Чому болить живіт та шлунок – консультація лікарів Клініки МедітонЧому болить живіт та шлунок – консультація лікарів Клініки МедітонБолі в животі – це симптом, що зустрічається при цілому ряді захворювань. Характер болю, його сила і поширення можуть бути дуже різноманітними і важко визначеними, тому, нерідко, пацієнт не може точно описати характеристики больових відчуттів. Тому потрібно вчасно звернутися за допомогою, якщо коле в боку, тягне шлунок, болить живіт – лікування у Кривому Розі на Філатова, консультація гастроентеролога та терапевта!

 

Характер болю у животі

 

Класифікація має значення для визначення основного захворювання. Необхідно лікувати не симптом, а патологічний процес з одночасним пригніченням дискомфорту та больових відчуттів внизу живота, в області пупка та лобка, якщо болить шлунок та кишечник. Лише експертна діагностика забезпечує відповідний результат!

 

Біль в животі може бути як симптомом простого підвищеного газоутворення в кишечнику, так і сигналізувати про початок серйозного захворювання, що вимагає негайної госпіталізації хворого.

 

Якщо біль в животі має гострий характер, це найчастіше говорить про запалення апендициту або виникненні жовчної, печінкової, ниркової кольок.

 

Гострі болі в животі діляться на дві групи:
• Постійний біль. Носить обмежений характер і дислокується безпосередньо над хворим органом. Відчуття посилюються при пальпації;
• Нападоподібні болі або коліки. Наростають поступово і повільно зникають.

 

Раптові і інтенсивні болі в животі

 

Такі відчуття зазвичай супроводжуються підвищеною температурою тіла, ознобом, діареєю, блювотою і нудотою. Картина характерна для харчових отруєнь і кишкової інфекції. Ці стани наступають за короткий час після прийняття неякісної їжі, і характеризуються наступними симптомами:
• Постійне відчуття нудоти і блювота, тягне шлунок;
• Діарея – стілець водянистий, пронос довготривалий;
• Слабкість на фоні зневоднення;
• Відчуття, коли крутить в районі пупка.

 

Болі і діарея з кров'яними виділеннями

 

Стан говорить про серйозне кишкове захворювання, таке як сальмонельоз або дизентерія. Також це симптом хвороби Крона і виразкового коліту. Самостійне лікування в даному випадку неможливе. Якщо виявили кров у калі під час проносу, відчуваєте біль у шлунку, гострий біль у животі чи області ануса, необхідно терміново здати аналізи, пройти комплексне обстеження і розпочати лікування відповідно до рекомендованої схеми!


Болі в животі після прийому їжі, болить шлунок після їди


Даний вид болю зазвичай різниться за силою і має ріжучий характер. Після спорожнення кишечника дискомфорт частіше припиняється. При цьому запори чергуються з діареєю. В цьому випадку, лікарі говорять про синдром роздратованого кишечника. Склад мікрофлори кишечника змінюється внаслідок перенесених стресів, споживання певного виду продуктів або може мати спадковий характер. Якщо болить живіт після їди – гастрит, панкреатит, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки також є ймовірними діагнозами. Якщо шлунок болить систематично, це є приводом для термінового обстеження!

 

Біль у верхньому відділі живота

 

Що означають нічний і голодний біль у животі, біль у шлунку та підребер'їЩо означають нічний і голодний біль у животі, біль у шлунку та підребер'ї

Неприємні відчуття супроводжуються печією та можуть вказувати на гастрит та деякі інші захворювання. Зокрема, якщо болить шлунок зверху, пече і поколює, відчувається ком та тяжкість, постійно присутня печія – гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, якщо різі, болить шлунок та живіт – гастрит. Перетин симптомів може говорити про запальний процес, інфекції, загострення хронічної хвороби ШКТ!

 

Є додаткові симптоми, які є важливими в діагностиці:
• Біль тупий або гострий локалізується вгорі живота або спини;
• Гострий біль з боку лівого підребер'я;
• Відсутність апетиту, постійна печія та та печіння верхньої частини шлунка;
• Дискомфорт в області живота, нудота, відчуття повного шлунка.

 

Голодні болі у шлунку та нічні болі в животі

 

Ознаки виразкової хвороби, а також раку шлунка, дванадцятипалої кишки. Не варто самостійно діагностувати собі страшні захворювання. Симптоми часто поєднуються та перетинаються, але за допомогою звернутися потрібно хоча б для того, щоб виключити дані діагнози, або ж приступити до ефективного лікування шлунку та інших органів травного тракту на самих ранніх стадіях!

 

Присутні й додаткові симптоми:
• Болі пекучі в лівому боці, болить у верхній частині шлунка, виникаючі болі натщесерце, які зникають після прийняття їжі;
• Відчуття посилюються в нічний час, відмічається безпричинне зниження маси тіла;
• Після їжі виникають нудота і блювота, а також часта печія, позбутися від якої складно;
• Відчуття насичення настає після невеликої кількості їжі. При цьому можна відчувати дискомфорт у верхній частині шлунка;
Біль в спині, під лопатками, болить між ребрами.

 

Згодом ці болі посилюються, стають тривалими і не залежать від прийому їжі. Тут, як і при інших подібних симптомах, дуже важливим є своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою. Не варто довго терпіти печіння у шлунку, спазми, біль у підребер'ї та кишечнику. Маскування дискомфорту симптоматичними засобами забезпечує поступовий розвиток захворювання!

 

Оперізуючий біль в животі

 

Головна причина виникнення – панкреатит. Небезпечно дане захворювання тим, що його перебіг проходить в гострій формі.

 

Зверніть увагу на симптоми:
• Біль різкий і носить ріжучий характер;
• Супроводжується здуттям живота і блювотою;
• З'являється після переїдання і вживання алкогольних напоїв.

 

Загострення хронічного панкреатиту може викликати вживання смаженої, жирної і гострої їжі. В першу чергу, необхідна правильна дієта.

 

Діагностика болю в животі та шлунку у відділенні гастроентерології

 

Для проведення правильної діагностики необхідно звернутися до лікаря. Важливо не робити спроби самолікування: приймати знеболюючі препарати від шлунку, намагатися зняти біль у животі домашніми настоянками, прикладати до живота теплу або холодну грілку. Тільки в спеціалізованому медичному закладі лікарі проведуть комплексне обстеження, поставлять діагноз і призначать відповідне лікування.

 

Звернутися в клініку необхідно, якщо:
• Гострий біль в животі триває більше 2-х годин, більше 12 годин продовжуються болі у вигляді спазмів;
• Наявність крові в калі, поява блювоти з домішкою жовчі або крові;
• Швидке підвищення температури тіла, лихоманка, слабкість і непритомність.


Гострі болі в животі: УЗД та аналізи, огляд, збір анамнезуГострі болі в животі: УЗД та аналізи, огляд, збір анамнезу

Щоб надати першу допомогу хворому, необхідно усадити його в те положення, в якому біль буде мінімальним. У стаціонар необхідно обов'язково взяти з собою медичну карту, ліки, які людина приймає постійно.

 

Як проходе діагностика:
• Опитування пацієнта, огляд, пальпація живота;

• Вивчення історії хвороби, карти хворого;

• Аналізи крові – загальний і біохімічний;
УЗД органів шлунково-кишкового тракту;
• Можливо призначення колоноскопії та рентгену;
• Спеціалізовані аналізи на антитіла, на маркери вірусних гепатитів і дисбактеріоз.

 

Після збору анамнезу та вивчення картини захворювання, лікар призначає аналізи та інструментальне обстеження для підтвердження діагнозу. Необхідно впливати не тільки на симптоми, а на джерело захворювання, одночасно пригнічуючи симптоми!

 

Якщо болить живіт у дитини

 

Частіше, причина болю в животі у дитини – гостра кишкова інфекція, тому як у малюків ще не сформований імунітет, який протистоїть інфекціям.

Гостра кишкова інфекція проявляється наступними симптомами:
• Часта і рясна діарея, сильний розлад травлення;
• Нудота і блювота, виражена слабкість, сонливість та нервозність
• Підвищення температури тіла до високих показників;
• Періодично гострий або тупий біль унизу живота, біль та печіння у шлунку!

 

З'являється ризик зневоднення організму, і тому дитина повинна постійно пити, але не великими дозами. Знезаражувальні препарати заборонені до застосування. Якщо не спостерігається поліпшення, дитину потрібно терміново доставити в лікувальний заклад, де постановкою діагнозу і лікуванням займуться фахівці.

 

Додаткова причина болю у животі у дитини – непрохідність кишечника. Симптоми непрохідності наступні:
Запор;
• Біль в животі переймоподібний;
• Загальна слабкість організму;
• Перестають відходити гази.

 

Якщо є підозра, що у дитини болить живіт через непрохідність, важливо терміново звернутися за допомогою. У лікарні фахівці проводять такі процедури та маніпуляції:
• Очисні та лікувальні клізми;
• Ін'єкції спеціальних препаратів;
• Застосування контрольного розчину для демонстрації та підтвердження відновлення прохідності кишечника.

 

Запори і біль в животі у дітей можуть провокуватися незбалансованим харчуванням або недостатнім споживанням рідини.

 

Біль в животі і апендицит

 

Гострий біль внизу живота праворуч може сигналізувати про апендицит. Може супроводжуватись діареєю. Єдине рішення – негайна госпіталізація.

 

Батьки повинні знати, що якщо дитина поскаржилася на больові відчуття, то без консультації з лікарем заборонено:
• Давати дитині "Но-шпу". Вона провокує різке зниження артеріального тиску;
• Застосовувати знеболюючі препарати. Вони можуть стерти картину захворювання і завадять правильній постановці діагнозу;
• Проводити прогрівання в області живота.

 

Також можуть бути й такі причини болю в животі у дитини – дисбактеріоз, ротавірусна інфекція, кишкові паразити та алергія на певні продукти харчування.

 

Якщо болить живіт: коли звернутися до лікаря


Болить живіт у дитини чи дорослого – коли записатися до лікаряБолить живіт у дитини чи дорослого – коли записатися до лікаря

Якщо ви пов'язуєте появу болю в животі з переїданням або з вживанням жирної і гострої їжі, необхідно дати організму час на самовідновлення. Звернення до лікаря необхідно, якщо з'явилися такі симптоми:
• Відчуття дискомфорту в животі протягом декількох днів. При виникненні болю не слід чекати більше однієї доби;

• Сильно болить шлунок праворуч або ліворуч, болить шлунок і кишечник, пече, присутні коліки, спазми шлунка;
Сильний метеоризм більше двох діб, напухлий живіт, біль в області пупка, звук барабану при простукуванні живота пальцями;
• Печіння або різі при сечовипусканні, часте сечовипускання, діарея більше одного дня, пронос із кров'ю, печіння в районі ануса;
• Біль в животі супроводжується підвищенням температури;
• Біль з поширенням в область грудей, шиї і плечей, будь-які болі в животі при вагітності!

 

Невідкладна допомога лікаря! Раптовий і гострий біль в животі, млявість і апатичність, несподівана блювота, що супроводжується болем. Також, відсутність акту дефекації протягом декількох діб, втрата апетиту, слабкість, холодний піт та бліда шкіра, тахікардія. Висока температура тіла, напружена стінка живота, гострий біль у шлунку після їди. Будь-яка різка зміна нормального стану говорить про необхідність надання професійної допомоги!

 

До якого лікаря йти на прийом, якщо болить живіт


Якщо болі в животі не носять гострого характеру, то необхідне проведення діагностики, постановка діагнозу і призначення лікування в амбулаторних умовах. Зверніться в Клініку Медітон, і вам буде надана допомога.

 

Насамперед, якщо болить живіт – гастроентеролог та терапевт. Але, залежно від локалізації та характеру болю в шлунку та кишечнику, у животі та боці, необхідний огляд і в інших фахівців!


• Якщо болі виникають в надчеревній ділянці натщесерце або після прийняття їжі – допомогу надасть гастроентеролог;
• Якщо симптоми хвороби пов'язані з сечовидільної системою, болить низ живота та в промежині – зверніться до уролога;
• Тягне чи болить внизу живота у жінок – до гінеколога, болить живіт у дитини – до педіатра:
• Якщо біль в паху та області ануса – до проктолога!

У разі блукаючих болів невираженого і невизначеного характеру, коли болить біля пупка, спочатку в правому боці, а потім і в лівому боці, коли тимчасово виникають болі внизу живота, зверніться до терапевта.

 

Болить живіт, лікування у Кривому Розі


Перше, що робить людина при виникненні болю в шлунку та кишечнику – знаходить таблетки у домашній аптечці. Друге, якщо немає препаратів чи розуміння, що саме прийняти – людина шукає інформацію на сайтах та форумах. За цією темою ми знайшли десятки питань: як лікувати шлунок, які ліки прийняти від болю в животі праворуч, які таблетки пити від спазмів, як швидко позбутися печії, таблетки від проносу, препарати від харчового отруєння... подібні кроки не є правильними, оскільки болі у шлунку, у правому підребер'ї, посередині кишечника або в нижньому відділі живота, можуть бути причиною множинних захворювань та синдромів.

 

Намагайтеся не відкладати відвідування лікаря при виникненні вище перерахованих симптомів, і тим більше, їх постійному посиленні. Зважайте на те, що лабораторні аналізи, УЗД та інші методи обстеження займають час, і саме в цей період може ставати гірше на тлі розвитку патології!

 

Лікування гострого болю в шлунку, тупого болю в животі, печії та спазмів, розладу травлення та голодного болю, тільки після комплексного обстеження. Ми впливаємо на причину, забезпечуючи виключення рецидиву та мінімізацію сезонних загострень, одночасно пригнічуючи симптоми та полегшуючи стан людини!

 

Болить живіт – лікування у Кривому Розі на Філатова та ПоштовомуБолить живіт – лікування у Кривому Розі на Філатова та ПоштовомуЯкщо болить живіт, тягне чи болить шлунок – лікування у Кривому Розі на Філатова! Консультація гастроентеролога, терапевта та гінеколога, прийом алерголога, інфекціоніста та уролога, комплексна ультразвукова діагностика, аналізи та тести в Клініці Медітон. Якщо у вас голодні болі у шлунку, різі та спазми, метеоризм, пронос чи запор, запишіться до лікаря за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Лікування холециститу в Клініці Медітон

Профілактика і лікування виразки шлунку

Консультація терапевта

Поділитися