Де і як лікувати сколіоз в Кривому РозіДе і як лікувати сколіоз в Кривому РозіСколіоз – це патологічна деформація хребта, його викривлення вбік чи двостороннє. При сколіозі хребет нібито скручується, обертаючись навколо своєї осі, що спричиняє серйозне порушення постави, а також призводить до значних патологічних змін у будові та роботі органів і систем організму. Викривлення хребта має низку ускладнень, тому важливо вчасно розпочати лікування сколіозу: Кривий Ріг, ортопедія на Філатова!

 

Слід зазначити, що сколіоз потенціює утворення міжхребцевих гриж, виступає причиною остеохондрозу з радикулярним синдромом і деяких інших захворювань хребетного стовпа.

 

Патологія неприємна і за цілим списком супутніх симптомів, тому фахівці рекомендують своєчасне звернення по допомогу. Якщо діагностовано кіфосколіоз, прогресування диспластичного захворювання хребта, сколіоз 1 ступеня, 2, 3 ступеня, Z або S сколіоз, запишіться на прийом ортопеда-травматолога для призначення лікування, і обов'язково дотримуйтесь розробленої програми терапії!

 

Симптоми сколіозу

 

Клінічна симптоматика, характерна для сколіозу, проявляється погіршенням, зниженням рухових можливостей хребетного стовпа, що супроводжується больовими відчуттями різного ступеню вираженості.

 

При огляді пацієнта з даною патологією візуалізуються асиметрія лопаток і ребер, різна висота сторін плечового пояса, а через викручування хребетного стовпа можуть спостерігатися нахили тулуба в будь-яку зі сторін.

 

Формування сколіозу в основному пов'язують з попередніми травматичними ураженнями хребетного стовпа, неправильною посадкою за столом під час шкільних занять. Таким чином, цю патологію відносять до придбаної, і діагностується сколіоз в більшості випадків в дитячій віковій групі від шести до п'ятнадцяти років.

 

Клінічні ознаки сколіозу


Як проявляється сколіоз: симптоми і клінічна картинаЯк проявляється сколіоз: симптоми і клінічна картина• Виникають труднощі при русі головою і шиєю, їх поворотах;
• При сколіозі у дітей: дитина-немовля лежачи приймає С-образне положення;
• Больові відчуття в грудній клітці, області спини, таза і в кінцівках;
• Швидке настання стомлення, не адекватне виконаному фізичному навантаженню;
• Візуально визначається сутулість в положенні сидячи, а також при ходьбі;
• Різнорівневе розташування сторін плечового пояса в стані спокою;
• Випирання однієї або обох лопаток назовні;
• Вертикальна лінія хребта викривляється при нахилах тулуба;
• Порушення фізіологічних вигинів хребетного стовпа;
• Зниження м'язової сили паравертебральних м'язів!

 

Ступені викривлення хребта

 

Розрізняють чотири ступені сколіозу:
• Перший ступінь, коли хребет викривляється на кут від 5 до 10 градусів, а патологія будови хребта візуалізується лише при нахилах тулуба. Клінічні прояви хвороби зводяться до невмотивованої підвищеної стомлюваності, необхідності прикладання додаткових зусиль для збереження рівного положення спини;
• При другому ступені кут, на який викривлений хребетний стовп, становить від одинадцяти до двадцяти п'яти градусів, і починають формуватися торсіонні (скручуючі) хребет процеси, але поки ще легкого ступеню. На цій стадії розвитку захворювання у пацієнта відзначається періодичне поява больових відчуттів в спині, видиме порушення постави і ходи, візуалізується різнорівневе розташування плечей і випирання однієї або обох лопаток;
• Третій ступінь сколіозу характеризується розміром величини викривлення до п'ятдесяти градусів, коли в результаті досить вираженого скручування хребців відбувається формування реберного горба;
• Збільшення кута викривлення хребта понад п'ятдесят градусів характеризує четвертий ступінь сколіозу, при якій наступають значні органні і системні дисфункції. Можлива візуалізація тазових викривлень і асиметрії нижніх кінцівок.

 

Лікування сколіозу в Кривому Розі на Філатова

 

Лікування сколіозу є комплексним. При зверненні пацієнт буде різнобічно обстежений лікарями ортопедом-травматологом, неврологом, терапевтом. Подібний багаторівневий підхід обумовлений тим, що не тільки лікування хребта потрібно в даному випадку. У зв'язку з можливим залученням в загальний патологічний процес інших органів і систем, підхід до даної проблеми повинен бути різноплановим.

 

З перерахованими завданнями з діагностики та лікування викривлення хребта успішно впораються фахівці нашої клініки. Вони підберуть необхідне медикаментозне і фізіотерапевтичне лікування, порекомендують носіння індивідуального корсета, розроблять персональний комплекс вправ при сколіозі, пропишуть лікувальну гімнастику в необхідному для конкретного пацієнта обсязі.

 

Лікування сколіозу: ортопед-травматолог Клініки МедітонЛікування сколіозу: ортопед-травматолог Клініки МедітонЛікування сколіозу у дітей та дорослих: Кривий Ріг, Клініка Медітон, відділення ортопедії та травматології. Патології хребта, порушення постави, викривлення спини, випирання лопаток, скутість рухів шиї, біль у грудній клітці – ми вирішимо всі проблеми. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Важливе по темі:

Прийом ортопеда-травматолога

Протрузії і грижі хребетного стовпа

Тейпування хребта, ліктів і колін

Поділитися