Болить вухо? Діагностика та лікування повинні бути негайнимиБолить вухо? Діагностика та лікування повинні бути негайнимиЩо робити, якщо болить вухо? Стан не самий завидний, адже подібний характер болю є одним з найбільш чутливих для людини. З цього випливає, що з проблемою варто терміново звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причини і приступити до лікування. Пропонуємо лікування отиту: Кривий Ріг, Клініка Медітон, лікування запалень вуха та інших патологій!


Стан, коли у людини (будь то дорослий або дитина) болить вухо, є досить частим симптомом. Виділяють основні причини, що призводять до болю і закладеності вух!

 

Причини болю у вусі

 

1. Запальний характер вушних захворювань, а також хвороби органів, анатомічно розташованих поруч.
2. Патологія органів нервової системи, включаючи неврити, що вражають слуховий нерв.
3. Судинна патологія, ЛОР-захворювання, деякі хвороби шиї і головного мозку.

 

Необхідно також відзначити, що біль у вусі можуть виникнути і у здорової людини. І причин тому декілька:
• Знаходження на відкритому повітрі при сильному вітрі. Реагуючи на інтенсивний, поривчастий рух повітря, шкірні покриви вушної раковини можуть придбати синюшний відтінок, що супроводжується больовими відчуттями. Дана проблема зникає самостійно, з плином часу, і не вимагає медичного втручання.
• При постійному попаданні води в отвір слухового проходу відбувається розм'якшення шкіри і її набряк, – даний стан називається «вухом плавця». При тривалості подібної симптоматики можливе виникнення і прогресування отиту зовнішнього вуха, що спричинить за собою необхідність застосування медичних маніпуляцій.
• У випадках, коли вушна сірка виробляється залозами в надмірній кількості, і вона в міру накопичення призводить до закупорки слухового проходу, – виникають неприємні відчуття і дискомфорт. При огляді дорослого або дитини з болем у вусі подібного характеру, діагностика не викличе труднощів, а своєчасно надана медична допомога виріше дану проблему.
• Зворотній ефект – недостатнє продукування залозами вушної сірки може викликати больові відчуття у вухах і відчуття надмірної сухості.

 

Біль у вухах при запальних процесах

 

Зовнішній отит


При даному запальному захворюванні відбувається ураження саме вушної раковини, а також зовнішнього слухового проходу, коли біль виступає визначальним показником. Больовий симптом варіабельний, він наявний кілька днів з тенденцією до подальшого стихання. Можливе тимчасове зниження або навіть втрата слуху з запаленої сторони. Можливо поєднання болю у вусі з підвищенням температури тіла, свербінням і появою шуму у вухах.

 

Середній отит


Термінова допомога при болях у вухах у дітей: діагностика, причини, лікуванняТермінова допомога при болях у вухах у дітей: діагностика, причини, лікуванняДо цієї патології призводять стани, коли барабанна порожнина вражена інфекційним агентом, або травмована. Біль у вусі буде виражена за інтенсивністю, може віддавати в голову, можливий стріляючий біль у вусі. Патології характерні загальна гіпертермія, слух може бути тимчасово загублений (при руйнуванні барабанної перетинки). Характерно тривале збереження больового синдрому. Небезпека даного процесу в його хронізації і високій ймовірності приєднання серйозних ускладнень.

 

Внутрішній отит


Патологія найбільш серйозна і небезпечна. Перш за все, становить загрозу повної глухоти, часом, незворотної. Крім вираженого больового синдрому, характерні загальні патологічні прояви як нудота і блювота, запаморочення, похитування при ходьбі, виражена гіпертермія. При приєднанні гнійної інфекції наслідки даної хвороби можуть бути ще більш серйозними.

 

У дитини заболіло вухо. Що робити?

 

Симптоматика при захворюваннях ЛОР-органів у дітей, і, зокрема, при патологіях вуха, виражена набагато яскравіше, ніж у дорослої людини. Тому при перших же ознаках вушної патології слід відразу звернутися до лікаря-педіатра, який після первинного обстеження малюка призначить консультацію у ЛОР-лікаря.

 

Лікування вушного болю у дітей і дорослих в Кривому Розі

 

Коли починає боліти вухо, це найчастіше відбувається несподівано. Що робити в цьому випадку, яка перша допомога при болі у вусі?

 

Перший крок – відвідування лікаря-терапевта, якщо болить вухо у дитини – педіатра. З подібними скаргами можна відразу записатися до отоларинголога. Фахівці Клініки Медітон після проведення первинного огляду пацієнта розроблять план обстеження і лікування, призначать необхідні клініко-лабораторні та інструментальні дослідження, а також консультації лікарів-спеціалістів.

 

Необхідно пам'ятати, що біль у вусі може стати наслідком найрізноманітніших захворювань, тому обстеження повинно бути максимально комплексним і різнобічним.

 

Результатом проведених обстежень буде постановка клінічного діагнозу і призначення на підставі нього правильного індивідуального лікування. Наш досвід роботи дозволяє здійснити персональний підхід до кожного пацієнта і вибрати саме той шлях лікування недуги, який можна застосувати саме до даного випадку.

 

Перша допомога при болю в вусі у Кривому РозіПерша допомога при болю в вусі у Кривому РозіРекомендуємо не затягувати з лікуванням, не використовувати народні методи, не знаючи діагнозу, так як це може привести до переходу захворювань в хронічну форму і незворотних ускладнень. Запишіться на прийом і відвідайте фахівця, щоб швидко вирішити проблему, почавши ефективне лікування отиту, запалення вуха!!

 

Важлива інформація:

Лікування запалення лімфатичних вузлів

Лікування ангіни у дітей і дорослих

Що робити, якщо болить горло

Поділитися