Болить горло? Терміново зверніться за допомогою фахівців!Болить горло? Терміново зверніться за допомогою фахівців!Стан, коли болить горло, знайомий практично кожній людині. Причини, що призводять до нього, вкрай різноманітні, але практично всі вони об'єднані однією ознакою – це патологія, яка потребує терапії. Рекомендуємо вчасно звернутися за допомогою. Лікування болю в горлі в Кривому Розі: терапія запалення мигдалин, задньої стінки глотки, вірусних і бактеріальних уражень. Записуйтесь на прийом терапевта та отоларинголога клініки!

 

Боляче ковтати з однаковою частотою буває як чоловікам, так і жінкам. Але дані медичної статистики показують, що частота прояву даного симптому найбільш характерна для дитячого віку, так як діти внаслідок вікової несформованості системи імунної відповіді мають підвищену схильність до недуги.

 

Досить часто сильний біль і першіння в горлі, або ж випадки, коли біль не проходить тривалий час, це привід для звернення за медичною допомогою. Безумовно, виявлення причини розвитку подібної патології на найбільш ранніх термінах обумовить найсприятливіший прогноз для лікування хвороби.

 

Етіологія болю в горлі: причини

 

Існує безліч причин, за якими можуть виникати хворобливі відчуття при ковтанні. Найбільш частими можна назвати ангіну і фарингеальне запалення. Але також подібна хворобливість може відчуватися при стоматитах і такому небезпечному захворюванні, як заглотковий абсцес.

 

Чому болить горло, з яким захворюванням це пов'язаноЧому болить горло, з яким захворюванням це пов'язаноВиділяють ряд інших причин виникнення болю в горлі:
• Травматичні ураження слизової оболонки. При такому стані, як правило, відсутня гіпертермія (за винятком інфікованих травм);
• Стани гіпо- і авітамінозу, коли характерним симптомом буде біль в горлі ріжучого характеру;
• Больові відчуття в горлі можуть бути наслідком небажаних побічних ефектів дії деяких медикаментозних засобів;
• ГЕРХ – гастроезофагальна рефлюксна хвороба, коли відбувається зворотний (висхідний) патологічний закид їжі і шлункового соку;
• Наявність у вдихуваному повітрі шкідливих, токсичних домішок;
• Мікозні ураження, коли біль в горлі може супроводжуватися появою специфічного нальоту;
• Дисбаланс надходження необхідних речовин в організм у зв'язку з неправильним харчуванням;
• Біль в горлі в поєднанні з підвищенням температури тіла і збільшенням регіонарних лімфатичних вузлів характерний в педіатричній практиці при розвитку такого захворювання, як гострий інфекційний мононуклеоз;
• Гострі та хронічні періодонтити;
• У пацієнтів, що живуть з ВІЛ, даний симптом присутній практично завжди;
• Пухлинні процеси різного генезу.


До факторів ризику виникнення болю в горлі відносять тютюнопаління, трудову діяльність на підприємствах хімічного виробництва, дитячий вік, підвищену алергічну налаштованість, постійну травматизацію слизової оболонки горла (наприклад, при вживанні в їжу продуктів з неправильною механічною обробкою), захворювання ЛОР-органів (отити, риніти, синусити), частий кашель при бронхо-легеневих захворюваннях (в тому числі при запаленні легенів), дисфункціональні стани імунної системи організму.

 

Симптоми захворювань при болях в горлі


Біль в горлі – це частіше симптом окремого захворюванняБіль в горлі – це частіше симптом окремого захворювання

Як правило, біль в горлі у дітей і дорослих досить рідко виступає як єдина ознака будь-якої хвороби. Так, при простудних захворюваннях може супроводжуватися явищами риніту і отиту (в тій чи іншій мірі вираженості). Для грипу характерна поява болю в горлі на другий-третій день захворювання, при цьому спостерігається загальна гіпертермічна реакція організму, виражені симптоми загальної інтоксикації.

 

Біль в горлі часто супроводжується загальними патологічними симптомами: головним болем (причому ступінь і інтенсивність вкрай варіабельні), запамороченням, підвищенням температури тіла, часто до фебрильних значень, міалгією, слабкістю, астенією, зниженням апетиту (так як при ковтанні больові відчуття значно посилюються), кашлем.

 

Діагностика захворювань, що супроводжуються болем в горлі

 

У Клініці Медітон приступають до діагностичних маніпуляцій відразу при зверненні пацієнта.


При зборі анамнезу лікар з'ясує всі фактори, що можуть мати значення в розвитку даного захворювання. Фахівці закладу ретельно досліджують не тільки систему ЛОР-органів, але й проводять загальну діагностику з метою виявлення можливих причин хвороби з боку макроорганізму людини. При виявленні ймовірності інфекційної етіології захворювання, використовуються широкі можливості діагностичної лабораторії: проводиться відбір біоматеріалу для бактеріоскопічного і бактеріологічного досліджень.

 

Проведення ларингоскопії дозволить виявити можливе потрапляння в горло сторонніх тіл, ознаки травматичного ураження, а також наявність будь-яких новоутворень.

 

У нас можливе виконання загальноклінічного обстеження в короткі терміни, що дозволяє лікарю швидко поставити діагноз. Це вкрай важливо для призначення обгрунтованого лікування.

 

Лікування болю в горлі: Кривий Ріг

 

Після клінічної верифікації діагнозу відразу визначається той обсяг ліків від болю в горлі, який необхідний даному пацієнтові. Медикаменти призначаються строго в режимах дозування, які обумовлені станом конкретного хворого. При призначенні антибіотиків при болю в горлі, дозування, кратність і тривалість прийому визначає фахівець. Самолікування антибіотиками неприпустимо!

 

Діагностика та лікування захворювань горла в Клініці МедітонДіагностика та лікування захворювань горла в Клініці МедітонКрім медикаментозної терапії, лікарі дадуть необхідні рекомендації по режиму, раціону харчування, допустимим навантаженням, трудовій діяльності. Пацієнту будуть запропоновані відповідні саме йому методики фізіотерапевтичного впливу, а також реабілітаційні заходи.

 

Необхідно пам'ятати, що біль в горлі може супроводжувати іншу, вкрай серйозну патологію. Тому важливо своєчасно звернутися за допомогою: запис до отоларинголога і терапевта, консультації фахівців!

 

Звертаємо увагу:

Консультація ЛОРа в Клініці Медітон

Прийом терапевта

Лікування ларингіту у дітей і дорослих

Поділитися