Що являє собою короста і як лікувати захворювання шкіриЩо являє собою короста і як лікувати захворювання шкіриКороста – це захворювання, відоме людині сотні років. Але не так давно був встановлений його достовірний зв'язок з коростяним кліщем, який здатний завдати маси незручностей. Хвороба неприємна і заразна, тому рекомендуємо звернутися до лікаря з появою симптомів. Лікування корости у Кривому Розі: консультація дерматолога та прийом інфекціоніста.

 

Що робити, якщо є підозра на коростяного кліща, шкіра свербить і пече? Чи може бути короста на ногах і руках, на сідницях та в паху? Як виглядає короста та висипання від кліща у дитини? Які мазі від корости ефективні і скільки триває лікування? Як швидко вилікувати коросту? Подібні питання наші фахівці чують щодня, але правильною відповіддю буде саме консультація у кабінеті лікаря, огляд та вивчення скарг пацієнта. Точний діагноз – прямий шлях до успішного лікування корости та інших дерматологічних захворювань, паразитарних уражень шкіри!

 

Спостережуваний циклічний перебіг корости ряд дослідників пов'язує з виникненням стихійних лих, веденням воєн, періодами голоду та інших причин, що призводять до скупченості людських мас і, як наслідок, до антисанітарії. Але також для даного захворювання характерна сезонність. У середніх широтах, відповідних нашому кліматичному поясу, короста частіше зустрічається в осінньо-зимовий період. Це частково пояснюється тим, що плодючість коростяного кліща в даний час істотно зростає. Необхідно враховувати також, що в холодну пору року потовиділення людини набагато нижче, а значить, знижується й кількість потової рідини, яка має протикоростяні властивості. У місцевості, де сезонні коливання температури виражені несуттєво, частота зараження коростою протягом усього року приблизно однакова.

 

За даними світової медичної статистики, протягом останнього десятиліття двадцятого століття близько 5% населення планети перенесло захворювання коростою. До зараження схильні представники абсолютно всіх вікових груп, проте все ж частіше хворіють особи молодого і дитячого віку.

 

Переносником корости є коростяний кліщ. Морфологічно цей зовнішній паразит має невеликі розміри. Парування різностатевих особин здійснюється на поверхні шкіри. Після завершення процесу спарювання відбувається загибель самця. Самка ж проробляє в шкірі "коростяні ходи", які легко візуалізуються. У кожному з цих ходів самкою відкладається від двох до чотирьох яєць. Розвинуті личинки вже на десятий день свого життєвого циклу досягають розмірів статевозрілої особини, здатної до розмноження. Тривалість життя самки коростявого кліща становить від одного до півтора місяців в шкірі "господаря", поза тілом людини життєвий цикл закінчується на третій день. Фізіологічно для коростяного кліща неприйнятне сухе повітря, і в умовах, коли вологість навколишнього повітря низька, термін життя кліща не перевищує одного дня.

 

Причини корости і механізм передачі захворювання


Основні причини корости, чому розвивається захворюванняОсновні причини корости, чому розвивається захворювання

Основним шляхом передачі даного захворювання є тактильний контакт з шкірними покривами хворої коростою людини. Також описані факти інфікування коростою при користуванні постільною білизною та одягом зараженого, при контакті із загальними м'якими меблями. Можливе зараження коростою і при статевому контакті. З огляду на останній пункт, коросту класифікаційно відносять також і до захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

 

Різновид корости, що вражає тварин, для людей не є небезпечним і до їх зараження не призводить. У виняткових випадках, якщо все ж таке зараження відбулося, то одужання настає досить швидко, а перебіг хвороби не буває важким. Необхідно пам'ятати, що недотримання правил особистої гігієни на кілька порядків збільшує ризик інфікування даним захворюванням!

 

Симптоми корости

 

Від початкового інфікування до перших клінічних проявів захворювання проходить від одних до семи діб. У тривалості інкубаційного періоду істотну роль відіграє як пора року, так і фактична кількість потрапивших на шкіру здорової людини коростяних кліщів. Перша ознака корости – це свербіж. Характерно прогресивне наростання вираженості свербежу. Відзначається посилення свербіння у вечірні та нічні години, що пов'язано з інтенсивністю процесів життєдіяльності коростявого кліща в даний час доби.

 

Також характерними симптомами є почервоніння шкіри і шкірні висипання. Найчастіше висип можна візуалізувати в області променезап'ясткових суглобів і стоп, в пахвових западинах, в області згинальних поверхонь верхніх кінцівок і навколососковій області, спостерігається короста на боках тулуба, близько пупка, на шкірі сідниць і попереку. Зустрічається і короста на статевих органах!

 

У переважній більшості випадків вузликові утворення невеликої величини спостерігаються на шкірі міжпальцевого простору.

 

У випадках, коли захворювання не лікують або лікують неправильно, через два-чотири тижні характер висипу набуває папуловезикульозного виду, що є результатом життєдіяльності прониклих в організм людини паразитів. Можливі як поява сильного лущення і сухості шкіри, так і приєднання шкірної інфекції у вигляді гнійних висипань і кров'яних кірочок. Характерна симетричність шкірних проявів корости.

 

Для типового перебігу корости характерний груповий характер свербіння. При виникненні свербежу у всіх осіб, які проживають спільно, доцільно негайно проконсультуватися у лікаря-дерматолога.

 

Діагностика та лікування корости в Кривому Розі

 

Поставити діагноз короста може тільки лікар-фахівець з патології шкіри після проведення огляду пацієнта і застосування клініко-лабораторних методів діагностики. Підтвердивши діагноз з урахуванням різновиду і стадії захворювання, інфекціоніст або дерматолог призначає пацієнтові як зовнішнє медикаментозне лікування, так і загальну фармакотерапію. Самолікування абсолютно неприпустиме, так як неправильно підібрані препарати і їх дозування приведуть до хронізації процесу, лікування якого неминуче буде більш складним і тривалим!

 

Якщо виявлена короста у дитини або у дорослого, почервоніння та сильний свербіж, висипання на поверхні шкіри та лущення, зверніться до фахівця для огляду та діагностики. Хвороба заразна, тож ігнорування проблеми підвищує ризики інфікування рідних та близьких!

 

Діагностика корости в Клініці Медітон, лікування сучасними методамиДіагностика корости в Клініці Медітон, лікування сучасними методамиЛікування корости у Кривому Розі: відділення дерматології на Поштовому та Філатова! Якщо у вас короста на руках і ногах, у паху і не стегнах, шкіра червона і свербить, терміново запишіться на прийом дерматолога або інфекціоніста. Експертна діагностика, аналізи та тести, призначення терапії для відновлення шкіри. Телефон для зв'язку: (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Діагностика та лікування захворювань шкіри

Захворювання шкіри влітку

Подразнення шкіри: піт і пил

Поділитися