метеозалежності вкрай різноманітні. Це і порушення функціонування будь-якого органу ізольовано або системи органів, і дисфункціональний стан на рівні організму людини в цілому. Тому реакції організму на погоду вимагають уваги: лікування метеозалежності у Кривому Розі, терапія метеочутливості та виражених реакцій на зміни навколишнього середовища!

 

Що являє собою метеозалежність

 

В даний час багато людей схильні пов'язувати погане самопочуття зі змінами погодних умов. Найчастіше це представниці слабкої статі, які нерідко переконують себе в погіршенні здоров'я після вивчення прогнозу погоди. Але не тільки сила самопереконання грає роль, але і дійсна причетність магнітних бур і різкої зміни погоди, так як люди дійсно починають відзначати погіршення загального стану, що відмічається головними болями, болем в ногах і області попереку, відчуттям того, що крутить суглоби.

 

Певні погодні умови здатні значною мірою впливати на стан здоров'я. Системи нейро-гуморальної регуляції організму людини чутливі навіть до самих незначних змін кліматичних умов. І з самого раннього дитинства кожен з нас може відзначити гарний, бадьорий, активний настрій в сонячну, ясну погоду, тоді як в дощ і похмурий день виникає бажання відпочити, додатково поспати.

 

Таким чином, можна зробити висновки, що метеозалежність є природною відповіддю макроорганізму на те що відбуваються в зовнішньому середовищі, погодні зміни.

 

Слід також зазначити, що прояви метеозалежності більш виражені у людей з різними хронічними захворюваннями.

 

Чому розвивається реакція на погоду


У кого і чому проявляється метеочутливість, що означає даний станУ кого і чому проявляється метеочутливість, що означає даний стан

Стан організму людини, коли є виражена реакція на погоду та метеочутливысть, вчені пов'язують зі стрімкою урбанізацією і наростаючим прогресом цивілізації взагалі. І тут причинами метеозалежності виступають порушення нормального режиму праці і відпочинку, сну і неспання. Розвиток науково-технічного прогресу є однією з найбільш важливих причин, так як присутня втрата зв'язку з природою, погіршення або серйозна зміна адаптаційних процесів!

 

Всі люди по-різному реагують на мінливі погодні умови. Характерна чутливість до погоди для новонароджених, осіб похилого та старечого віку. Вікова реакція на погоду пояснюється підвищеною вразливістю зазначених вікових груп до будь-яких змін зовнішнього середовища.

 

Типи погодних умов, що впливають на людський організм

 

Виділяють ряд основних природних факторів, зміни яких можуть істотно вплинути на стан здоров'я метеочутливих людей:
• Значні зміни температури навколишнього повітря;
• Істотне підвищення вологості за невеликий відрізок часу;
• Раптова зміна сонячної активності;
• Фізичне та хімічне забруднення навколишнього повітряного середовища;
• Підвищена геомагнітна активність;
• Зниження кисневої концентрації у вдихуваному повітрі;
• Стан погоди, коли протягом відносно нетривалого часу атмосферний тиск коливається в ту чи іншу сторону.


Причина метеозалежності – стрес. Жінки в клімактеричному періоді також відзначають надчутливість до змін погоди. Схильні до неї і підлітки в період статевого дозрівання. Багато вчених разом з іншими причинами називають і фактор спадковості. У осіб з наявністю хронічних захворювань зміни самопочуття найбільш характерні напередодні змін температури навколишнього середовища. Страждають вони також і перед випаданням атмосферних опадів.


Метеозалежність регулюється геофакторами і родом занять людиниМетеозалежність регулюється геофакторами і родом занять людини

В результаті проведених досліджень встановлено, що метеозалежність більш характерна для населення мегаполісів, імунні сили якого ослаблені несприятливим впливом забрудненого зовнішнього середовища, а також оточуючими технократичними впливами, що втручаються в повсякденне життя. Сільське населення, що зберегло більш тісний контакт з чистою природою, має, як наслідок, більш розвинені захисні імунні сили організму, тому погодні зміни жителями сіл переносяться в більшості випадків значно простіше.

 

Внаслідок зосередження об'єктів промислового виробництва у великих містах спостерігається підвищений вміст важких іонів в навколишньому повітрі, що перешкоджають нормальному проходженню сонячного світла, життєво необхідного всім. Порушується і нормальний вологообмін. Саме тому у великих містах жарку пору року переносить їх жителями набагато складніше, і це загрожує більш частим розвитком серйозних захворювань.

 

Раптові катаклізми природи досить часто є причинами погіршення стану людей, що мають серцево-судинну патологію. В них можуть раптово розвиватися напади нестабільної стенокардії та інфаркт міокарда, гострі порушення мозкового кровообігу за типом ішемічного і геморагічного інсульту. Особи з вегетативною нестійкістю можуть бути схильні до раптової непритомності. У вагітних жінок несподівані різкі погодні зміни можуть викликати передчасну родову діяльність. Значні коливання температури навколишнього повітря небезпечні розвитком різних алергічних реакцій, в тому числі реакцій негайного типу, що вимагають екстреної медичної допомоги. Збільшується ризик розвитку нападу бронхіальної астми і навіть настання астматичного статусу.


Зростання вологості атмосферного повітря негативно впливає на функціонування опорно-рухового апарату, а також значно збільшує ризик захворювання простудою, бронхітами, пневмоніями та іншими хворобами запального генезу.


Вплив різких змін погодних умов на тонус і загальний стан людиниВплив різких змін погодних умов на тонус і загальний стан людини

У випадках, коли раптово і істотно протягом досить нетривалого часу коливається атмосферний тиск, створюються умови для порушення функціонування міокардіоцитів і, як наслідок, серцевої діяльності. Страждає судинний тонус, починаючи з магістральних судин і закінчуючи артеріолами і венулами. Утруднюється робота органів дихання, а при наявності патології з їх боку можуть спостерігатися задишка і ознаки кисневого голодування.

 

При випаданні атмосферних опадів у вигляді туману, а також при сильному вітрі можна спостерігати скарги пацієнтів на безсоння, невмотивовану тривожність.

 

Посилення геомагнітної активності негативно позначається на функціонуванні серцево-судинної системи, центральної і периферичної нервової системи, органів системи дихання. Люди, у яких є патологія зазначених систем органів, як правило, високометеозалежні.

 

Симптоми метеозалежності


З боку серцево-судинної системи:
• Тахі- або брадикардія;
• Загрудинні болі, можливе поширення в ліве плече, ліву лопатку, ліву руку;
• Відчуття нестачі повітря на вдиху;
• Тахіпное;
• Різні види аритмії.


Симптоми метеозалежності: тиск, головний біль, шум у вухахСимптоми метеозалежності: тиск, головний біль, шум у вухах

Зі сторони центральної нервової системи:
Мігрень і мігренеподібні стани;
• Відчуття шуму у вухах;
Запаморочення з можливим приєднанням атаксії;
• Миготіння "мушок".

 

Астено-невротичні симптоми:
• Апатія;
• Підвищена дратівливість;
• Зниження працездатності;
Підвищена стомлюваність;
• Гіпо- або гіпертонічні стани з їх можливим чергуванням.


Розрізняють і змішані симптоми, які характеризуються прискореним серцебиттям, дратівливістю на межі агресивності, підвищеним почуттям втоми, відчуттям нестачі повітря і прискореним диханням, зниженням загального потенціалу продуктивності. Метеозалежні люди почуваються погано комплексно, що впливає на працездатність та стандартний життєвий ритм!

 

Методи лікування метеозалежності Кривому Розі

 

Як давно і добре відомо, будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Тому провідну роль в боротьбі з метеозалежністю відводять профілактиці цієї недуги. Необхідно регулярно, в будь-яку погоду гуляти, бажано в зоні зелених насаджень і достатнім проникненням сонячного світла. При цьому слід домогтися того, щоб співвідношення вологи, світла і кисню було оптимальним.

 

З огляду на те, що подолати метеозалежність надзвичайно складно, підхід до вирішення даної проблеми повинен бути комплексним. Спочатку потрібно боротися з причиною, а не зі слідством. Основні сили потрібно направити на лікування тієї патології, яка обумовлює розвиток метеозалежності. Одночасно з цим слід постійно бути в курсі метеоновин з тією метою, щоб своєчасно підготуватися до можливої зміни погоди як в плані прийому призначених лікарем фармакологічних препаратів, так і задля створення собі заздалегідь комфортних побутових умов.

 

При зміні погодних умов необхідно частіше, ніж зазвичай, стежити за показниками артеріального тиску. У цей період можлива зміна дозувань і кратності прийому гіпотензивних засобів (що заздалегідь обов'язково має бути погоджено з лікарем). Особам, що страждають на бронхіальну астму, необхідно мати в прямій доступності засоби невідкладної допомоги, наприклад, інгаляційний лікарський препарат, заздалегідь призначений лікарем. Особам, схильним до гіпотонії, напередодні зміни погоди доцільно мати під рукою вазотонізуючі фармакологічні засоби.

 

У разі небезпеки виникнення природних катаклізмів вкрай доцільною представляється відмова від запланованих поїздок в відмінну від звичної кліматичну зону. Якщо ж відмова від даної поїздки з яких-небудь причин неможлива, слід заздалегідь проконсультуватися з лікарем про заходи превентивної профілактики, а також про медикаментозну терапію в разі настання погіршення стану. Метеозалежні люди повинні мати медикаментозні засоби для невідкладної медичної допомоги!

 

Метеопатія або метеочутливість із вираженою реакцією організму на погоду – проблема багатьох людей. Саме на це питання звернули увагу наші фахівці, які готові прийти на допомогу кожному, хто асоціює поганий стан із навколишнім середовищем та точно помітив чутливість до похмурої погоди, змін клімату!

 

Діагностика та лікування метеочутливості в Кривому РозіДіагностика та лікування метеочутливості в Кривому РозіЛікування метеозалежності у Кривому Розі, визначення причин метеочутливості та розробка схеми терапії для відновлення стану, профілактики реакцій на погодні умови. Запис на консультацію за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Допоміжна інформація:

Як боротися з авітамінозом

Як поліпшити захисну функцію організму

Сезонне загострення захворювань

Поділитися