
Де лікувати протрузії і грижі хребетного стовпа
- 05 грудня 2017
Лікування хребта в Кривому Розі: протрузії та грижіНа анатомічний і функціональний стан опорно-рухового апарату негативно впливають гіподинамія, фізичні перевантаження, неправильний розподіл навантажень на хребетний стовп. Першою ознакою патології хребта виступає поява болю в спині. Цей симптом може означати патологічний процес у хребті. Лікування протрузій та хребетних гриж у Кривому Розі: раннє виявлення та призначення терапії в ортопедії Клініки Медітон!
Виникнення больових відчуттів в спині може бути ознакою патологічних станів організму людини. Остеохондроз, міозит, защемлення нерва, легка побутова чи спортивна травма...проте провідними причинами є протрузії дисків та міжхребцеві грижі.
Що служить початком формування міжхребцевої грижі?
Хребетний сегмент складають два сусідніх хребця і розташований між ними міжхребцевий диск в оточенні фіброзного кільця. Визначення стану цього анатомічного вузла важливо в діагностиці протрузії диска і, як наслідок, міжхребцевої грижі.
В результаті впливу на хребет різних несприятливих причин, провідною з яких є неправильно розподілене на хребетний стовп навантаження, й починається випинання міжхребцевого диска. Диск протягом певного періоду часу затримується щільним фіброзним кільцем, і до того часу, поки збережена його анатомічна цілісність, даний патологічний процес в цілому позначають як протрузію диска. У цей період ще не мається на увазі утворена грижа, але без своєчасного і належного лікування протрузії високим є ризик її прогресування і переходу в грижу.
Механізм переходу протрузії диска в міжхребцеву грижу
Процес випинання міжхребцевого диска, а також утворення грижі згодом, проходить в кілька стадій. Причому, саме стадія і визначає симптоми протрузії та їх вираженість.
Утворення протрузій і міжхребцевих гриж: стадії і схеми1. На першій стадії в міжхребцевому диску відбувається формування незначних дегенеративних змін і утворення тріщин в фіброзному кільці, яке повинно утримувати диск від патологічного випинання. На цій стадії пацієнта будуть турбувати локальні, тобто, обмежені болі в хребетному стовпі. Локалізація і ступінь вираженості больового синдрому залежать як від того, який відділ хребта вражений, так і від індивідуальних особливостей організму.
2. Друга стадія характеризується випинанням міжхребцевого диска назовні. Це випинання може досягати величини до трьох міліметрів. Біль на цій стадії розвитку грижі носить вже поширений характер.
3. Третя стадія розвитку протрузії є безпосередньо попередньою процесу, коли фіброзне кільце розривається. Випинання міжхребцевого диска перевищує величину в 3 міліметри, і вже сталася втрата хребетною структурою своєї нормальної міцності. У цей період хвороби, крім поширених і виражених болів, спостерігається оніміння кінцівок (верхніх при протрузії шийного і грудного відділів хребта, нижніх – також і при ураженні поперекового відділу). Також при протрузіях і грижах шийного і грудного відділів хребетного стовпа, в тій чи іншій мірі, можуть спостерігатися дихальні порушення.
Слід зазначити, що анатомічно протрузії і грижі відрізняються. Але якщо протрузію можливо вилікувати консервативним шляхом, то при переході її в грижу обійтися без радикального хірургічного втручання в більшості випадків практично неможливо.
Принципи діагностики та лікування протрузій дисків і міжхребцевих гриж
Під час прийому ортопеда-травматолога визначається проблемний відділ хребетного стовпа, що підлягає відповідному обстеженню. Лікар-терапевт скоректує діагностичні прийоми дослідження супутньої патології. На сканах магнітно-резонансного томографа чітко візуалізується посегментно весь хребетний стовп, а також стан міжхребцевих дисків. З урахуванням отриманих даних діагностики визначається подальша тактика лікування протрузії і грижі хребта.
Лікування протрузій та гриж у Кривому Розі
Діагностика міжхребцевої грижі має бути проведена на ранніх стадіях розвитку захворювання. Своєчасне виявлення протрузії, екструзії та грижі хребта, інших проблем з хребцями на стадії розвитку остеохондрозу та початку дегенеративно-дистрофічного процесу по відношенню до міжхребцевих дисків, дозволяє покращити результати терапії. Важливо не допустити порушення міжхребцевих дисків, що впливає на їх розміри, розташування, структурні характеристики, фізичні властивості загалом!
Огляд у кабінеті ортопеда-травматолога, а також подальші діагностичні заходи супроводжують підтвердження діагнозу та початку правильного лікування. Призначається медикаментозна терапія протрузії або екструзії, грижі шийного відділу, місцева симптоматична терапія, спеціальна лікувальна фізкультура та масаж. Рекомендується дієта, налагодження режиму сну, вітамінотерапія, легкі фізичні тренування. Лікар може рекомендувати лікувальні блокади. У запущених випадках є ризики необхідності призначення операції на хребті, ендоскопічного видалення грижі!
Лікування міжхребцевих гриж в ортопедії Клініки МедітонЛікування протрузій, лікування гриж хребта: ортопедія на Філатова, Кривий Ріг! Болить спина, заклинює шия, пече в грудях, розвивається попереково-крижовий радикуліт і відчувається оніміння в кінцівках, не можете ходити без болю і мучаєтеся з остеохондрозом? Звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!
Зверніть увагу:
Лікування сколіозу у дітей і дорослих