Як позбутися запаморочень, в чому їх причинаЯк позбутися запаморочень, в чому їх причинаПрийнято виділяти системне і несистемне запаморочення. При системному запамороченні людина відчуває рухомі навколо себе предмети, або відчуває власний рух щодо них. При несистемному запамороченні присутнє відчуття, що людина провалюється в порожнечу, опорна точка втрачається, виражене відчуття нестійкості. Подібні стани потребують оцінки. Якщо у вас часті запаморочення: прийом невролога у Кривому Розі, консультація та діагностика!

 

Причини запаморочень

 

Причини, коли паморочиться в голові, можуть бути різними. Існує ряд фізіологічних та патологічних станів організму людини, що супроводжуються вираженим у тій чи іншій мірі запамороченням, відчуттям невагомості, шумом у вухах та випаданням зору, головним болем, нудотою, онімінням кінцівок, переднепритомними станами!

 

Стан, коли голова паморочиться при фокусуванні уваги на швидко рухомих предметах (залізничний транспорт, потік автомобілів), при розгляданні з висоти предметів, що знаходяться внизу або при прискореному подоланні підйомів, називається фізіологічним запамороченням. Виходячи з назви, дане запаморочення можна пояснити природною, фізіологічною сутністю вестибулярного апарату людини, і будь-яких побоювань в плані розвитку несприятливих ситуацій не викликає. До цього ж виду запаморочень відносять стани, коли людина схильна до морської хвороби.

 

Якщо голова паморочиться і болить, причина може міститися в різних соматичних патологіях організму людини. Захворювання ЛОР-органів, ураження вестибулярних структур головного мозку внаслідок токсичного і травматичного впливу на них можуть привести до сильних запаморочень, що супроводжується головним болем, нудотою, слабкістю, шумом у вухах.

 

Причиною запаморочення можуть виступати різні невропатії слухового нерва. Також стан спостерігається при розвитку пухлини, морфологічно представляє розростання нервової тканини – невриноми, що вражає присінкові-завитковий нерв. Дуже часто запаморочення супроводжують остеохондроз шийного відділу хребта, ішемічні та геморагічні інсульти, захворювання судинного генезу, артеріальну гіпертензію (підвищений тиск в кров'яному руслі).

 

Також, розглядаючи причини запаморочення, необхідно розуміти, що просторова орієнтація людини обумовлена взаємодією функціонування вестибулярної, зорової і слухової систем організму. І саме дисфункціональні стани хоча б однієї з них можуть привести до розвитку симптомів запаморочення. Банальна застуда, при якій внаслідок порушеної евакуації слизу з носової порожнини може бути змінено проходження повітря в системі євстахієвих труб, може привести до запаморочення.

 

Причини запаморочення і просторової дезорієнтаціїПричини запаморочення і просторової дезорієнтаціїСтани, коли головний мозок піддається впливу агресивних токсичних агентів, виступають частими причинами формування і розвитку симптомів центрального запаморочення. Тут далеко не останню роль відіграє токсичне ураження головного мозку наркотичними речовинами, синтетичними психоактивними засобами, сурогатами алкоголю. Не надаючи значення можливим наслідкам вживання названих речовин, людина може зіткнутися з проблемою вже на такому етапі, коли вирішити її буде практично неможливо.

 

Варто розуміти, що в якості токсичних агентів можуть виступати деякі лікарські речовини, що застосовуються як для лікування структур самої центральної нервової системи, так і для терапії інших органів і систем людського організму. Сюди можна віднести ототоксичні антибактеріальні препарати, деякі протитуберкульозні лікарські засоби, а також антиконвульсанти. Зокрема, і з цієї причини самолікування зазначеними фармацевтичними засобами абсолютно неприпустиме!

 

Описані випадки прогресивно розвиваючогося запаморочення, коли порушується кровопостачання вестибулярних структур. Однією з причин може виступити розвиток емболії кровопостачальної артерії, що в кінцевому підсумку, на тлі постійно присутнього запаморочення, небезпечно розвитком втрати слуху зі сторони ураження.

 

Не можна не позначити стани, коли запаморочення виникають внаслідок захворювання середнього вуха, при інфекційному середньому отиті. При цій патології, крім больових відчуттів і симптомів загального інфекційного ураження організму, часто виникають важко переборні запаморочення.

 

Практично завжди запаморочення супроводжують патологічні стани кори головного мозку, а також мозочка. Причому саме запаморочення буде основним, сигнальним симптомом, коли діагностується інфаркт мозочка.

 

Запаморочення може спостерігатися в процесі розвитку і формування "свіжої" косоокості, здатної виникати внаслідок ряду патологічних причин. Також характерно воно і для осіб похилого віку за рахунок переважання дегенеративних патологічних змін в центральній нервовій системі взагалі і в вестибулярних структурах, зокрема.

 

Лікування запаморочень в Кривому Розі

 

Лікування запаморочень починають з ретельного виявлення і подальшого абсолютного усунення тих причин і факторів, які могли привести до розвитку даного стану. Причому найважливішим аспектом, крім медикаментозної терапії запаморочень, виступає нормалізація соціальних факторів і оптимізація способу життя кожного конкретного пацієнта. Після курсу проведеної фармакотерапії необхідно приділити увагу і реабілітаційним заходам.

 

Фахівці Клініки Медітон готові запропонувати кваліфіковану допомогу при даних станах, а також частих головних болях і інших патологіях. Вам необхідно звернутися в реєстратуру для запису до терапевта, який призначить аналізи і, можливо, подальше обстеження неврологом. Після встановлення діагнозу, буде призначено ефективну терапію відповідно до результатів тестів!

 

Лікування запаморочення в Кривому Розі, Клініка МедітонЛікування запаморочення в Кривому Розі, Клініка МедітонКонсультація невролога у Кривому Розі: лікування запаморочення, відчуття дезорієнтації та невагомості, переднепритомних станів та втрати рівноваги. Прийом терапевта, спрямування до інших фахівців, лабораторні аналізи, комплексне обстеження!

 

Варто знати:

Консультація невролога

Судинні захворювання головного мозку

Допоможемо позбутися безсоння

Поділитися