Лікування ударів і їх наслідків в Клініці МедітонЛікування ударів і їх наслідків в Клініці МедітонДо забою призводять механічні пошкодження різного роду. Це можуть бути удари або падіння на тверду поверхню. Практично в будь-якому випадку присутні больові відчуття, які локалізуються безпосередньо в місці удару, а також прилеглих до забитого місця м'яких тканинах. Біль і зовнішні прояви тримаються досить довго, тому рекомендуємо звернутися за допомогою: лікування забоїв в Кривому Розі, травматологія Клініки Медітон!

 

Якщо ж механічний вплив мав більш сильну інтенсивність, внаслідок розривів може утворитися внутрішня гематома з супроводжуючим її набряком, або без нього. І якщо незначний забій цілком можна пролікувати самостійно, то в разі достатньої вираженості больового синдрому, необхідно звернутися до лікаря – ортопеда-травматолога.

 

Необхідно пам'ятати і брати до уваги, що можливі наслідки отриманого удару безпосередньо пов'язані з його локалізацією. Таким чином, асептичне запалення нігтьової фаланги не вимагає будь-якої високотехнологічної допомоги, а ось отримана забита травма черепа – більш серйозна проблема, в зв'язку з якою необхідна негайна допомога лікаря. Подібні пошкодження чреваті розвитком ряду негайних, а також відстрочених ускладнень, ступінь ймовірності яких може визначити або вчасно попередити тільки фахівець!

 

Види забоїв і травм


Які види забоїв можливі і де вони локалізуютьсяЯкі види забоїв можливі і де вони локалізуються

Враховуючи локалізацію, а також ступінь ураження, виділяють й різні ступені ударів. Розташовані забиті місця можуть бути на будь-якій ділянці тіла людини, а причиною їх виникнення служать нештатні ситуації (аварії на виробництві, ДТП, спортивні травми та інші), а також елементарна неуважність в звичайних умовах, коли можна вдаритися, впасти.

 

У медичній практиці виділені основні види ударів. Розглянемо їх за локалізаційними критеріями!

 

Забій голови і його наслідки

 

Не випадково ця патологія виведена на перше місце, так як саме травми голови є одними з найбільш небезпечних для здоров'я людини безпосередньо після їх отримання, а також в перспективі можливих ускладнень. Удари голови, навіть на перший погляд, зовсім незначні, можуть привести до струсів і контузій головного мозку. При достатній вираженості травматичного впливу, виникаючий головний біль набуває характеру окутуючого, коли потерпілий відчуває тотальну хворобливість у всій голові.


Головний біль може супроводжуватися короткочасною втратою свідомості, виникненням нудоти, а також блювоти, що не приносить полегшення. У даній ситуації до забитого місця слід негайно прикласти холод і надати потерпілому горизонтального положення. Звернутися за медичною допомогою слід в максимально короткі терміни.

 

Забиття м'яких тканин обличчя


Лікування ударів голови і м'яких тканин обличчяЛікування ударів голови і м'яких тканин обличчя

Особливістю даних пошкоджень є косметичний дискомфорт потерпілого, так як подібні забої вкрай важко зробити зовні невидимими для інших людей. Будь-який синець, скарифікація, гематома, набряк відразу ж будуть кидатися в очі оточуючим, причому протягом тривалого часу. З огляду на це, слід знати, що потрібно робити в першу чергу!

 

Для того щоб видимий дефект якомога швидше став непомітний оточуючим, безпосередньо після отримання травми необхідно обробити уражену ділянку розчином перекису водню (для дезінфекції шкірних покривів). При необхідності, якщо є пошкоджені ділянки шкіри, можлива обробка діамантовим зеленим розчином або йодом. Якщо забитий ніс, необхідно враховувати швидкий розвиток вираженого больового синдрому і набряку місця вражаючого впливу. Тому, незважаючи на можливу гадану незначність пошкоджень, слід все-таки вчасно звернутися за медичною допомогою. Тим більш, якщо травмоване місце турбує та болить, а синець довно не сходить. Лікар огляне забій м'яких тканин, лікування буде призначено на місці!

 

Забій ока: лікування травми

 

Око є дуже складним за будовою і кількістю значимих функцій органом людського організму. Саме його високою чутливістю обумовлена небезпека травматизації. Практично всі травми ока та поверхонь біля нього призводять до утворення локального набряку і гематоми. Також характерний розвиток крововиливу, що візуалізується на очних білках.

 

Лікувати травму ока повинен виключно лікар-офтальмолог, так як самолікування, як правило, призводить до вкрай негативних наслідків. Навіть при таких очних травмах, коли пошкодження було викликано несильним ударом і не виникло больових відчуттів, потрібно звернутися за допомогою фахівця.

 

Травми хребта: перша допомога


До кого звернутися за допомогою при травмі хребтаДо кого звернутися за допомогою при травмі хребта

Будь яке забиття або травма хребта становлять серйозну небезпеку для здоров'я, а часто і життя потерпілого. Небезпека пошкодження будь-якої ділянки, що знаходиться всередині хребетного стовпа спинномозкового каналу, важко переоцінити. З огляду на це, при ударах хребта перша медична допомога повинна бути надана виключно кваліфікованим лікарем!

 

Транспортування потерпілого проводиться тільки спеціалізованим автотранспортом з використанням носилок певного типу. Подальше лікування і відновлення після травми хребта має проводитися лише в стаціонарних умовах.

 

Забій ноги і травми стопи

 

Найчастіше, при ударах ніг страждає стопа. При її травматизації характерна поява набряку стопи, швидко наростаючого після травми. Біль носить досить виражений і інтенсивний характер, так як в значній кількості випадків має місце і травма гомілковостопного суглоба. Будь-які травматичні ураження суглобової області небезпечні розвитком таких ускладнень, як інфікованість суглобової сумки з подальшим розвитком некрозу тканин суглоба. Тому своєчасне звернення за кваліфікованою медичною допомогою допоможе уникнути безлічі несприятливих наслідків для потерпілого.

 

Важливо звернутися до лікаря і в разі давно пережитої травми, яка турбує при навантаженнях, зміні сезону або просто погодних умов!

 

Лікування забиття ліктьового і колінного суглобів


Лікування забоїв ліктьового і колінного суглобів, травм стопиЛікування забоїв ліктьового і колінного суглобів, травм стопи

Найбільш поширеними є удари ліктьового і колінного суглобів. Для цих видів травм характерне негайне виникнення гострого больового синдрому з тенденцією його прогресивного наростання. Практично відразу з'являється і збільшується набряк, що разом з сильним болем призводить до різкого зниження обсягу виконуваної рухової функції.

 

При досить сильному впливі травматичного агента можливе потрапляння крові в суглобову порожнину, що при травмах колінного суглоба, зважаючи на складність його анатомічної будови, найбільш небезпечно внаслідок розвитку гемартроза. Будь-які травми суглобів становлять небезпеку за рахунок можливої складності діагностики ступеня ураження і прогнозу подальшого розвитку захворювання. Тому лише своєчасне звернення за медичною допомогою допоможе уникнути серйозних наслідків.

 

Зверніться до фахівців Клініки Медітон, щоб вчасно отримати кваліфіковану допомогу!

 

Забої внутрішніх органів

 

Даний вид ударів заслужено вважається найскладнішим. Обумовлено це відсутністю будь-яких видимих пошкоджень. Потерпілий може відчувати загальне нездужання, помірну слабкість та інші негативні симптоми, а може не пред'являти взагалі ніяких скарг. В цьому і полягає головна небезпека подібних травм.

 

При забитті внутрішніх органів може клінічно приховано розвиватися внутрішня кровотеча, ознаки якої відразу визначити буває неможливо. Проблема може посилюватися досить повільно, при цьому крововтрата досягає значних обсягів при відсутності явних зовнішніх симптомів протягом тривалого періоду часу. Не володіючи достатніми спеціальними медичними знаннями і навичками, адекватну і своєчасну медичну допомогу такому потерпілому надати практично неможливо!

 

Діагностика та лікування забоїв, травм і гематом у Кривому Розі

 

Щоб уникнути смертельно небезпечних наслідків, потерпілого необхідно негайно доставити в медичний заклад, причому транспортування бажано здійснювати спеціалізованими машинами у супроводі кваліфікованого медичного працівника (для можливого надання невідкладної медичної допомоги по дорозі).

 

Лікування травм і гематом у Клініці МедітонЛікування травм і гематом у Клініці МедітонПри будь-яких ударах, отриманих людиною, після первинного зняття больового синдрому (прикладання льоду, надання тілу необхідного положення, застосування анальгетиків) звернення за медичною допомогою є не тільки бажаним, але й необхідним. Тільки лікар може оцінити обсяг заподіяної шкоди здоров'ю і визначити необхідний обсяг діагностичних і лікувальних заходів. Недооцінка істинного стану пацієнта небезпечна розвитком серйозних наслідків для його здоров'я і життя. Не наражайте на небезпеку себе та своїх близьких. Якщо у вас був забій ноги, спини або голови, терміново зверніться за консультацією!

 

Важлива інформація:

Лікування опіків: перша допомога!

Розтягнення і розрив звязок

Лікування менісків колін

Поділитися