Болить вухо? Діагностика та лікування повинні бути негайнимиБолить вухо? Діагностика та лікування повинні бути негайнимиЩо робити, якщо болить вухо у дитини чи дорослого? Стан не самий завидний, адже подібний характер болю є одним з найбільш чутливих для людини. З цього випливає, що з проблемою варто терміново звернутися до лікаря. Болить вухо, стріляє у вусі, продуло? Отоларинголог на Філатова: лікування отиту, запалень середнього вуха, отомікоза!


Стан, коли у дитини чи дорослого болить вухо, є досить частим симптомом. Виділяють основні причини, що призводять до болю та закладеності вух. Але з'ясувати їх може лише фахівець. Тому, якщо стріляє у вусі та шумить, вухо болить, свербить і закладено, важливо вчасно звернутися до отоларинголога: консультація ЛОРа щодо захворювань вуха у Кривому Розі, Клініка Медітон на Філатова!

 

Причини болю у вусі

 

1. Запальний характер вушних захворювань, а також хвороби органів, анатомічно розташованих поруч;
2. Патологія органів нервової системи, включаючи неврити, що вражають слуховий нерв;
3. Судинна патологія, ЛОР-захворювання, деякі хвороби шиї і головного мозку

 

Необхідно також відзначити, що біль у вусі можуть виникнути і у здорової людини. І причин тому декілька:
• Знаходження на відкритому повітрі при сильному вітрі. Реагуючи на інтенсивний, поривчастий рух повітря, шкірні покриви вушної раковини можуть придбати синюшний відтінок, що супроводжується больовими відчуттями. Дана проблема зникає самостійно, з плином часу, і не вимагає медичного втручання. Але у певних випадках, якщо продуло вухо, запальний процес розпочинається і розвивається;
• При постійному попаданні води в отвір слухового проходу відбувається розм'якшення шкіри і її набряк, – даний стан називається "вухом плавця". При тривалості подібної симптоматики можливе виникнення і прогресування отиту зовнішнього вуха, що спричинить за собою необхідність застосування медичних маніпуляцій;
• У випадках, коли вушна сірка виробляється залозами в надмірній кількості, і вона в міру накопичення призводить до закупорки слухового проходу, – виникають неприємні відчуття і дискомфорт. При огляді дорослого або дитини з болем у вусі подібного характеру, діагностика не викличе труднощів, а своєчасно надана медична допомога виріше дану проблему, в тому числі, і питання закладеного вуха;
• Зворотній ефект – недостатнє продукування залозами вушної сірки може викликати больові відчуття у вухах і відчуття надмірної сухості.

 

Біль у вухах при запальних процесах

 

Слід розглядати одразу кілька патологічних станів та захворювань вуха, щоб коректно диференціювати їх для уточнення діагнозу!

 

Зовнішній отит


При даному запальному захворюванні відбувається ураження саме вушної раковини, а також зовнішнього слухового проходу, коли біль виступає визначальним показником. Больовий симптом варіабельний, він наявний кілька днів з тенденцією до подальшого стихання. Можливе тимчасове зниження або навіть втрата слуху з запаленої сторони. Можливо поєднання болю у вусі з підвищенням температури тіла, свербінням і появою шуму у вухах.

 

Середній отит


Термінова допомога при болях у вухах у дітей: діагностика, причини, лікуванняТермінова допомога при болях у вухах у дітей: діагностика, причини, лікуванняДо цієї патології призводять стани, коли барабанна порожнина вражена інфекційним агентом, або травмована. Біль у вусі буде виражена за інтенсивністю, може віддавати в голову, можливий стріляючий біль у вусі. Для середнього отиту характерні загальна гіпертермія, слух може бути тимчасово загублений (при руйнуванні барабанної перетинки), а також тривале збереження больового синдрому. Небезпека даного процесу в його хронізації і високій ймовірності приєднання серйозних ускладнень.

 

Внутрішній отит


Патологія найбільш серйозна і небезпечна. Перш за все, становить загрозу повної глухоти, часом, незворотної. Крім вираженого больового синдрому, характерні загальні патологічні прояви як нудота і блювота, запаморочення, похитування при ходьбі, виражена гіпертермія. При приєднанні гнійної інфекції наслідки внутрішнього отиту можуть бути ще більш серйозними.

 

Болить вухо у дитини – що робити?

 

Симптоматика при захворюваннях ЛОР-органів у дітей, і, зокрема, при патологіях вуха, виражена набагато яскравіше, ніж у дорослої людини. Тому при перших же ознаках вушної патології слід відразу звернутися до лікаря-педіатра, який після первинного обстеження малюка призначить консультацію у ЛОР-лікаря. Не варто самостійно лікувати вухо домашніми засобами, або на думку знайомих купувати дорогі ліки. Для початку лікування захворювання вуха потрібен діагноз, а його може озвучити лише лікар після огляду та всебічної діагностики!

 

Лікування вушного болю у дітей і дорослих в Кривому Розі

 

Коли починає боліти вухо, це найчастіше відбувається несподівано. Що робити в цьому випадку, яка перша допомога при болі у вусі?

 

Перший крок – відвідування лікаря-терапевта, якщо болить вухо у дитини – педіатра. З подібними скаргами можна відразу записатися до отоларинголога. Фахівці Клініки Медітон після проведення первинного огляду пацієнта розроблять план обстеження і лікування, призначать необхідні клініко-лабораторні та інструментальні дослідження, а також консультації лікарів-спеціалістів.

 

Необхідно пам'ятати, що біль у вусі може стати наслідком найрізноманітніших захворювань, тому обстеження повинно бути максимально комплексним і різнобічним.

 

Результатом проведених обстежень буде постановка клінічного діагнозу і призначення на підставі нього правильного індивідуального лікування. Наш досвід роботи дозволяє здійснити персональний підхід до кожного пацієнта і вибрати саме той шлях лікування недуги, який можна застосувати саме до даного випадку.

 

Рекомендуємо не затягувати з лікуванням, не використовувати народні методи, не знаючи діагнозу, так як це може привести до переходу захворювань в хронічну форму і незворотних ускладнень. Якщо болить вухо у дитини, запишіться на прийом і відвідайте фахівця, щоб швидко вирішити проблему!

 

Перша допомога при болю в вусі у Кривому РозіПерша допомога при болю в вусі у Кривому РозіЛікування запалення вуха у Кривому Розі: вушний біль, закладеність та втрата слуху, стріляє у вусі, пече, з'являється багато сірки або виділяється гній. Лікування інфекційних запальних процесів, чищення та промивання вуха, точна діагностика для результативної терапії в отоларинології на Філатова!

 

Важлива інформація:

Лікування запалення лімфатичних вузлів

Лікування ангіни у дітей і дорослих

Що робити, якщо болить горло

Поділитися