Біопсія в Кривому Розі: сучасний підхід до забору матеріалуБіопсія в Кривому Розі: сучасний підхід до забору матеріалуБіопсія шкіри – простий і інформативний метод дослідження, який широко використовується в дерматопатології. Він застосовується як при дослідженні всіх новоутворень шкіри, так і з діагностичною метою при запальних дерматозах. Метод біопсії залежить від попереднього клінічного діагнозу, розміру, локалізації та глибини утворення. Якщо вам призначена біопсія та гістологія: Кривий Ріг, Клініка Медітон!

 

Методи забору біопсії шкіри

 

Взяття біоптату для дослідження є важливою частиною діагностичних заходів для ідентифікації захворювання, встановлення клітинного складу тканин. Правильний метод забору біопсії, а також подальше мікроскопічне дослідження, сприяють призначенню найбільш ефективної терапії!

 

Ексцизійна біопсія: опис методу і показання

 

Ексцизійна біопсія – метод, при якому утворення видаляється повністю за допомогою скальпеля або радіохірургічного ножа. При підозрі на злоякісну пухлину, вилучається еліпсоподібна ділянка навколо утворення, виступаючи на 1 см на края здорової (неураженної) шкіри.


Показання для ексцизійної біопсії:
• Підозра на злоякісні утворення;
• Підшкірні або глибокі дермальні пухлини;
• Глибокі запальні дерматози;
• Злоякісні меланоми;
• Атипові пігментні утворення (невуси).

 

Бритвена біопсія: показання до процедури


Показання для проведення біопсіїПоказання для проведення біопсії

Бритвена біопсія (shave-біопсія) – метод, що включає в себе видалення піднятих, поверхневих утворень шкіри за допомогою спеціального інструменту, бритви або шейва (shave). Напрямок зрізу в горизонтальній площині. Знімається мінімальний по товщині шар шкіри для мікроскопічного дослідження. Рубець таке дослідження не залишає, бо зріз проводять поверхневий, в межах дерми. Метод не застосовується при підозрі на меланому.

 

Показання для проведення shave-біопсії:
• Припідняті утворення (фіброепітеліальний поліп);
• Поверхневі утворення, які обмежені епідермісом і верхніми шарами дерми (себорейний кератоз, актинічний кератоз, злоякісне лентиго);
• Куполоподібні невуси і доброякісні пухлини;
• Немеланоцитарні злоякісні утворення (поверхнева форма базальноклітинного раку шкіри).

 

Що таке Панч-біопсія і коли використовується метод

 

Панч-біопсія – метод, при якому виконується глибокий циліндричний зріз, який охоплює всі шари шкіри, за допомогою спеціального інструменту – панча. Методика дозволяє отримувати зразки тканин з глибоких шарів шкіри через мінімальний доступ. Діаметр панчей для біопсії коливається в межах від 2 до 8мм. Але, найбільш часто, використовуються панчі діаметром 2-4мм, які не вимагають накладення швів на шкіру. Мінімальний розмір біоптату, достатній для проведення гістологічного дослідження, повинен бути 3-4мм. Панч-біопсія – найкраща методика для діагностики запальних захворювань шкіри.

 

Показання для проведення панч-біопсії:
• Більшість поверхневих запальних дерматозів;
• Папулосквамозні захворювання шкіри (псоріаз);
• Захворювання сполучної тканини (червоний вовчак);
• Доброякісні утворення;
• Грануломатозні захворювання шкіри (саркоїдоз);
• Немеланоцитарні злоякісні пухлини (вузлова форма базальноклітинного раку шкіри, інвазивний плоскоклітинний рак).


Сьогодні Клініка Медітон співпрацює з приватною патоморфологічною лабораторією CSD Health Care – організацією, що надає найширший спектр в дослідженні в області цитологічної, молекулярної, імуноцитохімічної та патоморфологічної діагностики.


Співпраця клініки Медітон з лабораторією CSD Health СагеСпівпраця клініки Медітон з лабораторією CSD Health СагеЕкспертна біопсія у Кривому Розі, гістологія, мікроскопія біоптату. Досвідчені фахівці, сучасне обладнання, автоматизація процесів для отримання найкращої точності досліджень та максимального виключення помилок. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Додатково по темі:

Біопсія та гістологічне дослідження

Мікроскопічні дослідження

Лабораторія клініки: прайс

Поділитися