Мучить безсоння? Зверніться за консультацією до лікаряМучить безсоння? Зверніться за консультацією до лікаря

Хронічна слабкість і постійна перевтома як системно діючі патологічні фактори, призводять до порушення сну. Спочатку людина довго не може заснути, далі спить з перервами, постійно прокидаючись і, нарешті, під час пробудження, не відчуває бадьорості. Даний стан називається безсонням, і він має негативні наслідки. Тому варто вчасно звернутися за допомогою: лікування безсоння в Кривому розі, терапія порушень сну в Клініці Медітон!

 

У разі якщо людина недосипає протягом досить тривалого періоду часу, виникає реальна небезпека для стану її здоров'я, а наслідки можуть приймати навіть загрозливий для життя характер. Безсоння неприємне, але часом й небезпечне, тому з проблемою потрібно боротися на професійному рівні!

 

Як і у кого виникає безсоння

 

Якщо у людини присутнє суб'єктивне відчуття, що часу його сну недостатньо, можна говорити про розлад сну. Зазначені відчуття є строго індивідуальними і не підлягають будь-якій уніфікації. За даними світової медичної статистики, близько однієї третини населення планети відчувають ті чи інші розлади сну. Найчастіше погано спиться літнім людям, у яких наявні хвороби лише погіршують ситуацію. Також, відзначено, що порушення сну більш характерно для представниць прекрасної статі, тоді як чоловіки менш схильні до даної патології. На частоту виникнення безсоння безпосередньо впливає психологічний стан, обумовлений складнощами на роботі, в сім'ї, в житті в цілому.

 

Якщо для засипання людині потрібно більше півгодини, то таке засипання називається тривалим. Безпосередньо перед сном, людина переживає минулий день, обмірковує події минулого або майбутнього, концентруючись на складних аспектах. Це, а також розуміння, що заснути не виходить досить довго, ще більше погіршує становище.

 

Нередкі й випадки, коли і засинання, і пробудження відбуваються досить легко. Але при цьому пробудження настає необгрунтовано рано, незважаючи на те, що людина ще не встигла виспатися. Заснути знову вже не виходить. І все це, знову ж таки, результат психоемоційних перевантажень, що переживаються протягом тривалого часу.

 

Коли порушуються тривалість і глибина сну, доводиться стикатися з тим, що людина може прокинутися протягом ночі, а потім довго засинає, якщо це взагалі виходить. В результаті – хронічне недосипання, а далі й депресія, небажання будь-якої діяльності, в тому числі професійної.

 

Види безсоння


Види безсоння, основні причини поганого снуВиди безсоння, основні причини поганого снуЗа тривалістю безсоння (інсомнії) розрізняють кілька видів:
• При транзиторній інсомнії, спровокованій одиничним короткочасним стресом, розлад сну спостерігається протягом не більше трьох діб;
• При короткочасній інсомнії, що триває від трьох діб до трьох тижнів, пусковим механізмом є досить тривалий стрес, обумовлений, наприклад, проблемами на роботі або сімейними негараздами;
• У разі хронічного безсоння порушення сну має постійний, регулярний характер, а зв'язку зі стресом може не спостерігатися взагалі. В цьому випадку візит до лікаря є безсумнівно обов'язковим!

 

Причини безсоння


Причини безсоння численні. І одна з них – це так зване нехтування гігієною сну, куди включається ряд складових:
• Якщо людина постійно лягає спати в різний час, то режим його сну природно порушується, і фізіологічно обумовлений механізм засипання не запускається;
• Коли для того щоб заснути, людині необхідно прийняти певну дозу алкогольних напоїв, процес засипання збивається настільки, що повернути його в нормальні параметри буває досить складно;
• При недотриманні оптимального температурного режиму спального приміщення також можуть виникнути певні проблеми з тим, щоб нормально заснути;
• Організмом людини виробляється гормон сну – мелатонін. Але тільки в темряві. Тому надмірно освітлене спальне приміщення буде сприяти порушенню сну, створюючи труднощі у виробленні даного гормону;
• Недостатня шумоізоляція спальні знижує якість повноцінного нічного сну;
• Поганий сон можливий і при низькій якості спальних меблів і постільних речей!


При аналізі зазначених причин безсоння можна помітити, що будь-яка з них може бути усунена без особливих зусиль!

 

Безсоння при вагітності

 

Безсоння при вагітності є характерною ознакою даного стану організму жінки. Але у всіх випадках виникнення інсомнії необхідно повідомити про проблему особистому лікарю, щоб під маскою фізіологічних особливостей даного періоду не пропустити виникнення будь-якого патологічного процесу.

 

Лікування безсоння у Кривому Розі


Різноманітні види порушення сну можуть істотно погіршити якість життя. Людина, яка погано спить, відчуває дратівливість і нервозність, головний біль і постійну втому. Нерідко, безсоння призводить до загального поганого самопочуття, набряклості, почервоніння очей, мішків під очима. Тому, говорячи про лікування безсоння, однозначно мається на увазі звернення за кваліфікованою медичною допомогою. Провівши анамнестичний аналіз і відповідні діагностичні дослідження, лікар-спеціаліст зможе виробити ту тактику медико-психологічної допомоги, яка потрібна даному пацієнту!


Вилікувати безсоння можна! Зверніться за допомогою до лікарів Клініки МедітонВилікувати безсоння можна! Зверніться за допомогою до лікарів Клініки МедітонЛікування розладів сну у Кривому Розі: діагностика та лікування безсоння, визначення причин інсомнії, рекомендації фахівців. Завітайте до нашого медичного центру, щоб отримати кваліфіковану допомогу!

 

Пропонуємо матеріали:

Прийом невролога

Як позбутися слабкості організму

Запаморочення: причини, діагностика та лікування

Поділитися