Як позбутися запаморочення, у чому причина переднепритомних станівЯк позбутися запаморочення, у чому причина переднепритомних станівПрийнято виділяти системне і несистемне запаморочення. При системному запамороченні людина відчуває рухомі навколо себе предмети, або відчуває власний рух щодо них. При несистемному запамороченні присутнє відчуття, що людина провалюється в порожнечу, опорна точка втрачається, виражене відчуття нестійкості. Подібні стани потребують оцінки. Пропонуємо звернутися за допомогою, якщо у вас часті запаморочення – прийом невролога в Кривому Розі, консультація та діагностика!

 

Причини запаморочень

 

Причини, коли паморочиться в голові, можуть бути різними. Існує ряд фізіологічних та патологічних станів організму людини, які супроводжують запаморочення, відчуття невагомості, шум у вухах і випадання зору, головний біль і нудота, оніміння кінцівок, переднепритомний стан і непритомність!

 

Стан, коли голова паморочиться при фокусуванні уваги на швидко рухомих предметах, будь то проїжджаючий залізничний потяг або потік автомобілів, або ж при розгляданні з висоти предметів, що знаходяться внизу, при прискореному подоланні підйомів, – називається фізіологічним запамороченням. Виходячи з назви, дане запаморочення можна пояснити природною, фізіологічною сутністю вестибулярного апарату людини, і будь-яких побоювань в плані розвитку несприятливих ситуацій не викликає. До цього ж виду запаморочень відносять стани, коли людиною відчувається так звана морська хвороба.

 

Якщо голова паморочиться і болить, причина може міститися в різних соматичних патологіях організму людини. Захворювання ЛОР-органів, ураження вестибулярних структур головного мозку внаслідок токсичного і травматичного впливу на них можуть привести до сильних запаморочень, що супроводжується головним болем, нудотою, слабкістю, шумом у вухах.

 

Серед причин запаморочення невропатії слухового нерва. Також стан спостерігається при розвитку пухлини, морфологічно представляє розростання нервової тканини – невриноми, що вражає присінкові-завитковий нерв. Дуже часто супроводжують запаморочення остеохондроз шийного відділу хребта, ішемічні та геморагічні інсульти, захворювання судинного генезу, артеріальну гіпертензію – підвищений тиск в кров'яному руслі.

 

Також, розглядаючи причини запаморочення, необхідно розуміти, що просторова орієнтація людини обумовлена взаємодією функціонування вестибулярної, зорової і слухової систем організму. І саме дисфункціональні стани хоча б однієї з них можуть привести до розвитку симптомів запаморочення та переднепритомних станів. Банальна застуда, при якій внаслідок порушеної евакуації слизу з носової порожнини може бути змінено проходження повітря в системі євстахієвих труб, здатна привести до запаморочення.

 

Стани, коли головний мозок піддається впливу агресивних токсичних агентів, виступають частими причинами формування і розвитку симптомів центрального запаморочення. Тут далеко не останню роль відіграє токсичне ураження головного мозку наркотичними речовинами, синтетичними психоактивними засобами, отруєння алкоголем. Не надаючи значення можливим наслідкам вживання названих речовин, людина може зіткнутися з проблемою вже на такому етапі, коли вирішити її буде практично неможливо.

 

Причини запаморочення та дезорієнтації у просторі, чому буває непритомністьПричини запаморочення та дезорієнтації у просторі, чому буває непритомністьВарто розуміти, що в якості токсичних агентів можуть виступати деякі лікарські речовини, що застосовуються як для лікування структур самої центральної нервової системи, так і для терапії інших органів і систем людського організму. Сюди можна віднести ототоксичні антибактеріальні препарати, деякі протитуберкульозні лікарські засоби, а також антиконвульсанти. Зокрема, і з цієї причини самолікування зазначеними фармацевтичними засобами абсолютно неприпустиме, адже за рахунок безпосереднього впливу діючих речовин та побічних ефектів, можливе запаморочення та непритомність – втрата свідомості!

 

Описані випадки прогресивно розвиваючогося запаморочення, коли порушується кровопостачання вестибулярних структур. Однією з причин може виступити розвиток емболії кровопостачальної артерії, що в кінцевому підсумку, на тлі постійно присутнього запаморочення, небезпечно розвитком втрати слуху зі сторони ураження.

 

Не можна не позначити стани, коли запаморочення виникають внаслідок захворювання середнього вуха, при інфекційному середньому отиті. При цій патології, крім больових відчуттів і симптомів загального інфекційного ураження організму, часто виникають важко переборні запаморочення.

 

Практично завжди запаморочення супроводжують патологічні стани кори головного мозку, а також мозочка. Причому саме запаморочення буде основним, сигнальним симптомом, коли діагностується інфаркт мозочка. Але зверніть увагу і на втрату рівноваги, відчуття невагомості, оніміння кінцівок та інші ознаки переднепритомності на тлі захворювань мозку!

 

Запаморочення може спостерігатися в процесі розвитку і формування "свіжої" косоокості, здатної виникати внаслідок ряду патологічних причин. Також характерно воно і для осіб похилого віку за рахунок переважання дегенеративних патологічних змін в центральній нервовій системі взагалі і в вестибулярних структурах, зокрема.

 

Лікування запаморочень в Кривому Розі

 

Непритомність, падіння, фізична травма, сильний забій голови чи спини – наслідки запаморочення. Переднепритомний стан явний і просто позначається. При почастішанні нападів запаморочення важливо вчасно звернутися до невролога, пройти обстеження і отримати діагноз!

 

Лікування запаморочень починають з виявлення і подальшого абсолютного усунення тих причин і факторів, які могли привести до розвитку даного стану. Причому найважливішим аспектом, крім медикаментозної терапії запаморочень, виступає нормалізація соціальних факторів і оптимізація способу життя кожного конкретного пацієнта. Після курсу проведеної фармакотерапії, необхідно приділити увагу і реабілітаційним заходам.

 

Втрата орієнтирів та рівноваги, мушки в очах і шум у вухах, запаморочення та непритомність – неврологічні розлади, які слід лікувати вчасно. Саме для цього важливо при систематичності таких неприємних і небезпечних симптомів записатися до лікаря, отримати консультації та призначення для проходження діагностики!

 

Фахівці Клініки Медітон готові запропонувати кваліфіковану допомогу, якщо у вас часті сонливість, слабкість, головні болі та запаморочення, оніміння кінцівок і проблеми із зором, нудота, були неодноразові випадки втрати свідомості. Вам необхідно звернутися до реєстратури, записатися до невролога чи терапевта, пройти аналізи та апаратну діагностику. Після визначення причини патологічних станів, буде призначено ефективну терапію відповідно до результатів тестів!

 

Лікування запаморочення в Кривому Розі, Клініка Медітон – неврологіяЛікування запаморочення в Кривому Розі, Клініка Медітон – неврологіяЗапаморочення та непритомність – лікування в Кривому Розі! Діагностика у відділенні неврології, лабораторні аналізи, комплексне обстеження, направлення до суміжних фахівців. Лікування запаморочення, відчуття дезорієнтації та невагомості, переднепритомних станів та втрати рівноваги. Запис за номером: (098) 530-60-40!

 

Варто знати:

Консультація невролога

Судинні захворювання головного мозку

Допоможемо позбутися безсоння

Поділитися